Popis Girouda i Akpoma, Wietnam 1 - 7 Arsenal!

Popis Girouda i Akpoma, Wietnam 1 - 7 Arsenal! 17.07.2013, 15:09, Kuba Tomaszkiewicz 1928 komentarzy

Kanonierzy po raz kolejny rozstrzelali podejmujących ich graczy z Dalekiego Wschodu. Tym razem Arsenal, na czele z Olivierem Giroudem i Chubą Akpomem, rozgromił reprezentację Wietnamu aż 7-1!

Arsene Wenger zaskoczył kibiców bardzo silnym wyjściowym ustawieniem. Kanonierzy wyszli na spotkanie ze 145. drużyną rankingu FIFA w następującym składzie:

Szczesny - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Podolski - Giroud

Mecz rozpoczął się, podobnie jak niedzielny sparing z Indonezją, z kilkunastominutowym opóźnieniem. Przedstawiciele gospodarzy dość długo wymienili się uprzejmościami z zawodnikami Arsenalu, ale w końcu gracze Wietnamu rozpoczęli od miesięcy wyczekiwane w Hanoi starcie z utytułowanym rywalem.

Przez pierwsze minuty spotkania to gracze w czerwonych koszulkach ośmieszali wręcz drużynę Arsene'a Wengera. Być może gospodarze nie stworzyli sobie jakiejś klarownej sytuacji, lecz na pewno nie tak początek spotkania wyobrażał sobie sztab szkoleniowy Arsenalu.

Ale w 5. minucie "dominacja" Wietnamu została zakończona. Rosicky znakomitym podaniem uruchomił Girouda, a teraz potężnym strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. Bramkarz gospodarzy był bliski udanej interwencji, lecz nie udało mu się sparować piłki na rzut rożny. 1-0!

Mimo straconej bramki, Wietnam nie poddawał się i cały czas utrzymywał się przy piłce na połowie Arsenalu. Lecz Kanonierzy powoli zaczęli dochodzić do głosu. W 10. minucie Giroud spróbował uderzenia z dystansu, minimalnie niecelnie. Chwilę później Chamberlain po indywidualnej akcji Gnabry'ego trafił w bramkarza.

Gospodarze nie mieli większych problemów z przedostaniem się na połowę Arsenalu. Gracze Arsene'a Wengera nie podchodzili agresywnie do napatników i pomocników Wietnamu w defensywie.

W 19. minucie swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentował Serge Gnabry. Podbiegł z piłką do linii końcowej, nawinął pilnującego go obrońcę i dośrodkował wprost na głowę Lukasa Podolskiego. Zawodnik z numerem 9 minimalnie się pomylił.

Gracze Arsenalu przypomnieli sobie, kto jest w drugiej setce rankingu FIFA, a kto w czołówce Premier League. Kanonierzy zdecydowanie przejęli kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Zwłaszcza wejścia Kierana Gibbsa lewym skrzydłem robiły dużo zamieszania w szeregach gospodarzy.

W 27. minucie wydarzyło się coś, co długo będzie się śniło Lukasowi Podolskiemu. Gnabry znakomicie zagrał do wychodzącego sam na sam Niemca, ten poczekał na dwóch obrońców i wystawił piłkę do Girouda. Tyle że...Girouda tam nie było. Francuz, pewny że jego kolega zakończy akcję bramką, nie pokazał się na pozycję. Trudno go winić, zważywszy że Podolski był 6 metrów od bramki.

Po drugiej stronie boiska dzielił i rządził Bacary Sagna. Gospodarze co prawda podchodzili pod pole karne Arsenalu, lecz tam zatrzymywała ich ściana z numerem 3 na koszulce.

Przez następne kilka minut nie mieliśmy okazji podziwiać sytuacji podbramkowych, lecz na trybunach pojawiła się gigantyczna piłka plażowa. Na pewno oglądający mecz w telewizji Pepe Reina nie był tak zachwycony jak kibice w Hanoi.

W 38. minucie z rzutu wolnego spróbował Arteta, lecz uderzyć zdecydowanie za mocno.

Kiedy wydawało się, że do końća pierwszej połowy już nic ciekawego się nie zdarzy, Rosicky górą podał do Podolskiego, którego uderzenie trafiło w słupek. Dobitka Gnabry'ego w niebywałych okolicznościach znalazła się na rękawicy golkipera gospodarzy. Wciąż 1-0.

GIROUUUUUUUD! Dośrodkowanie Jenkinsona nie znalazło adresata, lecz obrońca Wietnamu wybił piłkę przed szesnastkę. Tam czekał Giroud i strzelił jedną z najpiękniejszych bramek w swojej karierze. Cudowne uderzenie w samo okienko! 2-0!

W 45. minucie Wietnamczycy mieli swoją szansę, lecz lewoskrzydłowy gospodarzy nie zdołał zamknąć dośrodkowania kolegi z zespołu.

Hat-trick! Prostopadłe podanie Chaberlaina do Girouda, który w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad bezradnym bramkarzem. 3-0!

Tuż po tej akcji sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

Tradycyjnie Arsene Wenger dokonał kilku zmian w przerwie. Skład Kanonierów prezentował się następująco: Szczęsny - Miquel, Mertesacker, Sagna, Jenkinson - Zelalem, Ramsey - Ryo, Chaberlain, Walcott - Akpom. Wciaż nie mieliśmy okazji zobaczyć Jacka Wilshere'a w Asia Tour 2013.

Jeszcze nie wszyscy wprowadzeni zawodnicy dotknęli piłki, a już Arsenal zdobywa kolejną bramkę! Walcott wystawia piłkę do Chamberlaina, a ten przelobował bramkarza gospodarzy. 4-0!

Chwilę później Chuba Akpom miał szansę wpisać się na listę strzelców, ale w stuprocentowej sytuacji trafił w bramkarza.

Piłkarze Wietnamu rozgrywali piłkę prawym skrzydłem, czyli tam, gdzie od 46. minuty stacjonował Ignasi Miquel, nieprezentujący dobrej formy na azjatyckim tournee. Gospodarzom udało się wykonać kilka dośrodkowań, lecz Szczęsny ani razu nie musiał interweniować.

W 56. minucie Ramsey świetnie zagrał do będącego na czystej pozycji Akpoma. Młody Anglik tym razem się nie pomylił i umieścił piłkę w siatce. 5-0!

I już mamy 6-0! Kapitalne podanie Zelalema do Chaberlaina, który nie okazał się egoistą i podał do będącego przed pustą bramką Akpoma. Czy młody Anglik także skompletuje klasycznego hat-tricka?

I znowu Zelalem pokazał się ze świetnej strony. Walcott powinien zamienić zagranie młodego Niemca na bramkę, jednak bramkarz gospodarzy zatrzymał zawodnika z numerem 14.

W 64. minucie Chuba Akpom miał szansę na trzecią bramkę, jednak jego strzał zatrzymał jeden z obrońców. Po rzucie rożnym dobrym strzałem głową popisał się najwyższy w ekipie Arsenalu Mertesacker. Tym razem sam bramkarz Wietnamu pokazał się z dobrej strony.

I wreszcie nadszedł moment, na który czekali kibice Arsenalu na całym świecie. 66. minuta i na boisku pojawił się Jack Wilshere, zastępując Oxlade-Chamberlaina. Po kilku minutach na boisku zameldowali się: Damien Martinez, Chuks Aneke, Kris Olsson i Thomas Eisfeld. Zastąpili Szczęsnego, Sagnę, Jenkinsona i Miyachiego.

W 73. minucie kolejną szansę na zdobycia gola miał Walcott, jednak po raz kolejny bramkarz Wietnamu spisał się bez zarzutu.

Nie Walcott, nie Akpom, a Ignasi Miquel strzelił siódmą bramkę dla Arsenalu. Po dwójkowej akcji z Eisfeldem Hiszpan trafił do siatki sprzed pola bramkowego. 7-0!

I mamy pierwszą bramkę dla Wietnamu! Po akcji prawym skrzydłem w polu karnym znalazł się Dung i, przewracając się, umieścił piłkę w siatce. Warto podkreślić radość strzelca, która byłaby zapewne podobna w przypadku zwycięstwa w Lidze Mistrzów. 7-1!

Gospodarze poszli za ciosem! Po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Damien Martinez musiał się sporo namęczyć, aby uchronić swój zespół przed stratą bramki.

W ostatnich dziesięciu minutach kibice zaczęli masowo opuszczać niezadaszony stadion z powodu ulewy przechodzącej nad Hanoi.

A Theo Walcott znowu zmarnował stuprocentową sytuację. Tym razem będąc w polu karnym, mając przed sobą tylko bramkarza, skierował piłkę ponad metr nad poprzeczkę.

W 89. minucie na czystą pozycję wychodził Jack Wilshere. Bramkarz Wietnamu, Tran Buu Ngoc, interweniował ręką poza polem karnym i za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę.

Szansę na wykorzystanie rzutu wolnego otrzymał Theo Walcott, ale znów uderzył nad poprzeczką.

Po upływie doliczonego czasu sędzia zakończył to obfitujące w bramki spotkanie. W spotkaniu przeciwko Wietnamowi dobrą dyspozycję potwierdzili w pierwszej połowie doświadczeni Olivier Giroud i Tomas Rosicky, a w drugiej młodzi Chuba Akpom i Gedion Zelalem. Przed Kanonierami wyjazd do Japonii, gdzie czekają ich dwa ostatnie starcia w Asia Tour 2013 - przeciwko Nagoya Grampus i Urawa Red Diamonds.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.07.2013, 22:39

Fajnie grają panowie na tym tournee jak narazie ;D

Yakub97 komentarzy: 574621.07.2013, 13:52

Navas dawno bylby u nas ale te problymy z aklimatyzacja...

lucasnoline komentarzy: 541418.07.2013, 22:10

Poza tym nie ma to jak pomocnika rozliczać tylko z goli, God ...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.07.2013, 22:09

havearsenalspentanymoneyyet.com/

to Wam sie tu przyda...

lucasnoline komentarzy: 541418.07.2013, 22:07

@Rivaldo

Gole, gole, gole, widziałeś Ty chociaż może jakiś mecz z jego udziałem, czy tylko w statystyki patrzysz?

cieniak14 komentarzy: 171518.07.2013, 22:06

nowy nius.

ArsenalLoveForever2 komentarzy: 16218.07.2013, 22:06

jakie 30 melonów dali za niego jakoś 16 :O

Alonso komentarzy: 1282418.07.2013, 22:06

No to teraz też będzie miał psychologa, wielki problem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.07.2013, 22:05

pauleta19

nigdy nie mowilem ze H17 to slabiak ale na tej stronie byl hype jakby to byl ktos pokroju ala messi

na co jak tu bylo pienie nad nim to i tak mnie nie zadowolil do 100 procent bo polowa jego goli prawie to karniaki.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50318.07.2013, 22:05

Alonso;
Jeździ z nim psycholog.

afckonrad9101 komentarzy: 783418.07.2013, 22:04

Navas to nie strzelil zadnego gola w zeszlym sezonie, a asyst tez mial tyle co kto naplakal , nie wiem jak mogl kosztowac te 30 melonow, reprezentacja KArlow jednak robi swoje

lucasnoline komentarzy: 541418.07.2013, 22:04

@Alonso

Kiedyś czytałem, że jakiś psycholog z nim jeździ i pomaga mu w aklimatyzacji.

Alonso komentarzy: 1282418.07.2013, 22:03

Czajnik17
Ta choroba to jakiś fake. Niby boi sie nowego otoczenia czy coś takiego, a na mecze wyjazdowe czy reprezentacyjne to jezdzi.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.07.2013, 22:03

1 anglik w podstawowym składzie City, strange.

arsenalfann komentarzy: 1024318.07.2013, 22:02

Jovetić jest słaby. Oby nie wypalił.

cieniak14 komentarzy: 171518.07.2013, 22:01

NIe będą klepać bo znow wywalą połowe składu a wstawią nowych i bedą sie zgrywać sezon. Zupełnie nie wiem po co oni tyle kupują tych napadziorów .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.07.2013, 22:01

RIVALDO700, Ty to akurat powinieneś być cicho i czerwienić się ze wstydu, po tym jak ośmieszyłeś się obsmarowując Hazarda, który później został wybrany do 11-stki EPL.

Fabregas964 komentarzy: 9618.07.2013, 22:01

Kurde szkoda tego Joveticia w City... już ponoć sa blisko sprowadzenia go :P

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.07.2013, 22:00

Ciekawe jak Navas poradzi sobie z tą chorobą. Chłop jest jedną wielką zagadką.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.07.2013, 22:00

dawno nie pamietam takiego poruszenia na k.com po transferze i to po takiej szklance? o c'mon . I'M OUT

mskafc komentarzy: 579618.07.2013, 22:00

Preseaon: Manchester City have lost their second (& final) game in South Africa due to a late penalty. 2-1

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.07.2013, 21:58

te City wlasnie wtopilo drugi sparing 2-1 tak apropo

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.07.2013, 21:58

Na razie to Navas miał słaby sezon i Walcott lepszy...

Pinguite komentarzy: 1502018.07.2013, 21:57

Niech sobie klepią, oby tylko z klepania nic nie wynikało jak u Barcelony :D Jak będą grac jak Bayern to rzeczywiście strach się nie bać.

TrueGunner komentarzy: 105718.07.2013, 21:57

Zacznijmy od tego co będzie jak Wenga nie kupi żadnego napastnika, bo wszystkich rozkupią a on powie, że nie było jakościowych piłkarzy na rynku.
Negredo , Bony, Jovetic, Cavani, Tevez, Neymar, Falcao, jeszcze do tego Real sprzątnie Suareza albo Rooney'a a Higuain trafi do Napoli. I kupimy chyba nastepnego Jaja Kokosa...

afckonrad9101 komentarzy: 783418.07.2013, 21:56

pauleta19
No kwartet ofensywny niczego sobie, beda sobie klepali w polu karnym az milo;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.07.2013, 21:56

poruszenie na k.com jak by City Messiego kupilo a mowimy o szklance co strzela tyle co kot naplakal ,
Spokoj mi tu!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.07.2013, 21:55

h0j, dupa,. h0j, kuwa, przegapić Joveticia -_- Wenger! Jak mi tego nie wynagrodzisz Suarezem czy kimś takim to zacznę cię OUTować.

ławka: Pantilimon, Lescott, Richards, Milner, Nasri, Negredo, Dzeko

Przecież to prawie dream team. Chyba SAF wiedział co nadchodził i zwiał na emeryturę.

Ceran komentarzy: 215418.07.2013, 21:54

Tak sobie czytam, że Wenger mówi, że Suarez to realne cele i oczom nie wierzę... I właśnie mi się przypomniał Matias Suarez.

@Ceran

Soldado? To ten co przegrywa rywalizacje w reprezentacji z Torresem?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.07.2013, 21:52

Po tych transferach City znowu dwie drużyny odjadą. Jak w poprzednich dwóch sezonach odjechały Manchestery to teraz odjadą Chelsea i City ,i wcale nie jestem pewny czy Mou wygra PL.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1418.07.2013, 21:51