Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.05.2014, 11:39

@shark, to równie dobrze można powiedzieć, że Vela ma lepszych partnerów w drużynie, a Campbell słabszych.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.05.2014, 11:38

Flamini na RB, zobaczycie.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.05.2014, 11:37

Ja myślę że nie przyjdzie żaden DM Wenger powie że ma przecież Artete i Flaminiego

shark31 komentarzy: 601330.05.2014, 11:36

Campbell nie dostanie szansy w AFC. Gosc ma 22lata i statystyki sporo gorsze od Veli grajacego w duzo lepszej lidze.

shark31 komentarzy: 601330.05.2014, 11:33

Jezeli przyjdzie napastnik to taki ktory zagra tez na skrzydle lub obok Giroud wiec Wenga wzmocni 2 pozycje. Do tego zastepsto Sagni i Fabiana. Bonusem moze byc jakis DM ktory bedzie mogl zagrac na CB.

- Vela
- Walcott ( tak zwany transfer wewnętrzny, czyli powrót po kontuzji )

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.05.2014, 11:29

O, między 18.00 a północą, więc nie jest tak źle :)

kamilo_oo komentarzy: 2356730.05.2014, 11:28

grzegorz

Polska już czeka w finale :D

grzegorz1211 komentarzy: 1026930.05.2014, 11:27

a mecze Polski to pomineli, nie będzie transmisjii :)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.05.2014, 11:22

Wiecie może w jakich godzinach będą mecze w czasie mundialu w Brazylii?

grzegorz1211 komentarzy: 1026930.05.2014, 11:20

City chce sprzedać Aguero i kupić Suareza. Ponoć mają dość jego kontuzjii. Zagra dwa mecze a potem przez miesiąc leczy kontuzje i tak nac okrągło

turysta komentarzy: 608930.05.2014, 11:18

jeśli rzeczywiście interesujecie się Bonym lub Remym, to macie jednego konkurenta mniej

Sky Sports News @SkySportsNews · 9 min
Press Association: Rickie Lambert expected to have medical at Liverpool tomorrow after fee agreed with Southampton. More on #SSN

Jack_Herrer komentarzy: 6184 newsów: 19230.05.2014, 11:18

dobrze zrozumiałem, że jak arsenal odkupi Vele i odda go Realowi to dostanie Morate za free + pare złotych ?

sportwitness.ning.com/forum/topics/carlos-vela-transfer-sees-arsenal-get-real-madrid-player-for-free

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.05.2014, 11:11

prezentacja jakoś pewnie po mundialu

Piotrek_175 komentarzy: 184430.05.2014, 11:10

Piotrek_175 komentarzy: 184430.05.2014, 11:09

Zmieniając temat, wie ktoś kiedy będą oficjalnie zaprezentowane nowe stroje?

kamil_malin komentarzy: 933230.05.2014, 11:06

Piotrek, nie łapiesz.

Wenger ma skłonność do zapominania o łataniu dziur w składzie. Szczególnie w defensywie. Robi jeden transfer, zapomina o sytuacji na innych pozycjach.

Obecnie mamy 2 potężne dziury w składzie. To prawy obrońca i napastnik.

ArseneAl komentarzy: 2341730.05.2014, 11:02

@Hasz
Wypowiedzi, że dalej ich przekonuje były pod publiczkę. A to czy uwzględnił braki na tych pozycjach w tej wypowiedzi to tylko można gdybać.
Ale moim zdaniem znając Wengera to tak.
@thide
Wyjątek potwierdzający regułę.

Piotrek_175 komentarzy: 184430.05.2014, 10:57

Arshavin też był wzmocnieniem na początku, no i oczywiście Reyes też jako taki zawodnik przechodził na Ashburton Grove

Hasz komentarzy: 76930.05.2014, 10:57

@ArseneAl
przecież ile było wypowiedzi, że dalej ich przekonuje..
Oczywiste było, że odejdą.
Ale możliwe jest to, że nie uwzględnił tych 2 pozycji w tej swojej wypowiedzi.

Piotrek_175 komentarzy: 184430.05.2014, 10:55

Wengera ciężko jest rozszyfrować. Już rok temu zauważalny był brak napastnika i śpd, a kogo kupił... Sanogo i Flamini ( ok ten drugi to akurat dobry ruch) a do tego Ozila, zawodnika za 40 mln na pozycję, w której mamy 4 bardzo dobrych piłkarzy ;D Więc jeżeli ktoś mówi, że Papcio nie sprowadzi Fabregasa z powrotem bo nie ma dla niego miejsca niech się drugi raz zastanowi ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.05.2014, 10:54

Ozil był wzmocnieniem.

ArseneAl komentarzy: 2341730.05.2014, 10:53

@Hasz
Ta, bo Wenger 3 tyg. temu nie wiedział, że Sagna i Fabian odejdą...

ArseneAl komentarzy: 2341730.05.2014, 10:52

Umówmy się, ile razy Wenger tak na prawdę wzmacniał skład? Przecież większość transferów to było łatanie dziur.
I tak będzie dobrze jak uzupełnimy dziury po RB i GK i dodatkowo (bonusowo) ściągniemy napastnika.

kamil_malin komentarzy: 933230.05.2014, 10:52

Teoretycznie i praktycznie Arsenal może sobie pozwolić na 4 transfery. Obecnie właśnie tyle jest wolnych miejsc w kadrze, dla zawodników którzy nie łapią się w do kategorii "homegrown".

Vela, którego wiele gazet łączy z przenosinami do Arsenalu ma status wychowanka klubu.

Voyager komentarzy: 14930.05.2014, 10:52

Coż jam napisał? Of course Świeżaki

Hasz komentarzy: 76930.05.2014, 10:51

@ArseneAl
jeszcze jednego, na ten moment są potrzebne tylko 2-3 transfery, bo news z 3 maja - może Wenger miał nadzieję, że Sagna i Fabian zostaną ?
Dlatego tylko 2-3.
Na wszystko jest wytłumaczenie.

Voyager komentarzy: 14930.05.2014, 10:51

Widzę dla niektórych jest to pierwsze okienko transferowe z Arsenalem i maja nadzieje... Świerzaki :P

grzegorz1211 komentarzy: 1026930.05.2014, 10:51

Benzena nie przyjdzie bo on i Kherida negocjują nowe kontrakty z Realem. A w transfer Di Marii ja wierzę To świetny zawodnik a w Realu traktują go jak zapchaj dziure. Jak jeszcze sprowadzą Aguero albo Suareza to dla niego już miejsca za bardzo nie będzie. A Vela to na pewno przyjdzie do Arsenalu bo Wenger nie jest głupi, jak możemy go mieć za 4 mln i miałby się nie sprawdzić u nas, to już taką sobie renomę wyrobił w San Sebastian że w styczniu spokojnie go będzie można opchnąć za 15mln albo więcej

Hasz komentarzy: 76930.05.2014, 10:50

@ArseneAl
z tego wynika, że dla niego kupno DM'a nie wchodzi w grę. Wyciągnięte 2 zdania z wywiadu to
nie jest super sprawa. A zdanie “We want to add something that makes us even stronger but number-wise, it will not be massive. Two or three? Yes." - mam nadzieję, że chodzi tutaj o 2-3 piłkarzy oprócz GK i RB, bo przecież te 2 pozycje to uzupełnienie składu.

Matthefff komentarzy: 190230.05.2014, 10:50

Wenger może i zrobi max 3 transfery, ale np. Viviano może zostawić, ale nie liczyć tego do tych 3 transferów. Papcia nie odgadniecie ;D

ArseneAl komentarzy: 2341730.05.2014, 10:46

@Hasz
justarsenal.com/wenger-admits-arsenal-will-only-make-a-few-signings-and-they-will-be-after-world-cup/32226

Piotrek_175 komentarzy: 184430.05.2014, 10:45

Ale ludzie plss dajcie link do tej wypowiedzi. Ja słyszałem, że ktoś powiedział o 3 zawodnikach ale to nie był Wenger tylko jakiś kolo z zarządu a to co po głowie chodzi Papciowi to sam Bóg może wiedzieć ;D

grochal14 komentarzy: 193330.05.2014, 10:45

Ramsey-Fabregas
Walcott - Özil - Di Maria
--------Vela--------

Tracimy 5 goli ale strzelamy 10 xd

Marcinb88 komentarzy: 68730.05.2014, 10:42

Wenger owszem powiedzial ze chce 3 nowych zawodnikow + zastepstwo dla Fabiana i Sagni. Czyli GK, RB + 3. ST, DM, WR?

Hasz komentarzy: 76930.05.2014, 10:40

@ArsenalAl
to znajdź mi tą wypowiedź, że max 3 zawodników.

ArseneAl komentarzy: 2341730.05.2014, 10:37

@Hasz
Wenger powiedział, że ściągnie max 3 zawodników więc twój argument jest inwalidą.
A 3 zawodników = GK, RB i CF.

CesK komentarzy: 210730.05.2014, 10:36

Piotrek_175
+gustavo lub schneiderlin

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.05.2014, 10:35

jak Real sprzeda Di Marię to się mocno sfrajerzy.
CR7 niedługo ędzie chciał wrócić do United, a oni zostaną bez takiego gracza.

Piotrek_175 komentarzy: 184430.05.2014, 10:35

Jeżeli faktycznie Vela dołączyłby do Arsenalu za 4 mln to byłby niezły ruch. Do tego Remy ( nie ma co się napalać na Benzemę czy innych napastników za 50 mln) nowy prawy obrońca i ( jeżeli to jest wgl możliwe) powrót Cesca. Za 45 mln Arsenal ma nowych grajków z absolutnego topu.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 330.05.2014, 10:32

Hasz - no wlasnie to samo probuje wytlumaczyc

Nigdy nie wiadomo co sie kryje pod czupryna Wengi

Skoro Oxa Wenga widzi na srodku, a Walcott placze, ze chce grac na szpicy to moze ktos cos bedzie probowal

Zaczac powinno sie od tego, ze Di Maria jest raczej nie do ruszenia, a takie newsy do prasy moze dawac agent, ktory chce podwyzke dla pilkarza, ale faktem jest, ze Di Maria to gracz z prawdziwego topu.

CesK komentarzy: 210730.05.2014, 10:32

youtube.com/watch?v=gdZfSqb4InE
nie wiedziałem że brożek tak potrafi

Matthefff komentarzy: 190230.05.2014, 10:28

Mam przeczucie, że Wenger zatrzyma Viviano, kupi Auriera, Vele i Di Marie.

Hasz komentarzy: 76930.05.2014, 10:27

@ArseneAl
A jeśli u Wengera w głowie siedzi taki pomysł, że Vela będzie wystawiany i na ŚN i na skrzydle.Może przyjść jeszcze Remy(wtedy Sanogo wypożyczenie). I atak jest, ale bez szału.
Przychodzi do tego Di Maria i skrzydła są kosmiczne. Oczywiście wtedy Campbell out.
Do tego DM i PO + GK na rezerwę. I skład wygląda bardzo dobrze.