Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal

Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal 18.12.2016, 18:02, Łukasz Wandzel 1785 komentarzy

Fatalna gra zespołu Arsene'a Wengera w wyjazdowym meczu przeciwko Manchesterowi City nie mogła skończyć się niczym innym, jak tylko porażką i utratą trzech punktów drugi raz z rzędu. Francuski szkoleniowiec już nie pierwszy raz musiał uznać wyższość Pepa Guardioli, który tym razem poprowadził do zwycięstwa The Citizens. Z pewnością nie był to dzień Arsenalu, ponieważ nie potrafił sobie on poradzić, ani grać jak równy z równym, z osłabioną ekipą gospodarzy. Ci musieli sobie radzić bez zawodników zawieszonych po meczu z Chelsea. Natomiast londyńczycy musieli sobie radzić bez gwiazd, które przebywały na boisku, ale były kompletnie niewidoczne przez większą część spotkania. Gdzie nie istnieje ofensywa Arsenalu, tam nie ma Mesuta Özila. Klub z Londynu gubił się we własnych zagraniach, dając się obracać skrzydłowym rywala. Dodatkowo, nie kreował żadnych okazji dających nadzieję na zmianę obrazu gry.

Na początku grudnia Arsenal otrząsnął się po niefrasobliwym listopadzie i zaserwował kibicom krótką serię zwycięstw, gdzie jego gra naprawdę mogła się podobać. Najwyraźniej, częstotliwość rozgrywanych spotkań, często na wyjeździe, nie służą podopiecznym Wengera. We wtorek zaliczyli oni pierwszą porażkę od inauguracyjnego meczu z Liverpoolem, a dziś ulegli Manchesterowi City. To dopiero trzecia porażka w Premier League w tym sezonie. Jednak w kontekście wielu listopadowych remisów i klasy przeciwników w walce o mistrzostwo, oznacza to bardzo utrudnione zadanie, które The Gunners zafundowali sobie na własne życzenie. Po 17. kolejce spadają oni na czwarte miejsce w ligowej tabeli ze stratą 9. punktów do przodującej Chelsea.

Składy, w jakich oba kluby pokazały się na murawie:

Arsenal: Cech — Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal — Coquelin (75' Giroud), Xhaka — Walcott, Özil, Iwobi (65' Chamberlain, 78' Elneny) – Sanchez

Manchester City: Bravo — Kolarov, Zabaleta, Otamendi, Clichy — Fernando — Sterling, Silva, Toure, Sané (76' Navas) — De Bruyne (84' Iheanacho)

Pierwsze minuty nie zapowiadały tak słabej gry ze strony londyńczyków. Wręcz przeciwnie, były one intensywne z obu stron, lecz to Arsenal zdołał otworzyć wynik meczu. Walcott dał prowadzenie londyńczykom już w 4. minucie. Anglik dostał od Sancheza idealne podanie, które oszukało pięciu zawodników gospodarzy i cała linia defensywy mogła jedynie patrzeć na wykończenie Theo. Z kolei podopieczni Pepa Guardioli mieli pecha, gdy skutecznością nie popisał się Sterling. Kolega z reprezentacji strzelca bramki sprzed chwili nie zdołał trafić głową do siatki. Mimo wszystko, szlagier nie stał na najwyższym poziomie przez całą pierwszą połowę. Piłkarze znacznie spuścili z tonu i oglądaliśmy nieco spokojniejszy mecz. Wciąż można było podziwiać klasowe wyprowadzenia piłki i podania, które prowadziły później do sytuacji pod bramkami obu drużyn. Dobrze, podczas pierwszych 45. minut, wyglądał też Gabriel Paulista. Nie było po nim widać, że jest jedynie zmiennikiem Shkodrana Mustafiego i dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Z przodu nie najgorzej szło młodemu Iwobiemu, potrafiącemu znaleźć się z futbolówką w pobliżu szesnastki przeciwnika. I choć Kanonierom udało się dowieźć prowadzenie do przerwy, to Manchester City prezentował się lepiej, zmuszając gości do pracy w defensywie.

Druga połowa to był już koncert Obywateli, którzy wraz z gwizdkiem sędziego od razu ruszyli po swoje, w celu doprowadzenia do remisu. Nie wiadomo czy to brak skupienia w obronie czy jakieś nieporozumienie, ale Petr Cech był zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki przez nieogarnięcie defensorów własnego zespołu. Tuż po przerwie, Sané uciekł z piłką, wyprzedzając przy tym rywali na granicy spalonego. Zostało mu jedynie wykończyć akcję, a z tym nie miał żadnych kłopotów. Wydawało się, że Arsenal wzmoże ataki i postara się o trzy punkty, ale to złudzenie znikło po chwili. Od tamtej pory to gospodarze starali się o objęcie prowadzenia, całkowicie spychając swojego przeciwnika na własną połowę. To nie było tak, że Kanonierzy kreowali po prostu mniej sytuacji. Nie stwarzali ich w ogóle. Patrząc na murawę, trudno było wskazać, gdzie akurat znajduje się Mesut Özil czy Alexis Sanchez. Chilijczyk popisał się asystą, ale miało to miejsce godzinę wcześniej, a w drugiej części gry nie popisał się w ogóle.

Tak dobrze działający kolektyw City, złożony z rezerwowych, choćby Fernando w środku pomocy, nie potrzebował zmian. Pep Guardiola mógł pozwolić sobie na czekanie z nimi dość długo. Inaczej miała się sprawa po stronie gości, gdzie Arsene Wenger musiał szybko reagować na niekorzystne wydarzenia boiskowe. Iwobi nie pokazał się z tak dobrej strony, jak w pierwszej odsłonie meczu, więc został zmieniony i zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain. Pech chciał, że spędził na murawie tylko 10 minut i już musiał opuścić boisko z powodu urazu. Arsenal stracił na tym dwie zmiany... a w między czasie gola. W 70. minucie, londyńczycy wciąż nie stracili drugiej bramki, choć Manchester City napierał już sporo czasu. W końcu Raheem Sterling popisał się dryblingiem, unikając przewidywalnego zagrania w pole karne, oddał strzał i cieszył się ze swojego trafienia.

Drużyny Wengera nie odratował także Olivier Giroud, wpuszczony na ostatni kwadrans spotkania. Obywatele wycofali się nieco z ataku i zaczęli bronić rezultatu, ale wciąż nie było widać zapału w piłkarzach Arsenalu, a jeszcze bardziej pomysłu na grę. Zaprzepaścili oni zbyt wiele czasu na niecelne podania, żeby starać się o choćby jeden punkt i remis zdobyty rzutem na taśmę. Nie pomogły nawet 4 doliczone minuty, więc Arsene Wenger musiał pogodzić się z drugą porażką z rzędu i trzecią w tym sezonie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ReturnOf4eva komentarzy: 23523.12.2016, 16:40

Czy tylko ja uważam że sezon Ozila jest raczej średni jak na jego poziom? Bo ci co go bronią na mediach społecznościowych mówią że miał tylko dwa słabe mecze i fani na niego za bardzo najezdzaja.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.12.2016, 16:25

Pauleta

z tym że poziomem do klubów z Madrytu lub z Barcelony to raczej nie startował w swojej karierze w ogóle. Mierzyć a iść w tym kierunku to są dwie różne sprawy.

grzegorz1211 komentarzy: 1028323.12.2016, 16:19

Ramsey to Walijczyk więc w Anglii czuje się jak w domu, nie liczcie że pójdzie do Chin. A dla Oscara co ze różnica Chiny czy Anglia??? I tu i tu jest obcy, w obcym kraju. W Chelsea grzał ławę, brał kasę i był hejtowany przez kibiców, w Chinach będzie grał, będzie brał jeszcze lepszą kasę i będzie miał szacunek kibiców, może nawet będą go traktować jak Messiego w Barcelonie. Do Chin jak dotąd idą piłkarze z Afryki i Ameryki Południowej przynajmniej na razie.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.12.2016, 16:17

Simpllemann

Chcę tylko powiedzieć że śląski będzie najbardziej nowoczesnym stadionem w Polsce.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.12.2016, 14:52

Rosomak
Wracając do tego, co napisałeś - jaki PRL? Nie widzę nic złego w tym, że reprezentacja eliminacyjne mecze rozgrywa wyłącznie na jednym obiekcie (najładniejszym, największym). Anglicy grają na Wembley, Francuzi w Saint-Denis, my na Stadionie Narodowym.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.12.2016, 14:51

Sorry, ale Ramsey to ambitny piłkarz, więc nie można go porównywać z Oscarem. On chce grać w Realu, Barcy czy Atletico, a nie w ligach ogórkowych byle się hajsu nachapać.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 223.12.2016, 14:36

Redzik
Akurat wysłałem przetłumaczonego newsa na ten temat xD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.12.2016, 14:33

The Arsenal players cancelled their annual Christmas party this week following consecutive defeats at Everton and Man City. [Mirror]

Senior players like Cech and Koscielny were concerned about the message it would send if they were seen partying in comedy costumes.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.12.2016, 14:27

Coraz większe kwoty za średnich piłkarzy. Czekam aż Chińczycy zapłacą 100 milionów.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187423.12.2016, 14:09

Rozumiem. Szkoda, że nie ma szans na to, nie każdy chce grać w Chinach, ale może jakby zobaczył ile by tam zarabiał

Qarol komentarzy: 1450223.12.2016, 14:09

Taka kasa to okazja i nie ma co się bawić w sentymenty, gdy oferta przyjdzie. Oczywiście wyłączając największe gwiazdy, które ciężko zastąpić.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11723.12.2016, 14:07

Gunnerr---> Nie. Uważam tylko, że Aaron jet lepszym piłkarzem niż Oscar. A różne bajki można wcisnąć Chińczykom. Chcemy 80 mln za Aarona jeżeli wy za takiego Oscara daliście 60. O to mi chodzi.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187423.12.2016, 14:03

Arsenallord
Czyli nie widziałeś nic ciekawego w Oscarze, ale w Ramseyu widziałeś?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187423.12.2016, 14:02

Lucas6Z
Szanuję. Takie opinie zazwyczaj wywołują niemiłe komentarze, ale ja zgadzam się z tobą w 100%. Bardzo dobry interes zrobiło Chelsea sprzedając za ogromną kasę Oscara, za to Arsenal daje podwyżki pupilkom, którzy nic nie grają i szkoda jest się ich pozbyć, mało tego... Szkoda jest ich odsunąć od składu

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11723.12.2016, 13:59

Nigdy nie widziałem nic ciekawego w Oscarze. Przeciętny grajek. A te pieniądze za niego to żart. To my za takiego Ramseya powinniśmy wołać 80 mln.

Qarol komentarzy: 1450223.12.2016, 13:56

Mimo wszystko lepiej sprzedać Oscara za 60 do Chin niż van Persiego za 23 do MU.

Lucas6Z komentarzy: 182223.12.2016, 13:40

simpll
Jak mam być szczerzy to poziom komentarzy na stronie jest wyższy niż poziom naszej gry, więc może i dobrze

Lucas6Z komentarzy: 182223.12.2016, 13:38

PietrasM
Pan z epoki Wengera?
Szafy pękają od sentymentów, takie czasy.
Po sukcesy nie tędy droga.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.12.2016, 13:31

Arsenal are looking to sign Sunderland goalkeeper Jordan Pickford next month with an agreement to loan him back until May. [James Olley]

Tottenham have also scouted Pickford previously but are unlikely to make a move for him after Hugo Llloris signed a new long-term deal.

James Olley - Evening Standard's Chief Football Correspondent. Views mine. SJA Regional Sports Writer of the Year.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.12.2016, 13:30

If Oscar now drops 50p on the floor, by the time he's picked it up again he would have earned a further £2.

PietrasM komentarzy: 249423.12.2016, 13:29

Lucas.
Piłkarze to nie towar na półce. Arsenal wyznaje inną filozofię niż CFC i zapewne wielu kibiców sobie to ceni.

Lucas6Z komentarzy: 182223.12.2016, 13:15

I co się smiejecie z Oscara w Chinach???
Chelsea zajebisty interes, tam mają ludzi z głową na odpowiednich stanowiskach.
Gdyby u nas ktoś miał łeb na karku też by wzial Ramseya, Walcotta do wora i za 80 baniek Chińczykom wcisnął. Ramsey że swoim twitterem i instagramem byłby tam Bozyszczem, odnalazlby swoje powołanie. 80 Baniek, dokładamy trochę lub nie i możemy pytać o Aubemayanga. Jeśli nie to mamy wtedy kasę chocby na Mahreza, Dembele etc. Tylko że nasza organizacja to amatorka w każdym calu. Ani nosa do taktyki ani do interesów.

Lucas6Z komentarzy: 182223.12.2016, 13:08

Nie róbcie sobie nadziei, Wenger nie wie o co chodzi i znów wyjdzie cienki jak barszcz na skrzydle Iwobi a z drugiej strony bezproduktywny Walcott. Mustafiemu oczywiście kontuzja się wydłuży albo się nie wydluzy tylko Wenger jak zwykle kłamał i zacznie trenować w połowie stycznia.
Niech ta zenada się już skończy, jestem tak sfrustrowany jak ktoś nie dostrzega swojej ułomności. Nie ma chyba w życiu nic gorszego niż ślepa arogancja.
Dobrze że nie mam czasu oglądać

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2423.12.2016, 13:07

Sky in Germany: Julian Draxler moving to PSG from Wolfsburg for £38m. Deal almost done

ZielonyLisc komentarzy: 2027523.12.2016, 13:06

Oscar idzie do Chin hahahahahahhhahaha

Rosomak komentarzy: 253423.12.2016, 13:04

simpllemann

Jak ma się wsparcie finansowe od rządowych spółek to nie ma co się dziwić że stadion przynosi zyski. Szkoda tylko że to pachnie PRL (np. nakaz gry reprezentacji w meczach o punkty tylko na PGE) i w normalnych warunkach stadion mógłby sobie tak dobrze nie poradzić. Ale fajnie że są ludzie, którym nie przeszkadza że finansują stadion przez spółki skarbu państwa.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.12.2016, 12:51

Według prognoz, Stadion Narodowy w 2016 ma osiągnąć zysk na poziomie 15 milionów złotych. Wynik pewnie byłby lepszy, ale obiekt był zajęty na tegoroczny szczyt NATO.
A już w przyszłym roku PGE Narodowy ma w gościć 24 wydarzenia całostadionowe (m.in. otwarcie Mistrzostw Europy w siatkówce, gala KSW, Grand Prix Polsk na żużlu, koncerty Coldplay i Depeche Mode)

Dobrze, że taki stadion nie przynosi strat, ale zarabia na siebie. Tak powinno być.

simson16 komentarzy: 461423.12.2016, 12:43

tomek_13

bedziemy w rytmie meczowym ;D

simson16 komentarzy: 461423.12.2016, 12:41

PietrasM

filmik Mega:) Titi jak Bog gral w tym meczu:)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.12.2016, 12:25

@PietrasM
Szkoda, że znów zobaczymy Walcotta i Iwobiego lub Oxa.

PietrasM komentarzy: 249423.12.2016, 12:16

Atak. Perez-Alexis-Welbeck. Chętnie bym to zobaczył.

Przy okazji trafiłem na twitterze na taki filmik:

Titi to była "jakość"!

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.12.2016, 12:12

Welbeck, ten piłkarz może być bardzo użyteczny w pressingu Sancheza. (pisałem o tym w innym newsie) I czas w końcu na szansę dla Lucasa Pereza, bo ani Iwobi ani Ox ostatnio nie dają nam mocy na skrzydłach, a Hiszpan jak grał to tworzył dodatkowe cyferki na konto, Wenger otwórz w końcu oczy!

tomek_13 komentarzy: 243223.12.2016, 12:08

Bayern - za 29 dni kolejny mecz
Arsenal - 4 mecze w 13 najbliższych dni

PietrasM komentarzy: 249423.12.2016, 12:07

Co wy z tymi transferami?
Jeden, jedyny transfer został już przeprowadzony. Wraca Welbeck.

Ja nie przyjmuje innych rezultatów niż 6 zwycięstw w najbliższych meczach PL. A później coś takiego:

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.12.2016, 12:01