Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace

Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace 21.04.2019, 19:18, Jakub Knapik 938 komentarzy

Nie tak zapewne wyobrażaliśmy sobie to świąteczne popołudnie. W sytuacji, gdy rywale w walce o TOP4 potknęli się, Kanonierzy nie mieli prawa zgubić punktów na własnym stadionie z drużyną znajdującą się w drugiej połowie tabeli. Niestety, stało się zupełnie na odwrót.

Zespoły przystąpiły do tego starcia w następujących składach:

Arsenal: Leno, Mustafi, Koscielny, Mawropanos, Kolasinac, Elneny, Guendouzi, Jenkinson, Özil, Lacazette, Aubameyang

Ławka rezerwowych: Cech, Maitland-Niles, Monreal, Torreira, Mchitarian, Iwobi, Nketiah

Crystal Palace: Guaita, Ward, Wan-Bissaka, Dann, Kelly, Meyer, Milivojevic, McArthur, Kouyate, Zaha, Benteke

Ławka rezerwowych: Hennesey, van Aanholt, Townsend, Ayew, Batshuayi, Sako, Riedewald

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wynik otworzył Christian Benteke po uderzeniu głową. Linię spalonego złamał Carl Jenkinson, a Belga nie upilnował Shkodran Mustafi

W 40. minucie Wan-Bissaka zagrywa ręką w polu karnym, jednak Jon Moss zamiast na wapno, wskazuje na rzut rożny, mimo protestów graczy Arsenalu.

Pod sam koniec pierwszej połowy, świetną podwójną paradą popisał się Bernd Leno, który zatrzymał strzał i dobitkę Kouyate.

Jedna z pierwszych akcji drugiej połowy przyniosła wyrównanie. Do zaskakującego podania od Lacazette'a dotarł Mesut Özil, który następnie cudownie zmieścił piłkę między krótkim słupkiem, a bramkarzem.

Gdy wydawało się, że druga bramka dla Arsenalu jest kwestią czasu, 61 minuta przyniosła kolejny cios w twarz dla Kanonierów. Kardynalny błąd popełnia Mustafi, a do piłki dociera Wilfried Zaha i pokonuje Leno w sytuacji sam na sam.

Niespełna 8 minut później, po rzucie rożnym, McArthur wpakował piłkę do bramki. Na spalonym znajdował się Kouyate, który, wydawać by się mogło, zasłaniał całą sytuację bramkarzowi, ale sędzia Moss swojej decyzji nie zmienił.

W 77. minucie, po dobrej akcji Aubameyanga, piłka po odbiciu się od nogi obrońcy wraca do Gabończyka, który pewnie umieszcza piłkę w siatce, dając nadzieję Kanonierom na odwrócenie losów meczu.

Na minutę przed końcem doliczonego czasu gry, doskonałą okazję zmarnował Iwobi, który z krawędzi pola karnego oddał lekki strzał prosto w ręce bramkarza.

Crystal PalaceRaport pomeczowy autor: Jakub Knapik źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
kamilo_oo komentarzy: 2282723.04.2019, 21:31

Trzeba będzie odpalić drugą połowę kuraków

WilSHARE komentarzy: 17905 newsów: 823.04.2019, 21:30

Nawet Ledley King utracił swoje największe trofeum w koszulce Tottenhamu po bramce Longa.

NineBiteWolf komentarzy: 11621 newsów: 4923.04.2019, 21:25

@ChatCrapGetBanged: Obejrzałem pierwszą godzinę i nadal próbuję ogarnąć swoim umysłem, o czym mówił Zizek, dla mnie to brzmiało jakby prześlizgiwał się od jednej kwestii do drugiej. Ale na pewno niedługo wrócę do tej debaty i spróbuję zrozumieć. :P

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.04.2019, 21:23

@NineBiteWolf

Jeden punkt to marzenie w takim meczu, nie ma się co dziwić.

Nadrobiłeś debatę? xd

Matelko komentarzy: 140823.04.2019, 21:21

@FIFAfanARS: zaczekam (o ile będzie 0:0) do 89 minuty:D

FIFAfanARS komentarzy: 16523.04.2019, 21:20

@Matelko: No to nawijaj szybko ;)

Kanonierro komentarzy: 130923.04.2019, 21:19

Panowie widzieliście na kanale na YT ArsenalScoutHD filmik o Mustafim???? zapraszam do oglądania..

Matelko komentarzy: 140823.04.2019, 21:17

po moim symbolicznym komentarzu dla fanów Arsenalu - 444 panie bramka dla Brighton:)

NineBiteWolf komentarzy: 11621 newsów: 4923.04.2019, 21:15

@ChatCrapGetBanged: Szanuję Twój avatar. Spowalnianie gry przez Ryana jest natomiast dziwne, bo Brighton gra całkiem nieźle póki co.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.04.2019, 21:15

Fakty są takie, że Tottenham bez celnego strzału. Brighton jest w stanie to dowieźć. Albo nawet Glen Murray na podmęczonych... :D

FIFAfanARS komentarzy: 16523.04.2019, 21:13

@Kysio2607:
Przewaga kurczaków bardzo widoczna, jak wynikałoby ze statystyk?

Kysio2607 komentarzy: 1335723.04.2019, 21:11

Ten Bernardo na lewej Brighton to gra jak profesor na razie :D

FIFAfanARS komentarzy: 16523.04.2019, 21:10

@Matelko: 6-1 W strzałach.
Posiadanie pilki: 70-30%.
Wiem, to tylko cyferki, ale raczej marne szanse ;)

Matelko komentarzy: 140823.04.2019, 21:06

Kurczaczki oby tak do końca :)

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.04.2019, 21:04

Brighton goalkeeper Matt Ryan has already begun to time waste against #thfc with just ten minutes gone.

Szanujesz - plusujesz

Kowal96 komentarzy: 1580023.04.2019, 21:04

Brawo Long, bardzo ładna bramka :D

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 523.04.2019, 21:01

Na początku Mustafi grał solidnie @Traitor

Matelko komentarzy: 140823.04.2019, 21:01

@Argudo: te 6 sec to jest chyba kolorowane ja włączyłem stoper w powtórce i od momentu rozpoczęcia spotkania do czasu kiedy piłka przekroczyła linię bramkową wyszło : 7,78, no chyba, że stoper w telefonie zakłamuje:)

Argudo komentarzy: 10770 newsów: 623.04.2019, 20:57

Pamiętam, że na początku gry dla nas Mustafi był naszym talizmanem. Teraz jest talizmanem naszych przeciwników xd

Argudo komentarzy: 10770 newsów: 623.04.2019, 20:56

0.06 - At just six seconds, Shane Long has scored the fastest goal in @premierleague history. Record.

Traitor komentarzy: 7741 newsów: 2323.04.2019, 20:56

Pamietacie Mustafi unbeaten run? xDD

Matelko komentarzy: 140823.04.2019, 20:51

wow jakiś rekord aż włączyłem stoper wyszło 7,78 sec Wooooowwwwwww

Kysio2607 komentarzy: 1335723.04.2019, 20:49

@AlexVanPersie: sporo racji. Pamiętam jak byłem na Emirates w wygranym 4:1 meczu z Palace, gdzie Mustafi mi bardzo zaimponowal (xD). Zagrał wtedy świetny mecz, ale największe wrażenie zrobiło na mnie to jak dyrygował, motywował, ustawiał.

no i w sumie Twoje ostatnie zdanie idealnie Niemca podsumowuje xD

Matelko komentarzy: 140823.04.2019, 20:46

1 min Southampton gol

ZelGrey komentarzy: 232723.04.2019, 20:28

@Womanizer napisał: "Torreira też nie grał wszystkiego bo ma ~2100 minut ligowych, gdzie taki Pogba ma ~2700 czy Kante ~3000 minut (cała trójka kluczowa w środku pola danych ekip)"
Osobiscie nie zestawialbym minut Torreiry z Pogba czy Kante, zwazywszy na to ze to pierwszy sezon Urusa w tej lidze. W zwiazku z tym w pierwszych kolejkach gral malo (bo dopiero adaptowal sie do stylu gry zespolu i uczyl jezyka), tak samo jak w morderczym okresie zimowym musial miec nieco mniej minut. Dodatkowo sila rzeczy na ilosc minut spedzonych na boisku wplynela tez ostatnia czerwona kartka, co jest nieco inna kategoria absencji niz slaba forma lub kontuzje.

Sobieski14 komentarzy: 465923.04.2019, 20:24

@Womanizer napisał: ""przez to co sie dzieje u naszych rywali" Jakby u nas było kolorowo."
Ty chyba zbyt bystry nie jesteś... nie przyszło Ci do głowy że moim zdaniem jest u nich mniej "kolorowo" niż u nas?
Jedyne co Ci przyszło do głowy to to że uważam że u nas nie ma problemów skoro napisałem że u nich są?
Serio chłopie...

Womanizer komentarzy: 767223.04.2019, 20:21

@Sobieski14:

To kończ bo juz sam sie zaplątałeś :) Napisałeś że top4 to obowiązek minimum, a nawet top3 powinno być. Podając powód "przez to co sie dzieje u naszych rywali" Jakby u nas było kolorowo.

