Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham!

Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham! 17.11.2012, 14:40, Kuba Tomaszkiewicz 2166 komentarzy

Na The Emirates spotkały się dwie drużyny z północnego Londynu – Arsenal zagrał z Tottenhamem. Mimo braku Robina van Persiego i Tomasa Rosickiego, Santi Cazorla i spółka powtórzyli wynik z 26 lutego tego roku, wygrywając z Kogutami 5-2!

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+!

Poniżej prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen – Wilshere, Arteta – Walcott, Cazorla, Podolski – Giroud

Tottenham: Lloris – Walker, Gallas, Verthogen, Naughton – Lennon, Huddlestone, Sandro, Bale – Defoe, Adebayor

Fani Kanonierów od początku bardzo głośno dopingowali swoich podopiecznych. Poza owacjami dla swoich ulubieńców nie szczędzili gwizdów dla Williama Gallasa i Emanuela Adebayora, byłych zawodników Arsenalu. Pierwsze minuty upłynęły jednak pod znakiem nieustannej walki w środku pola.

Jednak to wracający po kontuzji Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki już w 9. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym bardzo przytomnie zachował się Gallas, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

Chwilę później już było 0-1. Po fatalnym błędzie Mertesackera Jermain Defoe znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Polak wybronił strzał Anglika, jednak przy dobitce Adebayora był już bezradny. 0-1.

Obrona Arsenalu niczego się nie nauczyła. W 13. minucie kapitalną sytuację stworzył sobie niepilnowany Aaron Lennon, jednak jego strzał minął minimalnie słupek.

W 17. minucie Olivier Giroud padł w polu karnym po interwencji Gallasa, jednak nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

Dosłownie kilka sekund później znowu dał o sobie znać Adebayor. Po jego bezsensownym, brutalnym wślizgu w środkowej strefie boiska obejrzał on czerwoną kartkę.

Na pierwszą bramkową akcję kibice Arsenalu musieli czekać do 24. minuty. Po dośrodkowaniu Walcotta cudownym uderzeniem głową popisał się Per Mertesacker. To pierwsza bramka Niemca w barwach Kanonierów, który zrehabilitował się za błąd w 10.minucie meczu. 1-1.

Bardzo groźnie pod bramką Wojciecha Szczęsnego zrobiło się po silnym podaniu Vermaelena w światło bramki. Polak swoim przyjęciem piłki pokazał, że jego wyszkolenie techniczne jest na bardzo wysokim poziomie.

W 31. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Jacka Wilshere’a świetnie głową uderzył Giroud, jednak jeszcze lepiej interweniował Lloris. Po chwili silnym uderzeniem pokazał się Cazorla, ale jego strzał minął poprzeczkę o pół metra.

Gracze Arsenalu nieco zlekceważyli osłabione Koguty, czego efektem był 70-metrowy rajd niewidocznego Bale’a, zakończony rzutem rożnym dla Tottenhamu.

Okres gry w środkowej strefie boiska przerwał Olivier Giroud w 40. minucie. Po raz świetnie uderzył głową, jednak po raz kolejny jego reprezentacyjny kolega znów okazał się lepszy.

Co nie udało się Francuzowi, udało się Lukasowi Podolskiemu. Jego strzał został zablokowany przez Gallasa, co zupełnie zmyliło Hugo Llorisa. Piłka ku rozpaczy kibiców Tottenhamu powoli wtoczyła się do siatki.

Dosłownie chwilę później było już 3-1. Faulowany Santi Cazorla nie położył się, okiwał jednego z obrońców i wyłożył piłkę do Oliviera Giroud. Po raz kolejny nie popisał się William Gallas, który nie upilnował napastnika Kanonierów.

Andre Villas-Boas od początku drugiej połowy zdecydował się na gruntowne przemeblowanie swojego składu. Na boisku pojawili się Clint Dempsey i Micheal Dawson. Gareth Bale rozpoczął grę na lewej obronie.

Koguty niczym ptaki drapieżne rzuciły się do ataków od początku drugiej połowy, jednak z tej przewagi nie wyniknęła żadna poważna sytuacja pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

W 53 minucie urazu lewej ręki doznał Theo Walcott. Anglik jednak kontynuował grę mimo towarzyszącego mu bólu.

W 60. minucie niepilnowany Santi Cazorla dostał cudowne podanie od Lukasa Podolskiego. Wystarczyło dostawić nogę, żeby piłka zatrzepotała w siatce. 4-1!

Od tego momentu gracze Arsena Wengera zaczęli się bawić na boisku. Strzałem z 20. metra popisał się Giroud, jednak piłka przeleciała tuż nad bramką.

Na uwagę zasługuje fantastyczna postawa Podolskiego w tym meczu. Poza akcjami prowadzonymi lewym skrzydłem pomagał Vermaelenowi w defensywie z Bale’m czy Lennonem.

W 71. minucie moment dekoncentracji Arsenalu w środkowej strefie boiska wykorzystał Tottenham. Gareth Bale uderzył z 20. metra tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Szczęsnego. 4-2!

Zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Wilshere’a zastąpił Aaron Ramsey.

Po raz kolejny groźną akcję popisał się Bale. Walijczyk z ostrego kąta uderzył obok bramki Szczęsnego.

Theo Walcott w 76. minucie miał świetną okazję do zdobycia gola, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę, która wturlała się do rąk Hugo Llorisa. Po chwili piłkarze Arsenalu przeprowadzili kontrę 3 napastników na 2 obrońców którą zaprzepaścił Aaron Ramsey.

Po tej akcji zmęczonego Podolskiego zastąpił Andre Santos.

Podopieczni Wengera przez kilka minut nie dali powąchać piłki piłkarzom z White Hart Lane. Świetną okazję miał Vermaelen, ale skiksował będąc sam na sam z Llorisem.

W 86. minucie Arsene Wenger wykorzystał ostatnią zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Oliviera Giroud.

I to właśnie Ox asystował przy piątej bramce dla Kanonierów! W 90. minucie Anglik wystawił piłkę do Theo Walcotta, który tylko dopełnił formalności. 5-2!

Do końca wynik nie uległ zmianie. Arsenal po raz kolejny pokonuje Tottenham 5-2!

Oglądaliśmy spektakl na najwyższym poziomie. Mimo słabszej gry Arsenalu w drugiej połowie, fani Kanonierów mogą być bardzo zadowoleni! Zwycięstwo nad odwiecznym rywalem cieszy podwójnie, a może nawet bardziej!

Tottenham Hotspur autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Karis komentarzy: 30221.11.2012, 14:55

RDM zwolniony ojojo jaka szkoda :(((

pietraz komentarzy: 158719.11.2012, 15:10

Poleci mi ktoś stronkę z której mogę ściągnąć cały mecz z kurczakami?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.11.2012, 13:14

spokojnie z tym Santim bo byly mecze , ktore poprostu zawalil, nie strzelajac z prostch pozycji 100 i to juz kosztowalo AFC kilka ladnych punktow... zreszta jak mial rozwinietego agenta to ma pewnie sporo bonusow...

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12619.11.2012, 12:23

Midgardsorm, skoro klub daje takie podwyżki, to zaczynają się żądania. Tak jest zawsze, w każdej firmie. Skoro Cazorla dostał by podwyżkę, to dlaczego nie Per? Sagna? Gibbs? Giroud? Podolski? myślisz, że ich agenci by po prostu stwierdzili 'wiadomka, Santi zasłużył, mój klient nie'?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2012, 12:18

Topek

Ja tu nie mówię o ŻĄDANIU podwyżki. Ja mówię o sytuacji, kiedy klub sam z siebie wychodzi z propozycją lepszego kontraktu.

mooseq komentarzy: 63219.11.2012, 12:08

Ping pong do czarltonu na wypozyczenie podobno leci :)

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12619.11.2012, 12:05

Midgardsorm, takim działaniem pokazuje się, że żądać podwyżki można zawsze i wszędzie, a zawarta 4-letnia umowa jest o kant dupy rozbić. Nie można dawać po roku podwyżki, bo raz że to za mały okres czasu (przykłady graczy jednosezonowych można mnożyć), a dwa że to doprowadza do kosmicznych żądań po czterech latach. Klub ma szanować zawodnika, a zawodnik ma szanować umowę na którą się zgodził. Jedynie można takie rzeczy robić przy bardzo młodych zawodnikach jak AOC czy Jack, bo młodziaki mają śmiechowe kontrakty, więc jak przejdą do pierwszej drużyny (skok jest nagły) to można ich zrównać z resztą. Ale dawanie podwyżek Cazorli czy Artecie to poroniony pomysł.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 119.11.2012, 11:47

Walcott nie umie grac tylem do bramki, wiec trzeba by mu wrzucac. Walcott nie nadaje sie na wysunietego napastnika, polamaliby go

mallen komentarzy: 2123919.11.2012, 11:45

Oczywiści napastnicy z rozwojem sytuacji na boisku zmienialiby się pozycjami. Równie dobrze Theo/Łukasz mogliby schodzić na skrzydło i dośrodkowywać. Podoba mi się to ustawienie i przy okazji Theo by podpisał bo byłby napadziorem :)

mallen komentarzy: 2123919.11.2012, 11:44

Giroud*

mallen komentarzy: 2123919.11.2012, 11:43

@Marzag

Użytkownik forum pod innym tematem podrzucił ustawienie Szahtara: fmformation.net/images/4_1_3_1_1_Shakhtar.jpg i zaproponował je nam, co mnie zaciekawiło. Myślę, że mogłoby to zafunkcjonowac u nas również. Girody by przyjmował piłkę się zastawiał i odgrywał. Dośrodkowaniamy by się zajeli Cazorla i Rosa.

Enjoyek komentarzy: 9119.11.2012, 11:43

arsenal.com/news/news-archive/frimpong-joins-charlton-athletic-on-loan

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 119.11.2012, 11:38

Giroud jako cofniety napastnik? Ma wrzucac pilki na glowe walcotta?

mallen komentarzy: 2123919.11.2012, 11:35

Jeżeli Theo i Poldi chcą grać na napadzie to może takie rozwiązanie by było dobre:

Topek

Działając w ten sposób klub pokazuje, że szanuje zawodnika. Niefajnie wygląda, gdy ktoś zarabia niewiele, gra fenomenalnie, ale klub nie renegocjuje z nim kontraktu bo "mają jeszcze czas, nim umowa dobiegnie końca".

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12619.11.2012, 11:00

Dajcie spokój z podwyżkami po jednym sezonie. Co to za polityka.

mallen komentarzy: 2123919.11.2012, 11:00

Santi robi różnicę.

Dreamcast komentarzy: 104219.11.2012, 10:55

@Midgardsorm

To prawda ale Wenger sam widzi ile daje mu ten zawodnik - przerasta resztę o głowę jeśli chodzi umiejętności. Nawet zakładając, że po 30-tce Santi będzie grał trochę gorzej (co nie musi nastąpić) to i tak pozostanie jednym z najlepszych kanonierów

mallen komentarzy: 2123919.11.2012, 10:54

Szkoda, że Ramsey gra piach bo i tak będzie wystawiany :/ Nie mam nic przeciwko Aaronowi, ale powinien dostawać szansę na gre jak jest w formie. Ciekawe co będzie jak wróci Rosicky. Pewnie Aaron będzie rezerwowym skrzydłowym wtedy :/

mallen komentarzy: 2123919.11.2012, 10:53

Ox się fajnie zaprezentował w meczu z Totkami :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2012, 10:49

Dreamcast

Chciałbym bardzo, ale wiesz przecież jak Wenger patrzy na kwestię kontraktów dla zawodników około trzydziestki.

Dreamcast komentarzy: 104219.11.2012, 10:48

@Mid
Podwyżka tak ale połączona z przedłużeniem kontraktu Santiego o 2 lata

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2012, 10:42

ArseneAl

Real to podobno ZREZYGNOWAŁ z Santiego.

Skoro Chambo ma po jednym dobrym sezonie dostać trzykrotną podwyżkę (z 15 tys. na 45 tys.) to jeśli Santi utrzyma poziom do końca rozgrywek, to "zdecydowanie" powinien również dostać sporo więcej - bo jest tego wart.

