Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace

Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace 21.04.2019, 19:18, Jakub Knapik 938 komentarzy

Nie tak zapewne wyobrażaliśmy sobie to świąteczne popołudnie. W sytuacji, gdy rywale w walce o TOP4 potknęli się, Kanonierzy nie mieli prawa zgubić punktów na własnym stadionie z drużyną znajdującą się w drugiej połowie tabeli. Niestety, stało się zupełnie na odwrót.

Zespoły przystąpiły do tego starcia w następujących składach:

Arsenal: Leno, Mustafi, Koscielny, Mawropanos, Kolasinac, Elneny, Guendouzi, Jenkinson, Özil, Lacazette, Aubameyang

Ławka rezerwowych: Cech, Maitland-Niles, Monreal, Torreira, Mchitarian, Iwobi, Nketiah

Crystal Palace: Guaita, Ward, Wan-Bissaka, Dann, Kelly, Meyer, Milivojevic, McArthur, Kouyate, Zaha, Benteke

Ławka rezerwowych: Hennesey, van Aanholt, Townsend, Ayew, Batshuayi, Sako, Riedewald

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wynik otworzył Christian Benteke po uderzeniu głową. Linię spalonego złamał Carl Jenkinson, a Belga nie upilnował Shkodran Mustafi

W 40. minucie Wan-Bissaka zagrywa ręką w polu karnym, jednak Jon Moss zamiast na wapno, wskazuje na rzut rożny, mimo protestów graczy Arsenalu.

Pod sam koniec pierwszej połowy, świetną podwójną paradą popisał się Bernd Leno, który zatrzymał strzał i dobitkę Kouyate.

Jedna z pierwszych akcji drugiej połowy przyniosła wyrównanie. Do zaskakującego podania od Lacazette'a dotarł Mesut Özil, który następnie cudownie zmieścił piłkę między krótkim słupkiem, a bramkarzem.

Gdy wydawało się, że druga bramka dla Arsenalu jest kwestią czasu, 61 minuta przyniosła kolejny cios w twarz dla Kanonierów. Kardynalny błąd popełnia Mustafi, a do piłki dociera Wilfried Zaha i pokonuje Leno w sytuacji sam na sam.

Niespełna 8 minut później, po rzucie rożnym, McArthur wpakował piłkę do bramki. Na spalonym znajdował się Kouyate, który, wydawać by się mogło, zasłaniał całą sytuację bramkarzowi, ale sędzia Moss swojej decyzji nie zmienił.

W 77. minucie, po dobrej akcji Aubameyanga, piłka po odbiciu się od nogi obrońcy wraca do Gabończyka, który pewnie umieszcza piłkę w siatce, dając nadzieję Kanonierom na odwrócenie losów meczu.

Na minutę przed końcem doliczonego czasu gry, doskonałą okazję zmarnował Iwobi, który z krawędzi pola karnego oddał lekki strzał prosto w ręce bramkarza.

Crystal PalaceRaport pomeczowy autor: Jakub Knapik źrodło: własne
AlexVanPersie komentarzy: 806423.04.2019, 23:59

Żiżek widze słuchany.

A Marks, Hegel, Lacan odrobiony i przeczytany?

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1423.04.2019, 22:47

@Womanizer: nie jaja tylko charakter i walka do konca.
Szkoda tych punktow, bo moglibysmy byc przed nimi, ale kto nam zabronil strzelic w 90 np z Liverpoolem czy wlasnie Tottenhamem na wage 3pkt?

Marcel90 komentarzy: 809623.04.2019, 22:44

@Womanizer: Gra sie do konca i tyle. Jeden powie, ze jaja, ktos inny, ze fart a jeszcze ktos inny, ze maja charakter

I na dokładke
Barca-Spurs 1:1 (Moura 85) gol na wage awansu z grupy.

Jednym słowem JAJA.

Marcel90 komentarzy: 809623.04.2019, 22:39

Trzeba patrzec na siebie, nie musimy na nikogo liczyc. Zrobic swoje i dziekuje. Pozostaly nam 4 mecze gdzie mamy mozliwosc potknac sie 1-2 razy ( w przypadku gdy Chelsea nie wygra z United) a na zadne potegi nie gramy. Jak nie zakonczymy sezonu w top 4 to tylko i wylacznie na wlasne zyczenie

kubex komentarzy: 574423.04.2019, 22:39

co jak co.. ale Totki liderów to mają. Jak nie jeden to drugi daje punkty.

mallen komentarzy: 2123923.04.2019, 22:37

GO GO AJAX!

