Powrót na właściwe tory! Crystal Palace vs Arsenal 1-2

Powrót na właściwe tory! Crystal Palace vs Arsenal 1-2 16.08.2015, 15:29, 5525 komentarzy

Za nami drugi mecz Arsenalu w nowym sezonie angielskiej Premier League. Spotkanie odbyło się na stadionie Selhurst Park, na którym rywalizowały ze sobą drużyny Crystal Palace oraz Arsenalu.

Przez pełne 90 minut meczu byliśmy świadkami doskonałego widowiska. Szybkie, składne akcje ze strony obu zespołów przysporzyły nam wielu emocji. Można było dostrzec, że obie drużyny są w pełni zaangażowane w poczynaniach na boisku, walcząc o każdą piłkę do ostatniego gwizdka. Lepszy w tym starciu okazał się jednak zespół Arsene'a Wengera.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin(65' Chamberlain), Cazorla - Alexis(75' Arteta), Ramsey, Özil(84' Gibbs), Giroud.

Crystal Palace: McCarthy - Ward, Dann, Delaney, Souare - McArthur(80' Bamford), Cabaye - Zaha(75' Chung-Yong), Puncheon, Bolasie(46' Mutch), Wickham.

4. minuta spotkania i już dogodna okazja dla drużyny Arsene'a Wengera. Ramsey podaje w polu karnym do Oliviera Girouda, jednak Francuz zblokowany.

6. minuta meczu, kolejna świetna szansa dla gości. Po rzucie rożnym Crystal Palace doskonałą kontrę wyprowadzili Kanonierzy. Mesut Özil zagrał do Alexisa, ale ten zmarnował idealną okazję sam na sam z bramkarzem. Wynik spotkania wciąż 0-0.

Dobry strzał Cabaye'a w 16 minucie, ale piłka trafia w ręce Petra Cecha.

Mamy pierwszą bramkę! Piękne dośrodkowanie Mesuta Özila, piękne złożenie się do strzału Oliviera Girouda i jest 1-0!

Piłka trafia spod jednej bramki pod drugą. Crystal Palace stara się wyrównać, ale obrona Arsenalu jest dziś świetnie dysponowana.

23. minuta i znów w rolach głównych Alexis Sanchez, dobry groźny strzał Chilijczyka broni McCarthy. Mija parę minut, wrzutka Monreala i kolejne pudło Sancheza.

Za nami 28. minut spotkania i mamy wyrównanie. Idealnym strzałem zza pola karnego popisał się Joel Ward.

Groźna sytuacja pod bramką Kanonierów, ale niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Dobra akcja w drugą stronę, ale wynik wciąż 1-1.

Kontra The Gunners, piłka trafia do Özila. Niemiec podaje do Ramseya. Walijczyk nieszablonowym zagraniem próbuje zaskoczyć golkipera Orłów.

Lee Mason doliczył 3 minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą część spotkania.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Alan Pardew decyduje się na zmianę, Jordan Mutch wejdzie za Yannicka Bolasie.

49. minuta i mamy słupek dla drużyny gospodarzy! Wydaje się, że Crystal Palace lepiej weszło w tą drugą połowę.

55. minuta i mamy drugą bramkę dla The Gunners! Samobójcza bramka Delaneya i jest 1-2.

Dobra szansa dla Puncheona, ale Petr Cech na posterunku. 65. minuta, druga zmiana w tym spotkaniu. W miejsce zagrożonego drugą żółtą kartką Coquelina wejdzie Alex Oxlade-Chamberlain.

Piękna akcja gości. Po raz kolejny Mesut zagrywa do Aarona Ramseya, ale Walijczyk strzela nad poprzeczką.

75. minuta, szansa dla gospodarzy. Strzał Wickhama, ale bardzo niecelny. Dobra szansa na zrobienie zmian w tym meczu, Mikel Arteta za Alexisa Sancheza oraz Lee Chung-Yong w miejsce Wilfrieda Zahy.

Rzut rożny dla drużyny Crystal Palace w 88. minucie i zakotłowało nam się pod bramką Kanonierów. Kolejny groźny strzał głową ze strony piłkarzy Orłów, ale piłka ląduje w rękach golkipera The Gunners.

90. minuta, świetna szansa Cazorli. Hiszpan strzela, ale doskonale broni McCarthy.

Minęło 3 minuty doliczonego czasu, więc Lee Mason gwiżdżę po raz ostatni w tym spotkaniu.

84cantona7 komentarzy: 15522.08.2015, 21:56

Schnor rzeczywiście pomyliły mi się daty ale to chyba najmniejszy problem, oby reszta się zgadzala.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.08.2015, 21:55

ale Swansea ma i bedzie miała z niego jeszcze bardzo dużo pożytku. Trochę postrzela bramek dla nich

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.08.2015, 21:54

Ja muszę przyznać, że w tym sezonie jak na razie przynajmniej jest w bardzo dobrej formie, ale ogólnie w tej fryzurze wygląda troche jak baba, a ta jego cieszynka jest paskudna.

Kaidus komentarzy: 62622.08.2015, 21:54

Jenkinson krul dzisiaj ocena 4.0 według whoscored :D Nawet Janmaat w zeszłym tygodniu miał lepszą.

Cantona

ja to bym powiedział "mam nadzieję, że POjutrze" :)

A Ribery to jeszcze ma zamiar pokopać zawodowo piłkę?

84cantona7 komentarzy: 15522.08.2015, 21:50

Witam,mam nadzieje, że jutro komplet punktów zostanie na Emirates, bo mogę przeżyć wiele ale nie to, że Liverpool może być na czele.

pumeks komentarzy: 2080822.08.2015, 21:45

Ciekawostka

kaman17 komentarzy: 498522.08.2015, 21:45

Ładnie obronił, aż przypomniał mi się karny Kuyta

michalm1 komentarzy: 702022.08.2015, 21:42

RIVALDO700

Ja Mahreza mialem od pierwszej kolejki w swoim skladzie. Sezon temu juz gral swietnie. Gomis to rzeczywiscie kawal pilkarza, szczegolnie podoba mi sie jego cieszynka po golu :))

Poczekajmy jeszcze troche i Gomis bedzie laczony z nami :)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52422.08.2015, 21:42

RIVALDO700
Masz rację. No dla Wielu był to kawał.

michalm1 komentarzy: 702022.08.2015, 21:41

MaciekGooner

No i dlatego musze Ci przyznac racje. Jak Depay pokaze to samo w lidze angielskiej to wtedy bedziemy dyskutowac :)

kaman17

Dzisiaj podczas transmisji w canal + wspomniano o tym ze Depay mial najwiecej goli bezposrednio z wolnego.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.08.2015, 21:41

Co by nie mówić to mahrez i gomis to największe gwiazdy po tych 3 kolejkach PL.

Mówiłem od lat, że gomis to kawał piłkarza.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52422.08.2015, 21:37

kaman17
Jedna z jego interwencji:
vine.co/v/eDFt63zIaa5

kaman17 komentarzy: 498522.08.2015, 21:37

michalm1
Jak dobrze pamiętam to Depay jest pierwszy albo drugi w tej statystyce. Ale mogło mi sie cos pomieszać.

michalm1 komentarzy: 702022.08.2015, 21:35

jesli chodzi o technike wolnych to mi najbardziej podobala sie ta u Ronaldinho :)

michalm1 komentarzy: 702022.08.2015, 21:31

Masz racje, obaj swietnie strzelaja. Depay sie rozwija dopiero, rzuty wolne dorzucil do swojego Cv po prostu. Sanchez kiedys tez nie uderzal wolnych a teraz potrafi niezle ladowac. Trzeba tylko pamietac ze w lidze holenderskiej jest nizszy poziom bramkarski niz w Niemczech, no i wypadaloby sprawdzic jak ma sie skutecznosc do ilosci wykonywanych wolnych, bo mozna strzelic wiecej goli ale tez miec wiecej szans na to.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.08.2015, 21:27

thide, David Luiz też sporo takich "carlosówek" strzelił.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.08.2015, 21:22

kiedyś bardziej przykładali wagę do trenowania rzutów wolnych i strzałów z dystansu, a dziś próbują zawsze wchodzić do bramki.

spójrzcie na np. nogi Roberto Carlosa. ma łydy jak Pudzian ręce

schnor25 komentarzy: 1854622.08.2015, 21:20

MG

w sumie ostatni kozak, który ładował pewniaki to był chyba Juninho Pernambucano.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.08.2015, 21:18

Cech by tego nie wyjoł1!!!!!!!1

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.08.2015, 21:16

niedługo się zacznie rozmowa czy Cech takie coś by u nas wyjął czy nie :)

Kwietnik komentarzy: 62722.08.2015, 21:15

@kaman17,

miał kilka interwencji, raz wyjął taką fajną piłkę i to teraz właśnie o tym strzale wszędzie piszą, ale co miał puścić to puścił.

Kysio2607 komentarzy: 1336022.08.2015, 21:14

Panowie jest tu ktoś, kto ma konto na sts.pl i regularnie grywa tam z wykorzystaniem konta bankowego? Pilne :)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.08.2015, 21:14

pierre

Ozcan pisze, że Benzema nie przyjdzie, zaczyna się też tłumaczyć z tego tekstu o transferze sezonu itp

pierre_afc komentarzy: 1207122.08.2015, 21:13

Siemka :-) były dzisiaj jakieś ciekawe informacje?

kaman17 komentarzy: 498522.08.2015, 21:10

Szczesny napawde ak dobrze zagral jak pisza o tym media?

schnor25 komentarzy: 1854622.08.2015, 21:09

pauleta

wszystko wyjaśniłeś :)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.08.2015, 21:09

Zobaczymy ile walnie w MU

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.08.2015, 21:08

Depay to w Eredivisie potrafił walnąć z wolnego brameczkę palce lizać z 40 metrów.

schnor25 komentarzy: 1854622.08.2015, 21:08

MG

dzisiaj przy okazji transmisji meczu ManU z N`castle bodaj Twaro mówił, że najwięcej z wolnych zapakował w ubiegłym sezonie Depay, trochę się zdziwiłem, bo myślałem, że to właśnie grajek Aptekarzy wiódł prym w tym :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.08.2015, 21:05

michalm1, Depayątko też potrafi, ale Turek zrobił z tego sztukę.

Most goals from free kicks in Europe's top 6 leagues this season 2014/15:

Memphis Depay (7)
Hakan Calhanoglu (5)
Zlatko Junuzovic (5)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.08.2015, 21:04

w lidze co roku od dłuższego czasu mieliśmy 4 miejsce i dogryzali nam, w tamtym sezonie 3. W LM cały czas konczyliśmy na tym samym etapie bo trafialiśmy na najmocniejsze kluby, ale w tamtym sezonie nawet takiego Monaco nie mogliśmy przejść. Nawet memy powstały, w których Wenger śmiał się ze Borussia wygrała grupę i zagrała z Juve, a my 2 i z Monaco, a później nawet tego zespołu nie przeszliśmy. W tym sezonie znowu trafimy na mocarza (o ile wyjdziemy z grupy, bo możemy miec trudn grupę) i znów przygoda na tym samym etapie się skonczy. Brak postępów. Jedyny to awans o 1 miejsce w lidze.

michalm1 komentarzy: 702022.08.2015, 21:00

pauleta19

Najwiecej bramek z wolnego mial Depay (7) z posrod najlepszych lig w Europie.

Qarol komentarzy: 1450222.08.2015, 21:00

Liczysz BAT i EC też ironicznie czy już na serio? ; d

michalm1 komentarzy: 702022.08.2015, 20:59

Wenger nie robi transferow bo zbiera na Messiego te 300 mln :D za 3 lata go kupimy :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.08.2015, 20:59

Vermaelen mógłby iść do Romy. Mają tam dziurę po opuszczeniu klubu Yanga-Mbiwy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.08.2015, 20:59

Calhanoglu znowu strzelił z wolnego? Ściągnąć go i wpuszczać z ławki na SFG. Chyba największy talent do strzelania z wolnych od czasów Juninho.

simson16 komentarzy: 461422.08.2015, 20:58

ale mecz, Gole Stadiony Swiata;D Budzinski na 1-1 Cracovia;D;D;D

Kwietnik komentarzy: 62722.08.2015, 20:58

Niech to Atletico utrzyma i 400 w kieszeni.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52422.08.2015, 20:58

simson16
Dobry jest ten Estończyk. Szkoda, że już 31 lat ma.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.08.2015, 20:57

czyli praktycznie nic wielkiego, ale po sezonie każdy bedzie zachwalał kazdy z nich

BAT, Emirates Cup i Tarcza :D

to "super" przy moim komentarzu o tych pucharach to było ironiczne

Qarol komentarzy: 1450222.08.2015, 20:55

W tym sezonie trzy puchary, no ciekawe jakie. Ja widzę jeden i to też bardziej wypadkowa poprzedniego sezonu i triumfu w FA Cup, bo przecież to tylko jeden mecz o Tarczę.