Przeciętny mecz bez historii, 1-1 na The Hawthorns

Przeciętny mecz bez historii, 1-1 na The Hawthorns 06.10.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 2661 komentarzy

Dzisiejszy mecz na The Hawthorns nie przyniósł nam wielu emocji. Spotkanie stało na bardzo niskim poziomie, gra toczyła się przeważnie w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Obie drużyny zaprezentowały się przeciętnie i żadna z nich nie zasłużyła na trzy punkty. Remis jest tutaj jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem, gdyż nikt się specjalnie nie wyróżniał.

Kanonierzy przerwali tym samym swoją serię dziewięciu wyjazdowych zwycięstw z rzędu w Premier League i zanotowali pierwszy remis w tym sezonie. Mimo to, podopieczni Arsene'a Wengera wciąż znajdują się na czele tabeli, choć mają tyle samo punktów co drugi Liverpool.

WBA: Myhill - Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell - Yacob, Mulumbu - Amalfitano (89. Brunt), Sessegnon (78. Morrison), Berahino - Anelka (69. Long)

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Flamini - Ramsey (59. Rosicky), Wilshere, Özil - Giroud (85. Bendtner)

Początek meczu był bardzo słaby w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej sytuacji, po której mogła zdobyć bramkę.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy czekać do 14. minuty, kiedy to bardzo groźny strzał zza pola karnego oddał młody Berahino. Piłka odbiła się jeszcze od Mathieu Flaminiego, czym bardzo zmyliła Szczęsnego, jednak polski golkiper popisał się ostatecznie dobrym refleksem i udanie interweniował.

Trzy minuty później to podopieczni Arsene'a Wengera stanęli przed dobrą sytuację. Mesut Özil uruchomił na lewym skrzydle Kierana Gibbsa, a młody Anglik posłał futbolówkę ponad bramką.

W 25. minucie strzał z dystansu oddał Jack Wilshere, ale i on nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Boaza Myhilla - piłka nawet nie trafiła w światło bramki.

Przez kolejne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gra była bardzo patetyczna, ponownie skupiła się w środkowej części boiska, a kibice otrzymali minimalną ilość dobrych wrażeń.

W 42. minucie w końcu coś ruszyło, jednak bramkę zdobyła drużyna gospodarzy. Claudio Yacob wpakował piłkę głową do bramki Szczęsnego po dobrym dośrodkowaniu Amalfitano.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę przegrywając jedną bramką.

Drugą część spotkania z wysokiego C zaczęli podopieczni Steve'a Clarke'a. Już dwie minuty po wznowieniu gry, bliski strzelenia gola był Nicolas Anelka, który otrzymał dobre podanie od Berahino. Były gracz Arsenalu nie zdołał jednak opanować futbolówki, a Wojciech Szczęsny wygarnął mu ją spod nóg.

Cztery minuty później przed kolejną świetną okazją stanął Anelka. Tym razem Francuz wyszedł sam na sam ze Szczęsnym, jednak oddał strzał obok strzeżonej przez niego bramki. Brakowało naprawdę niewiele.

W 63. minucie Kanonierzy doprowadzili do wyrównania. Dobrą akcję całego zespołu wykończył Wilshere, dla którego nie było to jednak zbyt udane spotkanie.

Na następną okazję musieliśmy czekać dziesięć minut. Olivier Giroud otrzymał dobrą piłkę od Özila, jednak nie potrafił zrobić z niej użytku i strzelił ponad bramką.

Minutę później to gospodarze mogli strzelić gola. Dobrym uderzeniem z dystansu popisał się Billy Jones, ale jeszcze lepszą interwencję zaliczył Wojciech Szczęsny.

W 76. minucie Kanonierzy mieli kolejną dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie. Jack Wilshere posłał świetną piłkę do Oliviera Girouda, jednak Francuz nie potrafił zaskoczyć dobrze ustawionego Boaza Myhilla, który popisał się kluczową interwencją.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, a spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Kanonierzy mimo to, wciąż znajdują się na pozycji lidera Premier League.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

afckonrad9101 komentarzy: 783409.10.2013, 22:05

Typical Arsenal, wraca Santi i Walcott po przerwie na repry wypada kto inny, i tak w kolko od paru ladnych lat...

WoferPL komentarzy: 21909.10.2013, 21:50

Koscielny kontuzja ? :(

RPZLDZ komentarzy: 99009.10.2013, 21:48

W 13, to tak cudowanie się skręcało. Jak chciałeś, to delikatnie po łuku, jak chciałeś to ostro po prostej, a teraz tej pierwsej opcji nie ma. Jeszcze zadzwonię do EA, może ja coś źle robię.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.10.2013, 21:48

Arsenal23
Ja nie na to bym uważał, w rozmowie z Borekenema, jak to powiedział Maciekgooner, ze Borekenema mu wodę z mózgu zrobił i nie miał sił myśleć :D

#śmiechnasali

Verminator97 komentarzy: 1490009.10.2013, 21:47

kuba289 > Trudno się mówi :/ My tutaj się cieszymy z bliskiego już powrotu do zdrowia Cazorli, Sanogo, może Sagni, Theo czy nawet Lukasa, a w tym czasie pewnie 5 nowych złapie urazy :(

THC komentarzy: 72509.10.2013, 21:46

RPZLDZ
a wiesz jak wielka jest skala ludzi mających taki problem? bo może to jednorazowy przypadeq, i nikogo nie obchodzisz ;]

kuba289 komentarzy: 216009.10.2013, 21:45

RPZLDZ No nie licz na pacza, oni specjalnie "utrudnili" grę, chcieli ją zrobić bardziej realistyczną, ale wyszła chu**ia :d

kuba289 komentarzy: 216009.10.2013, 21:44

Verminator97 Niestety, ale źle to brzmi.. oby to nie było nic poważnego.. Ehh przerwa na repy i już się zaczyna

RPZLDZ komentarzy: 99009.10.2013, 21:41

@THC

Owszem, gra, mogę strzelać itd, ale nie da się skręcać po skosie łagodnie i to nie jest kwestia klawiatury, tylko ****owo zrobionej gry.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2709.10.2013, 21:41

Borekenema, ja bym chciał wiedzieć co było prawdą, ale od dwóch dni nie jest dane mi się dowiedzieć

Verminator97 komentarzy: 1490009.10.2013, 21:41

kuba289 > Już wiesz, że nie zagra :p

Verminator97 komentarzy: 1490009.10.2013, 21:40

afckonrad9101

Laurent Koscielny wypadł ze składu reprezentacji Francji z powodu problemów z łydką, jego miejsce zajął Kurt Zouma z ASSE.

:(

kuba289 komentarzy: 216009.10.2013, 21:38

afckonrad9101 Jakieś lekkie problemy podobno ma i nie wiadomo czy zagra w meczu rep.

pioafc komentarzy: 4383 newsów: 209.10.2013, 21:29

De Boer był dzisiaj w ośrodku szkoleniowym Arsenalu, widzieli?

twitter.com/FrankRonald1970/status/387906266376728576/photo/1

Tomassini komentarzy: 272009.10.2013, 21:28

Jakby Anglia miała takiego trenera co by ich poukładał jak Simeone Atletico to byliby kandydatem do mistrzostwa

THC komentarzy: 72509.10.2013, 21:27

hahaha @RPZLDZ cały czas o tym samym :D codziennie :), a mówiłeś, że podłączyłeś inną i wszystko grało

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 109.10.2013, 21:27