Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 16.02.2017, 01:52, Michał Kruczkowski 56 komentarzy

Arsenal fatalnie zaprezentował się na Allianz Arenie i został rozbity przez Bayern, przegrywając 1:5. Arsene Wenger spotkał się z dziennikarzami, aby wyjaśnić przyczyny tej klęski.

O meczu...

To był dziwny mecz, ponieważ według mnie nieźle się spisaliśmy w pierwszej połowie. Zaraz przed zejściem do szatni wykreowaliśmy sobie kilka dobrych okazji. Na początku drugiej części spotkania otrzymaliśmy dwa potężne ciosy. Pierwszym było zejście Koscielnego, a następnie straciliśmy dwie bramki w zaledwie trzy minuty. Byliśmy naprawdę zawiedzeni po golu Lewandowskiego, ponieważ wcześniej sędzia odgwizdał dla nas rzut rożny, ale zmienił decyzję. Mieliśmy pięciu zawodników w ich polu karnym, na boisku były dwie piłki, a oni wznowili grę. Prawdziwe problemy zaczęły się po utracie trzeciego gola, ponieważ zatraciliśmy naszą organizację i mocno podupadliśmy w strefie mentalnej. Ostatnie 25 minut w naszym wykonaniu to był istny koszmar. Nie potrafiliśmy w żaden sposób odpowiedzieć na boiskowe wydarzenia.

O tym, dlaczego zejście Koscielnego tak mocno odbiło się na występie drużyny...

Sam bardzo bym chciał, aby Laurent Koscielny pozostał na placu gry. Ciężko powiedzieć, jak bardzo jego absencja wpłynęła na losy meczu. Musimy sobie jakoś poradzić z tym wynikiem. Nieważne, co teraz powiemy, ponieważ z powodu tak bardzo niekorzystnego rezultatu i tak zostanie to przekształcone przez innych w szkodliwy dla nas sposób.

O tym, dlaczego piłkarze zawiedli na polu mentalnym w tak istotnym spotkaniu...

Uważam, że ciężko było przyjąć utratę dwóch goli w tak krótkim czasie. Musimy przeanalizować ten aspekt. Z zewnątrz rzeczywiście tak to wygląda. Straciliśmy nasz szyk, straciliśmy naszego podstawowego stopera. Po trzecim golu nie poradziliśmy sobie zarówno pod względem psychicznym, jak i organizacyjnym. Przed tym całkiem dobrze kontrolowaliśmy przebieg tego starcia.

Arsene WengerBayern MonachiumPomeczowa wypowiedź autor: Michał Kruczkowski źrodło: Arsenal.com
poprzednia12 następna
varosso komentarzy: 87016.02.2017, 02:51

Istny koszmar skoro dzieciaczki mają mentalnosc na poziomie A-klasy i podupadają przy stracie 2 bramek... Czas zmienic zawód...

brachol23 komentarzy: 30816.02.2017, 02:48

Jako fan Arsenalu zastanawia mnie czy są jeszcze ludzie zaskoczeni takim przebiegiem sezonu? Jest ktoś kto sie dziwi takim obrotem sprawy? Jest mi przykro bo uważam jako fan, że ten klub i kibice nie mają jaj. Rok rok dostajemy baty a my robimy loda człowiekowi co w 20 lat wygrał tylko 3 razy lige i mało tego ostatni raz 13 lat temu. W to sie k** wierzyć nie chce. Nie mam zamiaru krytykować fanów i Wengera ale zastanawia mnie tak od 2010r gdzie sie podziała iskra ambicji w tym klubie, powtórze "iskra" ambicji do jasnej ciasnej!!

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 116.02.2017, 02:42

Przy golu Lewego, który rozpoczął całą serie zawinił Mustafi, nie Gabriel.

Control komentarzy: 146416.02.2017, 02:21

Gdy zobaczyłem zmiane kosa - gabriel powiedzialem znajomym, że mecz mozna juz wylaczyc, bo Arsenal przegra wysoko. Laurent daje pewność siebie całej druzynie.

schnor25 komentarzy: 1854616.02.2017, 02:10

Zanim zjecie Wengera. Coś musiał dziennikarzom powiedzieć, a nie "Spier...nie chcę z Wami gadać". Na publicznie samobiczowanie też nie ma co liczyć, więc Francuz po raz enty powiedział, to co powiedział. Wplótł sędziego, kontuzję Kosy i inne bzdety.