ArseneAl komentarzy: 2341719.11.2012, 10:35

@bobslej22
Santi zarabia 70 tys/tyg.
I tak zarabia więcej niż w Maladze więc nie jest źle. Jakby leciał na kasę to by poszedł do Realu bo Mourinho się mu poważnie przyglądał ale że wybrał nas to kupili Modricia.
Z resztą on ma "już" 28 lat więc nie sądzę żeby nagle zebrało mu się na fochy po jednym sezonie.
Ale też uważam, że po sezonie powinniśmy mu dać podwyżkę tak do 90-100 tys/tyg

bobslej22 komentarzy: 829419.11.2012, 10:29

jak na moje to każdy kto zasłużył powinien dostać podwyżke o 20 - 30 tyś na koniec sezonu.

Pinguite komentarzy: 1502019.11.2012, 10:22

Santi zarabia coś koło 80 tys. Najlepiej zarabia Podolski bo ma 100 tys ;)

bobslej22 komentarzy: 829419.11.2012, 10:17

Przypomnijcie ile ma nasz aktualnie najlepszy zawodnik w drużynie SANTI ??? Jak tak dalej pójdzie to za rok już ucieknie w pi... Różnice są spore .

Pinguite komentarzy: 1502019.11.2012, 09:52

Przegra, na pewno przegra ;) W tą niedzielę mogą przegrac, w końcu grają w tej kolejce z Chelsea ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320719.11.2012, 09:02

Kuba to do Liverpoolu niech idzie.. nie chciałbym go w Arsenalu, bo za cene jaką miałby przychodzić spokojnie możnaby znaleźć lepszego zawodnika.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2012, 01:40

*nadal, nadal rafael, sry

Imo staczamy się. Obecnie stwierdzenie, że walczymy się w walce o mistrzostwo brzmi jak bredzenie paranoika. Z Nasrim, Fabregasem, Songiem i van Persiem, (czyli czasy nie tak zamierzchłe) bywaliśmy na 1. miejscu, a o poprawienie lokaty biliśmy się do końca. Wyglądało to tak: miejsca 1-3, walka o majstra, kilka strat punktów, obniżenie morali i pikowanie na miejsca 3-4. Obecnie miejsca 5-8, a potem gonitwa o miejsca 3-4.

marcinekkks komentarzy: 65219.11.2012, 01:36

Zobaczcie na sondę po prawej, albo mi się wydaje, albo Aron ma jakiś swoich fanów...
(Nie jestem go przeciwnikiem, bo on umie grać, ale w meczu z KFC był najsłabszy zdecydowanie...)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2012, 01:31

"Sonda na 28.11 trwa do 26.11 rano. Wyjątkowo wygrają dwa mecze tym razem"

featon_ komentarzy: 25619.11.2012, 01:18

Dziwne ze chelsea ma tyle procent w tej ankiecie. Myśle ze jak odejmą tych fałszywych głosów to wyprzedzimy ich i nas pokażą .

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34119.11.2012, 01:12

@Mid
Noo, właśnie skończyłem oglądać Babel i muszę przyznać, że warto było

marcinekkks komentarzy: 65219.11.2012, 01:08

szkoda tego głosowania... :( 4proc zabrakło bo dwa mecze ...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.11.2012, 00:52

do kiedy to głosowanie trwa?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2012, 00:49

i tak i nie

Dobrze, że dodałeś, bo już miał iść hejt :]

paniczAFC komentarzy: 188319.11.2012, 00:48

a tak smiechem zartem, to ja szczerze mowiac za ten hajs co kosztowalby Neymar, wolalbym sprowadzic 3 wartosciowych pilkarzy, Neymar dostalby kose w takiej angielskiej, nozki te jego by sie polamaly i byloby po grze ;D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141419.11.2012, 00:43

Marzag
jeśli byłby to Neymar to ja się zgadzam !!! To by było coś, połączenie: efektowne i efektywne

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2012, 00:42

Ja może Theo jakoś szczególnie nie uwielbiam, jednak szkoda by mi było lekką ręką pozbywać się zawodnika młodego, wartościowego, z tak długim stażem w klubie.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 119.11.2012, 00:34

Jak dla mnie najmocniej odczulismy strate fabregasa. Najmniej songa, juz prawie o nim zapomnialem. A co do walcotta to nie wierze w to ze zostanie, ale wenger powiedzial ze jesli theo odejdzie to sprowadzi duze nazwisko na jego miejsce

Grzadziel__ komentarzy: 15319.11.2012, 00:33

Może ktoś znalazł klasyfikacje asystentów w PL ?? . Nigdzie nie moge znalesśc aktualnej !