Przedmeczowa konferencja prasowa

Przedmeczowa konferencja prasowa 02.11.2019, 12:40, Maciej Szymkowiak 8 komentarzy

Unai Emery zasiadł przed dziennikarzami, żeby omówić najnowsze sprawy związane z klubem. Arsenal już dzisiaj podejmie ekipę Wolverhamptonu. Hiszpan rozmawiał na temat meczu, zachowania Xhaki i konsekwencji, jakie poniesie Szwajcar, o dyspozycji Mesuta Özila oraz o innych sprawach, których transkrypcja znajduje się poniżej:

O znaczeniu tego meczu...
Dzień dobry. Tak jak zawsze, gramy u siebie, żeby wygrać, ale ponadto ważnym czynnikiem będzie to, żeby przez 90 minut utrzymać dobry kontakt z naszymi fanami.

O tym, jak się czuje Xhaka...
Trenuje normalnie. Nie zagrał z Liverpoolem, ale skupia się na sobocie.

O dbaniu o swojego zawodnika...
Najpierw liczy się człowiek. Jak każdy odczuwa emocje. Będzie potrzebować czasu, żeby przejść z powrotem do normalności.

O nadużyciach, z którymi muszą sobie radzić piłkarze...
Teraz każdy ma social media na swoim telefonie, w internecie, na forach, ale należy korzystać z tego z głową. Szanujemy wypowiedzi w mediach społecznościowych, ale musimy umieć rozróżnić, co jest w sieci, a co myśli poszczególny kibic. Dla mnie najważniejsza odpowiedź znajduje się na stadionie. Na świecie mamy wielu fanów i ich szanujemy, ale prawdziwa odpowiedź jest na stadionie. Kiedy nie wygrywamy, trybuny mogą poddawać nas krytyce i to jest normalne. W ten sposób, kiedy odpowiadamy dobrym występem, możemy liczyć na pochlebną odpowiedź kibiców na stadionie. Taki jest nasz cel. Chcemy wygrać w sobotę i zjednoczyć się z kibicami, których wpływ w ciągu 90 minut jest bardzo pomocny. Taki mamy cel.

O tym, jak piłkarze łączą się z fanami...
Poprzez jakość i energię zdolną przełamać taktykę Wilków. Musimy przez 90 minut grać intensywnie i z pewnością naszych umiejętności. Wiemy, że nie będzie łatwo. Pamiętajmy, że w tym roku nie przegraliśmy u siebie i czujemy się silni. Zremisowaliśmy tylko dwa spotkania, pozostałe u siebie wygraliśmy. W zeszłym roku czuliśmy się silni z naszymi kibicami na Emirates, tego roku zaczynamy bez tej siły. Gramy z pewnością siebie i udoskonalamy nasz plan na mecz, więc uda nam się zbudować odpowiednie połączenie z fanami. Przed nami dobry moment, żeby pokazać, że się rozwijamy. Celem są trzy punkty, ale też ładny styl gry.

O tym, czy Xhaka może liczyć na odkupienie w oczach fanów...
Dobrze, pragnę zakończyć ten temat. Przeprosił, wyraził skruchę przed fanami. Teraz skupmy się na spotkaniu.

O tym, czego się spodziewa po Wolverhamptonie...
To bardzo dobra drużyna z silną defensywą. W zeszłym roku zremisowaliśmy, a ich przemiana jest zadziwiająca. Wykorzystują kontrę, dzięki czemu mogą uaktywnić swoje najlepsze jednostki. To będzie trudny mecz. Przygotowujemy się do niego, aby razem z fanami odpowiedzieć na poprzednie wyniki.

O tym, czy Xhaka nadal jest kapitanem...
Czekaliśmy na jego oświadczenie w poniedziałek, przed wtorkową konferencją. Następnym krokiem jest mecz. Na nim się skupiamy. Nie sądzę, żeby Xhaka w nim zagrał. Uważam, że nie zagra.

O tym, czy jest to wynik tamtego skandalu...
Dlatego, że musimy być skupieni na meczu w 100%. Trenujemy, ale nie sądzę, żeby miał zagrać.

O tym, czy rozmowa o Xhace może wpływać na zespół...
Jutro chcę porozmawiać o innych graczach, którzy będą grać.

