Przyjście Lemara uzależnione od skrócenia kadry

Przyjście Lemara uzależnione od skrócenia kadry 08.08.2017, 11:51, Maciej Szymkowiak 52 komentarzy Arsenal nie będzie kontynuował próby pozyskania Lemara, dopóki z klubu nie odejdą gracze, którzy nie są w planach Arsene'a Wengera na nadchodzący sezon. Obecna kadra liczy 33 zawódników, jednak część zbytecznych piłkarzy prawdopodobnie odejdzie, pod warunkiem, że znajdą się chętni kupcy.

Według mediów, największą przeszkodą dla włodarzy Arsenalu będą wymagania piłkarzy, którzy nie chcą zmniejszyć swoich tygodniówek. Jak donosi Sky Sports News, Arsenal nie sprowadzi nowych twarzy, chyba że klub sprzeda część swoich piłkarzy.

Lemar był silnie powiązany z przejściem do Kanonierów za kwotę 45 milionów funtów. Do tej pory do północnego Londynu dołączyli Sead Kolasinac i Alexandre Lacazette.

Thomas LemarPamiątki kibica Arsenalu autor: Maciej Szymkowiak źrodło: sportsmole.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
polishbrigadesx komentarzy: 6601 09.08.2017, 20:53

sprzedać nie zastanawiać się nawet , po co trzymać 4 średniaków którzy nic nie wnoszą do zespołu

Hubertus888 komentarzy: 3659 09.08.2017, 18:53

Słusznie, sprzedać kilku piłkarzy i za transfer Lemara zapłaci się grosze

Nitrace komentarzy: 2 09.08.2017, 14:23

Dzięki nie mogłem znaleźć w Google co to ten status

kepha komentarzy: 157 09.08.2017, 14:09

@Nitrace:
Home-Grown odnosi się do pojęcia wychowanka (drużyny czy całej federacji).
Pozwolę sobie odpowiedzieć szerzej cytatem z pewnego blogu odnośnie Home-Grown Player rule:

"Zasada wprowadzona przez UEFA od sezonu 2006/2007 roku dotyczy sposobu ustalania składów zespołów biorących udział w piłkarskich rozgrywkach na szczeblu europejskim ? Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Każdy klub biorący udział w tych rozgrywkach jest zobowiązany do zgłoszenia listy zawodników reprezentujących klub w nadchodzącym sezonie. Zgodnie z przepisami Federacji zgłaszana kadra może liczyć maksymalnie 25 osób. Home-grown player rule w swej finalnej formie (reforma wprowadzana była stopniowo w latach 2006- 2009) nakłada na kluby obowiązek zawierania w zgłaszanych kadrach, co najmniej 8 zawodników posiadających status ?zawodnika miejscowego? (?locally- trained player?). Taki status uzyskuje zawodnik, który pomiędzy 15 a 21 rokiem życia przez trzy pełne sezony lub 36 miesięcy był zarejestrowany w zgłaszającym klubie (?club-trained player?), bądź w klubie należącym do tej samej federacji (?associacion- trained player). Dodatkowo co najmniej 4 z 8 ?zawodników miejscowych? powinno posiadać równocześnie status zawodnika miejscowego ?wytrenowanego? przez zgłaszający klub (?club-trained player?). Gdy kluby nie dysponują zawodnikami posiadającymi status zawodnika miejscowego tracą możliwość zgłaszania pełnej 25 osobowej kadry, co w dzisiejszym futbolu przy dużej ilości rozgrywanych meczów w sezonie może okazać się bardzo kosztowne."

Artykuł z 2014 roku, ale chyba nic się w tej kwestii nie zmieniło.
źródło:
blogpilka.wordpress.com/2014/07/26/uefa-home-grown-rule-dyskryminacja-pracownikow/

Maciek14 komentarzy: 125 09.08.2017, 12:36

Walcott w ostatnim meczu tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że powinien odejść, zero pomysłu ambicji i rozwoju

Nitrace komentarzy: 2 09.08.2017, 12:26

Co to jest status HG?

r4zOr komentarzy: 30 09.08.2017, 10:43

Z Arsenalu juz dawno powinni odejsc : Jenkinson, Debuchy, Gibbs, Perez by zrobic miejsce w kadrze dla nowych graczy.

latrunculus komentarzy: 84 09.08.2017, 08:43

Teraz jak czytałem artykuł na wp o Ronaldo:

"Najbliżej porozumienia był jednak Arsenal FC. Przedstawiciel klubu spotykał się z działaczami klubu i samym zawodnikiem. Ronaldo dostał zaproszenie do Londynu, gdzie wybrał się wraz z matką. Na miejscu spotkał się z Arsenem Wengerem, który obiecał mu koszulkę z numerem 9. I co ważne, grę z Thierrym Henrym, jednym ze swoich idoli. Zakochał się w klubie. I była to miłość odwzajemniona, tyle że Kanonierzy nie strzelali gotówką. Transfer nie doszedł do skutku, bo w tym czasie Arsenalu po prostu nie było stać na zawodnika.

Po latach Wenger przyznał, że ten niedoszły transfer to sprawa, której najbardziej żałuje w karierze."

EpidemicKraX komentarzy: 176 09.08.2017, 08:00

Z tego co były newsy są chętni żeby kupić kilku naszych piłkarzy, którzy są zrobili co mogli bądź nie i można by było kadrę zmniejszyć. Także lepiej żeby sztab coś podziałał i sprzedał piłkarzy nie trzymających poziomu i dokończył wzmocnienia składu.

mlody323323 komentarzy: 187 08.08.2017, 21:47

Malina no cos ty , prędzej uwierzył bym ,ze go Tottenham kupi niz Live na złosc Arsenalowi haha ale to nie w stylu Kloppa poza tym nawet jak Dostana te 80- 100 mln za Coutinho to zarząd klubu nie godzi się tyle wydać , Klopp ma jasna wizje zrobic z Live drugą Borussię ale narazie idzie mu jak po grudzie , co tu duzo mówić osobiscie uważam , ze on był by idealnym następca Arsena to był by idealny transfer marzenie !

Malina komentarzy: 717 08.08.2017, 21:19

Boże, Arsenal znowu te swoje przyczajki demonstruje..."W sumie po co nam Thomas, przecież mamy naszego Walcott'a, jest też Ramsey a i Welbeck jeszcze jest". Na pewno za chwilę, ktoś inny go wyciągnie z Monaco a ja czuję, że jest to Liverpool. Za Coutinho będzie ich bardzo stać.

overmars77 komentarzy: 960 08.08.2017, 19:41

Klub myślący poważnie o wzmocnieniu składu, robi wszystko aby zakontraktować gracza, który ma ten cel przybliżyć, BEZ WZGLĘDU na to czy i za ile sprzeda kolesi, którzy nie wnoszą nic do drużyny. Takie podejście jak teraz jest prezentowane, jest nieprofesjonalne i pokazuje, że cele sportowe to tylko dodatek do biznesu jakim jest klub o światowym zasięgu...

ramshere komentarzy: 642 08.08.2017, 18:13

wywalcie wkoncu ta karykaturte pilkarza jaka jest łolkot

Nomad komentarzy: 450 08.08.2017, 18:09

Zaraz go łyknie ktoś inny. Nie ma się co zastanawiać tylko wyłożyć więcej a reszte sobie sprzedamy prędzej czy później. Dla wielu ekip jesteśmy rynkiem. Wielu naszych graczy nie mieszczących się w składzie spokojnie okupywała by inne zespoły EPL o La Liga nie wspomnę.. i niżej...........

Co za bzdurna polityka

kepha komentarzy: 157 08.08.2017, 17:55

@Joker_224: bazowałem na tym zestawieniu:
arsenalreport.com/players/

Ale szukając odpowiedzi na kwestię Mustafiego przeczytałem, że do statusu HG prawo mają zawodnicy, którzy grali przez 36 miesięcy na brytyjskich boiskach przed ukończeniem 21 lat (lub przed zakończeniem sezonu, w którym te 21 lat osiągną). Mustafi był w Anglii między majem (transfermarkt mówi nawet o lipcu) 2009 a styczniem 2012. Zabrakło mu kilku miesięcy do uzyskania statusu HG.

nenek54 komentarzy: 284 08.08.2017, 17:47

Mustafi nie ma statusu HG

Joker_224 komentarzy: 2481 08.08.2017, 17:34

Gwoli ścisłości do któregoś z poprzednich komentarzy - Mustafi ma status HG

mitmichael komentarzy: 40577 08.08.2017, 17:30

Kogo sie uda sprzedac to sprzedajmy a reszte takze dla ich dobra wypozyczyc do innych zespolow. To jedyne wyjscie

piter1908 komentarzy: 3755 08.08.2017, 17:18

co w tym klubie robią jeszcze tacy piłkarze jak Gibbs, Coquelin, Debuchy, Jenkinson, Wilshere, Gabriel, Walcott, to wie tylko Wenger
Bardzo lubie nie których z nich bo zawsze oddają serce za Arsenal ale są po prostu za słabi na tak wielki klub no i za pewne każdy dorzuciłby tutaj jeszcze z 2-3 innych grajkow jak Ramsey ( w którego cały czas wierze i myślę że w tej nowej taktyce może znaleźć miejsce obok Xhaki i moze odpalić) musimy przewietrzyć tę kadrę bo inaczej znowu będzie to samo a tym czasem minęła już większa częśc okienka a my wciąż nie mozemy sie pozbyć balastu...

lordoftheboard komentarzy: 1568 08.08.2017, 16:54

Nelson zasłużył presezonem na dołączenie do pierwszej kadry.

ArsenalChampion komentarzy: 625 08.08.2017, 16:41

Gabriel , debuchy , wilshere , będą u nas siedzieć bo dostali za wysokie tygodniówki jak na swoje umiejętności , wiec wolą siedzieć na ławce z wysoką tygodniówka, niż isc do słabszego klubu i zarabiać 2 razy mniej ale przynajmniej grać,zero ambicji . No ale zarząd tez jest głupi oferując takie tygodniówki

cutler komentarzy: 746 08.08.2017, 15:34

a nie sorry , dwa lata bo Debuchy ma kontrakt do 1.07.2019

cutler komentarzy: 746 08.08.2017, 15:33

@ZielonyLisc: Debuchego to nie zdziwie sie jak jeszcze rok ...bo niby skad Nicea albo Bordeux maja wziac na 70 tys tygodniowki dla niego ? a na jego miejscu sam bys zrezygnowal np z polowy pensji ? ten koles nie ma juz ambicji

ZielonyLisc komentarzy: 4786 08.08.2017, 14:57

To ile czasu jeszcze będzie trzymał Cienkinsona, Debuchyego, Pereza?? Wszystko się toczy w ślimaczym tempie

ljungberg77 komentarzy: 830 08.08.2017, 14:41

nikt nie dźwignie niestety szrotu (przepraszam jeśli uraziłem no ale z perspektywy zawodowego klubu to niestety szrot) bo za duże tygodniówki wenger daje średniakom i będą teraz u nas kiblować goście jak debuchy, wilshere, perez, campbell, zniszczony fizycznie cazorla, gabriel, gibbs, jenkinson, chambers, ospina..... - są nie do kupienia przez to niestety dla połowy europy a za starzy w większości na wypożyczenie.... nikt z nich przecież na pół minuty nie wejdzie w meczu ligowym i będą po prostu odciski na dupie bo w pucharach będą ogrywały się (co akurat rozsądne) młode gnojki - najgorsze jest że wenger jest niereformowalny i każdemu na starcie tu daje cieciowi 20-40tys/tyg i po roku dwóch już mamy średnio 50tys/tyg...a wilsher, debuchy nawet więcej - kogo w europie stać na taką kupę forsy za takich marnych/kontuzjogennych grajków

kepha komentarzy: 157 08.08.2017, 14:37

@COYG19: Obydwaj chyba nie zajmują miejsca w składzie, graczy U21 można w pierwszej drużynie wprowadzać bez ograniczeń. Ale fakt - ciasno w pomocy się zrobi.

Dominik11 komentarzy: 9459 08.08.2017, 14:22

https://www.meczyki.pl/newsy/super-ekspress-byly-zawodnik-arsenalu-i-barcelony-zagra-w-polsce/60816-n
Hleb w Polsce

COYG19 komentarzy: 825 08.08.2017, 13:49

Wenger mówił, że w tym sezonie do pierwszej kadry dołączą Reiss Nelson i Maitland- Niles. Więc trzeba większą wyprzedaż zrobic

softgreat komentarzy: 295 08.08.2017, 13:27

campbell perez i debuchy nie beda zarejstrowani wiec sa 2 miejsca teoretycznie. moze paulista odejdzie do valencii

Marcinafc93 komentarzy: 12280 08.08.2017, 13:26

Lemar będzie grał obok Xhaki

tomek105 komentarzy: 214 08.08.2017, 13:22

Ja jebie ta saga z Lemarem juz chyba gorsza niz z Sanchezem. Rzygam tym zdjęciem normalnie xD. Przyjdzie to fajnie, nie to nie i ch*j. I tak Sanchez zostaje więc miejsca w 1 skladzie dla Lemara nie widze.

Marcinafc93 komentarzy: 12280 08.08.2017, 13:11

Piszą, na twiterze że spowrotem wracamy po podpis o Lemara. Zawirowania ostre się dzieją

cutler komentarzy: 746 08.08.2017, 13:08

W sumie prawda . Jenkinson lrzeciez byl jiz praktycznie zima sprzedany do Crystal tylko , ze nie dogadal sie w sprawie kontraktu . Gibss tez kasuje chyba 60 tygodniowo . Pereza chetnie by wzieli ale za pol ceny albo na roczne a najlepiej dwuletnie wypozyczenie za milion albo dwa . Debuchy ma 70 tygodniowo a Wilshere 80 . W ataku mamy 3 miejsca a chetnych do grania w nim 7 nie liczac Pereza i Joela

SoulStorm komentarzy: 1500 08.08.2017, 12:50

Wiadomo.Wenger zrobił jeden płatny transfer by zamknąć usta kibicom.Udało mu się lecz nie liczmy na więcej z jego strony.Ta kadra,która obecnie stanowi o sile zespołu odpowiada mu bez zarzutu.

D_S komentarzy: 197 08.08.2017, 12:34

Tradycyjne wymówki i usprawiedliwianie własnej nieudolności. Nie przyjdzie, bo tak naprawdę nie chcemy zapłacić za niego tyle ile trzeba.

AlexVanPersie komentarzy: 5876 08.08.2017, 12:29

Zagrać va banque.

1. Kupić Lemara.

2. Niechcianej reszcie powiedzieć, że jak chcą mogą zostać, ale nie będą grać w składzie, że są ostatni w kolejce.

3. Więc albo odchodzą i grają za niższą stawkę albo nie grają i tracą formę, czas i piłkarską karierę. Myślę, że kilku odejdzie bo jednak jakieś ambicje mają.

dudekns komentarzy: 4249 08.08.2017, 12:26

Będzie niestety ciężko - Lemar się coraz bardziej oddala...

kepha komentarzy: 157 08.08.2017, 12:18

@Wojakus: sprzedaż Gibbsa problemu nie rozwiąże, on jest HG. Mamy póki co 18 zawodników bez statusu HG na 17 miejsc, więc trzeba kogoś z tamtej puli sprzedać.
Dla przypomnienia lista non-HG players:
1. Ospina,
2. Cech,
3. Mustafi,
4. Monreal,
5. Debuchy,
6. Kolasinac,
7. Paulista,
8. Koscielny,
9. Mertesacker,
10. Elneny,
11. Xhaka,
12. Ozil,
13. Cazorla,
14. Sanchez,
15. Campbell,
16. Perez,
17. Lacazette,
18. Giroud.

i 12HG, których nawet jak sprzedamy (poza oczywistym wpływem do kasy i oszczędności w kwestii tygodniówki) to nie umożliwi zarejestrowania nowego gracza:
1. Jenkinson,
2. Bellerin,
3. Gibbs,
4. Chambers,
5. Holding,
6. Coquelin,
7. Ramsey,
8. Wilshere,
9. Ox,
10. Iwobi,
11. Walcott,
12. Welbeck

RoMbi komentarzy: 438 08.08.2017, 12:17

W ostateczności dać na wypożyczenie z jednoczesnym opłaceniem np. 20% pensji i możliwością wykupu - wtedy przynajmniej zaoszczędzimy te 80% pensji.

JessyJames7 komentarzy: 19 08.08.2017, 12:12

@Womanizer: Jasne że puszczą Lemara ale do konkretnej i zdecydowanej drużyny. 30stego to łykniemy jakiegoś Pereza 2

lordoftheboard komentarzy: 1568 08.08.2017, 12:12

Co za problem wysłać kogoś na trybuny jak City Toure ostatnio?

JessyJames7 komentarzy: 19 08.08.2017, 12:10

dno i wodorosty...czyli okienko nam się już zamknęło

Womanizer komentarzy: 2221 08.08.2017, 12:10

Zostały 3 tygodnie jeszcze więc sporo czasu. Monaco Lemara puści nawet 30 sierpnia, bo kupili już piłkarzy na jego zastępstwo.

Perez odejdzie tego jestem pewny, Gibbs też pewnie przed mundialem będzie chciał zagrać cały sezon. Ale taki Debuchy to już niekoniecznie, swoje lata ma i sie nagrał w życiu, więc po co ma latać w jakiejś Tuluzie za 20 tyś tygodniowo i sie męczyć. Jak tutaj może leżeć palnikiem do góry i zarabiać ponad 3x więcej.

AntonioThe komentarzy: 3508 newsów: 5 08.08.2017, 12:07

A co to byłby za problem kupić Lemara, a dopiero później sprzedać niechcianych?! Wydaję mi się że większość z nich sprzedamy dopiero w DD, więc nie ma na co czekać z zakupami.

Czeczenia komentarzy: 8392 08.08.2017, 12:04

Wenger sam jest sobie winien, sam nagotował tego rosołu ze szrotu. Lista pseudozawodników w tym klubie jest dłuższa niż lista sukcesów AFC w ostatnich 15 latach. Za to czołowym grajkom kończą się kontrakty. Paranoja, ale przecież to Arsenal.

Wojakus komentarzy: 4173 08.08.2017, 12:02

Sprzedaliby gipsa do West Brom za 10 mln i mielibyśmy już Lemara

Elastico07 komentarzy: 716 08.08.2017, 12:00

Niestety ale nasz zarząd jest temu winny,po co było dawac takie tygodniówki ludzią ktorzy na nie najzwyczajniej w świecie nie zasłużyli.Szkoda bedzie ogladac Lemara w innej koszulce niż Arsenalu.

MarkOvermars komentarzy: 3035 08.08.2017, 11:58

Ciezko będzie niektórych sprzedać bo trzymają się wysokich tygodniowek

Argudo komentarzy: 3680 newsów: 3 08.08.2017, 11:58

Tacy piłkarze, jak Gibbs, Debuchy, Jenkinson i Perez już dawdno powinni być w innych klubach. Nie widzę sensu targowania się o każdy funt.

Marcinafc93 komentarzy: 12280 08.08.2017, 11:56

I dodając, wątpię już w inne transfery wgl.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Stoke City - Arsenal 19.08.2017 - godzina 18:30
? : ?