Raport z wypożyczeń

Raport z wypożyczeń 08.02.2010, 22:30, Wojciech Augustyniak 19 komentarzy

Obecnie aż 11 graczy Arsenalu znajduje się na wypożyczeniach. Philippe Senderos dołączył do Evertonu, a młody Jack Wilshere podpisał kontrakt z Botlonem. Obaj zostaną w tych klubach do końca sezonu. Na wypożyczeniu pozostają także: Jay Simpson (Queen Park Rangers), Henri Lansbury (Watford), Kerrea Gilbert (Peterborough), Mark Randall (MK Dons), Gavin Hoyte (Brighton), Sanchez Watt (Southend), Havard Nordtveit (Nurnberg), Wojciech Szczęsny, Rhys Murphy (obaj Brentford). Oficjalna strona Kanonierów przygotowała raport z poczynań naszych zawodników.

Wojciech Szczęsny

Szczęsny zachował czyste konto w meczu przeciwko Gillingham, wygranym przez Brentford 4:0. Prowadzenie gościom dał Charlie MacDonald, który wykorzystał dwa rzuty karne, a kolejne dwie kolejne bramki strzelił Myles Weston. Dzięki temu zwycięstwu Brentford wraca na dziesiątą pozycję w tabeli League One.

Henri Lansbury

Wystąpił w dwóch meczach Watford. 6 lutego, w meczu przeciwko Barnsley, gracze popularnych Szerszeni przegrali 1:0, mimo tego, iż 14 minut grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak Ryan Shotton otrzymał czerwoną kartkę. Jedną bramkę strzelił Emil Hallfredsson w 55. minucie meczu. Lansbury spędził na boisku 90 minut.

W drugim meczu, tym razem wygranym, gracze Szerszeni wygrali z Sheffield United, aż 3:0. Pierwszą bramkę strzelił, wypożyczony z Manchesteru United, Tom Cleverly, a dwa kolejne trafienia dołożyli Heidar Helguson and Don Cowie. Lansbury zaliczył kolejne 90 minut. Pewne zwycięstwo nad Sheffield spowodowało przesunięcie się Watford na 12. miejsce i 6-punktową stratę do miejsca play-off.

Kerrea Gilbert i Jay Simpson

Drużyny młodych Kanonierów spotkały się w meczu ligowym. Peterborough podejmowało u siebie QPR i po jednobramkowym zwycięstwie zaliczyło pierwsze zwycięstwo od 19 grudnia 2009 roku. Kerrea Gilbert cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a Jay Simpson pojawił się na boisku w połowie drugiej części gry, jednak nie zdołał strzelić bramki i utratować punktu dla swojego zespołu. Warto dodać, że QPR kończyło ten mecz w 9, bowiem czerwone kartki otrzymali Mikele Leigertwood i Peter Ramage.

Philippe Senderos

Szwajcar przesiedział całe derby Merseyside na ławce rezerwowych. W bardzo ciekawym spotkaniu i przy ładnej pogodzie, Senderos mógł obejrzeć porażkę swojego zespołu w derbowym spotkaniu. Bramkę na wagę 3 punktów strzelił Dirk Kuyt w 55 minucie spotkania. Obie drużyny nie kończyły tego meczu w pełnym zestawieniu. Najpierw czerwoną kartkę obejrzał obrońca Liverpoolu, Sotirios Kyrgiakos po faulu na Marouane Fellainim, a w doliczonym czasie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał reprezentant RPA, Steven Pieenar.

Jack Wilshere

Młody Anglik cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a jego Bolton podejmował Fulham. Jedyny warty odnotowania fakt jest taki, iż Kevin Davies strzelił bramkę, jednak wcześniej faulował jednego z graczy Fulham. Bolton jest punkt nad strefą spadkową.

Mark Randall

Randall, podobnie jak Senderos i Wilshere, swój mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Jego MK Dons przegrało na wyjeździe z Stockport, aż 3:1. Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił George Donnelly, już w 11 minucie mecz. Szybko odpowiedzieli goście, bo zaledwie 13 minut później było 1:1 po golu Jermaine'a Easter'a. Aaron Wilbraham zaliczył trafienie w 56 minucie, a zwycięstwo Stockport przypieczętował Andros Townsend w 14 minut przed końcem meczu. MK Dons zajmuje 8 miejsce w League One, jest 3 punkty za pierwszą szóstką.

Gavin Hoyte

Gavin nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności w zremisowanym przez Brighton meczu z Leyton Orient 1:1. Pierwszą bramkę strzelił Glenn Murray, już w 10 minucie. Po przerwie wyrównał Scott McGleish i wynik nie zmienił się już do ostatniego gwizdka.

Havard Nordtveit

Norweski obrońca spędził na boisku 90 minut w przegranym przez jego zespół meczu z VFB Stuttgart. Pierwszego gola strzelił Timo Gebhart, już w 22 minucie spotkania. Po godzinie gry był remis, a to za sprawę Alberta Bunjaku, który zaliczył jak się później okazało, honorowe trafienie dla Nurnberg. 3 minuty przed końcem bramkę strzelił Roberto Hillbert i drużyna Havarda musiała obejść się smakiem. Ten wynik sprawił, że Nurnberg potrzebuje 3 punktów by wydostać się ze strefy spadkowej.

Wypożyczenia autor: Wojciech Augustyniak źrodło: Arsenal.com
Kondzior12 komentarzy: 490010.02.2010, 18:35

Dobrze idźie nawet tym młodym :)

Piotrex komentarzy: 112910.02.2010, 10:57

Niech się chłopaki dalej ogrywają.
Cieszy czyste konto Szczęsnego widać ,że Brentford zbiera dobre recenzje.
Jeśli chodzi o Sendiego to wątpię aby wrócił do Arsenalu,jeśli nie uda mu się w Evertonie latem pewnie będzie szukał nowego klubu.

rol18 komentarzy: 192910.02.2010, 10:33

To dobrze ze sa wypozyczani przynajmniej mogą sobie pograc

bartios komentarzy: 55909.02.2010, 16:18

Sami niezbyt wyróżniający się gracze, oprócz Wilshere, jednak nawet w takiej sytuacji nie wypożyczałbym tylu piłkarzy.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1509.02.2010, 16:17

Szczęsny kolejne czyste konto, to dobrze, może wreszcie jest to bramkarz godny gry w Arsenalu. O Senderosie nie ma już co raczej pisać, bo na 99% nie wróci do Arsenalu, albo zostanie w Evertonie, albo odejdzie gdzie indziej za darmo.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3509.02.2010, 15:28

Arsenalfan938, dnl9 - najwyraźniej błąd interpretacyjny. ;)

Nie mniej jednak i tak Norweg bardzo dobrze radzi sobie na wypożyczeniu w Niemczech :P

kjubol komentarzy: 101009.02.2010, 14:52

Dobrze, niech się rozwijają. Szczęsny bardzo dobrze się sprawuje.

laskowski19051995 komentarzy: 494509.02.2010, 14:48

Fajnie :]

Theo_Fan komentarzy: 180709.02.2010, 14:44

Brawo szczesny czyste konto :)))

szalen komentarzy: 198209.02.2010, 13:11

Dobrze, że zdolni grają, szkoda tych co siedzą na ławkach.

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 509.02.2010, 12:22

yyy.. co do Havarda to racja, wydawało mi się że nie było go nawet w kadrze

Arsenalfan938 komentarzy: 16009.02.2010, 09:18

Hmm...Z tego co ja wiem to Havard nie zmieścił się nawet na ławkę rezerwowych w meczu z Stuttgartem. Nie grał tym bardziej 90 minut w tym meczu.

yatq komentarzy: 146709.02.2010, 08:12

slyszeliscie, ze podobna Wenger w zimowym okienku transferowym zlozyl oferte za Soerensena(czy jak to tak sie pisze)? Jest niezadowolony z bramkarzy - Almunii i Fabiana. Moze powinien dac szansne Vito?

pedro61 komentarzy: 219909.02.2010, 02:25

Ilu z nich będzie w przyszłym sezonie gotowych do gry w pierwszej 11-ce Arsenalu przez 90 minut?

Szef komentarzy: 1303508.02.2010, 23:13

mam nadzieje ze Wilshere nie zagral tylko dlatego ze zostal dopiero co wypozyczony i ze juz od najblizszych spotkan bedzie gral w podst skladzie

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12608.02.2010, 22:57

Dzisiaj Watt zagrał 90 minut. Bramki nie zdobył, ale może jeszcze zdąży strzelić coś w tym klubie. Cieszy mnie również kolejny dobry mecz Szczęsnego. W Brentford zaliczył kilka świetnych spotkań i uważam, że za kilka lat Wojtek będzie genialnym golkiperem.
Polecam ten wywiad z kilkoma jego interwencjami w angielskim klubie:
youtube.com/watch?v=mOY63kPwFYo&feature=player_embedded

Czekam natomiast na debiut Wilshere'a, choćby na ostatnie 15-20minut, bo w końcu wysłaliśmy go, żeby grał.

Pinguite komentarzy: 1502008.02.2010, 22:55

ofc mowa o Randall, Wilshere, Senderos... szkoda ze komentow nie mozna edytować. sory za 2 post.

Pinguite komentarzy: 1502008.02.2010, 22:54