Ramsey: To wzruszający dzień

Ramsey: To wzruszający dzień 05.05.2019, 22:33, Tomasz Kochański 48 komentarzy

Aaron Ramsey pożegnał się dziś z kibicami Arsenalu na Emirates Stadium. 28-letni pomocnik odejdzie wraz z końcem sezonu do Juventusu.

Walijczyk wziął dziś udział w szpalerze i ze łzami w oczach zakończył swoją 11-letnią karierę jako gracz Kanonierów. Oto, co Ramsey powiedział po uroczystości:

- To był bardzo wzruszający dzień. Spędziłem tu 11 lat swojego życia, a w tym czasie wydarzyło się bardzo dużo, zarówno na boisku i poza nim. To tutaj dorosłem. Jestem wdzięczny za to, że dostałem szansę gry dla tego klubu przez tyle lat.

- Spotkałem tu wiele wspaniałych osób, nawiązałem przyjaźnie. To, że Arsene sprowadził mnie na Emirates i dał mi możliwość występów, było dla mnie czymś bardzo ważnym. W dzisiejszych czasach nieczęsto zdarza się, żeby przez tyle lat grać dla jednego klubu, więc to dlatego ta więź jest tak bardzo silna, a ten dzień wzruszający.

- Chcę wam wszystkim bardzo podziękować za wasze wsparcie przez te lata. Doświadczaliśmy wzlotów i upadków, ale byliście ze mną na dobre i na złe, oglądając, jak przeistaczam się z chłopca w mężczyznę.

Aaron RamseyBrighton & Hove AlbionPremier League autor: Tomasz Kochański źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
polishbrigadesx komentarzy: 837408.05.2019, 21:58

Szkoda że nas opuszcza powodzenia.

Serduszko komentarzy: 41106.05.2019, 20:01

Jeden z tych graczy, którzy Arsenal mają w sercu. Powodzenia Aaron. Pokaż klasę w Juve żeby wszyscy tobą się zachwycali.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18253 newsów: 11606.05.2019, 19:17

@imprecis: kibic roku z Ciebie.

notopyk komentarzy: 165906.05.2019, 16:59

no i gitara, odpal sobie kurnik i pograj w jakas gierke, nie potrzebujemy takich `kibicow`

btw. od kiedy to zawodnik jest wazniejszy od klubu...

RoMbi komentarzy: 1055 newsów: 106.05.2019, 16:04

Szanuję naszego Księcia niesamowicie, mega profesjonalista, Kanonier z krwi i kości. Wygrał dla nas wiele, ale na jego nieszczęście błędy, kontuzje i zagubienie formy przyćmiewają to wszystko. Jak widziałem ceremonię pożegnalną to kilka łezek się w oku zakręciło, jednak pomnika przed Emirates bym mu nie postawił.

Dominik11 komentarzy: 1553706.05.2019, 15:44

@imprecis: Nie zostawiaj nas co my bez ciebie zrobimy. Prosimy zostań z nami .

imprecis komentarzy: 17888 newsów: 2106.05.2019, 15:00

Odchodzi jeden z dwóch piłkarzy (no może 3), któremu faktycznie zależało na AFC. Kolejna dwójka wkrótce przejdzie na piłkarską emeryturę (Nacho i Koscielny). No nic tylko się cieszyć, że teraz będziemy (a raczej będziecie) oglądać samych najemników. Jego odejście to decydujący cios we mnie jako kibica AFC. Z klubu, który zawsze chwalił się wartościami jakie posiada, zostaliśmy tylko zwykłą korporacją. Czuję odrazę do tego klubu i odkąd dowiedziałem się, że nie przedłużymy z nim kontraktu widziałem tylko 2 mecze. Nie potrafię już kibicować AFC. Jedynie od czasu do czasu wejdę na stronę. Mecze mnie już zupełnie nie cieszą. Nawet nie wiem czy finał LE (jeśli tam się dostaniemy) obejrzę.

notopyk komentarzy: 165906.05.2019, 14:54

nigdy nie byłeś moim ulubieńcem, może dlatego, że przez te 11 lat naoglądałem się dość twoich kółeczek ala arteta i piętek po których były niepotrzebne straty.. no ale, powodzenia w Juve! oby omijały Cię kontuzje, bo już za wiele było ich w Twojej karierze..

Sobieski14 komentarzy: 379006.05.2019, 14:53

@Papaciok: Zapomniałem Cię oznaczyć

Sobieski14 komentarzy: 379006.05.2019, 14:37

Jak już Ramsey jest legendą Arsenalu to naprawdę lipa z tym klubem... to ile mamy tych legend?
Walcott legenda, Van Persie, Wilshere... za dużo Ramsey leczył kontuzje i za dużą sinusoide formy miał żebym go uważał za legendę.
Nikomu nie bronię ale po powrocie po tej kontuzji to dwa lata grał non stop bo ise Wenger uparł a tutaj 80% ludzi wyzywało od najgorszych a i byli tacy co kontuzji życzyli. Później zagrał sezon życia i pojawiał się i znikał.

Czołowym zawodnikiem był tylko sezon i dla mnie to za mało, jak ktoś lubi to może i z Elnenego robić legende.

Adrian12543 komentarzy: 15873 newsów: 206.05.2019, 14:23

@JanikK:
Kolega pozamiatał kapiszony.com. Nic tylko bić brawo.

Żegnaj, Aaron. Dziękuję Ci za wszystko, co dla nas zrobiłeś, za godne reprezentowanie klubu pod względem sportowym i nie tylko przez te 11 lat. Mało który piłkarz Arsenalu zasługuje na taki szacunek, jak Ty. Powodzenia w Juventusie, wygraj trochę trofeów na chwałę swoją, a na pohybel zarządowi, który woli przepłacać Ozila i Mchitarjana, niż godnie wynagrodzić klubową ikonę.

Arsenal traci tożsamość. Odchodzi nasz człowiek, którego oglądaliśmy tutaj przez całą jego dorosłą karierę i który autentycznie ten klub kocha. A zamiast tego zostajemy z przepłaconymi gwiazdorami, którzy ambicje kończą się na wypłacie.

Papaciok komentarzy: 427106.05.2019, 13:58

@Sobieski14: zależy za co przyznajemy status legendy

Jeżeli za oddanie i miłość do klubu to tak
Legenda

Ale jeżeli za to na jakim poziomie grał no to wtedy faktycznie nie

Ale to co

Aubameyang pogra jeszcze 2 sezony w każdym po 20+ bramek i wtedy mówimy ze legenda :D?

matAFC komentarzy: 9106.05.2019, 13:06

Legenda naszego klubu, marzenie jakby tu jeszcze kiedyś wrócił...

matAFC komentarzy: 9106.05.2019, 13:05

Żegnaj mistrzu! Będzie Cię tu bardzo brakować, prawdziwy Kanonier z krwi i kości, ogromna strata dla nas...

Joliwier06 komentarzy: 109 newsów: 906.05.2019, 13:03

Szacunek za te wszystkie mecze Aaron... Mniej przydatny jest Ozil i to on powinien odejść a nie ty...Będzie mi Cię brakować

jarek1 komentarzy: 56106.05.2019, 12:41

Żegnaj Aronie ..sto procent że powinnien zostać w Arsenalu ale złe decyzje nie tylko w tym sezonie ale ....przez ostanie lata gdy ten yannkes (Kroenke ) kupił udziały ...to właśnie takie są historie że taki zawodnik idzie za darmo !

szyszak komentarzy: 59506.05.2019, 12:21

Aaron odpadł na ostatnie mecze sezonu i zaczęły się przegrane, przypadeg?

GROMALL komentarzy: 464206.05.2019, 11:58

Żegnaj Książę.Powodzenia w Juve

Dominik11 komentarzy: 1553706.05.2019, 11:34

Wszyscy jadą na Rambo bo co , bo popełniał błędy a co Fabs czy Rosa ich nie popełniali. Dobre sobie a że tracił piłki każdy je traci. No chyba że ma się taką bajeczną technikę jak Cazorla ale to mało kto ma.

Robił piętki wkurzało to ok mnie też, ale jak ktoś mi napisze że nie jest legendą to chyba padnę z wrażenia. Gość dawał nam co sezon bardzo dużo goli i asyst walki na boisku .

City , Manu, Chelsea czy Live mając takiego gracza by go trzymały za wszelką cenę i byłby ich gwiazdą a u nas jest wytykany i opluwany za swoje błędy.

Mam wrażenie że jak by strzelił 30 goli i 20 asyst w jednym sezonie to i tak by bylo że źle że robi błędy.

A co Ozil robi nic kompletnie nic , spaceruje sobie po boisku .

Dla mnie Aaron jest Legendą AFC, on dał nam 3 puchary walkę w każdym meczu nie odpuszczał . Goodbye Rambo .

Argudo komentarzy: 9052 newsów: 606.05.2019, 11:21

Czuję, że jego przygoda jeszcze się nie skończyła i wróci tu za kilka lat. Póki co życzę mu wszystkiego dobrego w Juventusie.

Dominik11 komentarzy: 1553706.05.2019, 11:12

Powiem tak to wielka strata , chłop nam dawał gole i asysty. Co nam daje Ozil, Miki czy Matteo i Xhaka nic kompletnie nic. Pozbywamy się Rambo a zostawiamy Mikiego Ozila Xhaka cyrk.

fabregas1987 komentarzy: 1983506.05.2019, 11:10

Ostatni zawodnik, który utożsamiał się w 100% z klubem. Teraz dla jednych jest to wygodna posada z finansowego punktu widzenia, dla innych przystanek w drodze do lepszego klubu, ale po ostatnich spotkaniach widać ilu z nich chce zostawić zdrowie na boisku. Szkoda Ramseya, szkoda było Wilshere’a, Szczesnego czy Rosickyego. Może to nie byli najlepsi w swoim fachu na świecie, ale mogliśmy oczekiwać ze przynajmniej dadzą z siebie zawsze absolutny maks.

JessyJames7 komentarzy: 20406.05.2019, 10:20

Szkoda że odchodzi, powodzenia Rambo!

rosiu71 komentarzy: 38406.05.2019, 09:46

Odchodzi 40 mln €:(

Thrall komentarzy: 20006.05.2019, 09:12

Jedyna nadzieja, że Emery ściągnie kogoś, kto będzie w stanie go zastąpić. Nikt z obecnego składu nie da tyle co Ramsey.

Adi17 komentarzy: 93806.05.2019, 08:49

Jakoś przed tym sezonie nigdy jego gry nie lubiłem, ale świadomość, że odchodzi za darmo przy tak mizernej kadrze i dobrym sezonie trochę przekonuje mnie do jego osoby. W każdym razie szkoda i należy mu się słowo "dziękuje" za te wszystkie lata w Arsenalu.

malyglod komentarzy: 526606.05.2019, 08:42

Szkoda że odchodzi taki gracz.

Zawsze go lubiłem i ceniłem. I zawsze grał dobrze jeśli przygotowań do sezonu nie przerywały kontuzje.

Wielka szkoda bo Arsenal traci swoje płuca i serce.

PrzeArs komentarzy: 126306.05.2019, 06:49

@Skazz: został kościelny jako ostatni

D14 komentarzy: 262106.05.2019, 06:41

@JanikK:
Twój komentarz powinien zostać utwierdzony przy nazwisku Ramsey na k.com. Dziękuje Ci za to, że wyciągnąłeś statystyki i pokazałeś, że Ramsey był cholernie ważną częścią tego klubu.

kamil47 komentarzy: 37306.05.2019, 05:41

Trochę przesadzacie. A porównanie do Santiego to już jakaś masakra. Prawda jest taka że Ramsey kręcił liczby ale gubil także bardzo przez to pozycje robiąc dziurę w środku pola. W tym sezonie wyglądało to znacznie lepiej , być może praca z Emerym zrobiła swoje.

Inna kwestia że mimo swoich niedociągnięć jest a raczej był naszym najlepszym SP w tym sezonie. Ale to też bardziej świadczy o niskim poziomie naszych SP aniżeli boskości Arona.

Czy będzie nam go brakowało? Napewno. Serce będzie się łamać oglądając go w innej koszulce.
Liczę na to , że skoro klub go puścił, to ma opcję zastępczą.

pauleta19 komentarzy: 40826 newsów: 106.05.2019, 02:47

@JanikK:

Gdybym mógł dałbym 100 plusów.

arsenalkings14 (zawieszony) komentarzy: 12706.05.2019, 01:21

Jeszcze będziecie za nim płakać. Zobaczycie

Jack_Herrer komentarzy: 2792 newsów: 19206.05.2019, 01:12

też się dzisiaj wzruszyłem, gdy zobaczyłem jak jakiś albański placek wraz z kolegami zawala nam mecz...

depu komentarzy: 15406.05.2019, 00:56

byla statystyka, 11 bramek z lawki, a ile z nich mial walijczyk? za chu.. bym go nie oddal, 11 lat, AFC idzie w strone dupy, niestety

JanikK komentarzy: 1179506.05.2019, 00:11

Denerwuje mnie to wytykanie gracza jednego sezonu. Jako defensywnego pomocnika przez połowe życia w arsenalu oczekujecie statystyk, a jak robi statystyki to wytykacie, że to tylko statystyki. Został wybrany zawodnikiem poprzedniego sezonu, w tym zrobil mega impact, kiedy wrócił po kontuzji. Był odstawiony przez emerego przez pół roku, a i tak zrobił 6 goli i 8asyst. Strasznie go ludzie dyskredytują. W ostatnim finale Fa Cup ustanowił nowy rekord przebiegniętych kilometrów w meczu--14.4 km co daje kilometr co 6 minut. Bieganie i staranie widać to za mało. Oczekujecie lepszych ludzi od niego i nie dostaniecie takich, a będziemy pływać i ociekać coraz to nowymi zamiennikami na poziomie Xhaki.

Gracz jednego sezonu, w każdym sezonie strzałał mega ważne bramki. Dał nam puchary, których Fabregas czy van Persie nie dali. Został najlepiej strzelającym środkowym pomocnikiem w historii Arsenalu, bijąc Fabsa, który był znacznie bardziej usposobiony ofensywnie.

W sezonie 13/14 miał 16 bramek 10 asyst
W sezonie 14/15 10 bramek 8 asyst.
W sezonie 17/18 11 bramek 12 asyst.

Popatrzcie teraz na piłkarzy w ostatniej dekadzie, którzy u nas grali. Czy ktokolwiek dał nam tyle co rambo? Ozil? Xhaka? Może Cazorla?
Czy tak niezwykly i chwalony Torreira też robi taki impact jaki robił Rambo?
Czy ktoś kto przyjdzie za niego da nam to samo to co on? Da nam takie warianty jakie potrafi on dać? Bramki, przechwyty i serce?

Miał swoje momenty bolączki, ale skoro jest tylu znakomitych zawodników na świecie, to czemu inni takich statystyk nie robią jednocześnie biegając, przechwytując i odbierając piłki? Czemu tak łatwo go krytykować i dyskredytować w byciu legendą naszego klubu? Bo nie gral porywająco jak Fabregas? Bo nie robił statystyk jak fabregas? A może bo nie oddawał serducha jak Fabregas, nie całował herbu i nie był murzynem jak Vieira.

Rambo nie tylko poświęcał się w zupełności na boisku, ale i dawał nadzieję, że można wygrać mecz, podać mu, a on strzeli. Nie wydaje mnie się, by od Ozila ktoś coś takiego oczekiwał.
Miki i Emery, mówił że strata Aarona to przede wszystkim cios w szatni. Potrafił zabrać głos, wytknąć błędy, powiedzieć co poprawić.
Zostajemy teraz z bandą nic nie wnoszących do skladu ludzi. Bezpłciowych, bez pokaźnej ambicji, bojaźliwych ofc. poza paroma wyjątkami.

Tak, dla mnie legenda.
https://twitter.com/gunnerpunner/status/1125109104198942721

MarkOvermars komentarzy: 510906.05.2019, 00:09

To wzruszający dzień... Powiedział Ramsey ciesząc się w duchu, że odchodzi z klubu który nie ma żadnych ambicji...

Jacek1s komentarzy: 183306.05.2019, 00:01

Wengerowski wynalazek, ale za wkład w tym sezonie oklaski na stojąco, na pożegnanie.

Pukawka komentarzy: 67705.05.2019, 23:18

@thide: czy tylko mi się wydawało czy pudełko welbekinio było mniejsze niż Ramseya i Cecha?

Pukawka komentarzy: 67705.05.2019, 23:18

Kawał czasu tu był, ale przez większość czasu irytujący. Ostatnio był w formie ale standardowo kontuzja. Powodzenia, oby w juve miał okazję wywalać jęzor

Sobieski14 komentarzy: 379005.05.2019, 23:11

@Papaciok: Za jeden udany sezon?

prezes77 komentarzy: 57105.05.2019, 23:09

Lubie Ramseya i konczy u nas z dobra forma dlatego nam tak go szkoda,ale nie mozemy zapomniec ze po sezonie 13/14 nic ciekawego nie pokazywal I mial przeblyski formy I duzo kontuzji, wiekszosc uzytkownikow mialo go dosc wyjsciowej jedenastce nazywajac go "pietaszek" bo nic nie pokazywal oprcz zagrania piętkami

thide (redaktor) komentarzy: 28369 newsów: 59005.05.2019, 23:06

@Dreamer38: tak

Dreamer38 komentarzy: 5005.05.2019, 23:04

Nie wiem czy dobrze widziałem ale czy przypadkiem oprócz Ramsey'a i Cech'a jeszcze Welbeck dostał to czerwone pudełko "pamiątkę" ??? Bo to by pokazało, że nie zostanie przedłużony kontrakt.

Papaciok komentarzy: 427105.05.2019, 22:53

Legenda

Ziebka komentarzy: 189105.05.2019, 22:48

Wychowaliśmy go, ukształtowalismy jako piłkarza i człowieka. Oddajemy go za darmo w jego najlepszym wieku piłkarskim. Bardzo, bardzo dużo złych decyzji podejmuje ten klub w ostatnich latach. Przykre. Powodzenia Ramsey !!!

Skazz komentarzy: 12305.05.2019, 22:47

Przykro było patrzeć na nasz dzisiejszy mecz, przykro było patrzeć jak odchodzi Ramsey i przykro było patrzeć jak pustoszeją szybko trybuny. Dla mnie Rambo to ostatni prawdziwy kanonier, nie widzę już w składzie kogoś o kim mogę powiedzieć, o to człowiek 100% Arsenalu. Smutny dzień.

darek250s komentarzy: 5943 newsów: 405.05.2019, 22:46

Smutny dzien. Pozwolili ci odejsc Rambo. Nie powalczyli na boisku. Nie tak miales sie zegnac z tym klubem.

silvano95 komentarzy: 318205.05.2019, 22:46

Mam nadzieje żę w Turynie potraktują cie w należyty sposób

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 12.05.2019 - godzina 16:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City38322498
2. Liverpool38307197
3. Chelsea38219872
4. Tottenham382321371
5. Arsenal382171070
6. Man United381991066
7. Wolves381691357
8. Leicester381571652
9. West Ham381571652
10. Everton371491451
11. Watford381481650
12. Crystal Palace381471749
13. Newcastle381291745
14. Bournemouth381361945
15. Burnley371171940
16. Southampton389121739
17. Brighton38992036
18. Cardiff381042434
19. Fulham38752626
20. Huddersfield Town38372816
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz kwietnia wybór redaktorów Aaron Ramsey
Aaron Ramsey
7.09
Gracz kwietnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna