Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 15.09.2017, 08:32, Patryk Bielski 14 komentarzy

Wczorajszego wieczoru Kanonierzy wygrali swój pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Europy. Arsenal na własnym stadionie pokonał FC Köln 3-1 i jest liderem swojej grupy. Oto co miał do powiedzenia Arsene Wenger po spotkaniu z Kozłami:

O meczu...

Sądzę, że na początku spotkania graliśmy za wolno, a rywal zbyt łatwo odczytywał nasze akcje kombinacyjne. Później nieco zszokowało nas ich trafienie. Od tego momentu ważne było, byśmy nie spanikowali i utrzymali kontrolę nad meczem. W drugiej części nasz zespół był lepiej zbalansowany i mocniejszy w ofensywie. Dokonałem zmian w przerwie i bramki były kwestią czasu. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że wygraliśmy w przekonujący sposób.

Jak ważne było wprowadzenie na plac gry Kolasinaca...

Zmieniłem nasze ustawienie na czterech obrońców, a Kolasinac dal nam wiele w ataku, pchnął też Sancheza do bardziej ofensywnej gry. W pierwszej połowie Alexis był trochę cofnięty, ale kiedy Kolasinac zapewnił mu potrzebne wsparcie, stał się niebezpieczniejszy.

Czy gra w Lidze Europy sprawi nam radość...

Futbol to futbol. Kiedy jesteś na murawie i lubisz grać w piłkę nożną, nic się nie zmienia. W szatni nie zastanawiasz się, w jakim rodzaju rozgrywek będziesz uczestniczył. Chcesz grać w piłkę nożną, a dzisiaj stawiliśmy czoła dobremu zespołowi. Drużyny z Bundesligi nigdy łatwo się nie poddają.

O bramce Alexisa i jego występie...

Sądzę, że ożył w drugiej połowie. Wciąż walczy jednak o powrót do swojej najlepszej sprawności fizycznej. Ale Alexis to Alexis - jest wyjątkowym piłkarzem i nawet jeśli nie jest w 100% przygotowany do meczu, jak dziś, może w dowolnym momencie podać kluczową piłkę lub zdobyć bramkę. Zaliczył kilka świetnych podań, a w drugiej połowie trafił do siatki. Od niego zawsze można spodziewać się czegoś szczególnego.

Arsene WengerFC Koeln autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
drewniane_krzeslo komentarzy: 280415.09.2017, 17:26

Liczą się 3 pkt reszta nie ma znaczenia.

AlexVanPersie komentarzy: 806415.09.2017, 13:32

Płaczecie jakbyśmy grali z jakimiś majstrami a nie z ogórkami.

Papcio próbował małolatów, sprawdzał ich na różnych pozycjach.

Maitland bardzo mi się podobał na środku, spokój, kreatywność, dynamika.

Forever_gunner komentarzy: 255515.09.2017, 13:19

@KochamArsenal88: Zobaczyłem wyjściowy skład na transfermarkt, bo oglądałem mecz dopiero po ściągnięciu Holdinga. Widocznie popieprzyli coś na transfermarkt. Nie zmienia to faktu, że Maitland-Niles grał na innej pozycji, a dopiero Kolasiniac rozruszał grę.

Można było od początku wyjść 4 obrońców i byłoby łatwiej ustawić skład.

yellow komentarzy: 3115.09.2017, 12:08

Jak mamy grać trójką z tyłu to tylko mega doświadczoną. NIe może być takiej sytuacji, że dajemy Holdinga któy wybitnie sobie nie radzi w tym ustawieniu. Tylko Monreal-Kosa-Mustafi wchodzi tutaj w grę.

mitmichael komentarzy: 4924315.09.2017, 11:47

jak wyjdzie na mecz z Chelsea na 3 obroncow to mnie nerwica wezmie. Mamy grac na 4 obroncow i Kolasinac ma grac od poczatku, moze w koncu Wenger cos pojmie

KochamArsenal88 komentarzy: 100315.09.2017, 11:11

@Forever_gunner: gdzie Ty gościu widziałeś na boisku Holdinga z lewej, a Monreal z prawej...inny mecz oglądałeś? Było tak od lewej:
Monreal-BFG-Holding

jurasmolas44 komentarzy: 184015.09.2017, 11:10

latrunculus

Z Olivierem jest taki problem ,że nasze ustawienie nie pasuje do jego gry. We Francji gra na ścianę jak u nas ale nie musi przyjmować piłki na siebie tylko przedłuża ja do Antoniego a u nas takiej możliwości nie ma a jego przyjęcie pod presja nie jest najlpsze dlatego jest takiego samego zdania Olivier tylko jako zmiennik

dudekns komentarzy: 605015.09.2017, 09:34

Wystarczyła zmiana ustawienia i wprowadzenia Sead'a, aby nasz gra się poprawiła. Ciekawe jakim ustawieniem zagramy ze Smerfami.

Leszczyslaw komentarzy: 8015.09.2017, 09:06

@forevergunner
chyba ci się ekran odwrócił bo u mnie i monreal i niles grali po lewej stronie

Forever_gunner komentarzy: 255515.09.2017, 08:45

Powinien przewidzieć, że wychodząc takim eksperymentalnym składem od początku będzie trudno. Uparł się dziad, że będziemy grać 3 środkowych obrońców i nawet ich nie potrafi ustawić. Holding z lewej strony, a Nacho z prawej. Dlaczego?! Nie wspominając, że Maitland-Niles też grał na pozycji lewego wahadłowego, podczas gdy normalnie występuje na prawej stronie. Wenger miał szczęście, że wszedł Kolasiniac, bo on uratował nam dupę w tym meczu. Wniósł ożywienie, odblokował Alexisa i zdobył piękną bramkę. Gdyby nie te wydarzenia to podejrzewam, że nie ugralibyśmy w tym spotkaniu nawet 1 pkt. Mieliśmy naprawdę mnóstwo szczęścia.

Marioht komentarzy: 611415.09.2017, 08:42

Warto było czekać do 23 na dobrą grę Arsenalu.

Według mnie Arsene powinien wrócić do ustawienia 4-5-1, szczególnie na wyjazdach przeciwko bardziej wymagającym rywalom.