O stracie dwubramkowej przewagi...
Tak, w ciągu 90 minut zdarzyło się wiele okoliczności, które zmieniły wnik meczu. Pracujemy nad defensywą, bo to nie jest normalne, żeby prowadzić 2-0 i zremisować. Zasługiwaliśmy na wygraną, ale to w porządku, że mogliśmy porozmawiać o decyzjach sędziego. Tamten temat się skończył wraz z końcem meczu. Skupmy się na kolejnym. To inna drużyna, ale mają bardzo dobrych graczy, posiadają silną ofensywę. Uważam, że możemy wprowadzić nasz plan na całe 90 minut. To jest nowe wyzwanie, a jeśli mnie spytasz, gdzie chcę rozgrywać spotkania? To odpowiem, że na Emirates Stadium z naszymi kibicami, ponieważ z nimi jesteśmy silniejsi.

O formie Wolves na wyjeździe...
Wygrali na stadionie Manchesteru City, co jest niesamowitym wynikiem, bo tam trudno wygrać. Przegrali z Evertonem i zremisowali w ostatniej minucie z Crystal Palace. Każdy mecz jest inny. Kto by pomyślał, że wygrają z City? Szanujemy ich rezultat z Manchesterem to, jak zagrali z Palace i ich grę z Newcastle. Teraz pragniemy przygotować się do nich z respektem na 30% i usprawnić nasz pomysł na grę w 70%. Takie mam założenia na każdy mecz. Szanujemy ich, ale ponad wszystko musimy pokazać nasze mocne strony; kreatywność, posiadanie piłki, a w defensywie musimy ich zatrzymać.

O Özilu i Martinellim...
Ważne jest, żeby korzystać z wielu graczy, bo przed nami wiele spotkań. Dla nich wyzwaniem jest, żeby pokazać nam, że są zdolni nam pomóc. Zagrali dobrze z Liverpoolem i myślę o tym, jak mogą nam pomóc w sobotę.

Granit XhakaKonferencja prasowaUnai Emery autor: Maciej Szymkowiak źrodło: arsenal.com
kubex komentarzy: 575202.11.2019, 18:35

Mam wrażenie, że mniej wiadomo co się dzieje w tym klubie niż za Wengera... nie tak miało być.

bizooon komentarzy: 690202.11.2019, 15:26

@piter1908: mamy gwiazdy oplacane gruba kasa z ktorych 70% nie weszlaby na lawe innych zespolow top6: luiz, sokratis, chambers, torreira i pepe z ta forma, cebulos, ozil, leno(moze jako drugi w liverpoolu albo manu by sie ogarnal). Tierney, guendo, laca , gabigol i auba to jedyni nasi gracze ktorych inne zespoly top6 wzielyby pod uwage w ustalaniu skladu meczowego. Nie ma pewnosci siebie bo jestvswiadomosc ze sa slabsi od innych z top6 imho

piter1908 komentarzy: 510302.11.2019, 14:50

najpierw Kola i Mesut dochodzący do siebie po napadzie przez 3 misiące, teraz Kszaka będzie sie zbierał kolejne 3? Kuzwa to są piłkarze a nie chirurdzy którzy mogą się przejmować bo zabili człowieka przez swój błąd.
Nie można czekać az ktos zarabiający kosmiczne pieniądze zbierze sie psychicznie do występu...
Gdzie się podział charakter w naszym zespole? Już dawno go nie mamy a bez tego nigdy nic nie wygramy :/

tomash473 komentarzy: 211502.11.2019, 14:31

No przecież przeprosił o chooj Wam wszystkim chodzi haha Ehhh Emery, weź Ty się chwyć za jajka i zrób porządek w tym klubie. Jak zwykle wierzę, że wygramy, ale nie zdziwię się jak znowu odwalimy jakieś jajca.

Thoneick komentarzy: 198002.11.2019, 13:35

Jego odpowiedzi są coraz gorsze

Kowal96 komentarzy: 1758902.11.2019, 13:19

"Dobrze, pragnę zakończyć ten temat. Przeprosił"

No tak średnio bym powiedział.

Rider komentarzy: 242202.11.2019, 13:08

Xhaka powinien wejść na stadion i przeprosić kibiców osobiście i udowodnić to lepszą grą innej opcji nie widzę, aby był dalej kapitanem i zawodnikiem.

lucasnoline komentarzy: 541602.11.2019, 13:03

Bezjajecznego Kasztana ciąg dalszy. Nie potrafi nawet zabrać opaske Granitowi i odpowiedzieć prosto na zadanie pytanie. Wszystko przeciąga i liczy nie wiadomo na co, bo na amnezje fanów nie powinien na pewno.