Fabri4 komentarzy: 8283 newsów: 4923.04.2019, 20:20

Wypożyczenie Smith Rowe'a jest piękne. Zagrał dokładnie 1 (jedną!) minutę, Tak - wiem, że był kontuzjowany, ale to nadal wygląda komicznie

ds95 komentarzy: 14223.04.2019, 20:20

"Skandal na Emirates. Arsenal 2-3 CP."

AlexVanPersie komentarzy: 773123.04.2019, 20:20

Kościelny to bardzo dobry obrońca, ale musi mieć kogoś koło siebie kto będzie DOWODZIŁ obroną, bo on tego nie umie.

Dlatego z Perem byli tacy dobrzy, bo Per myślał i ustawiał obronę.

Dlatego też z Sokratisem grają wyżyny, bo Sokratis bierze na siebie darcie mordy i głośne dyrygowanie.

Mustafi z kolei spełnia warunek darcia mordy i ustawiania kolegów, niestety nie spełnia warunku posiadania rozumu.

WilSHARE komentarzy: 17905 newsów: 823.04.2019, 20:20

@Matelko napisał: "https://www.youtube.com/watch?v=kqpItIMQEpw

krótkie przypomnienie kapitana"


Tęskno za całym tamtym Arsenalem. 1:03 - kto by się tego spodziewał.

Sobieski14 komentarzy: 465923.04.2019, 20:19

Czy ktoś w ogóle może w jakikolwiek sposób racjonalnie spróbować wyjaśnić jak Emery doszedł do wniosku że postawi Jenkinsona na Zahe?

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 523.04.2019, 20:18

@Kredens: ale i tak pomogłeś mi znaleźć, bo sobie przypomniałem xD

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 523.04.2019, 20:17

@Kredens: To nie fizyka tylko geografia, linie nie pokazujące żadnej zależności, a jedynie łączące punkty o tej samej wartości danego parametru.

Sobieski14 komentarzy: 465923.04.2019, 20:11

@Womanizer napisał: "eksty że top4 to obowiązek, bo inni mają problemy, A MY NIE MAMY (albo mamy mniej niż oni) są zbędne."

Napisałem że też mamy swoje problemy a Ty mi tu capslockiem próbujesz wmówić że twierdzę ze nie mamy xd
kończę dyskusję, pozdrawiam

Kredens komentarzy: 257923.04.2019, 20:11

@MaciekGoooner:

chodzi ci o izobary, izotermy i izo cos tam ? , ale to by było chyba za proste

Czeczenia komentarzy: 1040823.04.2019, 20:01

Aż strach pomyśleć jaką maszynę zrobiłby z Iwobiego Guardiola.

Traitor komentarzy: 7741 newsów: 2323.04.2019, 19:58

Robin van Persie - lewoskrzydłowy - pierwsze dwa sezony w Arsenalu 3600 min - 21 goli

Alex Iwobi - 9800min, - 18 goli - 4 sezon

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 523.04.2019, 19:56

Maturzyści z fizyki, jak się nazywały te krzywe obrazujące zmiany ciśnienia, temperatury i objętości?

Matelko komentarzy: 140823.04.2019, 19:56

Czy wiecie , że z obecnej kadry naszym najlepszym strzelcem w Arsenalu jest Aaron?

1. Aaron Ramsey - 64 (od 2008)
2. Mesut Özil - 43 (od 2013)
3. Pierre-Emerick Aubameyang - 34 (od 2018)
4. Alexandre Lacazette - 32 (od 2017) / Danny Welbeck - 32 (od 2014)
5. Uwaga ! Laurent Koscielny - 27! ( od 2010)

Redzik komentarzy: 15380 newsów: 9223.04.2019, 19:54

@NineBiteWolf: i jak zaczynam nową karierę to na etapie wczytywania nowej gry też wyrzuca błąd. Działo cacy przez dwa tygodnie i nagle dziś - CYK - i nie działa.

Womanizer komentarzy: 767223.04.2019, 19:53

@Sobieski14:

I co z tego że 90% ludzi za Wengera go sprzedawało, skoro do meczu z United na OT 2-2, Holding był naszym najrówniejszym obrońcą, i zdecydowanie grał najlepiej w swojej karierze?

Sokratis 22 mecze w lidze, czyli 12 pauzował. 30% nieobecności to sporo. Jak porównasz z takim Alderweireldem, Rudigerem czy VVD którzy zagrali po 30-32 mecze.

Xhaka od marcowej przerwy na reprezentacje (a tu maj za pasem) jest w zasadzie bezużyteczny bo drugi raz leczy kontuzje.

Torreira też nie grał wszystkiego bo ma ~2100 minut ligowych, gdzie taki Pogba ma ~2700 czy Kante ~3000 minut (cała trójka kluczowa w środku pola danych ekip)

I to jest fakt a nie opinia, nasi kluczowi piłkarze, wcale nie opuścili mniej od kluczowych piłkarzy Chelsea czy Utd, więc teksty że top4 to obowiązek, bo inni mają problemy, A MY NIE MAMY (albo mamy mniej niż oni) są zbędne.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.04.2019, 19:52

Denis Suarez kontuzjowany, a do końca sezonu same finały, więc raczej sobie nie pogra.

Można już zacząć mówić Kallstrom >>> Suarez. Albo Suarez = Viviano.

Sobieski14 komentarzy: 465923.04.2019, 19:51

@ArsenalChampion napisał: "przecież Holding to był nasz najlepszy środkowy obrońca w październiku/listopadzie ,a to ze go rok temu 90 % ekspertów tutaj wysyłała do ekstraklasy , to co to jest w ogóle za argument"

Taki że słabe jest szukanie słabości teraźniejszego Arsenalu w braku zawodnika na którego nikt tu kompletnie nie liczył i nie chciał widzieć.
Przecież to podobno wielki błąd był że on został, a Chambers poszedł na wypożyczenie.

Holdinga bardzo lubię i od dawna pisałem że to będzie top śo ale on wcześniej też miał takie okresy, równie dobrze mógłby mieć kolejną zniżkę formy. Kosa wrócił po takiej długiej kontuzji, wszedł do gry nieprzygotowany i po dwóch meczach wszyscy go jechali... dopiero jak z Chelsea zagrał 10/10 to się odwróciło. Z Holdingiem pewnie będzie podobnie, jeden czy dwa mecze po kontuzji i będą hejty...
Ja tam na niego czekam ale najpierw chce żeby rozegrał cały sezon, przynajmniej ze 3000 minut i dopiero w następnym jak będzie miał ciągłość to będę oceniał czy to jest na stałe dobry zawodnik dla Arsenalu czy nie.

Redzik komentarzy: 15380 newsów: 9223.04.2019, 19:50

@NineBiteWolf: tak, zrobiłem sobie kopię save'ów na wszelki wypadek.

NineBiteWolf komentarzy: 11621 newsów: 4923.04.2019, 19:46

@Redzik: Nigdy nie miałem problemów z crashami. Masz jakieś wcześniejsze sejwy chociaż?

Sobieski14 komentarzy: 465923.04.2019, 19:44

Kosa i Sokratis to świetna para śo, z Monrealem świetne trio ale nie mogli przez długi czas razem tak grać ale to oczywiste.
Dla mnie dużym minusem Emerego jest odpalenie bez jakiegokolwiek sprawdzenia Cazorli po kontuzji, byłoby to świetne uzupełnienie środka pola. Nie zgadzam sie z tymi którzy tak jadą po Guendozim, grając z Elnenym on ma świecić?
Przy Torreirze grał bardzo dobrze, tak samo jak Xhaka idzie półkę wyżej gdy gra z Urugwajczykiem, który zawsze pokazuje mu się do gry przez co jest mniej panicznych akcji Xhaki. Cazorla, Torreira, Ramsey i Guendo, to byłaby fajna czwórka w tym sezonie.

Sytuacja Ozil - Miki, jeden musi odejść. Są zbyt podobni a gdy grają obydwoje to jest tragedia. I jeden i drugi miękki, Miki więcej pobiega i powalczy ale znowu jest dużo mniej kreatywny, tak samo potrafią zniknąć na długi czas.

ArsenalChampion komentarzy: 384623.04.2019, 19:43

przecież Holding to był nasz najlepszy środkowy obrońca w październiku/listopadzie ,a to ze go rok temu 90 % ekspertów tutaj wysyłała do ekstraklasy , to co to jest w ogóle za argument

Redzik komentarzy: 15380 newsów: 9223.04.2019, 19:41

Grałem przez dwa tygodnie bez problemów w Football Managera 2019 i nagle dziś mi się scrashował na 19 czerwca 2019 roku i nie ruszy dalej. Za każdym razem wywala do pulpitu. Odinstalowałem nawet i zainstalowałem jeszcze raz, wyczyściłem rejestr i dalej to samo. A Bielik już był tak rozwinięty :(

Matelko komentarzy: 140823.04.2019, 19:30

Per wszystkie braki w umiejętnościach i koordynacji ruchowej nadrabiał inteligencją boiskową. Poza tym prawdziwy Kanonier.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz marca wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.13
Gracz marca wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl