Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal

Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal 24.04.2019, 21:42, Łukasz Wandzel 1461 komentarzy

Po ostatnim meczu na The Emirates przeciwko Crystal Palace zasłużoną krytykę, jak i tą przesadzoną, przyjął głównie Shkodran Mustafi. Niemiecki obrońca nie znalazł się wyjściowej jedenastce na mecz z Wolverhamptonem, ale to nie uszczelniło magicznie defensywy Kanonierów. Popularne Wilki rozszarpały Arsenal, strzelając trzy gole jeszcze w trakcie pierwszej połowy.

Unai Emery przez cały sezon nie potrafi sobie poradzić sobie z tymi samymi problemami, przez co niepoukładana gra w defensywie po raz kolejny zaprzepaściła szasne na trzy punkty w spotkaniu wyjazdowym. Jego drużyna dobrze rozpoczęła spotkanie, po czym wylądowała na deskach, z których do ostatniego gwizdka już nie wstała.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira (59' Guendouzi), Xhaka - Mchitarian (58' Kolasinac) - Özil, Iwobi (71' Nketiah) - Lacazette.

Wolves: Patricio - Bennett, Coady, Boly - Doherty, Dendoncker, Neves, Otto - Moutinho (90' Gibbs-White) - Raul (82' Adama), Diogo (78' Cavaleiro).

Unai Emery od początku spotkania postawił na formację z czwórką obrońców. Wybrana przez hiszpańskiego szkoleniowca formacja wydawała się dobrze wyglądać na tle rywali, ale to wrażenie trwało niecałe pół godziny. Kanonierzy starali się kontrolować grę, ale Wolverhampton nacierał na bramkę Arsenalu, co w końcu przyniosło skutek. Do otwarcia wyniku doprowadzili gospodarze w 28. minucie spotkania za sprawą celnego strzału z rzutu wolnego w wykonaniu Rubena Nevesa. Portugalczyk uderzał tuż sprzed szesnastki i nie dał golkiperowi The Gunners szans na reakcję.

Arsenal był w zamknięty na własnej połowie. Na zryw zebrał się w 35. minucie, gdy podanie górą przyjął Alexandre Lacazette z prawej strony pola karnego. Francuz efektownie minął rywala, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Futbolówka po chwili powędrowała na drugą połowę boiska, a po chwili gospodarze mogli cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Wilki rozegrały rzut rożny na krótko, a dopiero później zdecydowały się na dośrodkowanie w szesnastkę. Tam defensywa Arsenalu zrobiła sobie piknik i zupełnie niekryty Matt Doherty wygrał główkę w pojedynku z rękami Bernda Leno.

Nadzieje na powrót do meczu uciął jeszcze w trakcie pierwszej połowy Diego Jota. W drugiej doliczonej minucie Portugalczyk goniony przez Henricha Mchitariana zdołał minąć Sokratisa, po czym pokonał Leno, który nieudanie interweniował.

Po przerwie Arsenal wymieniał podanie dookoła szesnastki Wolverhamptonu, ale gęsto ustawieni na swojej połowie gospodarze nie pozwalali Kanonierom znaleźć słabego punktu. Alexandre Lacazette próbował nawet nadziać się na przeciwnika, by wywalczyć rzut karny, ale na taką zagrywkę arbiter słusznie się nie nabrał. Londyńczykom nie udawało się granie w piłkę, więc ich szansą na bramkę był rzut rożny, którego wykorzystali. W 80. minucie po podaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Sokratis.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
luko_PL komentarzy: 109827.04.2019, 12:42

Myślicie, że WHU może dzisiaj coś zwojować? Byłoby ciekawie, gdyby KFC jeszcze straciło punkty

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.04.2019, 12:37

@RIVALDO700: rzadko oglądam, ale dziś mi się nudzi i nie mam co robić :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 12:33

@GunnersFan9: Wole biednych i fajnych chłopaków Kloppa nie wspomaganych wielka kasę, a fuj.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.04.2019, 12:31

to Unai zacznij ten zespol budowac/scalac, bo co skleisz to po chwili sie rozlazi, gramy skandalicznie koncowke sezonu

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 827.04.2019, 12:31

Wolelibyście, żeby Mistrzostwo Anglii zdobył klub, który osiągnął swój poziom dzięki mądremu zarzązaniu i powolnemu wspinaniu się coraz wyżej aż na szczyt, czy klub, który osiągnął swój poziom dzięki miliarderowi, który lekką ręką potrafi wyłożyć 200 mln funtów na samo wzmocnienie obrony?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 12:31

@Redzik: Serio oglądasz nawet treningi F1?

Az taki fanatyk F1 jesteś?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.04.2019, 12:30

@JanikK: AMN

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.04.2019, 12:29

To kto z obecnej kadry zastąpi rambo?:>

Unai on Aaron: “We could replace him with a player from outside, or with a player who is already here who can grow like he did himself.”
“There could be a lot of movement in terms of signings and departures or there could be a little, but first of all I believe there is a good base for the team already here.”

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.04.2019, 12:28

@michal192837465: dziękuuuuje :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 12:27

@radzio_TRN: @radzio_TRN napisał: "tak, arcyfart, mnóstwo jednobramkowych zwycięstw"

Aha częste wyniki 1-0 to arcyfart, zapamiętam.

michal192837465 komentarzy: 765427.04.2019, 12:24

@Redzik:

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 12:22

Napastnicy napastnikami, ale ja tęsknie za graczami typu ze skillami scholesa, gerrarda, yaya toure, lamparda. Dzisiejsza topka jest 5 klas niżej i az ciezko mi sie mecze przez to ogląda, wiedząc ze oni kiedyś istnieli.

radzio_TRN komentarzy: 2713 newsów: 1327.04.2019, 12:18

@RIVALDO700: tak, arcyfart, mnóstwo jednobramkowych zwycięstw, decyzje zawsze na ich korzyść, brak polotu, tragiczna postawa konkurencji i tak dalej i tak dalej. Nazywaj sobie to jak chcesz, ale w tamtym sezonie Lester wygrało los na loterii i była to sytuacja kompletnie niezrozumiała.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.04.2019, 12:17

Ma ktoś link do trzeciego treningu F1 po angielsku/polsku?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 12:08

Kiedyś postaram sie zrobić dla Was analizę środkowych z ofu w topce i ich bramki z gry. Uwierzcie mi niezły ubaw. Sa kolesie co maja z 3 gole w ostatnich 5 latach.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 12:04

Pogba w tym sezonie ma 8 goli z karnych - 7 liga, 1 w LM.

melek90 komentarzy: 65727.04.2019, 11:57

@Sobieski14: To taki Ozil Manchesteru. "Gwiazdor Manchesteru United spędził na chodzeniu aż 64% czasu - najwięcej wśród wszystkich 79 pomocników w Premier League. 22% natomiast zajęło mu wolne truchtanie."

Co z umiejętności, jak lepiej skupić się na nowej fryzurze. Na boisku to śmierdzący leń. No i 7 bramek chyba z karnych w tym sezonie. Żaden wyczyn.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 11:56

Pamiętajcie jak klub wygra ligę nad drugim o 10 pkt, to jest to arcyfart.

---------------

@arsenallord napisał: "Ale ogólnie z Juve najbardziej chciałbym Bentancura. Bardzo mi się podoba jego gra. Urugwajski środek pola byłby piękny."

Bentancur ostatnich miesięcy nie może zaliczyć do udanych. Niby gra, ale bez polotu. Kibice Juve chcą, żeby w końcu coś pokazał, bo jak na razie to jedzie na opinii "że ma talent".

simson16 komentarzy: 461427.04.2019, 11:55

@Sobieski14: odp jest bardzo prosta...Pogba gra bardzo dobrze jak nie musi bronic, wracac itd., tylko bedzie kreowal czy probowal grac bardziej ofensywnie tak jak bylo w Juve czy Reprezenatcji Francji gdzie gral niesaowicie:)

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 527.04.2019, 11:54

@arsenallord: @RIVALDO700:

Aguero vs Firmino

Zgadzam się z lordem. Tam napastnik pokroju Aguero i Liverpool dzisiaj by spokojnie miał wszystko w swoich rękach.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 11:48

Czerwonka juz dawno by miała mistrza nie przez brak 8, 9 czy 7. Po prostu jest potwór zwany -City. Czerwonka bedzie najprawdopodobniej klubem z 3 najwyższym wynikiem w historii PL mając wicka. To wiele mówi, ale ja jeszcze spokojnie czekam do końca tego wyścigu, bo wiele już widziałem.

simson16 komentarzy: 461427.04.2019, 11:46

@filo94: to musze Cie zmartwic,wszytsko wskazuje na to ze Ekipa z Anfield zdobedzie w tym sezonie Mistrzostwo Anglii...dlaczego?
Burnley ostanio graja naprawde dobra pilke:) City gra jeszcze mecz z Lescter i Newcastel, gdzie trenuja trenerzy byli Liverpoolu czyli Rodgers oraz Benitez:) WSZYSKO WSKAZUJE NA MISTRZA LIVERPOOL, jakis zaklad?:)

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11727.04.2019, 11:43

Liverpool już dawno byłby z mistrzostwem gdyby mieli napastnika. Cieszmy się, że tam na szpicy gra ten ogórek zwany Firmino.

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 527.04.2019, 11:39

Danny Welbeck ma do końca tego sezonu ważny kontrakt z Arsenalem FC. Kanonierzy rozważają przedłużenie umowy ze środkowym napastnikiem - donosi Daily Mirror.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2019, 11:39

@aguero10 napisał: "Niby Liverpool nie ma wybitnego składu ale jest to dobrze poukładane od obrony po atak ."

@radzio_TRN napisał: "pamiętam też arcyfarciarskie mistrzostwo Lester"

K.com zawsze poprawi humor.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.04.2019, 11:30

@arsenallord: A tak nie wiem za bardzo jak gra. Nie widziałem go dobrze w akcji. Może sobie potem coś odpalę.

grzegorz1211 komentarzy: 1028327.04.2019, 11:30

Nie dziś tylko jutro :)

grzegorz1211 komentarzy: 1028327.04.2019, 11:28

Dziś mecz z typy ostatniej szansy który musimy wygrać

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11727.04.2019, 11:22

@WilSHARE: Ale ogólnie z Juve najbardziej chciałbym Bentancura. Bardzo mi się podoba jego gra. Urugwajski środek pola byłby piękny.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.04.2019, 11:18

@arsenallord: oo też, uwielbiam jego odejście od rywala

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11727.04.2019, 11:15

@WilSHARE: Albo Douglas Costa. Jeszcze młotek w nodze.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.04.2019, 11:14

@arsenallord: Nie wiem jak gra, ale 60 minut w dwumeczu z Ajaxem to trochę mało. Pewnie sam oczekuje więcej. Lubię technicznych graczy, ale skrzydłowych to z takimi stricte agresywnym wejściem w pole karne. Zdecydowanie bardziej z Juve wolałbym Bernardeschiego.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11727.04.2019, 11:00

@WilSHARE: Zawodzi mnie ten piłkarz od jakiegoś czasu. Myślę, że powinien zmienić otoczenie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.04.2019, 10:58

Ciekawe też co z Dybalą latem.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11727.04.2019, 10:44

@ArsenalChampion: Kij też z tym, zeże Welbz pół roku już nie gra.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.04.2019, 10:41

Kiedyś był kryzys skrzydłowych. Nie było tak wybitnych zawodników z mieszadłem w nodze w słabszych klubach. Robi się coraz lepiej. Moim typem numer jeden jest oczywiście Felipe Anderson. Teraz West Ham nie włącza się, by oglądać toporniaków z przeszłości albo fantastyczne parady Fabiańskiego tylko, by podziwiać Brazola. I to za jedyne 40 baniek go kupili. Przy Allisonie i Maddisonie to najlepszy transfer tego sezonu. I padały tu różne nazwiska skrzydłowych, którzy mogliby nas zasilić. Pepe, Lozano, Richarlison czy ostatnio Neres. No dla mnie bezsprzecznie no.1 to Felipe Anderson.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.04.2019, 10:20

@Redzik napisał: "Przegrywamy 1:2 w finale Ligi Europy. Jest 77 minuta. Wpuszczacie Iwobiego czy Welbecka*?"

Trzeba by było pytać Svena.

macc komentarzy: 472827.04.2019, 10:13

Zanim Welbeck dojdzie do formy z początku obecnego sezonu będzie już marzec 2020, a i to nie jest pewne. Facet przez 4 lata był komikiem napastnika w Arsenalu, marzyliśmy o wysłaniu go choćby do Turcji, i teraz po 10 solidnych jesiennych występach jest nadzieją na wzmocnienie w przyszłym sezonie...

To samo się tyczy Holdinga, synek przez 2 sezony był zwykłym niewypałem, rozegrał kilka dobrych spotkań jesienią i wszyscy myślą, że od września wróci Holding z listopada 2018.
Nie, tak się nie stanie, minie jeszcze dużo czasu zanim Holding i Welbeck wrócą do swojej najlepszej dyspozycji, która zresztą trwała raptem 2 miesiące w całej ich przygodzie z Arsenalem.
Nie ma się co łudzić, że tak przeciętni zawodnicy, po tak poważnych urazach wrócą w przyszłym sezonie na swój najwyższy poziom.

Co do Ballerina jestem większym optymistą, chociaż pewnie też to długo potrwa.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 227.04.2019, 10:06

Będzie*

Mistrzem tylko City! Nie zniósłbym facjaty pajaca kloppa, firminio czy innego hendersona z pucharem w ręku :D
Za to ich płacz i ból dupy beczkę pięknym widokiem! :)

ArsenalChampion komentarzy: 802027.04.2019, 10:05

Ostatni ktoś tu porównywał statystyki Welbecka i Iwobiego
i wyszło ze oboje mają po 5 bramek
kij z tym ze Welbeck to środkowy napastnik , a Iwobi to skrzydłowy i do tego ma jeszcze 7 asyst , a do tego często brał udział przy akcjach bramkowych gdy wchodził w pole karne przeciwnika , już nie mówiąc o tym ze jest lepszy technicznie i lepiej drybluje
I nie to ze tak bronie Iwobiego , bo moim zdaniem Arsenalowi przydałby się zdecydowanie lepszy skrzydłowy , ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy tą dwójka to wole Iwobiego

Alonso komentarzy: 1282427.04.2019, 09:55

@Dominik11: Bo może są słabi to tych szans nie dostają, za Wengera nic nie grali i za Unaia też nic. Niech idą na wypożyczenie do Bundesligi albo chociaż Championship zagrać te 30 spotkań a potem zapraszam na ławke Arsenalu. Saka ma 17 lat, on jeszcze w tych rezerwach ze 2 lata spędzi o ile nie przepadnie jak Zalalem.

Welbeck jako rezerwowy swoje robi, nawet jak ma sezon z kontuzją to lepiej mieć jego na te 15 spotkań w sezonie niż tych młodych na cały sezon.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.04.2019, 09:53

* - zakładamy, że obaj piłkarze są zdrowi i w rytmie meczowym.

Osobiście wybrałbym Welbecka. Czasami potrafił wturlać jakaś ważną bramkę.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11727.04.2019, 09:48

Sto razy bardziej wolałbym, żeby Welbz został a Iwobi odszedł.

Dominik11 komentarzy: 2013127.04.2019, 09:47

@Alonso: To na pewno , ale oni nie dostają szans. Nelson fajnie sobie radzi w Niemczech więc może coś z niego będzie.

Saka nie dostaje szans w pierwszym zespole więc trudno go ocenić.

Nketiah tak samo.

Tak czy siak trzeba się pozbyć Welbecka po pierwsze słaby po drugie kontuzje.

Alonso komentarzy: 1282427.04.2019, 09:41

@Dominik11: Jest też lepszy do Nelsona, Saki, Nketiaha i całej tej reszty zgrai z rezerw którą strach wpuścić na pare minut w meczu ligowym.

Dominik11 komentarzy: 2013127.04.2019, 09:29

According to the Mirror, #Arsenal are considering offering Danny Welbeck a new contract to stay at the club.

Nie i nie ok może jest lepszy od Iwobiego , ale to żadne osiągnięcie i te kontuzje.