Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal

Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal 14.10.2017, 19:42, Patryk Bielski 1247 komentarzy

Nie jest łatwo być kibicem Arsenalu. Boleśnie przekonaliśmy się o tym dzisiejszego wieczoru. Podopieczni Arsene'a Wengera po raz kolejny nie sprostali ciążącej na nich presji i zamiast wykorzystać potknięcia ligowych rywali, stracili punkty na Vicarage Road. Po dramatycznej drugiej części meczu, Kanonierzy przegrali z Watfordem 1:2, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Arsenal przystąpił do tego meczu w dość eksperymentalnym składzie. W obronie w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się kapitan zespołu, Per Mertesacker. Warto wspomnieć, że był to pierwszy mecz Niemca w wyjściowej jedenastce w lidze angielskiej od 532 dni! Wolne od Bossa dostali Aaron Ramsey oraz Alexis Sanchez, których reprezentacje nie awansowały na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Na ławce po kontuzji zasiadł też Mesut Özil. W rezultacie w środku pomocy mogliśmy oglądać Xhake z Elnenym, zaś za poczynania ofensywne było odpowiedzialne trio Iwobi, Welbeck, Lacazette.

Arsenal: Cech - Koscielny (85' Holding), Mertesacker, Monreal - Bellerin, Elneny, Xhaka, Kolasinac - Iwobi, Welbeck (61' Özil) - Lacazette (68' Giroud)

Watford: Gomes, Femenia, Mariappa (63' Carrillo), Britos, Holebas, Doucoure, Kabasele, Pereyra (81' Capoue), Cleverley, Richarlison, Gray (63' Deeney).

Arsenal szybko przejął inicjatywę w meczu, a gospodarze skupili się na kontrowaniu zespołu Arsene'a Wengera. Posiadanie piłki nie przekładało się jednak na strzały i klarowne sytuacje.

Mimo początkowej przewagi Kanonierów, to Watford jako pierwsze stworzyło groźną sytuację. Na lewej flance do piłki doszedł Abdoulaye Doucoure, który zdołał dośrodkować w pole karne. Tam piłkę głową do siatki próbował skierować Roberto Pereyra, jednak Argentyńczyk miał zbyt mało czasu i uderzył obok bramki. Warto odnotować, że do tej pory był to pierwszy strzał w meczu. Po tej akcji gospodarze zaczęli grać aktywniej, częściej goszcząc na połowie Arsenalu.

W zespole Arsene'a Wengera wyróżniali się Alex Iwobi oraz Hector Bellerin, którzy aktywnie pracowali na całej długości boiska.

W 39. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Rzut rożny w pojedynku z Holebasem wywalczył Iwobi. Do piłki ustawionej w narożniku podszedł Granit Xhaka, który dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Mertesackera. Niemiec zgubił krycie Cleverleya i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W końcówce pierwszej połowy Arsenal mógł podwyższyć stan meczu. Najpierw strzał z dystansu Xhaki obronił Gomes, a przy kolejnej próbie spudłował Bellerin. Gospodarze w pierwszej odsłonie meczu nie oddali ani jednego celnego uderzenia na bramkę Petra Cecha.

Na druga połowę spotkania Watford wyszło wyraźnie odmienione. Sygnał do ataku dał swoim kolegom Richarlison, który łatwo ograł Bellerina, jednak jego strzał z lewej strony pola karnego minął słupek bramki Cecha.

Kilka minut później Welbeck przegrał pojedynek w polu karnym Szerszeni i upadł na murawę trzymając się za mięsień uda. Uraz okazał się na tyle poważny, że Anglik w 61. minucie musiał opuścić murawę. W jego miejsce na placu gry zameldował się Mesut Özil. Niemiec nie potrzebował wielu minut, by dać o sobie znać rywalom. W 63. minucie świetnie dograł prostopadłą piłkę do Iwobiego, jednak strzał Nigeryjczyka jeszcze lepiej obronił Gomes.

W 68. minucie Alexandre'a Lacazette'a zmienił Olivier Giroud. Nowy nabytek Arsenalu miał obiecującą pierwszą połowę, jednak w drugiej, podobnie jak jego koledzy z zespołu, nie grał już tak przekonująco.

W 70. minucie Kanonierzy mieli drugą okazję na podwyższenie rezultatu i zabicie meczu. Tym razem Iwobi odwdzięczył się podaniem Özilowi, jednak reprezentant Niemiec w pozornie łatwej sytuacji, z szesnastu metrów, uderzył wprost w bramkarza Watfordu.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą... Kilka sekund później Neil Swarbrick wskazał na wapno po dyskusyjnym faulu Bellerina na Richarlisonie. Powtórki pokazały, że jeśli doszło do kontaktu, był on minimalny. Hiszpan dał jednak pretekst sędziemu do podyktowania jedenastki. Do piłki podszedł Troy Deeney, który kilka minut wcześniej zameldował się na placu gry, i pewnym strzałem w prawy róg bramki wyrównał stan spotkania.

Od momentu utraty bramki zespół Arsene'a Wengera nie przypominał drużyny z górnej części tabeli. Kanonierzy zamiast rzucić się do odrabiania strat, oddali pole rywalom. Spory w tym udział Deeneya, z którym Szerszenie faktycznie "kąsały". W 83. minucie gości po strzale Capoue uratował słupek.

Na domiar złego, dwie minuty później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Laurent Koscielny, a zmienił go Rob Holding.

Kiedy wydawało się, że Arsenal dowiezie remis do końca, w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił Tom Cleverley. Anglik wykorzystał zamieszanie w polu karnym Petra Cecha i z 10 metrów skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu.

Kanonierzy stracili w tym meczu nie tylko cenne trzy punkty, ale i kontuzjowanych piłkarzy. Szczególnie martwi uraz Laurenta Koscielnego, który w obliczu absencji Mustafiego wydaje się być sporym problemem. Pozostaje zadać pytanie, czy Francuz zbyt wcześniej nie został wprowadzony do pierwszej jedenastki po przebytej kontuzji? Na odpowiedź pozostaje nam jednak czekać do szczegółowych badań lekarzy.

Począwszy od dzisiejszego meczu, macie szansę oceniać piłkarzy Arsenalu za ich występy. Aby to zrobić, należy kliknąć w poniższy link:

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Watfordem

Raport pomeczowyWatford autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
kamilo_oo komentarzy: 2356715.10.2017, 19:02

Kolejna udana kolejka w typerze ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 18:48

Tragiczna kolejka w moim typerze, na ta chwile tylko 30 pkt.

Mecz newst-south, poziom zaangażowania jakby byla by walka o utrzymanie w 38 kolejce.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.10.2017, 18:28

@Argudo
No De Gee trzymałem cały czas, i się opłaciło. Ja też słabo, bo 48, a jeszcze gra Vardy ;p

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 18:22

@Kyrtap: Zwykle.Pierwszy raz coś takiego chcieliśmy zorganizować.Jak wyjdzie to może za rok zrobimy cóż konkretniejszego

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 115.10.2017, 18:14

@mistiqueAFC:

A to jakaś większa zabawa, czy tylko zwykłe obstawianie?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 18:14

Zobaczymy, może jeszcze ktoś się dołączy.

@Kyrtap: Typujesz?

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 18:13

@Kyrtap: Bez kitu.O tym zapomniałem ale kazdemu może się zdarzyć.Też obstawiasz?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 115.10.2017, 18:10

No Lucas z tą opinią, że Bulls będą lepsi od Minnesoty, to rzeczywiście miał pojęcie :D

mitmichael komentarzy: 4924315.10.2017, 18:08

Lo panie ale sie mecz rozkrecil na poczatku drugiej polowy

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.10.2017, 18:07

@Kanonier204:

Słabiutko, skończy się na około 45 punktach, chyba, że Ritchie coś więcej zdobędzie. Niepotrzebnie odstawiłem De Geę.

Dominik11 komentarzy: 2016315.10.2017, 18:06

Arsenal w 2017 roku stracił już 26 bramek w ligowych meczach wyjazdowych. Jedynie Crystal Palace straciło w tym czasie więcej bramek na wyjazdach (29).

