Prezes UEFA komentuje problemy związane z finałem

Prezes UEFA komentuje problemy związane z finałem 15.06.2019, 12:12, Tomasz Kochański 18 komentarzy

Prezes UEFA - Aleksander Ceferin - odpowiedział na słowa krytyki, które padały w kontekście finału Ligi Europy.

Sympatycy londyńskich klubów musieli przemierzyć niespełna 9000 kilometrów, aby podziwiać swoich ulubieńców. Na ich drodze stanęły jednak problemy z samą podróżą czy uzyskaniem wiz, a ponadto obie ekipy zwróciły połowę z 12000 przydzielonych im biletów.

Sprawa Henricha Mchitariana również odbiła się echem w świecie futbolu. Ormianin zadecydował, iż nie wyjedzie do Baku, obawiając się o swoje bezpieczeństwo, a fani, którzy nosili na plecach jego nazwisko, wzbudzali zainteresowanie funkcjonariuszy azerskiej policji.

Aleksander Ceferin w końcu przerwał milczenie i odpowiedział na zarzuty kierowane w stronę jego federacji na piątkowym spotkaniu na Uniwersytecie Oksfordzkim:

- Zawsze, gdy mamy angielskie drużyny, mamy również skargi. Jeśli ktoś mnie zapyta o to, dlaczego graliśmy w Baku, odpowiem, że żyją tam ludzie, tacy jak wy. Jeżeli w finale spotkałyby się dwie azerskie drużyny, a mecz zostałby rozegrany w Londynie, nikt by nie narzekał. Przyjechaliby do stolicy Anglii i grali w piłkę bez jakichkolwiek problemów.

- Półtora roku temu zdecydowaliśmy o tym, że ostatni mecz Ligi Europy 2018/19 zostanie rozegrany w Baku, które dysponuje nowoczesnym stadionem mieszczącym 70000 kibiców. Myślę, że w Anglii jest tylko jeden stadion, który pomieści więcej widzów. Musieli oglądać ten mecz o 23:00 z powodu różnicy czasu, ale nikt z nich nie narzekał.

- Musimy rozwijać futbol w każdym zakątku świata, nie tylko w Anglii czy Niemczech - zakończył.

Chelsea FCLiga EuropyUEFA autor: Tomasz Kochański źrodło: skysports.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 503217.06.2019, 01:20

Platini może i robił brudne interesy, ale za jego czasów te karykaturalne instytucje jak FIFA i UEFA działały dużo lepiej

Patriko komentarzy: 193816.06.2019, 08:35

Ehh... facet jest niepoważny i strasznie bagatelizuje problem, mam nadzieje, że przez długie lata taka okazja na promocje futbolu w Azerbejdżanie za jego kadencji się nie powtórzy, jakoś na finał LM w Madrycie nikt nie narzekał a też przecież były angielskie zespoły, i nawet Ja nikomu nieznany kibic Arsenalu z polskiej strony k.com wiem, że w Anglii jest więcej niż jeden stadion który może pomieścić ponad 70k ludzi i w ogóle co to wnosi do tematu? chciał się pochwalić, że mają stadion? no super, ogółem żenada

Kowal96 komentarzy: 1346316.06.2019, 06:54

Mało konkretna wypowiedź...

MarkOvermars komentarzy: 590415.06.2019, 23:58

Ale debil

Mixerovsky komentarzy: 2085 newsów: 515.06.2019, 18:43

Grajmy Ligi Europy w Azji, Mistrzostwa Europy na obu półkulach, mundiale w zimę, finały Ligi Mistrzów na księżycu, Klubowe MŚ w Korei Północnej, a na koniec nazwijmy to rozwijaniem futbolu.

Arsenal2004 komentarzy: 91915.06.2019, 17:16

Jak Azerbejdżan troche kasy da to co roku tam będą finały.

maniek56 komentarzy: 268715.06.2019, 17:10

"Musimy rozwijać futbol w każdym zakątku świata, nie tylko w Anglii czy Niemczech"

No to rozwinęli. Dzisiaj to może wydawać się nieprawdopodobne ale dzięki temu finałowi, już niedługo Azerbejdżan stanie się futbolową potęgą i w aspekcie sportowym i w aspekcie kibicowskim.

arturo komentarzy: 53315.06.2019, 15:42

A co by było gdyby drużyna z Armenii awansowała do finału?!

Argudo komentarzy: 10231 newsów: 615.06.2019, 15:22

Dokładnie, w każdym zakątku. Za dwa lata finał w Peru.

kuzguwu komentarzy: 169815.06.2019, 13:25

"Przyjechaliby do stolicy Anglii i grali w piłkę bez jakichkolwiek problemów."

Pełna zgoda, przynajmniej każdy piłkarz miałby możliwość bezpiecznego występu.

enrique komentarzy: 565315.06.2019, 13:19

To jest odpowiedź ?

Dziwna, bo w ogóle nie związana z pytaniami.

Ech0z komentarzy: 248715.06.2019, 12:50

No ogólnie to często azerskie drużyny dochodzą do finału le. Dobrze też pokazali jak bardzo tam ważny jest football dla nich pełen stadion gramatycznych kubicow z orzeszkami to pokazał. Bardzo mądrze pomyślane

helzing komentarzy: 303615.06.2019, 12:36

a czy jakis zawodnik z tych azerskich drużyn miałby zakaz wjazdu z jakichś względów do anglii?

thide (redaktor) komentarzy: 30021 newsów: 105115.06.2019, 12:32

@kajkaj21: jak otworzyli bramki i pozwolili wchodzić ludziom bez biletów, to tak xD

kajkaj21 komentarzy: 21215.06.2019, 12:25

A czy ten super nowoczesny stadion, mogący pomieścić 70 tys. kibiców był choć w połowie zapełniony?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48257 newsów: 35915.06.2019, 12:21

"Musimy rozwijać futbol w każdym zakątku świata, nie tylko w Anglii czy Niemczech."

Zgadzam się, popularyzacja piłki jak najbardziej, ale nie może być tak, że ze względów politycznych piłkarz danego klubu nie jest w stanie zagrać w najważniejszym meczu.

Siller komentarzy: 107015.06.2019, 12:20

A to że Azerbejdżan jest w stanie wojny to już przemilczał?

metjuAFC komentarzy: 310115.06.2019, 12:18

Rozwijanie futbolu to jedno, ale względy polityczne w żaden sposób nie powinny wpływać na tego typu spotkania.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero82
Tammy Abraham80
Pierre-Emerick Aubameyang70
Teemu Pukki62
Raheem Sterling61
Jamie Vardy61
Sadio Mané51
Harry Kane51
Callum Wilson50
Mohamed Salah43
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.33
Gracz września wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
7.53
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna