Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal

Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal 30.09.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 2385 komentarzy

W ostatnich latach Old Trafford to dla Kanonierów niezwykle trudny teren. Potwierdziło się to także i tego wieczora. Arsenal ze stadionu Czerwonych Diabłów wywiózł jeden punkt, ale nie zdołał w pełni wykorzystać słabszej formy odwiecznego rywala. Biorąc pod uwagę grę obu zespołów, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, choć główny arbiter spotkania, Kevin Friend, nie uniknął wpadki przy golu zdobytym przez londyńczyków. Wynik pięknym strzałem otworzył Scott McTominay w końcówce pierwszej odsłony meczu, a ustalił go Aubameyang po kuriozalnej bramce, w której zawinił jedynie zespół sędziowski. Oba zespoły nie zaprezentowały pięknego futbolu, ale każda ekipa miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Pogba - Andreas (74' Greenwood), Lingard (74' Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira (55' Ceballos) - Pepe (74' Nelson), Aubameyang, Saka (80' Willock).

Gdyby nie fakt, że gol dla gospodarzy padł w pierwszej połowie, należało by ją przemilczeć. Przez blisko pół godziny od gwizdka rozpoczynającego spotkanie brakowało groźnych okazji z obu stron. Gra ślamazarnie toczyła się w środku pola, choć Manchester United przeważał w posiadaniu piłki. Jedną z nielicznych okazji godnych wspomnienia był rajd Andreasa Perreiry, który po minięciu Davida Luiza oddał strzał na bramkę Bernda Leno w 29. minucie. W tej sytuacji golkiper Arsenalu nie zawiódł jako jedyny i uratował skórę swoim kolegom. Po akcji Brazylijczyka Kanonierzy zaliczyli lepsze parę minut, ale obie drużyny zwiększyły tempo dopiero przed przerwą.

W końcówce pierwszej połowy piłka wędrowała od bramki do bramki, bo oba zespoły szukały swojej okazji z kontry. I kiedy wydawało się, że jedna z takich sytuacji została zmarnowana przez Manchester United, to Scott McTominay ni stąd ni zowąd popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki, a Bernd Leno nie miał szans na interwencję.

Wyrównanie Arsenal zawdzięcza kuriozalnej sytuacji z 58. minuty. Pepe wykorzystując błąd rywali, przejął futbolówkę i zagrał ją do Saki. Ten zaś podał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który bez kłopotu podciął piłkę nad Davidem De Geą. Początkowo nikt nie cieszył się z gola, ponieważ pewny swojej decyzji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Przyjezdnych uratował VAR, dzięki któremu udało się potwierdzić, że Gabończyk był daleki od pozycji spalonej - bramkę więc uznano. Problem w tym, że sędzia główny zagwizdał za wcześnie, co sprawiło, że Czerwone Diabły odpuściły grę.

Po bramce Arsenal nie poszedł za ciosem i przeważać zaczęli gospodarze. Swoich sił próbowali: Paul Pogba z dystansu, Scott McTominay główką po rzucie rożnym, a nawet Harry Maguire bombą sprzed szesnastki. Remis, a w konsekwencji jeden punkt uratował drużynie Unaia Emery'ego Bernd Leno, który popisał się fenomenalną paradą w 90. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcus Rashford.

Poza zdobytym golem londyńczycy słabo wyglądali w ofensywie, niezależnie od momentu spotkania. Wielomilionowy transfer, Nicolas Pepe, zaliczył słabszy występ od Bukayo Saki. W obu zespołach ciężar meczu brali na siebie najmłodsi zawodnicy na murawie. McTominay, James, Guendouzi, Saka, Willock. Obie drużyny zagrały jednak na remis, ponieważ mecz był wyrównany. Nie z powodu zacięcia, lecz słabej dyspozycji Manchesteru i Arsenalu w tym sezonie. I w poprzednim. I jeszcze w poprzednim...

autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thegunner4life komentarzy: 891802.10.2019, 21:46

Ile Conte trenuje Inter?

michal192837465 komentarzy: 765402.10.2019, 21:42

Co Wy mówicie... Przecież Inter się nie nadaje, bo zremisowali ze Slavią.

lays komentarzy: 3987102.10.2019, 21:35

Fajnie ten Inter poukładać Conte. I teraz porównanie sobie ich grę od bramkarza,a nasza... ich jeszcze Barca pressuje 2 razy szybciej niż nas rywale

grzegorz1211 komentarzy: 1026902.10.2019, 21:34

Ale Conte ryczy na ławce

Mihex komentarzy: 2360402.10.2019, 21:33

Nowicki jest niemożliwy. Albo ciągle to 4 miejsce, albo jak już rzuci daleko to spali xd

ArsenalChampion komentarzy: 798402.10.2019, 21:33

@NaZawszeArsenal: przecież ty już zmieniłeś zdanie, 2 tygodnie temu pisales że Inter z grupy nie wyjdzie a dzisiaj ze maja potencjał aby wyjść z grupy

anolis komentarzy: 107302.10.2019, 21:31

Ogólnie Hiszpania jakoś słabo się prezentuje: Real ledwo zremisował, Barcelona męczy się okrutnie, Valencia nie umie wypchnąć Ajaxu z własnej połowy grając u siebie i przegrywając. Tylko Atletico nie dało ciała, no ale przeciwnik nie był wymagający.

grzegorz1211 komentarzy: 1026902.10.2019, 21:29

Barca tego nie wygra

NaZawszeArsenal komentarzy: 122402.10.2019, 21:29

@ArsenalChampion:

Zmienię zdanie gdy naprawdę coś osiągną :)

Kowal96 komentarzy: 1758102.10.2019, 21:28

Czyżby wielki, stary dobry Inter się powoli odradzał?

PiaS komentarzy: 6802.10.2019, 21:28

Liverpool gniecie Salzburg

ArsenalChampion komentarzy: 798402.10.2019, 21:27

@NaZawszeArsenal: to następnym razem nie wysmiewaj i nie skazuj na porażkę jakieś druzyny bo raz się im powineła noga, bo zachowujesz się jak chorągiewka

ostriket komentarzy: 655402.10.2019, 21:26

Jak widzę jak za każdym razem gracze Barcelony latają do sędziego, obrażają i go szturchają to ja bym chyba walił kartkę za kartką za chamówę

gunner1990 komentarzy: 369202.10.2019, 21:26

Niech sie te nasze pacholki uczą jak rozgrywac od tylu

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.10.2019, 21:25

Conte w dwa i pół miesiąca odmienił Inter.

Emery za to przez 1,5 roku notuje stopniowy powolny regres.

Kowal96 komentarzy: 1758102.10.2019, 21:25

Maszyna Kloppa ruszyła.

Patriko komentarzy: 520702.10.2019, 21:24

@Kiepomen: W sumie to w Barcelonie każdego kto zagra nawet nie tyle słaby co średni sezon pierwszy sezon to chcą od razu pogonić - Coutinho, Dembele, Malmoc, Gomes, Alcacer pewnie jeszcze kogoś bym znalazł, ale to tak na szybko, oczywiście nie każdy z nich odszedł, ale każdego z nich wypychano

wojtasnik komentarzy: 23202.10.2019, 21:24

Nie potrafię patrzeć na zawodników Barcelony w jaki sposób kwestionują każdą decyzję sędziego

NaZawszeArsenal komentarzy: 122402.10.2019, 21:24

Ostatnie lata włoskich klubów oprócz Juve i Romy w 2018 były bardzo kruche co nie stawia serie a w dobrym świetle. Inter postarał się o topowego trenera i może będą z tego owoce.

anolis komentarzy: 107302.10.2019, 21:22

No to Abraham - kolejny gol dla CFC. Ogólnie sezon dobry dla młodzieży się robi.

Kowal96 komentarzy: 1758102.10.2019, 21:22

@Kysio2607:

No dokładnie :D

grzegorz1211 komentarzy: 1026902.10.2019, 21:22

Ależ Inter wychodzi spod pressingu, Nais obrońcy dawno by się obsrali

losnumeros komentarzy: 1315802.10.2019, 21:22

Emery widziałeś to wyprowadzenie od bramki?

Kysio2607 komentarzy: 1336002.10.2019, 21:21

Co za skandal, Inter próbuje grać krótko od bramki. Przecież tak nikt nie gra!! Co to za taktyka?!?!?!

Kiepomen komentarzy: 422902.10.2019, 21:19

Grezman to będzie wtopa transferowa dekady, 120 mln XD Zobaczycie, będą go chcieli pogonić po sezonie

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.10.2019, 21:16

@lays: teraz probuje wbic 2 range:P moze byc ciezko teraz, bo studiuje 2 kierunki i troche tych zajec mam przez caly tydzien, a weekend jak znajde czas no to wiesz co jest, ale kiedyś zaproponuje spotkanie

Kris3Tears komentarzy: 440102.10.2019, 21:16

Dlaczego de Jong nie dostal zoltej, a Barella wczesniej dostal?

ArsenalChampion komentarzy: 798402.10.2019, 21:15

@NaZawszeArsenal: przecież 2 tygodnie temu pisałeś że to ogórki jak cała liga włoska

Patriko komentarzy: 520702.10.2019, 21:08

Ale by była historia gdyby Real albo Barca spadł do Ligi europy i finał w Gdańsku Arsenal vs jeden z nich. Czasem ponosi mnie fantazja :D

bartas1984 komentarzy: 36902.10.2019, 21:07

@NineBiteWolf: Mi się zawsze Murzynki kojarzyły z kupnem grubej kety albo diamentów do uszu z pierwszej poważniejszej wypłaty(plus 10 do szacunku oczywiście). Diaby nie chciał być jednym z wielu oczywiście, nie poszedł na skróty.

ArsenalChampion komentarzy: 798402.10.2019, 21:04

@Mihex: sam pisałem że jak Emery nie dostanie się do ligi mistrzów w przyszłym sezonie to trzeba będzie się z nim pożegnać, a ja przyznam się do błędu że w niego wierzyłem, ale póki co nie mam co się jeszcze bać, bo do końca sezonu i na poprawę gry zostało dużo czasu, Ale pisanie już tak szybko że Pepe jest nie wypałem, to czysta głupota, a w momencie gdzie on pokazał jakie ma umiejętności i potencjał, to aż proszenie się o zamknięcie mordy i prawdopodobnie niedługo to nastąpi

NaZawszeArsenal komentarzy: 122402.10.2019, 21:03