Remis Lyonu z Milanem, złej passy Włochów ciąg dalszy

Remis Lyonu z Milanem, złej passy Włochów ciąg dalszy 02.08.2010, 00:07, IceMan 7 komentarzy

W pierwszym meczu drugiego dnia Emirates Cup AC Milan po niezłym widowisku zremisował z Olympikiem Lyon 1-1.

Les Gones rozpoczęli to spotkanie z wysokiego "C". Już w 5. minucie meczu piłka po strzale Bafetimbiego Gomisa wpadła do włoskiej siatki, jednak to trafienie nie zostało uznane, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną.

W początkowej fazie meczu lepsze wrażenie sprawiali wybiegani i żądni gry Francuzi, jednak Mediolańczycy umiejętnie się bronili nie pozwalając Lyonowi na rozwinięcie skrzydeł. Dużą aktywność, która objawiała się głównie w kopaniu rywali po kostkach, przejawiał Mathieu Flamini soczyście wygwizdywany i wyklinany przez zebranych na stadionie fanów Arsenalu.

Po 45 minutach piłkarze schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Niedługo po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli Rossoneri. Po świetnym podaniu Seedorfa i składnej akcji całego zespołu do pustej bramki trafił Borriello. Przy strzale Włocha ofiarnie interweniował jeszcze jeden z Francuzów, ale piłka po odbiciu się od jego nogi i tak znalazła drogę do siatki.

Z minuty na minutę przewaga Olympiku rosła, a świetnej okazji na doprowadzenie do wyrównania nie wykorzystał między innymi Briand. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem jedynie cud uchronił AC Milan przed stratą gola. Po wzorowym kontrataku i efektownym dryblingu Pieda Maxime Gonalons znalazł się z piłką na 11. metrze mając przed sobą tylko bramkarza drużyny z Mediolanu. 21-latek uderzył futbolówkę nad golkiperem, jednak nieposłuszna Francuzowi "łaciata" z hukiem odbiła się od poprzeczki.

Wkrótce sprawdziło się porzekadło "co się odwlecze to nie uciecze". W 80. minucie po dokładnym dośrodkowaniu Pjanića pięknym "szczupakiem" do siatki trafił Briand

Spotkanie zakończyło się ostatecznie rezultatem 1-1. Ten wynik uplasował Olympik na trzecim miejscu w stawce. AC Milan natomiast podtrzymał niechlubną passę klubów włoskich na Emirates Cup i, podobnie jak niegdyś Inter Mediolan oraz Juventus Turyn, zajął ostatnie miejsce z dorobkiem 4 punktów.

AC Milan 1-1 Olympique Lyon

Borriello - 55' [1-0]

Jimmy Briand - 80' [1-1]

AC Milan: Marco Amelia, Clarence Seedorf (c), Rodney Strasser, Sokratis (Mario Alberto Yepes, 62), Mathieu Flamini (Gennaro Gattuso, 46), Massimo Oddo, Gianluca Zambrotta (Luca Antonini, 68), Borriello (Giacomo Beretta, 77), Daniele Bonera, Alexander Merkel (Mitja Novinic, 80), Simone Verdi (Pato, 58)

Olympik Lyon: Hugo Lloris, Lamine Gassama (Anthony Reveillere, 60), Cris (c), Jimmy Briand (Yannis Tafer, 90), Miralem Pjanic, Ederson (Kim Kallstrom, 80), Michel Bastos (Jeremy Pied, 46), Bafetimbi Gomis (Alexandre Lacazette, 64) (Harry Novillo, 84), Aly Cissokho, Maxime Gonalons, Jeremy Toulalan

Skrót spotkania:

AC MilanEmirates CupOlympique Lyon autor: IceMan źrodło: Własne
Gol komentarzy: 14002.08.2010, 15:45

Matek masz rację , Milan ostatnie ważne trofeum wywalczył 3 sezony temu.
Arsenal ostatnie ważne trofeum 6 sezonów temu.
Może postawa Milanu , w meczach sparingowych nie jest zbyt ciekawa. Ale sądzę że w tym sezonie , będą jedną z najlepszych drużyn na starym kontynencie.

Fabregasss16 komentarzy: 8902.08.2010, 11:10