Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal

Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal 09.12.2019, 23:09, Patryk Bielski 1001 komentarzy

Po dziewięciu kolejnych meczach bez kompletu punktów, Kanonierzy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując dzisiejszego wieczoru West Ham United w derbach Londynu 3-1. Bramki dla Arsenalu zdobywali Gabriel Martinelli, Nicolas Pepe oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Dla gospodarzy do siatki trafił Angelo Ogbonna.

West Ham: Martin - Fredericks, Ogbonna, Balbuena, Cresswell (51' Masuaku) - Rice, Noble - Snodgrass (78' Holland), Fornals, Anderson (70' Haller) - Antonio.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Tierney (29' Kolasinac) - Torreira, Xhaka (86' Guendouzi) - Pepe (88' Nelson), Özil, Martinelli - Aubameyang.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibiców Arsenalu doszły niepokojące wieści. Nawrotu kontuzji podczas rozgrzewki doznał Hector Bellerin, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Maitland-Niles.

Po trzydziestu minutach gry na London Stadium wiało nudą. Co może martwić kibiców Arsenalu, urazu barku doznał drugi z bocznych defensorów gości, Kieran Tierney, który musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się Sead Kolasinac. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszą groźną sytuację zobaczyli dopiero w 33. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Aubameyanga Özil był bliski zdobycia gola głową, jednak uderzył nad poprzeczką. Młoty odpowiedziały akcją Antonio, ale strzał Anglika zdołał obronić Leno.

Gospodarze wyraźnie się jednak rozkręcali i w 38. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Ogbonny. Włoch wykorzystał wrzutkę Declana Rice'a i głową umieścił piłkę w siatce. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Maitlanda-Nilesa, co kompletnie zmyliło golkipera Kanonierów.

Po wyjściu z szatni to nadal piłkarze West Hamu byli aktywniejsi w ataku. Wszystko odmieniło się jednak w 60. minucie, kiedy bramkę na 1-1 zdobył Gabriel Martinelli. Warto odnotować, że był to pierwszy celny strzał na bramkę Młotów w tym spotkaniu. Brazylijczyk po wyłożeniu piłki z lewej strony przez Seada Kolasinaca uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Martina.

Zaledwie sześć minut później było już 1-2. Tym razem prawdziwym kunsztem strzeleckim popisał się Nicolas Pepe. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dostał piłkę na prawym skrzydle od Aubameyanga, złamał akcję do środka i lewą nogą potężnie huknął w okienko bramki rywali.

W 69. minucie role się odwróciły. Tym razem to Pepe zagrał do Aubameyanga, który uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu na 1-3. Po tej bramce z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze i jasnym stało się, że Kanonierzy przerwą fatalną passę meczów bez zwycięstwa.

Swoje pierwsze trafienie w Premier League zaliczył dziś Martinelli, tym samym zostając najmłodszym strzelcem Arsenalu w swoim debiucie w lidze angielskiej. Każdy kto oglądał to spotkanie, doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dzisiejsze derby mogły zakończyć się całkowicie innym wynikiem. Wystarczyło dziewięć minut, by skutecznie wybić z głowy Młotom grę w piłkę. Trzeba mieć jednak nadzieję, że zwycięstwo zmotywuje Kanonierów do walki i da nowe nadzieje na lepszy sezon.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18411.12.2019, 23:23

O Lewym kilka zdań napiszę jutro, oznaczajac Was, chłopaki, tymczasem pojawił się nowy news główny.

Mihex komentarzy: 2360411.12.2019, 23:21

W tym roku w 1/8 LM tylko przedstawiciele top5 lig. W sumie przez to można już powoli określać potencjalnych rywali. Realowi się ciekawie szykuje, bo RB Lipsk to potencjalnie najsłabszy rywal.

Pixeleq1 komentarzy: 39911.12.2019, 23:15

PSG 5:0

Pixeleq1 komentarzy: 39911.12.2019, 23:14

Dla Lewego

ArekKanonier komentarzy: 189011.12.2019, 23:11

@Diam51:
Mam wrażenie , że wszyscy , którzy nie znają się na piłce albo nie potrafią obiektywnie podejść do oceny zawodnika (z różnych przyczyn).

Pixeleq1 komentarzy: 39911.12.2019, 23:10

byłyby większe szanse na złotą piłkę

Catalonczyk komentarzy: 519611.12.2019, 23:08

@Diam51:

Pół piłkarskiego świata?

Mihex komentarzy: 2360411.12.2019, 23:08

@Diam51: Sporo Polaków w sumie :p Wielu uważa dalej, że to średniak co się nim jarają, bo Polak.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18411.12.2019, 23:07

@Catalonczyk: A kto go nie docenia?

Catalonczyk komentarzy: 519611.12.2019, 23:02

@Pixeleq1:

LM nie dla nich. Chociaż może jakby wygrali to wtedy Lewego by ktoś docenił.

Pixeleq1 komentarzy: 39911.12.2019, 22:56

Bayern wygrał wszystkie mecze w grupie

ArekKanonier komentarzy: 189011.12.2019, 22:46

Bardzo podoba mi się gra Gnabrego. Dużo biega. Gra na skrzydle. Czasem schodzi na dziewiątke i rozgrywa. Potrafi uderzyć z prawej, z lewej...
Możnaby odnieść wrażenie , że jest po trzydziestce tak odważnie, pewnie i dojrzale gra. Naprawdę zawodnik na lata.

Simao12 komentarzy: 775211.12.2019, 22:39

Moze ten sezon będzie inny dla Guardioli?

5. Mecz życia Sona, błędy obrońców.

Niektórzy zbyt ochoczo jadą Pepa za brak wygrania ligi mistrzów, nie ma szczęścia + moze byc mu ciezko motywować jezeli jedzie kazdego w lidze. Oto dlaczego nie wygrał nic bez Messiego

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 311.12.2019, 22:30

Icardi moze okazac sie strzalem w 10 dla PSG. W koncu maja napastnika, ktory nie potrzebuje 6 sytuacji, aby strzelic 1 gola niczym Cavani

Mihex komentarzy: 2360411.12.2019, 22:29

Ale teraz sprint Daviesa. Dogonić Sona to nie takie nic.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 311.12.2019, 22:25

Widzieliscie, jak Felix zakrecil Krychowakiem xd?

Pixeleq1 komentarzy: 39911.12.2019, 22:21

Piękna bramka

Mihex komentarzy: 2360411.12.2019, 22:21

Coutinho bramka. 3-1.

Mihex komentarzy: 2360411.12.2019, 22:07

@DanielDaniel: Bardzo odważne stwierdzenie, ale jakby nie patrzeć - od tego są eksperci.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1411.12.2019, 22:01

@simson16 napisał: "Pytanie do Fantasowiczow, Jesusa mam w skladzie zostawic go czy zamienic na Abrahama?"
Ja bym zostawił Jesusa. Teraz City ma łatwy mecz, może zapunktować. Abraham? Hmm sam go trzymam, choc IMO już tak nie będzie bił pkt jak do tej pory.

DanielDaniel komentarzy: 45911.12.2019, 21:53

Alcantara nie trafił w pierwszej połowie na pustą bramkę z dwóch metrów. Dziekanowski: twierdzę, że Robert Lewandowski by to strzelił. Geniusz!

Gofer999 komentarzy: 1451811.12.2019, 21:50

@cwalin: Granit jest dobry na klub ktory spada z ligi. No chyba ze uwazasz ze te jego podania przez srodek boiska do przecinajacego przeciwnika sa wporzadku.

Supertramp21 komentarzy: 63911.12.2019, 21:45

Tak sobie oglądam Bayern Spurs i nie mogę się napatrzeć jak tamci piłkarze zaoieprzaja oo boisku. A potem przypomnę sobie ozila xhake czy sokratisa to jest przepaść. Gdyby tak mieć 10 takich martinellich to można byłoby myśleć o zakładaniu pressingu

dolny komentarzy: 265211.12.2019, 21:38

Kozak ten Gnabry sie zrobił

zychuasnl komentarzy: 35711.12.2019, 21:31

Mozna znalezc gdzieś liste kto znalazł sie w kadrze na jutrzejszy mecz ?

mitmichael komentarzy: 4924311.12.2019, 21:25

Ale mu poszlo kolano

Mihex komentarzy: 2360411.12.2019, 21:24

Oho, chyba po Comanie znowu :/

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 311.12.2019, 21:21

Z teog co pamietam, Papcio chcial, aby Gnabry zostal.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 311.12.2019, 21:20

@jsky007:
No przeciez on nie jest niewolnikiem. Nie przedluzyl kontraktu i tyle

Mihex komentarzy: 2360411.12.2019, 21:20

@jsky007: Bo Wenger nie widział go w składzie (był bez formy i po kontuzji), a Bayern już wyciągał łapy po niego (ten Werder po drodze to tylko dla zmyłki był)

Mihex komentarzy: 2360411.12.2019, 21:19

A na Polsacie znowu komentarz wyprzedza obraz :p

jsky007 komentarzy: 64211.12.2019, 21:17

@FabsFAN: To dlaczego pozwolilismy mu na to?

Garfield_pl komentarzy: 2707011.12.2019, 21:15

@cwalin: Xhaka nie zagra z City i bardzo dobrze, a skoro Chambers dał radę na ŚO to bym już nie mieszał tam,a może ewentualnie Luiz w miejsce Xhaki, może by wypalił.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333011.12.2019, 21:06

Napoli przed zwolnieniem Carlo miało 9 meczy bez wygranej. Tak samo jak my. Przypadek? Nie sądzę.

DanielDaniel komentarzy: 45911.12.2019, 21:06

Andrzej Janisz według mnie genialny komentator i do duetu dostaje Hajto. Polsat te swoje perełki jak Hajto i Wichniarek powinien nauczyć mówić poprawnie po Polsku. Aj przypomniała mi się dawna drużyna Leverkusen jak byłem w podstawowce. Butt, Juan, Roque Junior, Ballack, Krzynówek, Berbatov, Ze Roberto, Voronim.

TomekO komentarzy: 274611.12.2019, 21:01

@n0thing: jak Geundo przestanie kiwac się sam ze sobą i zacznie szybciej grać piłka to będzie miał potencjał na świetnego gracza. Na chwilę obecną jego gra czasami strasznie drażni.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812811.12.2019, 20:57

Atalanta super zespół do oglądania.Fajnie,że dali rade awansować i to w taki sposób,mając 1 punkt po 4 meczach.Brawo ;-)

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36211.12.2019, 20:51

@cwalin: Guendo to jedyny kreatywny pomocnik w środku pola który nie boi się grac do przodu i chcesz go na ławce?

TomekO komentarzy: 274611.12.2019, 20:46

Guardiola - człowiek złapany na dopingu. Człowiek który przejmuje klub i wydaje jak w fifie 500 baniek na linie obrony.

Dla mnie a) oszust b) chłop który weźmie tylko klub gdzie może wydawać setki milionów. Niech przejmie teraz klub taki jak Totenham gdzie się dużo nie wydaje (pasowały tam mentalnie jako oszust) i niech coś osiągnie.

simson16 komentarzy: 460211.12.2019, 20:42

DanielDaniel komentarzy: 45911.12.2019, 20:40

Atalanta dalej ale kontrowersje zostają. Dla mnie Muriela powinno już nie być i Włosi grali by w 10.