Kysio2607 komentarzy: 1336023.04.2019, 22:35

biorąc pod uwagę ich skupienie się na LM to pewnie gdzieś jeszcze jakis remis im wpadnie, gorzej, że my musimy wszystko do konca wygrac :D Niby po Valencii mamy Brighton u siebie no ale xD

mallen komentarzy: 2123923.04.2019, 22:35

I po co to oglądałem...

schnor25 komentarzy: 1854623.04.2019, 22:35

Typowy Tottenham w tym sezonie, wciskają bramki w okolicach 90 minuty na wagę 3 punktów :)

jurasmolas44 komentarzy: 184023.04.2019, 22:34

Jakby nie było to zasłużyli na 3pkt. Oby Brighton poleciało bo od 1 min oglądać wybijanie na oślep nie świadczy dobrze o bpl

arsenallord komentarzy: 29688 newsów: 11723.04.2019, 22:33

Tottenhamu już nie wyprzedzimy.

kaziu874 komentarzy: 672923.04.2019, 22:33

Gdyby Arsenal nie dał klapy ostatnio to by był ten komfort, a kurczaki grają do końca, nie ma co płakać.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.04.2019, 22:32

Ale smutno. Nie pozwalali się zbliżyć to z daleka huknął...

mallen komentarzy: 2123923.04.2019, 22:31

Nieeeeee

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.04.2019, 22:31

@Freo98:
Efron's appearance caused a stir with some fans, who believed the American film star to be an Arsenal fan, having been spotted at a game at the Emirates once wearing a Gunners shirt.

Takie szybkie odniesienie. Nie zdziwię się jak przyszedłby na półfinal LE w koszulce Chelsea. A potem na półfinał LM Tottenhamu.

arsenallord komentarzy: 29688 newsów: 11723.04.2019, 22:30

Wiedziałam. Oni zawsze w końcówce strzelają.

markiz0 komentarzy: 73723.04.2019, 22:28

Jeśli Tottenham wciśnie coś w końcówce, to będzie bardziej boleć. Zadziwiające, że wciąż mamy szansę na TOP3. Gdybyśmy wygrali z CP to mielibyśmy luzik.

FIFAfanARS komentarzy: 16523.04.2019, 22:27

@Matelko: Szykuj się ;))

Freo98 komentarzy: 632223.04.2019, 22:21

Zac Efron a kiedyś byles spoko

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 823.04.2019, 22:20

Nie ma co się śmiać z Tottenhamu, bo my także gramy z Brighton u siebie i na bank taktyka gości będzie taka sama jak dziś z Tottenhamem.

arsenallord komentarzy: 29688 newsów: 11723.04.2019, 22:17

Tottenham to wygra na bank.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.04.2019, 22:14

ufff zawał ;D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.04.2019, 22:14

Murray to jest złoto nad złotem na podmęczonego rywala. Gdyby gościa wprowadzać w lepszym klubie na ostatni kwadrans to by cyferki robił jak Džeko w Machesterze City jako joker.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.04.2019, 22:04

Murray coś wsadzi ;P

Czeczenia komentarzy: 1247523.04.2019, 22:03

Patrząc na wyjazdową formę AFC i ogólnie formę United, to nawet punkcik z Brighton może być niezłą zaliczką dla kur.

Matelko komentarzy: 320523.04.2019, 21:54

Piast Gliwice włączył się w walki o mistrza Polski. Puchary mają już w zasięgu ręki.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.04.2019, 21:50

@NineBiteWolf

Pierwsza godzina była najnudniejsza, więc głupio by było teraz zrezygnować.

Ja się właśnie obawiałem, że może mi być ciężko zrozumieć Zizka (tematyka + "akcent" + mój tylko solidny angielski) więc katowałem jego wywiady i wykłady przed debatą. I odniosłem wrażenie, że w tym wstępie nie powiedział nic nowego, tylko starał się jakoś streścić swoje ogólne przemyślenia.

Kowal96 komentarzy: 1758923.04.2019, 21:49

Brighton się na pewno zepnie, bo jeszcze nie są pewni pozostania w PL. Oby jakimś cudem utrzymali wynik.

Kowal96 komentarzy: 1758923.04.2019, 21:47

Tottki pewnie myślą o półfinale LM, a nie tam o jakiejś ogórkowej lidze.

FIFAfanARS komentarzy: 16523.04.2019, 21:46

@Kysio2607:
Dzięki za relację z pierwszej połowy :)

Kysio2607 komentarzy: 1336023.04.2019, 21:45

@FIFAfanARS: sorki skupilem sie na ogladaniu i nie wbijalem na k.com :D

Tottki ekonomicznie, Brighton zepsulo mega jedna kontrę, no i marnują SFG (klasycznie albo za krotko albo za długo xD).

Pewnie Kury cos wcisna, bo jak przykręcą śrubę to pachnie golem. Optycznie to nie jest jakaś deklasacja, ale z 2 razy bylo gorąco.

FIFAfanARS komentarzy: 16523.04.2019, 21:43

@lays: No. Prawie jak z Arsenalu po ostatnim meczu ;)))

lays komentarzy: 3987123.04.2019, 21:42

Jak Brighton to dowiezie to niesamowita beka bedzie

FIFAfanARS komentarzy: 16523.04.2019, 21:39

Totki mają, zdawałoby się, najłatwiejszych przeciwników spośród drużyn, które walczą o miejsca 3-4, ale nadzieja umiera ostatnia. Z taką skutecznością to kto wie? Oby w drugiej połowie nie otworzył się worek z bramkami...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.04.2019, 21:37

@Matelko:

No tak, Opta już zmieniła na 0,07, oficjalny profil Premier League podał, że dokładnie 7,69 sekund.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.04.2019, 21:31