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.10.2017, 17:38

Only Crystal Palace (29) have conceded more Premier League goals away from home than Arsenal (26) in 2017.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.10.2017, 17:35

1450 dni czekał Błaszczykowski na gola w Bundeslidze.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 17:31

@polandblood:

Jedno zgłoszenie już mam.Dobrze by było jak przynajmniej z dziesięć osób udało się zebrać.Szkoda, że zbanowali kolegów pierre_afc i Lucasa.Panowie mieli o NBA pojęcie.

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 115.10.2017, 16:44

@bocian18: W konsoli masz wpa? Jeśli tak to zmień ustawienia w konsoli, jeśli nie to rutera.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 16:44

Jct się zbierze wszystko, albo niech prześlą tobie swoje typy i się wklei na pastebina.

Artu komentarzy: 188815.10.2017, 16:42

Oglądam mecz Sampdoria -Atalanta, co za bramka Linettego, zresztą mecz bardzo szybki i ciekawy

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 115.10.2017, 16:41

Krzak przy drugiej bramce stał 3 sekundy w miejscu, mając przed sobą może dwa metry do strzelca bramki.

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 16:23

To jest potęga beniaminków. Ich mentalność dzikich zwierząt. Walka o każdą piłkę i gryzienie trawy. Takie zespoły to ja lubię!

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 115.10.2017, 16:22

Mam pewien problem na konsoli zminiłem router i jest hasło wpa i ma 24 znaków i nie mogę miec neta na konsoli jakies porady ?

DontCry komentarzy: 760815.10.2017, 16:22

Życzę Brighton jak najlepiej, ale dzisiaj powinni kończyć mecz w 9, a Evertonowi należał się również drugi karny.

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 16:15

@Eustachy: nie powinien dostawać czerwonej kartki piłkarz Brighton, ale karny być powinien. Musiałbyś zobaczyć tę sytuację :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.10.2017, 16:15

Bruno co za łeb...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 16:15

W przenośni - Lukaku wyrzuci everton z ligi, przez to ze odszedł.

Eustachy komentarzy: 77415.10.2017, 16:13

@seyos: o jejku, ciągnął ho za koszulkę x powinien czerwoną do tego dostać ;)

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 16:13

Niech go jeszcze przetrzymają tydzień..

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.10.2017, 16:12

Ale jak to? Przecież Everton wydał 150 milionów, to nie mogło się nie udać.

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 16:09

Brighton!!! Koeman na wylocie?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.10.2017, 16:09

Brawo BRIGHTON!!!!!

Sędzia Oliver dziś przechodzi samego siebie. Powinno być wcześniej czerwo dla Pröpera, teraz dla karny dla Everton po ewidentnym ciągnięciu za koszulkę Sigurdsona. Szkoda, bo miałem go za najlepszego sędziego w Anglii.

DontCry komentarzy: 760815.10.2017, 16:07

Karny się należał Evertonowi.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.10.2017, 16:04

@hanzo88h
Totalnie nie rozumiem co miał wnieść Twój ostatni komentarz, ale to już nie mój problem.

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 16:03

Dobra, Brighton jednak dzisiaj jest lepsze hahaha ogólnie ciekawy mecz, czekam na decydujace uderzenie.

praptak komentarzy: 881815.10.2017, 16:02

Ozil przede wszystkim uderzył dokładnie w środek bramki. Jednak ja za takie rzeczy nie oceniam, wolę patrzeć na x występów i ocenić je jako całość, a tej w jego wykonaniu nie oceniam najlepiej.

Dominik11 komentarzy: 2016315.10.2017, 16:01

@DontCry: Są tacy piłkarze co w słabszych klubach grają lepiej a jak przechodzą do lepszych to już klapa .

DontCry komentarzy: 760815.10.2017, 16:00

Keane za to gra dzisiaj świetnie, wygrywa wszystkie pojedynki i łata dziury w obronie. No ale za przyzwoitego obrońcę płaci się 18 mln, a nie 250 tys.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 15:59

Ja to dzisiaj nie oglądam Premier League.Wieczorkiem tylko Derby Mediolanu i tyle piłeczki na dzisiaj