Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal

Porażka na własne życzenie: Watford 2-1 Arsenal 14.10.2017, 19:42, Patryk Bielski 1247 komentarzy

Nie jest łatwo być kibicem Arsenalu. Boleśnie przekonaliśmy się o tym dzisiejszego wieczoru. Podopieczni Arsene'a Wengera po raz kolejny nie sprostali ciążącej na nich presji i zamiast wykorzystać potknięcia ligowych rywali, stracili punkty na Vicarage Road. Po dramatycznej drugiej części meczu, Kanonierzy przegrali z Watfordem 1:2, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Arsenal przystąpił do tego meczu w dość eksperymentalnym składzie. W obronie w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się kapitan zespołu, Per Mertesacker. Warto wspomnieć, że był to pierwszy mecz Niemca w wyjściowej jedenastce w lidze angielskiej od 532 dni! Wolne od Bossa dostali Aaron Ramsey oraz Alexis Sanchez, których reprezentacje nie awansowały na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Na ławce po kontuzji zasiadł też Mesut Özil. W rezultacie w środku pomocy mogliśmy oglądać Xhake z Elnenym, zaś za poczynania ofensywne było odpowiedzialne trio Iwobi, Welbeck, Lacazette.

Arsenal: Cech - Koscielny (85' Holding), Mertesacker, Monreal - Bellerin, Elneny, Xhaka, Kolasinac - Iwobi, Welbeck (61' Özil) - Lacazette (68' Giroud)

Watford: Gomes, Femenia, Mariappa (63' Carrillo), Britos, Holebas, Doucoure, Kabasele, Pereyra (81' Capoue), Cleverley, Richarlison, Gray (63' Deeney).

Arsenal szybko przejął inicjatywę w meczu, a gospodarze skupili się na kontrowaniu zespołu Arsene'a Wengera. Posiadanie piłki nie przekładało się jednak na strzały i klarowne sytuacje.

Mimo początkowej przewagi Kanonierów, to Watford jako pierwsze stworzyło groźną sytuację. Na lewej flance do piłki doszedł Abdoulaye Doucoure, który zdołał dośrodkować w pole karne. Tam piłkę głową do siatki próbował skierować Roberto Pereyra, jednak Argentyńczyk miał zbyt mało czasu i uderzył obok bramki. Warto odnotować, że do tej pory był to pierwszy strzał w meczu. Po tej akcji gospodarze zaczęli grać aktywniej, częściej goszcząc na połowie Arsenalu.

W zespole Arsene'a Wengera wyróżniali się Alex Iwobi oraz Hector Bellerin, którzy aktywnie pracowali na całej długości boiska.

W 39. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Rzut rożny w pojedynku z Holebasem wywalczył Iwobi. Do piłki ustawionej w narożniku podszedł Granit Xhaka, który dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Mertesackera. Niemiec zgubił krycie Cleverleya i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W końcówce pierwszej połowy Arsenal mógł podwyższyć stan meczu. Najpierw strzał z dystansu Xhaki obronił Gomes, a przy kolejnej próbie spudłował Bellerin. Gospodarze w pierwszej odsłonie meczu nie oddali ani jednego celnego uderzenia na bramkę Petra Cecha.

Na druga połowę spotkania Watford wyszło wyraźnie odmienione. Sygnał do ataku dał swoim kolegom Richarlison, który łatwo ograł Bellerina, jednak jego strzał z lewej strony pola karnego minął słupek bramki Cecha.

Kilka minut później Welbeck przegrał pojedynek w polu karnym Szerszeni i upadł na murawę trzymając się za mięsień uda. Uraz okazał się na tyle poważny, że Anglik w 61. minucie musiał opuścić murawę. W jego miejsce na placu gry zameldował się Mesut Özil. Niemiec nie potrzebował wielu minut, by dać o sobie znać rywalom. W 63. minucie świetnie dograł prostopadłą piłkę do Iwobiego, jednak strzał Nigeryjczyka jeszcze lepiej obronił Gomes.

W 68. minucie Alexandre'a Lacazette'a zmienił Olivier Giroud. Nowy nabytek Arsenalu miał obiecującą pierwszą połowę, jednak w drugiej, podobnie jak jego koledzy z zespołu, nie grał już tak przekonująco.

W 70. minucie Kanonierzy mieli drugą okazję na podwyższenie rezultatu i zabicie meczu. Tym razem Iwobi odwdzięczył się podaniem Özilowi, jednak reprezentant Niemiec w pozornie łatwej sytuacji, z szesnastu metrów, uderzył wprost w bramkarza Watfordu.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą... Kilka sekund później Neil Swarbrick wskazał na wapno po dyskusyjnym faulu Bellerina na Richarlisonie. Powtórki pokazały, że jeśli doszło do kontaktu, był on minimalny. Hiszpan dał jednak pretekst sędziemu do podyktowania jedenastki. Do piłki podszedł Troy Deeney, który kilka minut wcześniej zameldował się na placu gry, i pewnym strzałem w prawy róg bramki wyrównał stan spotkania.

Od momentu utraty bramki zespół Arsene'a Wengera nie przypominał drużyny z górnej części tabeli. Kanonierzy zamiast rzucić się do odrabiania strat, oddali pole rywalom. Spory w tym udział Deeneya, z którym Szerszenie faktycznie "kąsały". W 83. minucie gości po strzale Capoue uratował słupek.

Na domiar złego, dwie minuty później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Laurent Koscielny, a zmienił go Rob Holding.

Kiedy wydawało się, że Arsenal dowiezie remis do końca, w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił Tom Cleverley. Anglik wykorzystał zamieszanie w polu karnym Petra Cecha i z 10 metrów skierował piłkę do pustej bramki Arsenalu.

Kanonierzy stracili w tym meczu nie tylko cenne trzy punkty, ale i kontuzjowanych piłkarzy. Szczególnie martwi uraz Laurenta Koscielnego, który w obliczu absencji Mustafiego wydaje się być sporym problemem. Pozostaje zadać pytanie, czy Francuz zbyt wcześniej nie został wprowadzony do pierwszej jedenastki po przebytej kontuzji? Na odpowiedź pozostaje nam jednak czekać do szczegółowych badań lekarzy.

Począwszy od dzisiejszego meczu, macie szansę oceniać piłkarzy Arsenalu za ich występy. Aby to zrobić, należy kliknąć w poniższy link:

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Watfordem

Raport pomeczowyWatford autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
DontCry komentarzy: 760815.10.2017, 15:56

Sigurdsson póki co ma bardzo słabiutki sezon w Evertonie, nic mu nie wychodzi.

songoku95 komentarzy: 2348615.10.2017, 15:55

Cos w granicy 50 kola

Dominik11 komentarzy: 2016315.10.2017, 15:54

Ozil zmarnował setkę wystarczyło by aby uderzył prawą nogą i była by bramka ale on nigdy nie strzela prawą bo boi się że odpadnie .

DontCry komentarzy: 760815.10.2017, 15:44

Propper tutaj mógł wyłapać nawet czerwoną, a nic nie dostanie, sędziowanie na najwyższym poziomie.

Jeśli nic nie będzie Gueye po tym wejściu to będzie miał furę szczęścia.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.10.2017, 15:43

A dobra, teraz przeczytałem. Na ŚP to brałbym Dembele, Gueye, Toure?

Coś takiego. Może Lallana? :D

Szebson komentarzy: 351015.10.2017, 15:43

Ta strona chyba widziala juz wszystko, od robienia loda koniowi, przez warny o bobrach dochodzac do klotni fanow Liverpoolu i ManU.

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 15:43

Pröper właśnie o mało nie złamał nogi Gani, po czym nie dostał nawet kartki.

hanzo88h komentarzy: 165915.10.2017, 15:42

Simpllemann

trochę to dziwne, ale jak widać jest was spora grupa może jakieś kółko różańcowe zorganizujecie i wymodlicie zmianę trenera. Sam widzisz że paradoksy rządzą tym światem mógłbym tutaj podać kilka przykładów ale korzystając z ładnej pogody wychodzę na miasto. Miasto, miasteczko, wieś to taka jednostka administracyjna skupiając ludzi z którymi to można wejść w interakcje. Niesamowite doświadczenie polecam;)

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 15:41

Everton gra dziś lepiej niż zwykle. W końcu nie gra fatalny Williams w obronie. Duet Jagielka-Keane świetnie się uzupełnia. Antytetyczna sytuacja ma się w duecie napastników. Roo z Calvinem w ogóle się nie rozumieją. W dodatku Sigurdsson wystawiony jako SFM to nieporozumienie, zwłaszcza z uwagi na to, że ten zawodnik bazuje na świetnej wrzutce i strzale z dystansu, tak w Evertonie nie ma na kogo wrzucać. Holgate godnie zastępuje Colemana. Everton gra dziś lepiej niż zwykle, ale dziś gra z beniaminkiem i wciąż bezbramkowo remisuje.

