Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal

Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal 24.04.2019, 21:42, Łukasz Wandzel 1461 komentarzy

Po ostatnim meczu na The Emirates przeciwko Crystal Palace zasłużoną krytykę, jak i tą przesadzoną, przyjął głównie Shkodran Mustafi. Niemiecki obrońca nie znalazł się wyjściowej jedenastce na mecz z Wolverhamptonem, ale to nie uszczelniło magicznie defensywy Kanonierów. Popularne Wilki rozszarpały Arsenal, strzelając trzy gole jeszcze w trakcie pierwszej połowy.

Unai Emery przez cały sezon nie potrafi sobie poradzić sobie z tymi samymi problemami, przez co niepoukładana gra w defensywie po raz kolejny zaprzepaściła szasne na trzy punkty w spotkaniu wyjazdowym. Jego drużyna dobrze rozpoczęła spotkanie, po czym wylądowała na deskach, z których do ostatniego gwizdka już nie wstała.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira (59' Guendouzi), Xhaka - Mchitarian (58' Kolasinac) - Özil, Iwobi (71' Nketiah) - Lacazette.

Wolves: Patricio - Bennett, Coady, Boly - Doherty, Dendoncker, Neves, Otto - Moutinho (90' Gibbs-White) - Raul (82' Adama), Diogo (78' Cavaleiro).

Unai Emery od początku spotkania postawił na formację z czwórką obrońców. Wybrana przez hiszpańskiego szkoleniowca formacja wydawała się dobrze wyglądać na tle rywali, ale to wrażenie trwało niecałe pół godziny. Kanonierzy starali się kontrolować grę, ale Wolverhampton nacierał na bramkę Arsenalu, co w końcu przyniosło skutek. Do otwarcia wyniku doprowadzili gospodarze w 28. minucie spotkania za sprawą celnego strzału z rzutu wolnego w wykonaniu Rubena Nevesa. Portugalczyk uderzał tuż sprzed szesnastki i nie dał golkiperowi The Gunners szans na reakcję.

Arsenal był w zamknięty na własnej połowie. Na zryw zebrał się w 35. minucie, gdy podanie górą przyjął Alexandre Lacazette z prawej strony pola karnego. Francuz efektownie minął rywala, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Futbolówka po chwili powędrowała na drugą połowę boiska, a po chwili gospodarze mogli cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Wilki rozegrały rzut rożny na krótko, a dopiero później zdecydowały się na dośrodkowanie w szesnastkę. Tam defensywa Arsenalu zrobiła sobie piknik i zupełnie niekryty Matt Doherty wygrał główkę w pojedynku z rękami Bernda Leno.

Nadzieje na powrót do meczu uciął jeszcze w trakcie pierwszej połowy Diego Jota. W drugiej doliczonej minucie Portugalczyk goniony przez Henricha Mchitariana zdołał minąć Sokratisa, po czym pokonał Leno, który nieudanie interweniował.

Po przerwie Arsenal wymieniał podanie dookoła szesnastki Wolverhamptonu, ale gęsto ustawieni na swojej połowie gospodarze nie pozwalali Kanonierom znaleźć słabego punktu. Alexandre Lacazette próbował nawet nadziać się na przeciwnika, by wywalczyć rzut karny, ale na taką zagrywkę arbiter słusznie się nie nabrał. Londyńczykom nie udawało się granie w piłkę, więc ich szansą na bramkę był rzut rożny, którego wykorzystali. W 80. minucie po podaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Sokratis.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

schnor25 komentarzy: 1854627.04.2019, 14:44

@Simpllemann: Jaka drużyna europejska z w miarę poważnych lig (tak powiedzmy do 2-3 szczebla rozgrywek) zanotowała najwięcej remisów w sezonie? Widzew idzie na rekord?

Freo98 komentarzy: 632227.04.2019, 14:44

I czemu za to ni ma kartki

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1427.04.2019, 14:42

Mecz Tottów skończy się wynikiem 0:0. Potem dostają łomot od Evertonu...
Chelsea jutro wpierdziel od United

Tymczasem my zaliczamy 2 wtopy i mamy swoje TOP6

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 14:41

Nic tak nie kocham jak temat co pare tygodni o kasie na transfery na kcom, ze miliony be, a potem w lato ,,kroenke sknerusie dawaj te 200 mln."

