Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth

Rok zakończony zwycięstwem: Arsenal 2-0 Bournemouth 28.12.2015, 19:31, Michał Korżak 2347 komentarzy

Po porywającej i obfitującej w wiele sytuacji bramkowych pierwszej połowie w wykonaniu ekipy Mesuta Ozila, wszyscy obecni na stadionie spodziewali się kontynuacji dobrej gry i dominacji gospodarzy także w drugiej części meczu. Ta jednak była o wiele bardziej wyrównana i już obie drużyny mogły popisać się swoimi umiejętnościami gry w piłkę.

Arsenal zakończył rok 2015 wygraną 2-0 nad beniaminkiem z Bournemouth, tym samym wymazując dotkliwy blamaż sprzed dwóch dni. Warto również zaznaczyć, że Petr Cech notując czyste konto w dzisiejszym spotkaniu, wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji bramkarzy z największą ilością rozegranych meczów bez straty bramki w historii Premier League. Aktualnie piłkarze z Emirates Stadium mogą się już przygotowywać do meczu z Newcastle, tak aby dobrze wejść w nowy rok i oglądania jutrzejszego szlagieru kolejki pomiędzy Leicesterem City i Manchesterem City, który zdecyduje o tym, czy to Kanonierzy będą liderem Premier League na półmetku sezonu.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Gibbs – Chambers, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Walcott – Giroud

Bournemouth: Boruc - Daniels, Cook, Francis, Smith - Gosling, Arter, Surman, Ritchie - Pugh, King

W 5. minucie spotkania King oddał strzał w kierunku bramki Petra Cecha, jednak bramkarz Arsenalu nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

W 24. micie przed świetną szansą stanął Theo Walcott, który dostał genialne prostopadłe podanie od Mesuta Ozila. Nie udało mu się jednak czysto trafić w piłkę, a tym samym zaprzepaścił szansę na strzelenie pierwszej bramki.

Gol dla Kanonierow! W 27. minucie Gabriel trafia do bramki Bournemouth głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Ozila.

W 30. minucie spotkania Aaron Ramsey został ukarany żółtą kartą.

W 34. minucie bliski podwyższenia rezultatu ponownie był Gabriel, jednak po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Starał się jeszcze skierować ją do siatki Per Mertesacker, lecz zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Po upłynięciu jednej doliczonej minuty, sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Zaraz po przerwie pierwszą zmianę przeprowadził menedżer Bournemouth. Stanislas zmienił Pugha.

W 49. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie goście. Stanislas znalazł się w sytuacji sam na sam z Cechem, jednak w ostatniej chwili jego strzał zdołał zablokować Gabriel.

Świetnie sprawdzający się w roli defensywnego pomocnika Calum Chambers otrzymał w 61. minucie spotkania żółtą kartkę. Chwilę później O'Kane wszedł na boisko za Goslinga.

Wspaniała kombinacyjna akcja Kanonierów została zakończona piłką w siatce. Mesut Ozil kończy akcję po wspaniałym odegraniu od Oliviera Girouda. 2-0!

W 72. minucie spotkania strzał z dystansu oddał Olivier Giroud. Artur Boruc miał problemy z obroną, przez co wypuścił piłkę przed siebie. Błyskawicznie dobiegł do niej Theo Walcott, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Goście przejęli kontrolę nad spotkaniem, jednak nie potrafili zrobić z tego pożytku. Oddali kilka niegroźnych strzałów, z których nic nie wynikło.

W 80. minucie spotkania jesteśmy świadkami trzech zmian. Murray zmienia Kinga, a w drużynie Arsenalu Campbell i Monreal wchodzą na miejsce Girouda i Gibbsa.

Trzy minuty później po kontrataku strzał oddaje Oxlade-Chamberlain, ale piłka odbija się od słupka i wypada poza boisko.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Theo Walcott ponownie staje oko w oko z polskim bramkarzem, jednak tym razem także nie jest w stanie pokonać go swoim strzałem.

W ostatniej minucie Alex Iwobi zmienił Oxlade-Chamberlaina. Parę sekund później sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Korżak źrodło: Własne
gunner1704 komentarzy: 131904.01.2016, 23:03

Podejrzani to jeden z lepszych kryminałow jakie widziałem

gunner1704 komentarzy: 131904.01.2016, 23:00

Z wymienionych tytułow zdecydowanie Lek pierwotny, znakomita rola Nortona:)

Orandzo komentarzy: 338001.01.2016, 13:55

Oglądał ktoś w tym sezonie Laveciego? Podobno kontrakt mu się kończy latem, pamiętam, że był kiedyś solidnym zawodnikiem :P

Simao12 komentarzy: 775201.01.2016, 13:55

michalm
Premier league jak już

michalm1 komentarzy: 702001.01.2016, 13:51

Dopiero teraz się dowiedziałem że jeszcze żaden Anglik nigdy nid wygrał ligi...

michalm1 komentarzy: 702001.01.2016, 13:50

Wenger obiecywał że jak kogoś kupi to będzie to jakosciowy zawodnik. Mówił też że na rynku nie ma jakościowych napastników. Więc według niego jeśli na rynku nie ma jakościowych napastników co jest kompletną bzdurą a jakość ma jakiś Elneny to chyba nie muszę dodawać że się skomptomitowal.

Lays

Egipcjanin to opcja na pozycję Ramseya raczej. Ogladalem go bo musiałem to zrobić. Mega podobny do Artety, tyle że gorsza technika. Nie nadaje się na pozycję Coquelina :)

damianARSENAL komentarzy: 842601.01.2016, 13:48

Non-stop polecam, fajny film :D

Kowal96 komentarzy: 1758101.01.2016, 13:47

kanapka

Jak chcesz coś z Thillerów to w sumie polecić np.: Plan Doskonały, Kod Nieśmiertelności, Częstotliwość, Non-Stop, Połączenie, Bez Litości, Wyścig z Czasem, Prawo Zemsty :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 13:46

@k995 na cda są streamy :O?

kanonier995 komentarzy: 54401.01.2016, 13:44

dobra weszłem na cda i mam

hanzo88h komentarzy: 165901.01.2016, 13:44

Wenger jest niepoważny chyba widział co zrobił w meczu z nami Wanyama takich walczaków potrzebujemy, a nie transfery na miarę Norwich czy Sunderlandu

hanzo88h komentarzy: 165901.01.2016, 13:33

z tym Elnenym mam nadzieje że to jakiś żart jeśli nie to dla mnie kolejna kompromitacja Wengera. Poza tym mówił że mamy szeroką kadrę wiec po co nam transfery niech gra tym co ma. Kupować tylko dobrych piłkarzy a nie jakieś wynalazki z ligi szwajcarskiej

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 301.01.2016, 13:32

Kanapka Lek pierwotny (ten z Nortonem), Gra , Podejrzani, Tozsamosc (ta z Cusackiem),12 malp, Memento,Zaginiona dziewczyna, romper stomper, wiezien nienawisci.

Kowal96 komentarzy: 1758101.01.2016, 13:31

Wczoraj jeszcze oglądałem "Gra", też fajny i taki bardziej jak to ująłeś "psychologiczny". Może jeszcze "Deja Vu" czy "Labirynt". Bo Incepcje pewnie oglądałeś :D

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 13:31

kanapka

Wyspa Tajemnic

Kowal96 komentarzy: 1758101.01.2016, 13:28

I Lot nad kukułczym gniazdem, fenomenalny film. Świetna rola Nicholsona.

Kowal96 komentarzy: 1758101.01.2016, 13:27

kanapka

Dzień Świra :P

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 701.01.2016, 13:25

poleci ktos jakis film psychologiczny ala podziemny krag czy wyspa tajemnic ? :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 13:25

@mg, ja go oglądałem w Almeirze to kiwał z głową. 2-3 przeciwników koło niego, a ten robił 2-3 triki i miał ich za sobą

Simao12 komentarzy: 775201.01.2016, 13:20

Wenga o Silvie
youtube.com/watch?v=o7h5xOzXwqI

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 13:11

Silva ma to coś. przyjrzyj mu się, zobacz jak się porusza, jak nie kiwa na pałę. wie co ma robić i to mi się podoba, a nie jak Chamberlain, który przebiera tymi nogami i przy 34 stepoverze wywala się na piłce albo ją traci

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 13:10

obejrzyj wygibasy Silvy to zobaczysz, że to taka słabsza wersja Sancheza :D

minus siła i minus główki

Simao12 komentarzy: 775201.01.2016, 13:09

W.Silva>Campbell, na prawdę świetny gracz. Nawet w Almerii potrafił zanotować 8 asyst

-lepszy technicznie

można gdybać, ale co by było, gdyby dostał to pozwolenie na pracę wcześniej? on ma to "coś"

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 13:06

mi to się marzy jakiś młodzian, który gra od jakiegoś czasu w dosyć dobrym zespole np. Bazoer, Meyer

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.01.2016, 13:06

Kysio2607, Gunner44, to jest b.dobry pomysł. Nawet mi przeszedł przez myśl, ale ktoś z nas musiałby umieć jeździć. Ja nie umiem. Przynajmniej nie umiałem 5 lat temu więc się to chyba nie zmieniło, hehe. Zapytam się jej. Jakby potrafiła jeździć to optymalny pomysł.

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 13:05

Wellington Silva, czyli Campbell v2? Dziękuję bardzo, zdecydowane nie.

Pora na wzmocnienia i lekkie odmłodzenie kadry bo tak patrzę, a u nas staruszki plus gracze, którzy byli młodzi, a teraz nagle sie okazuje, ze maja 24-25 lat jak Jack, Theo, Gibbs itp

lays komentarzy: 3987101.01.2016, 13:00

Krossa bym nie chciał. Nie chce by naszśrodek był taki nudny i pasywny jak ten United.

Ja bym chciał, zeby jakieś czystki były w Realu i np. taki Luka Modrić wrócił na wyspy, fenomenalny zawodnik... w kurakach grał finezje :D W Realu gwiazda jedna z wielu, kontuzje, ale ostatnio miałfajny sezon.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.01.2016, 13:00

Real podobno chce Pjanica, więc jeśli ten transfer stał się faktem to Isco byłby prawdopodobny...

odchodzi 3 pomocników, więc Wenger będzie musiał zadziałać w najbliższym letnim okienku.