@Kanonier204: właśnie mam Lanziniego.

@Papaciok: właśnie zastanawiała mnie cena. Mało osób go ma a jak go sobie wypożyczłem to średnio mi się grało, chociaż grałem z typkiem gdzie miał super skład i na farcie zremisowałem. A jacyś sensowni ŚP/ŚPO do 50 koła ktoś poleci? Od razu mówie że kurczaki odpadają :D

Papaciok komentarzy: 438715.10.2017, 15:38

Moim zdaniem dobrym wyborem jest yaya toure (pisownia nw jak) tak samo dembele od tot?ów

kamilo_oo komentarzy: 2356715.10.2017, 15:38

Ale akcja Zagłębia ;O

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.10.2017, 15:37

W futa nie gram, ale wydaje mi się, że lepsze wybory to będą:

Alli, Eriksen, Lanzini czy De Bruyne.

Cristian i Kevin pewnie trochę więcej kosztują, więc lepiej Dele lub gracza WHU.

Papaciok komentarzy: 438715.10.2017, 15:36

@kajtson: pakujesz sie w gips gościu

Papaciok komentarzy: 438715.10.2017, 15:35

@songoku95: ozil w fucie jest fatalny

Qarol komentarzy: 1450215.10.2017, 15:34

@kajtson:

Jeśli Wenger się nie opamięta i nie odejdzie to nas też czeka taki rozbrat z tytułem mistrza Anglii, już nie tak daleko jesteśmy, prawie połowa drogi.

songoku95 komentarzy: 2348615.10.2017, 15:33

opłaca się Ozila kupić w Fucie? Czy lepiej uderzyć w innego zawodnika? Bo Ozil stosunkowo tani jest w granicach 50 tysięcy i to wdydaje się być podejrzane.

kajtson komentarzy: 515.10.2017, 15:32

@AceVenturaLFC: no najlepiej wyzywac kogos od tepych, taki jest poziom dyskusji ,,kibicow" lfc no ale jaki klub tacy kibice, boli 30 lat bez tytułu ja bym sie pochlastal

Papaciok komentarzy: 438715.10.2017, 15:29

@Dewry: nie mówie żeby apka powstała z dnia na dzień no ale rozumiesz o co mi chodzi

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.10.2017, 15:26

@Papaciok: A ludzie ludźmi i nie zawsze mają czas i chęci na podjęcie się tego.

Papaciok komentarzy: 438715.10.2017, 15:24

Mecz meczem Sezon sezonem wenger debilem ale ja JA się domagam aplikacji K.com NO LUDZIE wchodzenie na chrome na telefonie i wpisywanie juz mnie denerwuje a tak beng powiadomienie o artykule beng powiadomienie ktoś odpowiedział na komentarz ehhh

kajtson komentarzy: 515.10.2017, 15:21

@AceVenturaLFC: haha ale sie żółć wylewa, nie ma to jak innych nazywac glupimi, ktorzy poprostu piszą prawde, świadczy to o Tobie, no ale jakos trzeba sie dowartościować skoro ,,druzyna'' zawodzi

Czeczenia komentarzy: 1248015.10.2017, 15:21

A co nam wygrał Arszawin z Rosickim? Tyle co Elneny. Jeden leniwy grubas, drugi wieczna szklanka. Co z tego, że potrafili grać w piłkę? Arsenal albo nie umiał tego wykorzystać, albo nie mógł.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 15:20

@mistiqueAFC:

Właśnie miałem się pytać czy w przeciwieństwie do Robertsona umie rzucać.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 15:20

Tak z ciekawosci na temat wiedzy z UFC , czy Wy w ogole wiecie kogo mam w avku , ktokolwiek?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.10.2017, 15:20

Nie mam koszulki, szalika, czy nawet tapety z Arsenalem, więc nie mogę się nazwać kibicem danej drużyny? Śmieszne myślenie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 15:20

w umie :D

Dzisiaj u mnie to nawet ciężko z poprawnym pisaniem.Po trzy razy poprawiam komentarze, a i tak coś musi być źle :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 15:18

@polandblood: Odkrycie pre-seasonu w OKC.Nie wiem czy za 2-3 miesiące od nie będzie grał w pierwszym składzie za Robersona.W obronie troche slabszy ale w umie punktować z dystansu i półdystansu

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 15:17

@RIVALDO700: tam jedna noc to pikuś, ale jak ludzie nałogowo oglądają tv po nocach, to potem chodzą takie welschmerze, smutne kasztany i depresanci.

seyos komentarzy: 24915.10.2017, 15:16

@maciekbe: to były asy, Arshavin czy Rosicky potrafili sami zmienić oblicze meczu. Ten drugi to nie dość, że mistrzowski kreator, to jeszcze zabójczy indywidualista. Dziś takich nie ma. A jak sam zauważyłeś, w Liverpoolu jest kilku, którzy potrafią holować piłę na połowie rywala i samemu zakończyć temat. Salah, Coutinho, Mane. Gdzie przy nich nasze wingery..

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.10.2017, 15:15

Aż musiałem sprawdzić kto to jest ten Huestis.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.10.2017, 15:15

@maciekbe: No dzisiaj już nie będę wrzucał.Jeszcze jutro i we wtorek tylko, bo w środę sezon startuje :P

Worst trade -Thomas

Na szybko sobie coś takiego utworzyłem.Za piątki i top8 konferencji później się wezmę, bo muszę odcinek Watahy obejrzeć

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.10.2017, 15:13

Coś tam Everton strzeli? czy raczej na remis?

@mistiqueAFC: wklej tu tego tasiemca netflixowcu jeszcze raz, I dare you :>

Wiecie co mnie boli najbardziej? Jesteśmy słabi, okej. Ale taki Liverpool też jest mierny, a potrafi ładnie zagrać. Klopp wyniki gorsze niż zwolniony Rodgers, ale przytula swoich zawodników więc jest spoko xD Brakuje takiego Arshavina albo chociaż Nasriego. Żeby przy tej całej padace było na czym zawiesić oko....No ciężko mi będzie odpalić kolejny mecz. Chyba poczekam na spotkanie w Lidze Europy, gramy z tymi siepaczami z Serbii i coś czuję, że tam nasz banterowóz może się ładnie rozpędzić :D

hanzo88h komentarzy: 165915.10.2017, 15:07

Simpllemann

"Nie uznawać przemocy i do niej nawoływać."

To mniej więcej tak jak być kibicem jakiejś drużyny i nie mieć nawet koszulki albo szalka, może chociaż masz tapetę na kompie z logiem Arsenalu. Jeśli taka rozmowa wychowawcza z dodatkiem kilku klepnięć, miała by za skutkować marszem naszych w górę tabeli i pełnym zagazowaniem w każdym meczu to też byłoby Ci wstyd?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.10.2017, 15:07

Ja wstaje czesto na dobre gale numerowane UFC , z soboty na niedziele o 4 , a konczy sie wszystko okolo 6 30 i w niedziele jest ciezko, a co tu mowic jak niektore mecze NBA sa z niedzieli na poniedzialek o 4 30. W robocie chyba o 10 bym z fotela spadł.

Szebson komentarzy: 351015.10.2017, 15:01

@Kanonier204: To akurat nawiazanie do pewnego komentarza do postu strony na fejsie Siwy Z Arsenalu. :D

livmu z wczoraj...... Jak myślicie, była kartka dla Lukaku?

izrael komentarzy: 63715.10.2017, 15:00

25 lat oglądam finały nba. Straszny nałóg. Jak ktoś nie musi to niech lepiej nie zaczyna. Im człowiek starszy tym trudniej to pogodzić. Jako fan San Antonio nie mam wątpliwości , że Golden utrzymają dominację, jeśli pozostaną w zdrowiu.