Porażka po słabej grze: FC Köln 1:0 AFC

Porażka po słabej grze: FC Köln 1:0 AFC 23.11.2017, 20:06, Michał Koba 521 komentarzy Całe szczęście dla wszystkich oglądających dzisiejsze starcie Arsenalu z FC Köln, że mecz rozpoczął się już o 19:00. Gdyby bowiem sędzia po raz pierwszy w potyczce obu ekip zagwizdał dwie godziny później, niektórzy mogliby nie doczekać zejścia piłkarzy do szatni, choć akurat kibicom Kanonierów mogłoby to wyjść na dobre.

Pierwsza połowa spotkania w Kolonii nie stała bowiem na wysokim poziomie, brakowało akcji, zaangażowania z obu stron, a tempo meczu zupełnie nie przypominało tego, do którego przyzwyczajeni są fani Premier League. Druga część meczu miała przynieść ożywienie, jednak ciężko z czystym sumieniem przyznać, że tak się stało. Gospodarzom udało się wywalczyć dość dyskusyjny rzut karny, który Guirassy zamienił na bramkę, by potem do końca spotkania murować własne pole karne, co - w połączeniu ze słabą dyspozycją Arsenalu w ofensywie - pozwoliło niemieckiej ekipie wygrać z bardziej utytułowanym rywalem 1:0.

Oczywiście Arsenal nie musiał dziś wygrać za wszelką cenę, gdyż awans do kolejnej rundy rozgrywek zapewnił sobie już wcześniej, a i pozycja lidera grupy H tegorocznej Ligi Europy pozostawała raczej niezagrożona. Jednak trzy punkty na pewno ucieszyłyby sympatyków The Gunners i pozwoliły liczyć na to, że piłkarzom, którzy ciągle walczą o pierwszy skład, niewiele już brakuje, by osiągnąć swój cel. Poza tym mecze takie jak ten czołowa drużyna z Anglii po prostu powinna wygrywać. Tak się jednak nie stało i podopieczni Wengera do domów wracają z niczym.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Debuchy (84' Nketiah), Mertesacker, Holding - Chambers (67' Nelson), Elneny, Coquelin, Maitland-Niles - Wilshere, Welbeck (46' Iwobi) - Giroud

FC Köln: T. Horn - Sörensen, Maroh (38' Raush), Mere - Klunter, Özcan, Jojić, J. Horn - Cordoba (56' Olkowski), Osako (73' Lehmann), Guirassy

Ciężko napisać cokolwiek dobrego o postawie Kanonierów w dzisiejszym starciu. Pierwsza połowa mogła zanudzić każdego, kto ją oglądał. Gospodarze postawili na obronę i kontrataki, ale nie można powiedzieć, by byli w tym perfekcyjni. Piłkarze Arsenalu z kolei w ogóle nie kwapili się, by podkręcić tempo i strzelić bramkę. Najbliżej osiągnięcia tego celu był... Coquelin, który dwa razy popisał się niezłymi strzałami. Jeden sprzed pola karnego na rzut rożny sparował jednak Horn, a w drugiej sytuacji niemieckiego golkipera uratował słupek.

Jedynym żywiej prezentujących się graczy był z kolei Maitland-Niles. Młody Anglik kilka razy wkręcił w ziemie swojego rywala na lewej stronie boiska, a to tylko dowód na to, że wystarczyło nieco szybciej operować futbolówką, a słabsi technicznie przeciwnicy w końcu musieliby zacząć popełniać błędy.

W całym meczu także postawa tych, którzy powracali do składu Arsenalu, wskazywała na to, że bardziej martwi ich ewentualny nawrót kontuzji niż porażka w Lidze Europy. Welbeck nie forsował tempa, grający dziś na prawym wahadle Chambers w obronie nie miał za wiele do roboty, a w ataku nie pokazał nic, z kolei Giroud w ogóle nie mógł się dziś odnaleźć na boisku.

Słaby mecz zaliczył także Wilshere. Co prawda Anglik był dziś najbardziej przebojowo grającym pomocnikiem Arsenalu, a do tego oddał dwa groźne strzały na bramkę Horna, jednak zbyt często tracił on piłkę i spowalniał akcje, gdy można było zagrać na jeden kontakt. Wygląda więc na to, że przed Jackiem jeszcze dużo pracy, jeśli poważnie myśli on o przebiciu się do pierwszego składu The Gunners i grze na Mistrzostwach Świata w Rosji.

Druga połowa na początku wyglądała podobnie do swojej poprzedniczki. Potem jednak Debuchy do spółki z Mertesackerem spowodowali upadek napastnika FC Köln w polu karnym, a arbiter wskazał na wapno. Niemiecki zespół wykorzystał okazje i pokonał Ospinę za sprawą Guirassy?ego. Ciężko powiedzieć, by utracony gol ożywił The Gunners, bo nie dało się zaobserwować gruntownej zmiany w ich postawie. Co prawda w samej końcówce mogli jeszcze wyrównać po przebojowej akcji Nelsona, który minął kilku obrońców i uderzył na bramkę, ale dobrze wtedy interweniował Horn. Także Wilshere huknął raz po składnej akcji z okolic szesnastego metra i także tym razem na posterunku był niemiecki bramkarz. Ostatecznie jednak trudno z czystym sumieniem przyznać, by Arsenal niczym zranione zwierzę rzucił się do odrabiania strat. Niewielkie podkręcenie tempa to zdecydowania zbyt mało, by postawić taką tezę i oddać Kanonierom, że pomimo przegranej wykazali się chociaż zaangażowaniem.

Oczywiście można się spierać, czy sędzia powinien był podyktować w tym meczu ?jedenastkę? dla gospodarzy, ale Arsenal w składzie dużo bardziej doświadczonym od tych, które Wenger powoływał do gry w pozostałych meczach Ligi Europy, a które ogrywały przeciwników, po prostu powinien takie spotkanie wygrać bez względu na decyzje sędziowskie. Tymczasem Kanonierzy grali bez polotu i zaangażowania, a wydaje się, że wystarczyło jedynie trochę więcej chęci, by wrócić do Londynu z trzema punktami. Zawodnicy Petera Stögera nie grali bowiem dziś kapitalnie, a po prostu mieli więcej szczęścia i w drugiej odsłonie meczu wykazali się większym poświęceniem.

Wydaje się, że dla wszystkich związanych z Arsenalem najlepiej będzie o tym meczu zapomnieć, by ze skupieniem powrócić do rywalizacji w Premier League, w której The Gunners ostatnio w przekonującym stylu pokonali Tottenham, a w której kolejnym przeciwnikiem będzie zespół Burnley.

OCEŃ ZAWODNIKÓW ARSENALU

FC KoelnLiga EuropyRaport pomeczowySklep z gadżetami Arsenalu autor: Michał Koba źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
mateussz7 komentarzy: 172 25.11.2017, 00:52

@praptak: Odpowiedziałeś na moje pytanie, ale nie zrozumiałeś, nie o to mi chodziło.

Verminator97 komentarzy: 14790 24.11.2017, 23:15

Nie ma jak w domu z bratem się założyć że Górnik wygra 3:1 i whu vs lester 1:1 I wygrać dwa razy po 5 zł. A u buka bieda bo dałem over 2,5 w meczu lisów z mlotami ???? A tak jak na luzie to dwa DW trafiłem, ale 10 zł jest na kupon na week xd

prezes77 komentarzy: 303 24.11.2017, 23:07

typer zaczął sie dla mnie wspaniale 21 pkt ;) ciekawe jak to bedzie dalej

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42958 newsów: 250 24.11.2017, 22:57

Wkradł mi się chochlik, Angulo może być pierwszym piłkarzem od 70, a nie jak napisałem 80 lat, który zdobędzie co najmniej 30 bramek.

hubert260893 komentarzy: 245 24.11.2017, 22:54

@wojtek1256

Wiem żartowałem :)

kamilo_oo komentarzy: 14674 24.11.2017, 22:54

No i wynik w typerze siadł

polandblood komentarzy: 8985 newsów: 1 24.11.2017, 22:54

@Rafson95: I to takiego bardzo opalonego obywatela.

wojtek1256 komentarzy: 1956 24.11.2017, 22:54

@Simpllemann: Dzięki wielkie

wojtek1256 komentarzy: 1956 24.11.2017, 22:53

@hubert260893: Nie wiem czy to żart ale chodzi mi o film Pasikowskiego, którego nie mogę znaleźć nigdzie

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42958 newsów: 250 24.11.2017, 22:53

@wojtek1256
filmy.to/film/Psy-1992,276308

hubert260893 komentarzy: 245 24.11.2017, 22:50

@wojtek1256

https://www.google.pl/search?dcr=0&ei=vpMYWvaaIKzA6AS_kLToCw&sjs=1&q=psy&oq=psy&gs_l=mobile-gws-serp.3..0i131i67k1j0i67k1l4.10282.12198.0.13540.5.5.0.0.0.0.267.1187.2-5.5.0....0...1.1j4.64.mobile-gws-serp..0.5.1184...0j41j0i131k1.0.xzhXzUKSgfU

wojtek1256 komentarzy: 1956 24.11.2017, 22:43

Gdzie mogę znaleźć PSY do obejrzenia w necie?

pLYTEK komentarzy: 1363 24.11.2017, 22:39

@Gunner012:
Polskie Państwo Podziemne mówi Ci to coś?
Poczytaj, pooglądaj i dopiero potem wypisuj takie bzdury, że nasz naród się nie nigdy potrafił zorganizować. W tym momencie plujesz na naszą przepiękną historie.

DontCry komentarzy: 3587 24.11.2017, 22:36

*Ayew

DontCry komentarzy: 3587 24.11.2017, 22:36

Ajew fartownie, bo powinien dostać żółtą chwilę wcześniej za symulkę.

Marioht komentarzy: 3376 24.11.2017, 22:32

@kamilo_oo: Górnik odbił się od dna. W Zabrzu zawsze był potencjał na wielki klub.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42958 newsów: 250 24.11.2017, 22:32

@DexteR_000
Angulo na ten moment jest bardzo regularny. Nikolic bardzo dobrze zaczynał, ale później potrafił mieć dłuższe przestoje. Pokazał to w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

DexteR_000 komentarzy: 3998 24.11.2017, 22:25

@Gunner012: Od kiedy naród to tylko elity?
Powinienes napisac "Akurat zorganizować to nasze elity nie umiały się nigdy" Nie bedziesz musial pozniej sie bronic.
@Simpllemann: Mysle, że tak. Nikolic tez mial by szanse przeskoczyc te bariere.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42958 newsów: 250 24.11.2017, 22:21

@kamilo_oo
Ostatnio za to samo chwaliłem Koronę.

Womanizer komentarzy: 3470 24.11.2017, 22:20

Grosik w wywiadzie powiedział że jego ulubiony klub w Anglii któremu kibicuje od małego to United :)

kamilo_oo komentarzy: 14674 24.11.2017, 22:18

Górnik prowadzi 3:1, mógłby spokojnie się wycofać i czekać do końca, ale oni wolą atakować dalej. Brawo!

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42958 newsów: 250 24.11.2017, 22:17

Ciekawe czy Angulo będzie pierwszym od 80 lat piłkarzem, który strzeli w Ekstraklasie co najmniej 30 bramek.

kamilo_oo komentarzy: 14674 24.11.2017, 22:11

Teraz Angulo już prawidłowo

Gofer999 komentarzy: 7704 24.11.2017, 22:11

@mistiqueAFC: Gość przez całą karierę bazował na atletyczności, nie nauczył się rzucać, rozgrywać, bronić, do tego te jego wypowiedzi. Nie szanuję. ;)

Rafson95 (zawieszony) komentarzy: 4288 24.11.2017, 22:11

@Alonso: Nie, nie nie.
Właśnie jak Polak jak podniesie do góry krzesło w niedalekiej odległości od prezydenta Komorowskiego to jest ZAMACH na życie głowy państwa, a jak muzułmanie zorganizują jakąś masakrę w Europie i zabiją kilkadziesiąt osób to jest "incydent z udziałem np. obywatela Belgii".

Gunner012 komentarzy: 3793 newsów: 2 24.11.2017, 22:07

Co jest dziwnego w tym stwierdzeniu? Nie neguje odwagi i bohaterstwa naszych przodków, bardzo to szanuje. Miałem na myśli niezdolność organizacji na wyższym szczeblu, wśród elit.

mistiqueAFC komentarzy: 22509 24.11.2017, 22:01

D-Rose podobno chce zakończyć karierę.Wojnarowski coś takiego napisał.Analogiczna sytuacja do naszego Jacka.Mógł chłopak góry przenosić, a kontuzje go zniszczyły ;/

DexteR_000 komentarzy: 3998 24.11.2017, 21:55

Wydawało sie, że jak*

DexteR_000 komentarzy: 3998 24.11.2017, 21:53

@kamilo_oo: Nie chodziło mi że obecnie, ale ogólnie. Wydawało sie jak awansowali do LM i zajeli 3 miejsce to zdominuja lige, ale trzeba pierw troche z glowa zainwestowac a nie wiekszosc kasy zabrac.

Womanizer komentarzy: 3470 24.11.2017, 21:52

Jak ktoś chce to English Breakfast Extra z Grosikiem. Opowiada 50 minut o swojej przygodzie w Anglii itd.

https://www.youtube.com/watch?v=yy3OUxsnYZs

kamilo_oo komentarzy: 14674 24.11.2017, 21:50

@DexteR_000:

Pieniędzy z LM to Legia już dawno nie ma :p

DexteR_000 komentarzy: 3998 24.11.2017, 21:50

@kamilo_oo: Spokojnie, momentalnie ucichną jak VAR obroni ich przed strata bramki.

DexteR_000 komentarzy: 3998 24.11.2017, 21:49

@Womanizer: Legia madrze wydaje pieniadze z LM.

kamilo_oo komentarzy: 14674 24.11.2017, 21:48

Ciekawe kiedy barany na trybunach przestaną śpiewać po każdej interwencji VARu, je...ć PZPN i złodzieje. Może niech puszczają to na telebimach, jak jest w siatkówce.

mistiqueAFC komentarzy: 22509 24.11.2017, 21:48

Takuma Asano z golem :D ten nasz dżapaniec to ostatnio w całkiem niezłej formie jest

DontCry komentarzy: 3587 24.11.2017, 21:45

Wreszcie West Ham.

Womanizer komentarzy: 3470 24.11.2017, 21:44

I ten Angulo zarabia podobno 5x mniej niż ten Chukwu z Legii który w ekstraklasie chyba ani 1 bramki nie strzelił :)

kamilo_oo komentarzy: 14674 24.11.2017, 21:43

Jednak nie, VAR w akcji

kamilo_oo komentarzy: 14674 24.11.2017, 21:41

znowu Angulo

Gofer999 komentarzy: 7704 24.11.2017, 21:38

*mają

ares765 (redaktor) komentarzy: 6070 newsów: 45 24.11.2017, 21:38

@praptak: Chociaż jeden inteligentny człowiek na tej stronie.

Gofer999 komentarzy: 7704 24.11.2017, 21:37

Niektórzy to moją dobre klapki na oczach. :D

Womanizer komentarzy: 3470 24.11.2017, 21:31

No faktycznie Polacy to niezłe s****y**ny :)

Tylko ja jakoś nie widze na mieście 100 sebixów którzy sie napieprzają z policją, podpalają samochody albo stoją na autostradach i rzucają kamieniami po autach :)

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42958 newsów: 250 24.11.2017, 21:30

@DexteR_000
Tylko, że ja nic o przyjmowaniu kogokolwiek nie napisałem. A co za tym idzie zwiększaniu problemu. Wspomniałem jedynie, że i bez tego on istnieje. I to w niemałej skali.

schnor25 komentarzy: 12999 24.11.2017, 21:27

https://www.youtube.com/watch?v=nZIDK30JEB0

Sahin vs Piszczek - NA ŻYWO

praptak komentarzy: 4425 24.11.2017, 21:25

Garstka potrafiła stawić czoło setkom. Polacy znają się na tym doskonale. Teraz, kiedy już wszyscy słodko kimamy w wyrach i nie czujemy odoru krwi, szczyn i gówna to wynajdujemy a że ktoś się inaczej ubrał, a że woli kutasa, a że nie głosował za moją partią itd. Tak się tworzy gónwo.

DexteR_000 komentarzy: 3998 24.11.2017, 21:24

@Simpllemann: Gwałty niestety są stałą częścią większych miast i nie tylko. Ale po co dązyć do tego, zeby cos co jest zle było częsciej? Trzeba temu przeciwdziawać i starac sie ten problem zlikwidować.

mistiqueAFC komentarzy: 22509 24.11.2017, 21:22

Polacy się nie potrafili zorganizować?Nasi dziadkowie, pradziadkowie itd się w grobach przewracają w tym momencie

DexteR_000 komentarzy: 3998 24.11.2017, 21:19

@Gunner012: Historii Polski chyba nie znasz skoro tak twierdzisz.

Ranczomen komentarzy: 1573 24.11.2017, 21:17

@Alonso: @FabsFAN: To brzmi jak postulat za równouprawnieniem islamistów w Polsce xD

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz