Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych!

Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych! 24.07.2019, 02:02, Łukasz Wandzel 883 komentarzy

O 1:00 czasu polskiego drużyna Arsenalu zmierzyła się z Realem Madryt w ramach International Champions Cup. Londyńczycy znacznie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie, za to do Królewskich z pewnością należała druga. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2-2, a o zwycięstwie zdecydowała seria jedenastek.

Pierwszą połowę tego starcia szybko ustawiła otrzymana przez Nacho czerwona kartka. Królewscy wyraźnie nie pokazali się wtedy z dobrej strony, z czego skrzętnie skorzystali Kanonierzy, zdobywając dwa gole. Przewagę zaprzepaścił jednak Sokratis, dostając przed przerwą czerwony kartonik. W drugiej połowie podopieczni Zidane'a błyskawicznie doprowadzili do wyrównania i mecz nie został rozstrzygnięty w ciągu 90 minut. Mimo to ekipa z Madrytu okazała się być lepsza w rzutach karnych, które wygrała 3-2.

Arsenal: Martinez - Chambers, Sokratis, Kolasinac - Maitland-Niles, Xhaka, Willock (46' Monreal), Özil (75' Saka), Mchitarian (75' Nelson) - Aubameyang (75' Burton), Lacazette (75' Nketiah).

Real Madryt: Navas (46' Courtois) - Carvajal (46' Odriozola), Ramos (65' De La Fuente), Nacho, Mendy (46' Marcelo) - Lucas Vázquez (46' Isco), Modrić (65' Seoane), Kroos (65' Fidalgo), Hazard (46' Bale) - Jović (16' Varane), Benzema (46' Asensio; 65' Vinicius).

Niedługo po tym jak dwaj kapitanowie oraz przyjaciele, Mesut Özil i Sergio Ramos, uścisnęli sobie dłonie na środku boiska, sędzia gwizdkiem rozpoczął spotkanie Realu z Arsenalem. Spotkanie szybko ułożyło się po myśli londyńczyków. Już w 8. minucie został im przyznany rzut karny po zagraniu ręką przez Nacho, za którą otrzymał czerwoną kartkę. Z wapna uderzał Alexandre Lacazette, a piłka dopiero po odbiciu się od jednego i drugiego słupka przekroczyła linię bramkową.

Po pierwszym kwadransie doszło do zmiany w szeregach Królewskich. Mało czasu spędził na murawie Luka Jović, którego zastąpił Raphael Varane. Czerwona kartka ustawiła nie tylko tę zmianę. Arsenal nieustannie przeważał, mogąc bawić się grą. W 24. minucie na 2-0 podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. To Lacazette przedłużył podanie do Gabończyka, a ten sprintem pobiegł na bramkę Navasa, minął go i umieścił piłkę w siatce.

Żeby nie było za łatwo, Sokratis postarał się zachować równowagę we wszechświecie. Grek w parę chwil zarobił dwie żółte kartki i na kilka minut przed przerwą zszedł z boiska.

Na drugą połowę Real wyszedł w odmienionym składzie. Zinedine Zidane przeprowadził aż 6 zmian w przerwie, podczas gdy Unai Emery wprowadził tylko Monreala za Willocka. To właśnie zmiennicy zrobili różnicę. Niechciany już w drużynie Królewskich Gareth Bale zdobył gola kontaktowego dla zespołu z Madrytu. Po chwili było już 2-2. Marcelo zagrał do Asensio, który bez trudu pokonał Martineza. Niestety, strzelec drugiej bramki z powodu kontuzji opuścił murawę na noszach parę minut później.

Gra Arsenalu podczas drugiej odsłony meczu ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie, gdy na murawie pojawili się młodsi zawodnicy jak Nelson czy Saka. Jednak to wciąż ekipa Królewskich tworzyła sobie więcej okazji do oddania strzału. W 87. minucie Nketiah był w sytuacji sam na sam z Courtois, a minutę później mógł go pokonać strzałem głową po dośrodkowaniu, ale zaprzepaścił obie okazje. O wyniku zdecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się Real, zwyciężając 3-2.

Raport pomeczowyReal Madryt autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2707225.07.2019, 16:28

@call_me: jakbyśmy kupili go za 80 mln wtedy pewnie ludzie by pisali że "świetny deal", ale że jest praktycznie za free na rok, to już lipa,bieda, nieudolność i bla bla bla.. Nawet nikt nie wie jak się dogadali, ale tutaj wszyscy wiedzą lepiej :D oczywiście jak będzie koksił, będzie płacz że pewnie nie ma Klauzuli.Jak nie wypali, to bzdury o szansie Willocka. A jak wypali i zapłacimy np te 80, to będzie płacz że z klauzulą byłoby taniej... Z góry wiadomo, że z tym transferem przez rok będzie wszystko źle haha

Mihex komentarzy: 2360425.07.2019, 16:24

Hector :D

Kowal96 komentarzy: 1758125.07.2019, 16:21

Kreatywność - właśnie tego Arsenal potrzebuje w środku pola.

Kowal96 komentarzy: 1758125.07.2019, 16:20

@FaxingBerlin:

Słabo :(

call_me komentarzy: 272725.07.2019, 16:16

@Molas:
"Nie ma się co jarać" bo nie wiemy, czy Ceballos będzie jakimś wzmocnieniem. Istotne jest jednak, że teoretycznie przychodzi gracz do środka pola, którego potrzebowaliśmy. Mówiąc szczerze jako kibic na tę chwilę mam gdzieś ile to klub kosztuje i co będzie potem. Nie są to moje pieniądze więc mogą sobie co sezon wypożyczać Messiego, czy kogo tam chcą. Byle na koniec sezon miejsce było fajne, coś wpadło do gabloty i "co by oczy nie bolały" podczas oglądania meczu.

Garfield_pl komentarzy: 2707225.07.2019, 16:14

@Gunner18AFC napisał: "dział scoutingu pracuje cały rok. Cele powinny być wyznaczone już dawno i rozmowy prowadzone znacznie szybciej. Każdy to wie, taplamy się w bagnie i widzę że niektórzy w tym bagnie zaczynają się usadzać. Czekam aż Arsenal wróci do czołówki i dopóki tak nie będzie nie bede próbował sobie tłumaczyć nieudolności włodarzy. Oczywistej nieudolności. Od właściciela przez dyrektorów po trenera."
Pachnie tutaj nauką AVP :D może zakładać kościół, pierwszy wyznawca na horyzoncie a dodatkowo hajsy z dofinansowania, dorzucicie Stanowi na transfery, albo za jakiś czas wejdziecie w posiadanie Arsenalu ;) to tak w żartach. Spokojnie panie prezesie skrzydłowy przyjdzie i myślę że jeszcze jakaś niespodzianka. Może Zaha i Pepe i jedziemy ultra ofensywnie, wtedy bez obrony, bo przeciwnik będzie bał się z 16 własnej wychodzić :D

call_me komentarzy: 272725.07.2019, 16:13

@caliero913:
A gdzie jest jakaś oficjalna informacja, że kluby nie ustaliły klauzuli wykupu?

FaxingBerlin komentarzy: 94125.07.2019, 16:13

Na polskiej stronie Realu w komentarzach też można znaleźć narzekanie że to tylko wypożyczenie bez opcji wykupu

kwiatinho komentarzy: 1311425.07.2019, 16:13

@Gunner18AFC:
Czasami mam wrażenie że za monitorami i ekranami telefonów marnują się taaaaakie talenty.

Molas komentarzy: 112325.07.2019, 16:12

Nie ma co się jarać,to tylko wypożyczenie.

call_me komentarzy: 272725.07.2019, 16:12

Pomijając kwestię, czy Ceballos się sprawdzi uważam, że jeżeli Arsenal w przyszłym sezonie zagra w LM to Hiszpan zostanie.
Oczywiście przyjmując, że będzie miał na Emirates podstawowy skład nie będzie miał powodów żeby wracać do Madrytu na ławkę. Osobiście nie widzę możliwości żeby wbił się do pierwszej jedenastki Królewskich. Tam po prostu jest zbyt duże ciśnienie na posiadanie gwiazd z pierwszych stron gazet.

caliero913 komentarzy: 125425.07.2019, 16:11

Szkoda, że bez opcji wykupu, bo jeden rok to zanim sie chłopak dostosuje do gry w Anglii i ligi, to się skończy wypożyczenie

Kowal96 komentarzy: 1758125.07.2019, 16:08

Ciekawe czy jest klauzula wykupu czy nie.

tabasco10a komentarzy: 95925.07.2019, 16:07

Mam nadzieje, ze Dani na tyle dźwignie nasz zespół, ze po sezonie u nas jego wartość wzrośnie dwukrotnie

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.07.2019, 16:07

Jesscze Lucas Perez

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 525.07.2019, 16:07

a co zrobić z takimi tuzami jak Elneny, Jenkinson, Iwobi?

Napastnicy swietni, pomoc dobra, skrzydeł i obrony brak :D

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52025.07.2019, 16:06

Ceballos rejected spuds to join Arsenal. THIS GUY IS SMART! Welcome to the biggest club in London mate

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041325.07.2019, 16:06

Fajnie, pożyjemy zobaczymy co z tego będzie.

DeWu komentarzy: 85425.07.2019, 16:05

No to teraz mamy Torreira + Ceballos i na zmianę Xhaka z Willockiem, wiecej magii w srodku pola, a nie kalectwa. :')

timiiiii komentarzy: 189525.07.2019, 16:03

@djmacius napisał: "biedniejsza Villa wydała już 110 milionów euro w tym okienku, a my z 10"

poczytajcie sobie o tym jakie sa zasady finansowe odnosnie awansujacych do PL i przestancie juz gadac te glupoty o AV...

KapitanJack10 komentarzy: 5325 newsów: 425.07.2019, 16:00

@Chlopek: No a Arsenal nie ma sponsora, nie dostaje kasy za prawa telewizyjne i za lokatę w PL, dlatego AV może wydawać więcej od nas.

mallen komentarzy: 2123825.07.2019, 16:00

@NineBiteWolf

XD

kkzk1981 komentarzy: 6525.07.2019, 16:00

Ceballos. Jedne z lepszych wypożyczeń Arsenalu w ostatnich latach.

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 525.07.2019, 15:59

A ja tam dalej niezadowolony. Ciągle uważam, że bez skrzydłowych i chociaż jednego obrońcy który w parze nie będzie robił babolów to można 100 Ceballosow sciagnac i tak nic to nie da :D

mitmichael komentarzy: 4924325.07.2019, 15:59

No to zastepstwo za Ramseya na ten sezon mamy.

mallen komentarzy: 2123825.07.2019, 15:59

Fabregas - > Cazorla - > Ceballos

Jest presja.

Gunner18AFC komentarzy: 3425 newsów: 325.07.2019, 15:59

@kwiatinho: dział scoutingu pracuje cały rok. Cele powinny być wyznaczone już dawno i rozmowy prowadzone znacznie szybciej. Każdy to wie, taplamy się w bagnie i widzę że niektórzy w tym bagnie zaczynają się usadzać. Czekam aż Arsenal wróci do czołówki i dopóki tak nie będzie nie bede próbował sobie tłumaczyć nieudolności włodarzy. Oczywistej nieudolności. Od właściciela przez dyrektorów po trenera.

bartas1984 komentarzy: 36925.07.2019, 15:58

Jeden z kilku kamieni z serca i nerek spadł

EZ_22 komentarzy: 124925.07.2019, 15:58

@djmacius: Farma kosztuje, trzeba redukować koszta gdzie się da ;D

Chlopek komentarzy: 3552 newsów: 125.07.2019, 15:58

@djmacius: Aston Villa otrzymała sporo kasy za awans do BPL i od razu sponsor + prawa telewizyjne (gdzie w ratach może opłacić transfery).

GROMALL komentarzy: 509025.07.2019, 15:57

mallen komentarzy: 2123825.07.2019, 15:57

Ceballos #8

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.07.2019, 15:57

Witamy w rodzinie! ;>

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282125.07.2019, 15:57

@djmacius: Skoro wydali ponad 10 razy więcej to jaka biedniejsza?

FaxingBerlin komentarzy: 94125.07.2019, 15:57

@djmacius: Naszym właścicielem jest Stan

GROMALL komentarzy: 509025.07.2019, 15:56

No i witamy Dani!

djmacius komentarzy: 375525.07.2019, 15:55

Nie chcę przerywać radości z oficjalki, ale akurat chwilę wcześniej wyskoczyła na Sky informacja o jakimś transferze Aston Villa. I wytłumaczcie mi jak to jest, że na pewno biedniejsza Villa wydała już 110 milionów euro w tym okienku, a my z 10?

FaxingBerlin komentarzy: 94125.07.2019, 15:53

Cebulion jest teraz skupmy się na obronie Tierney i jeszcze jeden na podobnym poziomie ( szkoda że nie mamy szans na transfer Kimpembe)

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52425.07.2019, 15:52

Torreira na ławkę, Ceballos i Xhaka w podstawowym składzie.

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 525.07.2019, 15:50

@Rowerinho napisał: "Szach mat, przeciwnicy Kroenke. Nie doceniliście go."