Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal

Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal 14.10.2017, 19:42, Patryk Bielski 1247 komentarzy

Nie jest łatwo być kibicem Arsenalu. Boleśnie przekonaliśmy się o tym dzisiejszego wieczoru. Podopieczni Arsene'a Wengera po raz kolejny nie sprostali ciążącej na nich presji i zamiast wykorzystać potknięcia ligowych rywali, stracili punkty na Vicarage Road. Po dramatycznej drugiej części meczu, Kanonierzy przegrali z Watfordem 1:2, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Arsenal przystąpił do tego meczu w dość eksperymentalnym składzie. W obronie w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się kapitan zespołu, Per Mertesacker. Warto wspomnieć, że był to pierwszy mecz Niemca w wyjściowej jedenastce w lidze angielskiej od 532 dni! Wolne od Bossa dostali Aaron Ramsey oraz Alexis Sanchez, których reprezentacje nie awansowały na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Na ławce po kontuzji zasiadł też Mesut Özil. W rezultacie w środku pomocy mogliśmy oglądać Xhake z Elnenym, zaś za poczynania ofensywne było odpowiedzialne trio Iwobi, Welbeck, Lacazette.

Arsenal: Cech - Koscielny (85' Holding), Mertesacker, Monreal - Bellerin, Elneny, Xhaka, Kolasinac - Iwobi, Welbeck (61' Özil) - Lacazette (68' Giroud)

Watford: Gomes, Femenia, Mariappa (63' Carrillo), Britos, Holebas, Doucoure, Kabasele, Pereyra (81' Capoue), Cleverley, Richarlison, Gray (63' Deeney).

Arsenal szybko przejął inicjatywę w meczu, a gospodarze skupili się na kontrowaniu zespołu Arsene'a Wengera. Posiadanie piłki nie przekładało się jednak na strzały i klarowne sytuacje.

Mimo początkowej przewagi Kanonierów, to Watford jako pierwsze stworzyło groźną sytuację. Na lewej flance do piłki doszedł Abdoulaye Doucoure, który zdołał dośrodkować w pole karne. Tam piłkę głową do siatki próbował skierować Roberto Pereyra, jednak Argentyńczyk miał zbyt mało czasu i uderzył obok bramki. Warto odnotować, że do tej pory był to pierwszy strzał w meczu. Po tej akcji gospodarze zaczęli grać aktywniej, częściej goszcząc na połowie Arsenalu.

W zespole Arsene'a Wengera wyróżniali się Alex Iwobi oraz Hector Bellerin, którzy aktywnie pracowali na całej długości boiska.

W 39. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Rzut rożny w pojedynku z Holebasem wywalczył Iwobi. Do piłki ustawionej w narożniku podszedł Granit Xhaka, który dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Mertesackera. Niemiec zgubił krycie Cleverleya i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W końcówce pierwszej połowy Arsenal mógł podwyższyć stan meczu. Najpierw strzał z dystansu Xhaki obronił Gomes, a przy kolejnej próbie spudłował Bellerin. Gospodarze w pierwszej odsłonie meczu nie oddali ani jednego celnego uderzenia na bramkę Petra Cecha.

Na druga połowę spotkania Watford wyszło wyraźnie odmienione. Sygnał do ataku dał swoim kolegom Richarlison, który łatwo ograł Bellerina, jednak jego strzał z lewej strony pola karnego minął słupek bramki Cecha.

Kilka minut później Welbeck przegrał pojedynek w polu karnym Szerszeni i upadł na murawę trzymając się za mięsień uda. Uraz okazał się na tyle poważny, że Anglik w 61. minucie musiał opuścić murawę. W jego miejsce na placu gry zameldował się Mesut Özil. Niemiec nie potrzebował wielu minut, by dać o sobie znać rywalom. W 63. minucie świetnie dograł prostopadłą piłkę do Iwobiego, jednak strzał Nigeryjczyka jeszcze lepiej obronił Gomes.

W 68. minucie Alexandre'a Lacazette'a zmienił Olivier Giroud. Nowy nabytek Arsenalu miał obiecującą pierwszą połowę, jednak w drugiej, podobnie jak jego koledzy z zespołu, nie grał już tak przekonująco.

W 70. minucie Kanonierzy mieli drugą okazję na podwyższenie rezultatu i zabicie meczu. Tym razem Iwobi odwdzięczył się podaniem Özilowi, jednak reprezentant Niemiec w pozornie łatwej sytuacji, z szesnastu metrów, uderzył wprost w bramkarza Watfordu.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą... Kilka sekund później Neil Swarbrick wskazał na wapno po dyskusyjnym faulu Bellerina na Richarlisonie. Powtórki pokazały, że jeśli doszło do kontaktu, był on minimalny. Hiszpan dał jednak pretekst sędziemu do podyktowania jedenastki. Do piłki podszedł Troy Deeney, który kilka minut wcześniej zameldował się na placu gry, i pewnym strzałem w prawy róg bramki wyrównał stan spotkania.

Od momentu utraty bramki zespół Arsene'a Wengera nie przypominał drużyny z górnej części tabeli. Kanonierzy zamiast rzucić się do odrabiania strat, oddali pole rywalom. Spory w tym udział Deeneya, z którym Szerszenie faktycznie "kąsały". W 83. minucie gości po strzale Capoue uratował słupek.

Na domiar złego, dwie minuty później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Laurent Koscielny, a zmienił go Rob Holding.

Kiedy wydawało się, że Arsenal dowiezie remis do końca, w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił Tom Cleverley. Anglik wykorzystał zamieszanie w polu karnym Petra Cecha i z 10 metrów skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu.

Kanonierzy stracili w tym meczu nie tylko cenne trzy punkty, ale i kontuzjowanych piłkarzy. Szczególnie martwi uraz Laurenta Koscielnego, który w obliczu absencji Mustafiego wydaje się być sporym problemem. Pozostaje zadać pytanie, czy Francuz zbyt wcześniej nie został wprowadzony do pierwszej jedenastki po przebytej kontuzji? Na odpowiedź pozostaje nam jednak czekać do szczegółowych badań lekarzy.

Począwszy od dzisiejszego meczu, macie szansę oceniać piłkarzy Arsenalu za ich występy. Aby to zrobić, należy kliknąć w poniższy link:

Panowie tak z innej beczki.

Uwazacie ze technika wojskowa a technologie militarne sa ze soba powiazane? a jak tak to w jaki sposob?

mitmichael komentarzy: 4924315.10.2017, 22:06

@mistiqueAFC: no wielka szkoda Hita, czyli ostateczna walka turnieju Goku vs Jiren chyba, ze ktos sie mocniejszy znajdzie i Jirena wywali ale raczej w to watpie

lordoftheboard komentarzy: 822615.10.2017, 22:04

@ejmati: Nie łudź się. On przedłuży na kolejne dwa lata.

arsenallord komentarzy: 29700 newsów: 11715.10.2017, 22:02

@RIVALDO700: Lawler, Werdum i GSP. Chociaż wolałbym RDA i oczywiście Marcina.

Milan ciśnie. Nie ma Interu w drugiej połowie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.10.2017, 21:59

Fajny tekst o treningach w Premier League. Pochettino niezły daje wycisk zawodnikom :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 21:59

@mistiqueAFC:

To git. To na dniach się zbierze wszystkie i wklei na pastebina i każdy dostanie link.W sumie to bez różnicy ile osób bo tutaj aż tak wiele osób "siedzących" w NBA nie ma.

Alonso komentarzy: 1282415.10.2017, 21:52

Tabela ligowa troche przekłamuje bo Inter w tym sezonie gra tragicznie, choc punktuje to te mecze ma na styku i to przy łatwym terminarzu. Wszystko dalej zależy od dobrego dnia Icardiego i Perisicia. Do stycznia spotkają się w tabeli z Milanem poza pierwszą czwórką.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 21:52

@polandblood:

Trzy osoby już się rozpisały z typami na sezon, moje czwarte, twoje piąte, pumeks szóste pewnie już ma.Siódme będzie jak kolega znajdzie czas.Pewnie da radę.
Tak chociaż 10 osób byśmy mogli uzbierać

Kysio2607 komentarzy: 1336015.10.2017, 21:51

Zacząłem karierę Evertonem w fm17 i powiem wam ciężko jest. Duzo szrotu z wysokimi tygodniowkamo, wiele bezsensownych wypożyczen których nie mogłem zakończyć, mało hajsu i dość biedne perspektywy na hajs w przyszłości. Jak latem opendzluje Lukaku za ładna sumke to za te kwotę będę musiał cała drużynę zbudować :D po 26 kolejkach 9 miejsce, walczę o LE. Ciekawa zabawa :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 215.10.2017, 21:46

@AceVenturaLFC: Pojęcia nie mam. A u kogo będzie?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 115.10.2017, 21:45

A jak pisałem, że Spaletti to świetny trener, to zostałem wyśmiany.

Gofer999 komentarzy: 1466215.10.2017, 21:37

Kochana Valencia. :)

Eustachy komentarzy: 77415.10.2017, 21:31

@AceVenturaLFC: szukaj na reddit/ soccerstreams, prawie do każdego meczu znajdziesz streama na Ace Player.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 215.10.2017, 21:28

@RIVALDO700: Troche się obawiam, bo Kury mocno osłabione. Mogą nie wystąpić Alli, Dembele i Wanyama. W każdym razie mam nadzieje na co najmniej remis.

ejmati komentarzy: 94815.10.2017, 21:24

Dobry wieczór, dziś mamy 15 października 2017 roku, do końca kontraktu Wengera pozostały 623 dni.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 21:21

Spalletti co robi robotę w Interze.Zmienili trenera i nawet wielu transferów nie trzeba było robić żeby ta drużyna zaczęła się całkiem inaczej prezentować.

Wenger, mam nadzieję, że oglądasz ten mecz i widzisz ile potrafi zmieniać nowy pan na ławce trenerskiej

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36215.10.2017, 21:16

Icardi juz brama

XandeR komentarzy: 966515.10.2017, 21:08

Najważniejszy typ jest znany, GSW i długo,długo nic

Ze mnie taki fan, że sezon zaczyna się w playoffs dopiero.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 21:04

Chelsea-Roma w srode, tez bedzie fajny.

maniekuw komentarzy: 263815.10.2017, 21:03

youtube.com/watch?v=BhAwY66t5SQ tak sobie pomyślałem o obecnym Arsenalu

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 21:02

@XandeR: Bawisz się z nami w typy na nadchodzący sezon NBA czy aż w tym temacie nie siedzisz?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 20:56

Ja ogladam RM-Tottki bo jestem ciekaw jak na tle Realu wypadną Kury.

@Ranczomen:

W czwartek o 19, na wyjeździe z Crveną zvezdą.

Ranczomen komentarzy: 1232115.10.2017, 20:52

Gramy w tym tygodniu LE?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 215.10.2017, 20:51

Jezuuu, we wtorek City-Napoli i Real-Tottenham. Genialne mecze, aż nie wiem, który wybrać.
W tym sezonie bardziej czekam na LM niż na mecze Arsenalu.

XandeR komentarzy: 966515.10.2017, 20:48

Teraz wyjdziemy środkiem Coq-Jack pare razy i dopóki któryś się nie połamie połapiemy trochę pktów.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 215.10.2017, 20:47

Już w sobotę drugi sezon Belfra. Kto czeka?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 20:44

lord

Jak tam twoje przewidywania na walke Lawler-dos Anjos, Tybura-Werdum, Bisping-GSP.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 20:38

Według mnie Wataha lepsza ale jedna jak i druga produkcja to nie jest nic nadzwyczajnego.Wataha ma dużo ciekawszą historię rozłożoną na 2-3 sezonu znając życie.Pierwszy można traktować jak długi wstęp.Tam akcja jeszcze nawet nie ruszyła nie licząc odcinka 5 i 6

arsenallord komentarzy: 29700 newsów: 11715.10.2017, 20:34

Oglądałem ostatnio Watahę. Niezły, ale Belfer poziom wyżej.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 20:32

Obejrzałem właśnie nowy odcinek DBS.Liczyłem na Hita, a tu taka niemiła niespodzianka.

TomHen1990 komentarzy: 67415.10.2017, 20:28

@mistiqueAFC: wielkie dzieki. dziala :-)

lordoftheboard komentarzy: 822615.10.2017, 20:27

@Tevez: Jak Cazorla wróci to 4-2-3-1.

3-4-3 jest ok jest grają zawodnicy na swoich pozycjach (Kolasiniac) i jak ogólnie grają, ci co mają grać (Sanchez, Ramsey).

No i dobrze by było jakby Kosa się nie łamał co chwilę.

tomekdomek1233 komentarzy: 51915.10.2017, 20:22

@Tevez: 2-7-1 Elneny z Holdingiem na stoperach

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 19:57

Tu już jest ten odcinek xd

TomHen1990 komentarzy: 67415.10.2017, 19:50

@RIVALDO700: niestety na wizji wyskakuje ze jakis limit osob. w sumie na kazdym programie tak jest. posiada kto jakas wiedze gdzie moge ogladac watahe na hbo za darmo?

Tevez komentarzy: 408715.10.2017, 19:46

3-4-3 miało odmienić naszą grę a już wiemy że z tej mąki chleba nie będzie. Jakieś nowe pomysły?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.10.2017, 19:27

@Simpllemann: Jak ja zrozumiałem a Ty nie to już jest coś nie tak.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 19:26

@Sobieski14: Karate Kid

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 19:25

TomHen1990

Wizja tv , jesli nie ma limitu.

TomHen1990 komentarzy: 67415.10.2017, 19:23

Panowie mozna gdzies na internecie odpalic za darmo hbo zeby zobaczyć watahe?

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 115.10.2017, 19:22

@bocian18: Jeżeli znasz hasło WPA i ono nie działa to musisz ustawienia rutera zmienić, jeśli hasła nie znasz podesłałem linka. Z tego co wiem to hasło winno być wpa2/wps coś w ten deseń. Konfiguracja rutera YT sprawdź. Powodzenia

mitmichael komentarzy: 4924315.10.2017, 19:03

Maczynski hahahaha wiedzialem, ze przed meczem z Wisla sie polamie i nie zagra :D szykowana jest dla niego niespodzianka a tego moze zabraknac