Równia pochyła w dół: WBA 3-1 Arsenal

Równia pochyła w dół: WBA 3-1 Arsenal 18.03.2017, 14:35, Łukasz Wandzel 2142 komentarzy Nie da się nie ulec wrażeniu, że od dłuższego czasu Arsenal tkwi w jakimś marazmie. Co więcej, bez pomysłu jak wykaraskać się z nękających go kłopotów. Nie mamy wglądu w szatnię The Gunners, więc nie da się bezkrytycznie dla każdej opinii stwierdzić, jaki jest tego główny powód. Bez względu na to, piłkarze z północnej części Londynu oraz ich trener po raz kolejny nie unikną fali krytyki, która słusznie spłynie na nich po jeszcze jednym, kompletnie bezbarwnym występie w Premier League.

Kiedy przegrywa się z 1-3 z Liverpoolem na Anfield, można powiedzieć: "Okej, nie wyszło przeciwko klasowej drużynie." Co jednak, kiedy kolejna porażka to taki sam rezultat, tylko że przeciwko ekipie West Bromu? I choć podopieczni Tony'ego Pullisa nie radzą sobie najgorzej w tym sezonie, znajdując się w górnej połowie tabeli, to nie było lepszego meczu na przełamanie niż ten dzisiejszy, rozgrywany na The Hawthorns.

Londyńczyków nie obroni również fakt, że wygrywają w Pucharze Anglii. Sutton United i Lincoln City? Wielkie zespoły pokonałyby te drużyny najgłębszymi rezerwami, podczas gdy po stronie Arsenalu biegały nazwiska z podstawowego składu. Przeciwnikiem w półfinale FA Cup będzie Manchester City, a nie kluby występujące na co dzień parę klas rozgrywkowych niżej. Kanonierzy nie uraczyli kibiców tytułem od lat, ale zawsze kwalifikowali się do Ligi Mistrzów. W tym sezonie grozi im wypadnięcie z trasy w top-four race. Arsenal jest w najgłębszym dołku od lat i dzisiejszy mecz potwierdził ten smutny stan rzeczy.

Składy obu drużyn:

Arsenal: Cech (37' Ospina) – Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal – Ramsey, Xhaka – Walcott (65' Giroud), Oxlade-Chamberlain, Alexis (79' Iwobi) – Welbeck.

WBA: Foster - Dawson, McAuley, Evans, Nyom - Livermore, Fletcher - Brunt (72' Yacob), Chadli (89' Field) , McClean – Rondon (54' Robson-Kanu).

Zacząć należałoby od tego, że to następne spotkanie, w którym nie widać żadnego pomysłu na grę, jakby piłkarze wyszli na murawę bez żadnych założeń taktycznych przedstawionych przez trenera. Nudna wymiana podań z lewej na prawą i odwrotnie prawie zawsze kończyła się próbą kombinacyjnego podania, z łatwością przechwytywanego przez obrońców gospodarzy. Oglądając takie występy Arsenalu można przysnąć. Brakuje woli walki, przyśpieszenia w kluczowych dla akcji momentach, ani żarówki nad głowami zawodników, zwiastującej inteligentne rozegranie ataku.

Tymczasem to właśnie West Bromwich Albion zdobył trzy bramki, za których stratę mogą się winić jedynie piłkarze Arsene'a Wengera. Każda stracona po frajerskiej organizacji w obronie - jedna w kompletnym zamieszaniu, w którym dali się ograć jak dzieci i dwie po rzucie rożnym, gdzie głowy Kanonierów powinny pracować nie tylko, zderzając się z futbolówką.

Ostatnimi czasy Arsenal bardzo szybko daje sobie strzelić gola, praktycznie na samym początku starcia. Tym razem już w 12. minucie Dawson cieszył się z otwarcia wyniku, po wspomnianym stałym fragmencie gry. Radość trwała krótką chwilę, bo Alexisowi nie brakło sportowej złości i chwilę później wyrównał. Znakomicie przyjął piłkę na klatkę piersiową, nie uległ też naporom rywali w polu karnym i skrzętnym strzałem pokonał Fostera. Co z tego? Skoro później po boisku bezproduktywnie biegali Ramsey, Welbeck czy Walcott, można było tylko załamywać ręce, patrząc na taką grę.

I tak do końca pierwszej połowy... i przez całą drugą. W takich chwilach potrzebna jest większa motywacja niż samolot lecący z hasłem wspierającym Arsene'a Wengera. Nie było widać żadnego przełamania w tym, co prezentowali Kanonierzy. Dość tego, że brakowało impulsu w ofensywie, to jeszcze defensywa popisywała się koszmarną organizacją przy stałych fragmentach i nie tylko. Druga bramka dla West Bromu padła w totalnym zamieszaniu, gdzie czwórka obrońców została praktycznie przelobowana podaniem, a Robson-Kanu mógł po dwóch minutach spędzonych na murawie cieszyć się ze zdobytego gola.

Cios kończący, czyli trzecie trafienie padło w taki sam sposób jak pierwsza bramka w meczu. Nawet nie zmienił się strzelec gola. Dawson po prostu wykorzystał złe ustawienie defensorów i przypieczętował trzy punkty dla swojego zespołu.

Arsenal chyba nie potrafi przegrywać w dobrym stylu, pokazując choćby odrobinę waleczności. Dlatego trudno powiedzieć cokolwiek pozytywnego o grze londyńczyków. Brakuje zawodników wyróżniających się, wnoszących coś do zespołu. Brakuje 32-letniego Cazorli, którego nie potrafi zastąpić żaden z młodszych zawodników. Nie da się mówić o kompletnym środku pola, gdzie gra nieokrzesany Xhaka, Chamberlain nie mający jak rozwinąć skrzydeł i Ramsey... - wiadomo, że grał dziś w wyjściowej jedenastce, jednak co robił przez 90 minut?

Podsumować występ The Gunners da się tylko w jeden sposób: Przegrana 3-1 przeciwko WBA to żałosny pokaz bezsilności, który powinien dać do myślenia wszystkim twierdzącym, że 28-letni Theo Walcott to wciąż młody, utalentowany gracz, w którym drzemie niesamowity potencjał. Alex Oxlade-Chamberalin również nie jest już 17-letnim, obiecującym skrzydłowym sprowadzonym z Southamptonu. Czas na zmiany. I to chyba nie tylko na stanowisku trenera stawiającego od lat na tych samych, "młodych" i "zdolnych" graczy.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich AlbionPamiątki kibica Arsenalu autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
platinium komentarzy: 634 22.03.2017, 15:14

Redzik

Bardzo dobre spotkanie Polaka i to z najlepszą drużyną Championship. Chciałbym Go też zobaczyć na pozycji defensywnego pomocnika bo wydaje mi się że trochę się marnuje na ŚO.

mistiqueAFC komentarzy: 22509 22.03.2017, 15:10

@pb

Ja mam połowę drugiego odcinka i nic specjalnego do tej pory zobaczyłem.No, ale nic.Może niedługo coś się zacznie dziać

kanonier21afc komentarzy: 2117 22.03.2017, 14:52

Termalica jest wysoko w tabeli to jedno ale trzeba wziąć pod uwagę że wygrali 1 z ostatnich 10 meczów.
Może były też jakieś inne powody zwolnienia Michniewicza, kontrowersyjny to on jest bo widać jak się udziela na twitterze.

Orandzo komentarzy: 3261 22.03.2017, 14:47

@polandblood
Chód, mowa, akcent no i jeszcze te chrząknięcia XD
youtube.com/watch?v=A_zbR2trnGI

mallen komentarzy: 12851 22.03.2017, 14:46

Antonio Conte planuje złożyć ofertę za Benjamina Mendy'ego i Bernardo Silvę.

Daily Mirror

schnor25 komentarzy: 13003 22.03.2017, 14:42

Znowu Czesia wywalili? Ten biedak nie ma szans się wykazać, a może właściciele (tym razem) Termalici uznali, że ta może walczyć o TOP3?

polandblood komentarzy: 8988 newsów: 1 22.03.2017, 14:35

mistiqueAFC

Taboo pierwszy sezon rozkręca się dopiero pod koniec. Hardy gra świetnie. Chód, mowa, akcent. Robi wrażenie. Warto dać mu szansę.

Redzik komentarzy: 9725 newsów: 14 22.03.2017, 14:34

Krystian Bielik vs Newcastle [HD] - wszystkie zagrania

https://www.youtube.com/watch?v=q5vAq8Rb6Bo&feature=youtu.be

karmel567 komentarzy: 2845 22.03.2017, 14:22

simpllemann

Zgadzam się i właśnie dlatego tak bardzo "razi" i dziwi mnie ta decyzja. To tak jakby WBA teraz zwolniło Pulisa. No, ale cóż czas pokaże jak skończy Termalica.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42967 newsów: 251 22.03.2017, 14:19

Swoją drogą, ktoś ostatnio pokazywał kursy bukmacherskie na szkoleniowca Arsenalu i był tam Michniewicz. Dziś kurs na niego powinien być niższy. I to znacząco, bo już jest bezrobotny.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42967 newsów: 251 22.03.2017, 14:17

karmel567
Może im ten lider za bardzo uderzył do głowy?
I nie było tak, że Termalica grała źle. Grała całkiem przyzwoicie, ale brakowało skuteczności.

karmel567 komentarzy: 2845 22.03.2017, 14:13

simpllemann

Widocznie Termalika ma większe ambicje. ;)
Moim zdaniem pożałują tej decyzji. Michniewicz to nie wielki trener, ale na realia polskiej ligi co najmniej solidny.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42967 newsów: 251 22.03.2017, 14:11

Michniewicz robił bardzo dobrą robotę w Niecieczy. Co prawda ostatnio mają gorszy okres, ale i tak uważam, że wyniki były ponad stan. Zupełnie niezrozumiała dla mnie decyzja.

TomekO komentarzy: 670 22.03.2017, 14:04

Taboo super serial, już jest zamówienie na następny sezon, dla mnie to była taka bardziej mroczna Lalka, a Hardy jak Wokulski :)

karmel567 komentarzy: 2845 22.03.2017, 14:01

Michniewicz zwolniony, nie rozumiem polskiej piłki... Potem nie ma co się dziwić, że klub w jednym sezonie jest w pierwszej 8, a w następnym walczy o utrzymanie. Zero stabilizacji.

kamilo_oo komentarzy: 14674 22.03.2017, 13:58

Czesiu Michniewicz wolny! Brać!

mistiqueAFC komentarzy: 22509 22.03.2017, 13:53

Nie wiem jak można usypiać na Westworld... :D

hot995 komentarzy: 3133 22.03.2017, 13:44

Ospina poradzi sobie tak jak w ostatnim spotkaniu z WBA. Od przeciętnego bramkarza oczekiwać można jedynie przeciętnych meczów.

Kaczaza komentarzy: 4144 22.03.2017, 13:44

Na Westworld to notorycznie zasypiam, emocje jak na wykopkach

seeboq komentarzy: 34 22.03.2017, 13:42

co sądzicie na postawienie hajsu na Walie w meczu z Irlandią?

lucasnoline komentarzy: 4514 22.03.2017, 13:41

Tak jak Hardy'iego bardzo lubie, to Taboo nie wciągnął mnie w ogóle. Mimo, że fajnie wykreował swoją postać, to nie porywa mnie fabuła.

Womanizer komentarzy: 3488 22.03.2017, 13:40

Nie nastawiałbym sie na korzystny wynik, Guardiola doskonale wie jak znami grać, jego Bayern nas pyrkał w LM bez problemów, a City w grudniu też nas zmiotło mimo że byliśmy w dużo lepszej formie niż teraz, założy nam znowu taki pressing że nie będziemy wiedzieć co sie dzieje.

MarkOvermars komentarzy: 3450 22.03.2017, 13:26

Niepewne wyjścia przy grze City na pewno nie wyjdą nam na dobre ale może chociaż jakąś paradę ładna pokaże :p

mallen komentarzy: 12851 22.03.2017, 13:18

Na necie pojawiają się informacje, że trenuje normalnie z Chile.

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 22.03.2017, 13:18

Ospina w bramce, czyli niepewnych wyjść na przedpole ciąg dalszy.

kb8konrad komentarzy: 1176 22.03.2017, 13:18

Taboo świetny serial , mroczny bardziej podobał mi sie niż Westworld.

noxu (zawieszony) komentarzy: 51 22.03.2017, 13:14

tak leżą razem z Ozilem w łóżku i grają w fife Bayernem.

mallen komentarzy: 12851 22.03.2017, 13:13

Było jakieś info o zdrowiu Alexisa?

MarkOvermars komentarzy: 3450 22.03.2017, 13:10

Cech może wypasc, Ospina spokojnie sobie poradzi

MarkOvermars komentarzy: 3450 22.03.2017, 13:09

Westworld moim zdaniem był co najmniej średni ale o tabu słyszałem dobre opinie

noxu (zawieszony) komentarzy: 51 22.03.2017, 12:54

jak aroganckim zjeb...trzeba być żeby pomimo samych porażek i nie osiągnięcia praktycznie niczego przez wiele lat dalej się uśmiechać i podpisywać sobie kontrakty na kolejne lata...dla mnie to jest kawał mocno chorego człowieka...

mistiqueAFC komentarzy: 22509 22.03.2017, 12:52

Oglądał ktoś serial Tabu?Właśnie się za niego biorę, a z tego co widzę to w necie jest bardzo dobrze oceniany.Ostatni serial HBO jaki widziałem to Westworld więc wymagania co do Tabu mam wysokie

mistiqueAFC komentarzy: 22509 22.03.2017, 12:39

Obczajcie filmik Bellerina i Pumy na fejsie :D

Mzil komentarzy: 80 22.03.2017, 12:36

Sources saying Ivan Gazidis is set to leave. He wanted AW to go but that didn't happen (not sure).

3rdpitch komentarzy: 2393 22.03.2017, 12:28

Michniewicz sacked. Arsene still stands.

thegunner4life komentarzy: 3133 22.03.2017, 11:33

Rewolucja Wengera będzie polegała nam tym, że teraz 5 miejsce jak trofeum. I co roczny blamanż w 1/16 LE.

Womanizer komentarzy: 3488 22.03.2017, 11:30

Dopóki Wenger jest za sterami nasz poziom to LE i trzeba to uczciwie przyznać, bo przegrywać po 5-1 CO ROKU to sobie może Legia czy inny Zagrzeb.

Ja już np mam dość LM i wiecznych kompromitacji, nawet meczy w towarzystwie znajomych już sie odechciało oglądać z Topem Europy i Anglii bo tylko kupa wstydu na koniec.

SoulStorm komentarzy: 2140 22.03.2017, 11:25

Cech wypada na 4 tygodnie a to oznacza,że Ospina zagości na dłużej w bramce.

karmel567 komentarzy: 2845 22.03.2017, 11:25

mistiqueAFC

Niestety to też realny scenariusz, ale dopóki jest szansa to nie dopuszczam do siebie takiej myśli.
Też chce odejścia Wengera, ale niekoniecznie kosztem straty Ligi Mistrzów.
Powodów do pożegnania Francuza już jest wystarczająco.

mistiqueAFC komentarzy: 22509 22.03.2017, 11:16

@karmel

To lepiej zacznij sobie wyobrażać AFC w LE, albo nawet bez europejskich pucharów w przyszłym roku

karmel567 komentarzy: 2845 22.03.2017, 11:16

ZielonyLisc

W czasach, gdy co rok sprzedawaliśmy najlepszych piłkarzy to Wengera można było podziwiać za stabilizacje. Teraz ta stabilizacja stała się przekleństwem francuza, bo przez nią stoimy w miejscu. :))

Beliar84 komentarzy: 604 22.03.2017, 11:14

karmel567

Trzymamy ten sam poziom od 10 lat.
Czy mamy się z tego powodu cieszyć?

karmel567 komentarzy: 2845 22.03.2017, 11:14

Wielu chce porażek Arsenalu, a najlepiej wypadnięcia z TOP 4, żeby tylko zwolnili Wengera, a potem oczekują wielkiej rewolucji i ogromnych transferów.
Tak się składa, że brak Ligi Mistrzów, może nam poważnie pokrzyżować plany transferowe, dlatego ja nie wyobrażam sobie Arsenalu poza TOP4.

ZielonyLisc komentarzy: 5858 22.03.2017, 11:12

Karmel

W końcu Wenger gwarantuje stabilizację :D

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42967 newsów: 251 22.03.2017, 11:08

Najlepsze jest to, że pewnie najgłośniej krzyczeć po porażkach będą ci, którzy ich teraz chcą.

karmel567 komentarzy: 2845 22.03.2017, 11:05

Rok temu po 27 kolejkach mieliśmy 51 pkt, teraz mamy zaledwie punkt mniej. Można powiedzieć, że trzymamy poziom, to rywale grają lepiej. :P

SoulStorm komentarzy: 2140 22.03.2017, 10:57

Coraz bardziej tkwię w przekonaniu,że Wenger oszalał. Dla mnie to "Mania Wielkości". Inaczej tego nie mogę ująć.

Womanizer komentarzy: 3488 22.03.2017, 10:55

Przegramy z City na Emirates + odpadniemy z Fa Cup to będzie inaczej ćwierkał, media go wtedy tak zjedzą z kibicami że to co miał Mou w Chelsea w ostatnim sezonie to pikuś przy tym.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42967 newsów: 251 22.03.2017, 10:53

Zimnoch śmiał się, że Szpilka walczy z kelnerami, a teraz czytam, że ten pierwszy ma odbyć pojedynek z Michaelem Grantem. Z pięściarzem, który w tym roku skończy 45 lat.
Grant, Mollo (2 razy), McCall, Bińkowski, Rekowski, Airich. Prawdziwy dom spokojnej starości.

SoulStorm komentarzy: 2140 22.03.2017, 10:52

Podobno Wenger powiedział,że wyniki które osiąga nie mają wpływu na to czy odejdzie z klubu.
Boże widzisz i nie grzmisz !

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Liverpool 22.12.2017 - godzina 20:45
? : ?