„Przez Fabregasa nie trafiłem do Arsenalu”

„Przez Fabregasa nie trafiłem do Arsenalu” 12.10.2018, 11:36, Adam Cygański 13 komentarzy

Michael Carrick - były zawodnik West Hamu, Tottenhamu oraz Manchesteru United, a obecnie asystent Jose Mourinho na Old Trafford - wyjawił w swej autobiografii, że w 2004 roku, gdy bronił wówczas barw Młotów, był bardzo bliski transferu do Arsenalu, jednak ostatecznie Arsene Wenger zrezygnował z tej transakcji z powodu… Cesca Fabregasa.

„Pewnego dnia, gdy wracaliśmy do domu, zadzwonił telefon. To byli przedstawiciele Arsenalu, którzy nalegali, abym spotkał się z Arsenem Wengerem. Akurat znajdowaliśmy się w północnym Londynie niedaleko jego domu, więc zgodziliśmy się na to spotkanie.

Chwilę później siedziałem przed pokojem Arsene’a Wengera i cały czas nie dowierzałem. Czy to naprawdę się dzieje? Arsenal! Czy naprawdę mogę stać się częścią drużyny, która nie przegrała w sezonie ani jednego meczu? Ponad godzinę rozmawialiśmy o futbolu. W weekend Wenger rozgrywał bardzo ważny mecz o Tarczę Wspólnoty, a mimo to rozmawiał ze mną tak długo, więc wówczas uświadomiłem sobie, że naprawdę jest mną zainteresowany. Na zakończenie rozmowy powiedział: Do zobaczenia w poniedziałek.

Dlatego też w niedzielę wygodnie zasiadłem na kanapie w swym domu, aby obejrzeć finał Community Shield pomiędzy Manchesterem United a Arsenalem - klubem, do którego miałem trafić. W meczu tym nie mógł zagrać Patrick Vieira, więc na placu gry pojawił się nikomu nieznany wówczas dzieciak, 17-letni Cesc Fabregas. Nie przykładałem większej uwagi do jego występu, po prostu po spotkaniu tym czekałem na telefon od Arsenalu, gdyż następnego dnia mieliśmy ustalić szczegóły transferu.

Cierpliwie czekałem i czekałem, ale telefon milczał, więc w poniedziałek rano musiałem udać się na trening wówczas drugoligowego West Hamu. Wtedy odezwał się do mnie mój agent David Geiss, który rozmawiał z Davidem Deinem, który oznajmił mu: Wenger uznał, że nie potrzebuje Carricka, ponieważ ma Fabregasa. Przykro mi, ale temat transferu upadł.

Występ Fabregasa w meczu z Manchesterem United sprawił, że Arsene Wenger totalnie zmienił swoje zdanie. Byłem zrozpaczony. Praktycznie byłem już graczem Arsenalu, a nagle wszystko upadło. Nie wiedziałem, co dalej ze mną będzie”.

Ostatecznie 24 sierpnia 2004 roku Michael Carrick podpisał kontrakt z Tottenhamem, do którego przeniósł się za 4,1 miliona funtów.

Michael Carrick autor: Adam Cygański źrodło: metro.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Axinus komentarzy: 461 newsów: 113.10.2018, 15:29

@Leehu: zgadzam się z Tobą. Myślę że decyzje z tamtego okresu w większości bronią się same i też nie ma sensu na siłę ich negować.

Zgadzam się z tym że ostatnie lata to zupełnie inna historia.

Leehu komentarzy: 923912.10.2018, 21:38

@DyktatorArsene: W tamtym okresie decyzje Wengera były niepodważalne i ta decyzja jak się później okazało też zła nie była w końcu Fabregas był chyba na wyższym poziomie niż Carrick. :)

DyktatorArsene komentarzy: 45912.10.2018, 16:54

Szkoda mi troche tych Moglem Mieci minimalisty Wengera. Nie mogl miec Arsene wiekszej kadry? Rotowac skladem? Oczywiscie, ze nie i to byl problem Arsenalu dzieki Arsenowi. Brak rywalizacji o m-ce w skladzie i wartosciowych zmiennikow to obrazek naszej ostatniej dekady Arsene'a.

Forever_gunner komentarzy: 233212.10.2018, 15:57

Jak historia pokazuje dobrze się stało. My mieliśmy trochę pociechy z Cesca, a Carrick wygrał parę trofeów. Korzyści nie do porównania, ale widocznie tak miało być.

zly_kanonier komentarzy: 429212.10.2018, 15:19

Chyba nikt nie żałuje, że to wszystko się tak potoczyło.
Dziwi natomiast fakt, że w takim razie Wenger po jednym meczu Cesca potrafił zdecydowanie zrezygnować z Carricka, który był bardziej doświadczonym i pewniejszym zawodnikiem.
Miał nasz Arsene oko :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 5503 newsów: 212.10.2018, 14:50

A mógłem go mieć...

DexteR_000 komentarzy: 563612.10.2018, 13:29

Fajna historia, dużo ciekawsza od innych tego typu wypowiedzi " mógł grać w Arsenalu".

Serduszko komentarzy: 33712.10.2018, 13:19

Nie ma czego żałować z punktu widzenia ile wygrał z MU.

Sandbead komentarzy: 83712.10.2018, 12:16

Ta historia to idealne potwierdzenie powiedzenia "nic nie dzieje się bez przyczyny". Gdyby do nas trafił to różnie się mogło wszystko potoczyć ale raczej na pewno nie zdobył by tylu tytułów co w MU.

Radek97 komentarzy: 132412.10.2018, 12:02

Fajny piłkarz,szkoda.

kuzguwu komentarzy: 74912.10.2018, 12:02

Kolejny do kolekcji Arsene'a "Mogłem mieć".

gnabry_ komentarzy: 276312.10.2018, 12:01

chyba nie zaluje skoro wygral 5 razy mistrzostwo Anglii (z czego 3x pod rzad) + CL

filo94 komentarzy: 4855 newsów: 212.10.2018, 11:53

Ahh Fabregas.. :(

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Southampton - Arsenal 16.12.2018 - godzina 14:30
? : ?
Arsenal - Huddersfield Town 8.12.2018 - godzina 16:00
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool16133042
2. Man City16132141
3. Tottenham16120436
4. Chelsea16104234
5. Arsenal16104234
6. Man United1675426
7. Everton1666424
8. Bournemouth1672723
9. Leicester1664622
10. Wolves1664622
11. West Ham1663721
12. Watford1663721
13. Brighton1663721
14. Cardiff16421014
15. Newcastle1634913
16. Crystal Palace16331012
17. Burnley16331012
18. Huddersfield Town16241010
19. Southampton161699
20. Fulham1623119
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah104
Pierre-Emerick Aubameyang103
Harry Kane92
Raheem Sterling86
Callum Wilson85
Sergio Agüero84
Glenn Murray80
Richarlison80
Eden Hazard78
Aleksandar Mitrovic72
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.95
Gracz listopada wybór redaktorów Lucas Torreira
Lucas Torreira
8.08
Gracz listopada wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna