Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal

Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal 30.09.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 2385 komentarzy

W ostatnich latach Old Trafford to dla Kanonierów niezwykle trudny teren. Potwierdziło się to także i tego wieczora. Arsenal ze stadionu Czerwonych Diabłów wywiózł jeden punkt, ale nie zdołał w pełni wykorzystać słabszej formy odwiecznego rywala. Biorąc pod uwagę grę obu zespołów, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, choć główny arbiter spotkania, Kevin Friend, nie uniknął wpadki przy golu zdobytym przez londyńczyków. Wynik pięknym strzałem otworzył Scott McTominay w końcówce pierwszej odsłony meczu, a ustalił go Aubameyang po kuriozalnej bramce, w której zawinił jedynie zespół sędziowski. Oba zespoły nie zaprezentowały pięknego futbolu, ale każda ekipa miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Pogba - Andreas (74' Greenwood), Lingard (74' Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira (55' Ceballos) - Pepe (74' Nelson), Aubameyang, Saka (80' Willock).

Gdyby nie fakt, że gol dla gospodarzy padł w pierwszej połowie, należało by ją przemilczeć. Przez blisko pół godziny od gwizdka rozpoczynającego spotkanie brakowało groźnych okazji z obu stron. Gra ślamazarnie toczyła się w środku pola, choć Manchester United przeważał w posiadaniu piłki. Jedną z nielicznych okazji godnych wspomnienia był rajd Andreasa Perreiry, który po minięciu Davida Luiza oddał strzał na bramkę Bernda Leno w 29. minucie. W tej sytuacji golkiper Arsenalu nie zawiódł jako jedyny i uratował skórę swoim kolegom. Po akcji Brazylijczyka Kanonierzy zaliczyli lepsze parę minut, ale obie drużyny zwiększyły tempo dopiero przed przerwą.

W końcówce pierwszej połowy piłka wędrowała od bramki do bramki, bo oba zespoły szukały swojej okazji z kontry. I kiedy wydawało się, że jedna z takich sytuacji została zmarnowana przez Manchester United, to Scott McTominay ni stąd ni zowąd popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki, a Bernd Leno nie miał szans na interwencję.

Wyrównanie Arsenal zawdzięcza kuriozalnej sytuacji z 58. minuty. Pepe wykorzystując błąd rywali, przejął futbolówkę i zagrał ją do Saki. Ten zaś podał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który bez kłopotu podciął piłkę nad Davidem De Geą. Początkowo nikt nie cieszył się z gola, ponieważ pewny swojej decyzji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Przyjezdnych uratował VAR, dzięki któremu udało się potwierdzić, że Gabończyk był daleki od pozycji spalonej - bramkę więc uznano. Problem w tym, że sędzia główny zagwizdał za wcześnie, co sprawiło, że Czerwone Diabły odpuściły grę.

Po bramce Arsenal nie poszedł za ciosem i przeważać zaczęli gospodarze. Swoich sił próbowali: Paul Pogba z dystansu, Scott McTominay główką po rzucie rożnym, a nawet Harry Maguire bombą sprzed szesnastki. Remis, a w konsekwencji jeden punkt uratował drużynie Unaia Emery'ego Bernd Leno, który popisał się fenomenalną paradą w 90. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcus Rashford.

Poza zdobytym golem londyńczycy słabo wyglądali w ofensywie, niezależnie od momentu spotkania. Wielomilionowy transfer, Nicolas Pepe, zaliczył słabszy występ od Bukayo Saki. W obu zespołach ciężar meczu brali na siebie najmłodsi zawodnicy na murawie. McTominay, James, Guendouzi, Saka, Willock. Obie drużyny zagrały jednak na remis, ponieważ mecz był wyrównany. Nie z powodu zacięcia, lecz słabej dyspozycji Manchesteru i Arsenalu w tym sezonie. I w poprzednim. I jeszcze w poprzednim...

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.10.2019, 17:37

Moim zdaniem dzisiaj najlepszym spotkaniem będzie Slavia - BVB.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 102.10.2019, 17:36

@sWinny: Barca-Inter

sWinny komentarzy: 772902.10.2019, 17:34

co dziś oglądacie w LM? bo nie widzę żadnego hitu

gunners007 komentarzy: 954302.10.2019, 17:09

Mauricio Pochettino w wywiadzie dla Marca w 2018 roku

"Nigdy nie podjąłbym się trenowania Barcelony czy Arsenalu, bo jestem za bardzo związany z Espanyolem i Tottenhamem. Podobnie nie wziąłbym się za trenowanie Rosario Central, bo byłem już trenerem Newell's Old Boys. Taka jest moja decyzja. Już wolałbym prowadzić jakąś drużynę z mojej argentyńskiej wioski, niż być szkoleniowcem którejś z tych ekip”.

losnumeros komentarzy: 1315802.10.2019, 17:02

@Ranczomen: Lubię gościa, ale wątpię żeby do nas trafił.

Ranczomen komentarzy: 1225202.10.2019, 17:00

Myślicie, że Poczetino chciałby objąć Arsenal jakby poleciał z żydków :X ?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.10.2019, 16:59

No i jeszcze, sprawa ceny. Wedle tego źródła, co zacytowalo Sky chcieliby koło 55mln

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.10.2019, 16:56

Już abstrahując od tego czy to prawda, to co o nim sądzicie? Moim zdaniem świetnie wpasowuje się w obecna politykę klubu. Idąc tropem Upamecano czy Tierneya imo zainteresowanie jest bardzo prawdopodobne

sportowefakty.wp.pl/amp/pilka-nozna/846528/transfery-arsenal-szuka-nastepcy-mesuta-oezila-na-celowniku-martin-odegaard

simson16 komentarzy: 460202.10.2019, 16:53

@kwiatinho: masz jakies typy dzis na Lige Mistrzow? gdzie czujesz niespodzianke?:0

losnumeros komentarzy: 1315802.10.2019, 16:36

@Mihex: Też racja :D

Kowal96 komentarzy: 1758102.10.2019, 16:33

@TakKrzysiu napisał: "Guendo fajnie się rozwija, zarówno w defensywie, jak i defensywie."

Potwierdzam.

Mihex komentarzy: 2360402.10.2019, 16:27

@losnumeros: Nie muszą, nasi w takiej ilości nie wychodzą z własnej połowy xD

losnumeros komentarzy: 1315802.10.2019, 16:24

fangol.pl/view/283088/niesamowity-powrot-pilkarzy

Widzieli to? Ciekawe kiedy nasi będą tak zapierniczać?

Tevez komentarzy: 408702.10.2019, 16:05

@kaman17: Żeby posiadać piłkę to trzeba harować w pressingu. Nikt ci dziś nie odda piłka za darmo no może poza ekipami nastawionymi na murowanie.

Tevez komentarzy: 408702.10.2019, 16:01

Śmiejemy się z KFC ale prawda jest taka że jeśli z tym trenerem awansujemy do Ligi Mistrzów to może czekać nas podobne a może nawet wyższe lanie. Emeryt jest za słaby psychicznie na mecze z mocnymi ekipami o taką stawkę.

Spejsik komentarzy: 338802.10.2019, 16:00

@kaman17: Ponieważ w Sevilli takie ustawianie działało więc po co Unai ma coś zmieniać jak w jednym klubie to wypaliło

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.10.2019, 15:52

Tierney still needs time and confidence, training and playing," Unai Emery said. "Thursday is a good opportunity again, because he is ready to play. He will take minutes, he will take confidence and will be able with us to show also his progress.
"He didn't play in Manchester because he had a small problem - not important - but the doctor told us that it's better for him to be here, working alone and preparing for the match tomorrow.

"Hector Bellerin is the same, but with a small difference. Because he was injured for more time and after a long time, nine months, I think he needed to first play 15 minutes with us last week, perfect, the first minutes.

DavidSilva21 komentarzy: 337902.10.2019, 15:28

@coooyg11 napisał: "Ceballos jak na razie to nie zapracował sobie na żaden transfer ... Zagrał jeden genialny mecz w którym się bawił, reszta albo przeciętna albo tragiczna."

Dużo w tym prawdy, czekam aż z Pepe odpalą na dobre.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.10.2019, 15:27

Serge Gnabry lost possession 13 times tonight and scored 4 goals. Wide roles are very high risk-high reward. Get this irrelevant trash off my TL, anyone who actually thinks this means anything doesn’t understand the role these types of players play.

Nicolas Pepe lost possession 17 times against Manchester United

kaman17 komentarzy: 496602.10.2019, 15:26

Ceballos nie będzie grał dobrze w drużynie ustawionej defensywnie. Większość naszych zawodników jest typem, który lubi mieć posiadanie piłki większe od rywala.
Dlatego zupełnie nie rozumiem dlaczego sztab nie próbuje wykorzystać ich atutów tylko każe im robić rzeczy, których nie potrafią.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.10.2019, 15:25

Dortmund CEO Joachim Watzke:''Aubameyang, who plays great at Arsenal, will probably be warm-hearted when he looks at his bank account, but on Wednesdays, will be saddened when he has to watch the Champions League on television''

sickstick komentarzy: 268602.10.2019, 15:22

Tak sobie myślę - jest beka że Gnabry, Malen czy Raine-Adelaide tak łatwo zostali przez Arsenal puszczeni - i jest to sensowny zarzut. Warto jednak spojrzeć na sytuację od drugiej strony - na jak wysokim poziomie musi być nasza siatka scoutingu, że ściągamy tak dużo 15-17 latków którzy okazują się być kozaccy. Gdyby w ostatnich latach Wengera wprowadzanie młodych do składu istniało, to mielibyśmy teraz 3/4 składu młodych kozaków - sytuacja niespotykana w żadnym innym klubie naszego poziomu.

coooyg11 komentarzy: 315302.10.2019, 15:14

sickstick komentarzy: 268602.10.2019, 14:59

Odegaard jest świetny, ale szanse że Real go nam odda są jeszcze niższe niż Ceballosa, a na obydwu w ogóle nie ma co liczyć.

Mihex komentarzy: 2360402.10.2019, 14:59

@DavidSilva21: Umiejętności może gorsze, ale jeżeli ma być zawodnikiem grającym to i tak wzmocnienie. Po co nam teraz Ozil skoro ma kosę z Unaiem i nie gra?

DavidSilva21 komentarzy: 337902.10.2019, 14:57

Według Angielskiego Eurosportu chcemy zastąpić Ozila młodym Odegaardem. Co Wy na to?

Pablo11 komentarzy: 82602.10.2019, 14:46

Arsenal ściągnie ogromny talent Red Bulla Salzburg? Wysyłają skautów na mecz z Liverpoolem
Ostatnimi czasy głośno o młodej gwieździe Red Bulla Salzburg, Erlingu Hålandzie. Norweg nie jest jednak w stanie przyćmić wszystkich klubowych kolegów. Zainteresowanie Arsenalu przykuł inny zawodnik Byków, Dominik Szoboszlai.

18-letni Węgier wdarł się na stałe do składu austriackiej drużyny w drugiej połowie poprzedniego sezonu. Środkowy pomocnik imponuje swoją dojrzałością oraz umiejętnością kontroli wydarzeń w środku pola.

Pomimo młodego wieku, ma na koncie już 31 gier dla ekipy mistrza kraju, w których trafił 8-krotnie, w tym raz w tej edycji Ligi Mistrzów. Do tego już pięciokrotnie wystąpił w drużynie narodowej.

Wraz z zespołem Red Bulla Salzburg w środę zawita na Anfield. Wedle doniesień Daily Mail, skauci Kanonierów zamierzają obserwować go podczas spotkania w Liverpoolu. Arsenal ma powalczyć o młodziana m.in. z Juventusem, Lazio i Interem Mediolan, ale jest zdeterminowany, aby pozyskać ogromny talent. Mówi się, że oferta ma wpłynąć już w styczniu.

mallen komentarzy: 2123802.10.2019, 14:35

Serge Gnabry Has Destroyed Spurs Before...

mallen komentarzy: 2123802.10.2019, 14:30

RB Lipsk zaczyna walkę z czasem w sprawie nowego kontraktu dla Upamecano. Bardzo zależy im na przedłużeniu kontraktu, który wygasa latem 2021 roku i zwiększyć klauzulę.

Arsenal nie porzucił zainteresowania obrońcą, liczą na to, że sam zawodnik będzie chciał dołączyć do drużyny i to zmusi RB do zmniejszenia wymagać. Jeśli tak się nie wydarzy, Kanonierzy są gotowi zapłacić wymagania niemieckiego klubu.

Latem, Arsenal był niesamowicie bliski podpisania umowy na mocy której Francuz przeniósłby się do Londynu za 60 milionów funtów, lecz Lipsk był bardzo niezdecydowany w działaniach.

Bild

ZielonyLisc komentarzy: 2020202.10.2019, 14:05

@kwiatinho: dali dupy bo ratusz nawet nie otrzymywał żadnych raportów na temat stanu zdrowia i samego procesu działania tych kóz. Szkoda zwierząt...

kwiatinho komentarzy: 1311402.10.2019, 14:01

@ZielonyLisc:
Nie no pomysł nie taki zły. Ktoś musiał się nimi zająć i O nie dbać. Nadzór dał dupy jak wczoraj Tottenham.

ZielonyLisc komentarzy: 2020202.10.2019, 13:53

@kwiatinho: sam pomysł był poroniony

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36202.10.2019, 13:45

@Thrall: ale Arab nie musi być muzułmaninem xd może być też chrześcijaninem

kwiatinho komentarzy: 1311402.10.2019, 13:37

Ten Islamista był właścicielem a opiekował się nimi bezdomny. Władze jak podkreśliłeś z PO nie zapłacili mu 100 tyś tylko stawka była godzinna niecałe 20 zł/h
Może i wyszło 100k ale ktoś kto nie zagłębiał się wcześniej w temat mógł pomyśleć coś innego. Do tego nadzór wcześniej kontrolował zwierzaki i nic nie wykryli a kozy nie żyją od kilku miesięcy. Ktoś zawiódł i powinien za to beknąć.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.10.2019, 13:32

Arsenal did make a €60m bid for Upamecano during the summer window. Leipzig are now working to get Upamecano signed up to a new contract and have the release clause removed. [@SPORTBILD]

Thrall komentarzy: 60102.10.2019, 13:08

@ZielonyLisc
Jak zobaczyłem Arab+Koza spodziewałem się innego zakończenia historii

new_star komentarzy: 6850 newsów: 902.10.2019, 13:08

Jakby dołączył do nas Szoboszlai to mega utalentowana nasza trójka w pomocy byłaby: Guendouzi, młody Węgier no i oczy wiscie El capitano.

ZielonyLisc komentarzy: 2020202.10.2019, 13:06

Władza z PO w Warszawie zatrudniła islamskiego emigranta, by pilnował stada ekologicznych kóz. Zapłacili mu 100tys.
Tak się nimi opiekował, że część kóz umarła z głodu, reszta chora i wymaga opieki.
Zwłoki zakopano lub wrzucono do rzeki.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 102.10.2019, 12:54

@berno90: Jak w gorszej?

new_star komentarzy: 6850 newsów: 902.10.2019, 12:54

Gnabry gnabry 10 piłkarzem w historii, który dostał Note 10 od L'Equipe.

berno90 komentarzy: 72602.10.2019, 12:52

@Marcinafc93: aktualnie jesteśmy w gorszej sytuacji.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 102.10.2019, 12:51

to było meczycho

berno90 komentarzy: 72602.10.2019, 12:51

@Mihex: myśle, ze prędzej trafi do Realu :)

Barney komentarzy: 2058802.10.2019, 12:50

Kibice totkow to jednak glupcy oni będą płakać jak Poch odejdzie i będą się tyłach po 6-7 miejscu

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 102.10.2019, 12:49

@berno90: Do Tottenhamu?

Theo10 komentarzy: 818502.10.2019, 12:47

@RahU: Sam się uważam za lewaka, ale to jest ostra przesada. Ogólnie skrajności z każdej strony są złe.

Mihex komentarzy: 2360402.10.2019, 12:44

@berno90: Niestety jeszcze pije po wczorajszej porażce ( ͡° ͜ʖ ͡°)