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2427.04.2019, 14:33

Ok thx, bo dalem 20 zl na mloty xd

Tevez komentarzy: 408727.04.2019, 14:33

Nic mnie tak nie bawi jak porównywanie ruchów transferowych City i PSG. Łysy przychodzi do Manchesteru i wymienia sobie pół-składu. Sprowadza 8 zawodników płacąc za każdego średnio 50 mln - nikt nie ma pretensji że wydał 400 mln. Paryż przeznacza taką samą kwotę na dwóch niezwykle utalentowanych piłkarzy z potencjałem marketingowym - NISZCZĄ FUTBOL! Zablokować im transfery!

Matelko komentarzy: 320527.04.2019, 14:27

@NineBiteWolf: Tottenham w LM całkiem dobrze radzi sobie jako gospodarz. A Ajax po fantastycznym meczu w Turynie w lidze był totalnie spuchnięty i bez sił.

Matelko komentarzy: 320527.04.2019, 14:23

Spory kurs na Tottenham w pierwszym meczu z Ajaxem - 2,35.

Furgunn komentarzy: 921027.04.2019, 14:20

Szkoda że tak sobie zawaliliśmy ostatnie tygodnie, że dzisiejsza ewentualna wtopa Spurs może nie mieć już dla nas większego znaczenia.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.04.2019, 14:20

Sp*rs znowu grają u siebie?!

tomash_x komentarzy: 30927.04.2019, 14:20

Na 100% wygrają 1:0 po bramce strzelonej w 90 minucie...

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11727.04.2019, 14:17

@Traitor: Spoko nawet. Wyrównany mecz. Anderson miał fajną szansę na gola.

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2427.04.2019, 14:11

Pany jak whu gra?

Matelko komentarzy: 320527.04.2019, 14:02

Ponoć ŁKS będzie od nowego sezonu w ekstraklasie grał na stadionie Widzewa:)

thegunner4life komentarzy: 895127.04.2019, 14:00

@Simpllemann:
Niepokonani od 10 meczy!

Freo98 komentarzy: 632227.04.2019, 13:57

A wy ? A wy? Xddd

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52427.04.2019, 13:53

Widzew zanotował właśnie 10. remis z rzędu. Już mi się nawet nie chce z tego śmiać.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020427.04.2019, 13:53

Młoty są wstanie dzisiaj ugrać remis.

thegunner4life komentarzy: 895127.04.2019, 13:53

@arsenallord:
Ja też. I to jest podejście niepoprawnych optymistów że będzie jakoś lepiej. Wygrywać będą Ci co mają kasę nie Ci co tam 30 albo 40 lat temu coś tam wygrywali nikogo to nie obchodzi. A ten Liverpoolu też pompuje niezły szmal. Od 10 lat w w top10 najwięcej wydających klubów tylko w odróżnieniu od City czy Chelsea robią to jak niekompetenie bo w gablocie dalej 0 :D po za pucharem ligi.

radzio_TRN komentarzy: 2713 newsów: 1327.04.2019, 13:51

@Sobieski14 napisał: "A co jest złego w tym że jak ktoś ma pieniądze to wydaje?"
@Sobieski14: Po prostu byłem ciekaw, bo dla mnie City i PSG to jedno i to samo, oba kluby to ekskluzywne zabawki w rękach miliarderów i oba kupują sobie sukcesy. No a złe jest na przykład to, że stosują totalnie nieuczciwe praktyki, jakieś lewe umowy i tak dalej i przez to stanowią nieuczciwą konkurencję.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11727.04.2019, 13:48

@Sobieski14: Dokładnie. Powinni grać wychowankami jak Liverpool.

Chciałbym jak dziecko, żeby Usmanov przejął Arsenal i dał z 200 mln na transfery.

macc komentarzy: 472827.04.2019, 13:45

@thegunner4life:

Ano nic, tak sobie rozkminiałem w kontekście kuponu...

Matelko komentarzy: 320527.04.2019, 13:45

Ogląda ktoś totki w sieci?

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11727.04.2019, 13:43

@radzio_TRN: PSG robi transfery za ponad 200 mln, a City nie dało więcej niż 200 mln jak się nie mylę.

Kowal96 komentarzy: 1758927.04.2019, 13:42

Fabian nie daj się tam!

radzio_TRN komentarzy: 2713 newsów: 1327.04.2019, 13:40

@arsenallord napisał: "Pamiętajcie, że City to nie jest twór jak PSG."

A czym się różni dzisiejszy Manchester City od dzisiejszego PSG?

thegunner4life komentarzy: 895127.04.2019, 13:38

@macc:
Co z tego że pogubia skoro my meczu nie potrafimy wygrać.

macc komentarzy: 472827.04.2019, 13:29

Cosik czuję, że dzisiaj kuraki pogubią punkty.
W głowie mają wtorkowy mecz z Ajaxem i bezpieczny zapas 4 punktów nad piątym miejscem w tabeli, to powinno osłabić ich zaangażowanie w meczu z Młotami.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11727.04.2019, 13:28

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że Tottenham już tylko gra u siebie.

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 527.04.2019, 13:27

@RIVALDO700:

Raczej się nie przejmą zbytnio. Koniec sezonu, o nic nie walczą.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11727.04.2019, 13:26

Pogba to najlepszy pomocnik w lidze. Tylko nie ma z kim grać i ma łatkę przereklamowanego gracza. A fakty są takie, że umiejętności ma zdecydowanie TOP w lidze.

Oho znowu bogate City vs biedne chłopaki Kloppa. Pamiętajcie, że City to nie jest twór jak PSG.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 13:24

Nieoficjalnie-benzema wypadl do konca sezonu przez kontuzje. Ciekawe kto bedzie strzelal gole, bo tam bez niego tego praktycznie nikt nie umie.

@GunnersFan9:

wolałbym żeby Arsenal odnośnie transferów był jak Liverpool. Umiał sprzedawać średnich zawodników za 20/30mln i pieniądze ze sprzedaży zawodników przeznaczał na kupno innych.

Kiedyś byli gorsi w transfery niż Arsenal: jakieś Lamberty, Balotelle i inne Borinie, Glen Johnson
potem się ogarnęli, a tamtych średniaków sprzedawali za spore pieniądze.

Arsenal nie umie sprzedawać zawodników i za Wengera też nie umiał kupować - nie obsadzał tych pozycji, co trzeba.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 327.04.2019, 12:57

Za długie pytanie.

gunners007 komentarzy: 954327.04.2019, 12:56

3 trening jest akurat ciekawy bo to taka przystawka przed kwalifikacjami. Zespoły robią symulację kwalifikacji i można się wiele dowiedzieć odnośnie prawdziwego tempa zespołów na torze oraz gdy ktoś będzie miał problem lub wypadek w 3 treningu to często ma po kwalifikacjach.

Arsenal96l komentarzy: 501627.04.2019, 12:55

@RIVALDO700: Nie całe bo ja za City jestem :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.04.2019, 12:49

Tez sobie ten trening oglądam

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 827.04.2019, 12:47

@RIVALDO700: noooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo niesamowite.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 12:46

@GunnersFan9: Masz racje, to niesamowite. Tylko lfc na mistrza ,całe k.com z Wami.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 827.04.2019, 12:45

@RIVALDO700: my tutaj patrzymy w dużej mierze nie tyle na Liverpool jako klub, co na ich kibiców, pomijajac to jaki zrobili postęp w ostatnich kilku latach. A to na tym powinniśmy się sklupić. Kibiców każdy klub ma różnych, lepszych i gorszych. Jednak to, jak rozwięła się ekipa Kloppa to aż ręce same składają się do oklasków. Kto by pomyslał, że taki Alexander - Arnold i Robertson będą stanowić jedną z najlepszych defensyw w Europie. Wspomogli się Van Dijkiem, ale kto im zabroni? Sprzedali Sterlinga, Suareza i Coutinho za ogromne pieniądze i od razu wiedzieli jak je zainwestować. Przyszedł Mane, Salah, Allison i wspomniany van Dijk. A najlepsze i tak jest to, że sprzedali takie cioty jak Ings za 22 mln euro, Solanke za 21 mln euro, Sako za 28 mln euro, czy Ibe 18 mln. Pozazdrościć głowy na karku.

Papaciok komentarzy: 438727.04.2019, 12:44