Porażka w słabym stylu - Norwich 1:0 Arsenal

Porażka w słabym stylu - Norwich 1:0 Arsenal 20.10.2012, 19:22, Łukasz Kęczkowski 1259 komentarzy

Wreszcie nadszedł dzień, na który czekał każdy kibic Kanonierów oraz miłośnik najlepszej ligi świata - Premier League wróciła po przerwie reprezentacyjnej. W dniu dzisiejszym Kanarki z Norwich na własnym boisku podejmą stołeczny Arsenal. Równo o 18:30 czasu polskiego sędzia Lee Probert rozpoczął spotkanie. Oba kluby przystąpiły do tego pojedynku w następujących składach:

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Santos - Arteta, Ramsey – Gervinho, Cazorla, Podolski – Giroud.

Norwich: Ruddy - R. Martin, Johnson, Bassong, Turner - Pilkington, Hoolahan, E. Bennett, Garrido - Tettey - Holt.

Mecz rozpoczął się dosyć niemrawo. Obie drużyny popełniały sporo prostych błędów i niewymuszonych strat. Zarówno Arsenal jak i Norwich nie pozbierały się jeszcze po przerwie na mecze reprezentacji. Przez pierwszych kilkanaście minut dla fanów Kanonierów najprzyjemniejszym widokiem był pokazywany przez realizatora wracający po kontuzji Jack Wilshere, który usiadł w tym meczu na ławce rezerwowych.

19. minuta przyniosła pierwszą bramkową akcję w meczu, która od razu zakończyła się golem! Po strzale z dystansu Tetteya Mannone odbił piłkę przed siebie. Najszybciej do futbolówki dopadł Grant Holt, który nie miał większych problemów z umieszczeniem jej w siatce. 1-0 dla Norwich!

W 23. minucie za faul na Santim Cazorli żółtą kartką ukarany został Bradley Johnson.

Trzy minuty później kolejną szansę na bramkę mieli gracze w żółtych strojach, jednak pomimo niepewnej interwencji Mannone nie udało im się zdobyć kolejnej bramki.

W 29. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki znalazł się Olivier Giroud, jednak Francuz bramki nie zdobył, a sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną snajpera Kanonierów.

Chwilę później na ciekawy pomysł rozegrania rzutu wolnego wpadł Arteta, jednak po jego dośrodkowaniu Gervinho zupełnie nie trafił w piłkę i zmarnował dogodną sytuację.

Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie. Po jednej doliczonej minucie arbiter wysłał obie drużyny na 15-minutowy odpoczynek.

W 52. minucie bliski zdobycia bramki przewrotką był Olivier Giroud, jednak po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek.

55. minuta przyniosła żółtą kartkę dla Hoolahana za strzał po gwizdku sędziego. 7 minut później taką samą karę otrzymał Grant Holt za dyskusje z arbitrem.

W 63. minucie Gervinho uderzył głową w kierunku bramki Ruddy'ego, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć golkipera Kanarków.

Dwie minuty później Arsene Wenger doszedł do wniosku, że wypadałoby coś zmienić w grze Arsenalu. Bezbarwnego Lukasa Podolskiego zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain.

W 71. minucie Turner brzydko sfaulował wychodzącego na pozycję Girouda, za co został ukarany żółtą kartką. Arsenal dostał w tej sytuacji rzut wolny. Na strzał zdecydował się Aaron Ramsey, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć bramkarza.

120 sekund później Chamberlaina zastąpił Arszawin. Młody Anglik nabawił się jakiegoś urazu i od razu skierował się w kierunku szatni.

W 79. minucie nastąpiła zmiana w Norwich. W miejsce Elliotta Bennetta zameldował się Snodgrass.

82. minuta przyniosła kontratak Norwich, jednak kompletnie nieudany. Holt usiłował przelobować Mannone, lecz piłka wylądowała wprost w rękach włoskiego golkipera.

Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku pojawił się młodziutki Serge Gnabry, który zastąpił Aarona Ramseya.

W 90. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Gervinho, jednak jego strzał został zablokowany przez Bassonga. Po chwili Holta zmienił Morison. Kilka minut później za Hoolahana pojawił się Ryan Bennett.

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry pięć minut. Po ich upłynięciu zakończył spotkanie. Norwich 1:0 Arsenal.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11721.10.2012, 12:52

Moim marzenie od zawsze w Arsenalu był Lloris... a teraz w KFC siedzi :/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.10.2012, 12:51

Wenger nie kupi Aliego bo Wojtusiowi by tyłek przywarł do ławki na wieki wieków.

AFC_JUVE_FAN komentarzy: 57121.10.2012, 12:51

yeni
to że jest pierwsze nic nie znaczy ;D
Vidal nam nie potrzebny a w Juve jest bardzo ważnym graczem
btw. Juve wczoraj wygrało z Napoli 2:0 po bramkach Caceresa i Pogby :). Przed meczem Juve było pierwsze a Napoli drugie lecz mieli tyle samo punktów, no i łodskoczyliśmy ;D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.10.2012, 12:50

azteco_valiente

Mój też :]

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12621.10.2012, 12:49

Swoją drogą, z bramkarzami to jesteśmy alternatywni na maksa. Cała PL ma porządnych bramkarzy oprócz nas. Takie West Hamy i Wigany potrafią sobie ściągnąć solidnych golkiperów, a my od lat mamy z tym problemy. C-c-co się dzieje.

yeni komentarzy: 163921.10.2012, 12:47

a co do Lopeza, to on nawet nie lapie sie do skladu Atletico.. Fakt ze maja cholernie ofensywnywna druzyne ale bardziej przekonuje mnie Arda Turan..

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 621.10.2012, 12:46

Uważajcie bo Vidal z Judentusu odejdzie, zresztą po co miałby do słabszego zespołu odchodzić. A Neymar odejdzie pewnie do jakiejś Barcelony czy innego Realu

@Mid
Al-Habsi to mój ulubiony GK w PL i bardzo bym chciał żeby Wenga go sprowadził ;)

yeni komentarzy: 163921.10.2012, 12:46

Mid, pomslalem o nim jako pierwszej opcji do wyboru. To jest bramkarz ktory moze wygrac mecz! ^^

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.10.2012, 12:44

roko90

Dlatego mówię - Adrian Lopez byłby lekiem na wszelkie problemy. U niewielu piłkarzy widziałem tak dobrą kontrolę nad piłką.

yeni

Jeśli chodzi o bramkarza, to od dawna powtarzam - Al Habsiego można by ściągnąć. Moim zdaniem marnuje się w tym Wigan, a jest doświadczonym bramkarzem i pod nieobecność Szczęsnego byłby idealny i mógłby z Wojtkiem konkretnie o miejsce powalczyć.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.10.2012, 12:43

W środę najważniejszy dla nas mecz tego miesiąca, o wyjście z grupy. Schalke w gazie pokonało Borussie, liczę na szczęście jak z Olympiakosem.

yeni komentarzy: 163921.10.2012, 12:43

a ja chce zeby w tym sezonie przepierniczyli wszystko co sie da to moze wtedy dostana mocnego kopa w dupe, beda wzmocnienia i walka o trofea, ot co.

Giroud

Shea, Djourou, Wilshere, Ramsey, Arshavin, Gnabry, Chamakh, Frimpong.

Kuba93 komentarzy: 25921.10.2012, 12:42

Brakuje napastnika + skrzydlo ;) bez tego nie da rady i to najlepiej zeby byl to napastnik pokroju Cavaniego czy Falcao :)
Do tego trzeba pracowac nad rzutami roznymi bo na to nie da sie patrzec.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11721.10.2012, 12:42

Wenger cały czas myśli, że kiedyś będzie miał pełny skład - bez kontuzji - dla tego nie robi transferów jeśli nie musi.

vinio komentarzy: 254721.10.2012, 12:39

szkoda można był ustatkować się na tym 4 miejscu i walczyć teraz aby ta porażka dodała im ambicji tego brakuje piłkarzom Arsenalu walki

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.10.2012, 12:39

Vidale, Neymary. Tia tia, nawet jak będzie kasa to jej Wenger nie wyda. Sam się przyznał że była kasa na koniec okienka, ale nie, bo wydaje mu się że ma wystarczający skład.

...

Ewt w styczniu.

MM10 komentarzy: 67521.10.2012, 12:38

Ta realnie to kiedy Wilshere wyjdzie w podstawowym składzie? Już nie mogę się doczekać ;)

yeni komentarzy: 163921.10.2012, 12:38

afc jest jako 1 w twoim nicku wiec mozna go brac! ;d

AFC_JUVE_FAN komentarzy: 57121.10.2012, 12:36

yeni
żadne takie Vidal zostaje w Juve! :)

MM10 komentarzy: 67521.10.2012, 12:36

Nie ma bata, nasi gracze muszą zacząć porządnie wygrywać. Jak wróci Wilshere to ma grać za Ramseya. Może pomoc będzie miała niski wzrost, Arteta, Wilshere, Cazorla, ale Chelsea czy Bacelona właśnie tak grają.

Arteta - Wilshere
Cazorla

yeni komentarzy: 163921.10.2012, 12:36

hahaha albo z anzhi tego ahmedova ktory wyglada jakby cierpial na zespol downa ;\

yeni komentarzy: 163921.10.2012, 12:34

niech ten Usmanov rzuci sakiewke z monetami na wzmocnienia i kupujemy Neymara co by nawet pasowalo do wengera , yanga mbiwe moze jakiegos dobrego bramkarza bo szczesny off i zostajemy z mannonem. Dp z pewnoscia, skusilbym sie na vidala albo mikela z chelsea ;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.10.2012, 12:34

Guardiola, where are you ? ^^

maciekbe komentarzy: 1245821.10.2012, 12:31

@Mid też miałem coś takiego napisać ale później stwierdziłem, że ten autobus był marny, oprócz Bassonga nikt tam się za bardzo nie starał.

roko90 komentarzy: 86921.10.2012, 12:29

@Midgardsorm To co wczoraj prezentowalo Norwich to nie byl autobus. Grali dosyc wysoko i grali pressingiem. Autobus to pokazala Chelsea w meczu z barca i Bayernem w LM.

yeni komentarzy: 163921.10.2012, 12:28

witam, jakos wstalem xd

roko90 komentarzy: 86921.10.2012, 12:28

Tez uwazam ze skrzydlowi to problem. Arteta i Cazorla graja bardzo rowno praktycznie w kazdym meczu na bardzo wysokim poziomie. Problem w tym ze skrzydla graja w kratke i nie ma z kim grac...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.10.2012, 12:27

roko90

A ja właśnie nie sądzę. Gdyby naszym przeciwnikiem był ktoś z top4, to wyszlibyśmy z innym nastawieniem. A przede wszystkim - oni nie ustawialiby autobusu w polu karnym.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 221.10.2012, 12:24

nam brakuje dobrych technicznie inteligentnych skrzydłowych. Gervinho i Walcott są potrzebni ale musi być równowaga. Taki Hazard Mata .

Jeden mecz to nie tragedia, ale narazie w lidze gramy poprostu w kratkę i to jest najgorsze. Defensywa nasza poza bramkarzem naprawdę wygląda ok, w ofensywie sam santi nie wykreuje wszystkich sytuacji

AFC1208 komentarzy: 137021.10.2012, 12:24

Jest wideo z meczu. Bedzie co ogladac ;D

roko90 komentarzy: 86921.10.2012, 12:22

@Midgardsorm

Reprezentacja to nie wymowka... Z Machersterow Chelsich i innych tez ponad polowa skladu jedzie na zgrupowania a jednak daja rade.

Wczorajszy mecz byl jednym z najgorszych w naszym wykonaniu porownalbym go do przegranego meczu z milanem 0-4... Gdyby wczorajaszym przeciwnikiem byl zespol z top4 BPL to obawiam sie ze koszmar z meczu 2-8 moglby sie powtorzyc

AFC1208 komentarzy: 137021.10.2012, 12:22

Szamak strzelał po 10 bramek na sezon. Nigdy nie był królem strzlców.

jarts komentarzy: 231921.10.2012, 12:19

W którym sezonie?

maciekbe komentarzy: 1245821.10.2012, 12:19

@Orandzo mylisz się :P

roko90 komentarzy: 86921.10.2012, 12:19

@Maikelosik

Podzielam twoje zdanie a pro po Ramsey'a jako pseudo skrzydlowego. Tam wyglada w miare przyzwoicie na srodku gra straszna klape. Wczorajsza lawka rezerwowych mnie przerazila. Niestety ale co sezon jest to samo 10 graczy kontuzjowanych i w kadrze na mecz mamy zawodnikow ktorzy zapewne przez caly sezon nie mieli by szansy usiasc na lawie w normalnych warunkach

Orandzo komentarzy: 338021.10.2012, 12:18

filip999
Szamak też był królem strzelców L1, więc to ten sam poziom

bobslej22 komentarzy: 813521.10.2012, 12:17

Ogółem cała drużyna zagrała mega syf. Najgorsze jest to że żeby wygrać mistrzostwo trzeba wygrywać z tymi "słabymi" Arsenal ma z tym problem od długiego czasu. Problem leży moim zdaniem w głowach. Może niektórzy są za bardzo pewni siebie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.10.2012, 12:17

Ja naszą porażkę zwalam na mecze reprezentacyjne - z West Hamem złapaliśmy dobrą formę, a potem piłkarze musieli się rozjechać i wrócić po dwóch tygodniach.

Swoją drogą - co do radzenia sobie z autobusami: Farca ma Lessiego, który jak trzeba to przedrybluje wszystkich. Adrian Lopez potrzebny od zaraz.

roko90 komentarzy: 86921.10.2012, 12:14

Juz nikt nie powie ze mielismy dobry start na poczatku sezonu .... 9 miejsce 12 punktow w 8 kolejkach . 10 pkt straty do lidera... Nawet nie jest srednio jest po prostu kiepsko...

LoveTheGunners komentarzy: 914021.10.2012, 12:11

martwi nie tlye wynik co styl naszego zespolu , a konkretniej jego brak. Gralismy totalny piach , tego sie nie dalo ogladac, przypomina mi sie gra z poczatku poprzedniego sezonu doklladnie tak samo

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.10.2012, 12:10

Lewis Holtby o ewentualnej przeprowadzce do Anglii:

"Everton are close to my heart and I always loved watching ­Arsenal because of their style of play and some of the players they’ve had."

maciekbe komentarzy: 1245821.10.2012, 12:05

@filip akurat ostatnimi czasy nie opłaca się zostać królem strzelców ligue 1 :D Po kolei: był Gignac, teraz gra szit. Był Niang, który gra teraz gdzieś w Katarze:D Był Sow, który klepie u Turków.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 221.10.2012, 12:05

W ogóle znowu widać braki na skrzydłach bo Alexa tam wpuszcza Wenger ! alex powinien grać na środku i właśnie wczoraj zamiast zdejmować Poldiego trzeba było bardziej zaryzykować i zdjąć Aarona. Poldi może dać 3 pkt nawet jak gra słabiej !

Wczoraj Hazard grał słabo ale jak zagrał piłe do Maty to czapki z głów

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 221.10.2012, 12:02

Nie wiem czy Wenger to jest analfabeta od stałych fragmentów gry, ale tak to wygląda. Kiedy drużynie nie idzie i ma się w szeregach takiego partacza jak Mannone to trzeba odbudować pewność siebie właśnei stałymi fragemntami gry !

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 221.10.2012, 12:01

Mimo wszystko brakuje nam 2-3 ogniw w składzie, żeby własnie na wypadek kontuzji i przemęczenia grali rezerwowi z jakością. Niestety pomoc z Aaronem mi się nie podoba. wole, że aaron grał tego pseudo skrzydłowego, ponieważ jak on gra w środku moim zdaniem jest luka bo on mało biega. Wróci Jacek to zobaczymy naprawdę ciężko pracującą pomoc z Arteta Jackiem i Santim.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 621.10.2012, 11:58

Giroud zawalil juz kilka meczy, mogl spokojnie wywalczyc nam trzy punkty i jak zwykle musial wszystko spierdzielic. granice sa, ale to juz jego 6 czy 7 mecz, wiec trzeba od niego czegos oczekiwac tym bardziej, ze to byly krol strzelcow l1, a na ten moment wyglada na napastnika co najwyzej na poziomie chamakha.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11721.10.2012, 11:57

Maikelosik---> Racja, strasznie szkoda, że Arsenal kompletnie nie potrafi nawet stwarzać zagrożenia ze stałych fragmentów gry. Kompletnie jest to odpuszczone, a to bardzo ważny element gry - a wykonawców mamy(Verma, Per, Kosa, Giroud - Oni potrafią grać głową)

kamil_malin komentarzy: 933221.10.2012, 11:57

@ maniek56
Giroud w tym momencie powinien ogrywać się będąc zmiennikiem Robina...

Takich przykładów jest więcej, jak najbardziej się z tobą zgadzam.

maciekbe komentarzy: 1245821.10.2012, 11:56

Norwich się murowało, ale przez ostatnie 7 kolejek nie szło im to za dobrze, bo do spotkania z nami uciułali ledwo 3pkt. Z nami też nie grali dobrze, ale przy naszej dyspozycji zagrali wystarczająco dobrze z tyłu, żeby podwoić dorobek punktowy, wygrywając pierwszy raz w sezonie ! A z kim najlepiej wygrać pierwszy raz w sezonie ? no z kim ? :D

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 221.10.2012, 11:55

no ale nie moze byc tak ze druzyna się muruje a my nawet pół sytuacji nie stwarzamy