Saka i Nketiah po meczu z Bournemouth

Saka i Nketiah po meczu z Bournemouth 28.01.2020, 16:03, Patryk Bielski 3 komentarzy

Bukayo Saka i Eddie Nketiah znacząco przyczynili się do wczorajszego zwycięstwa i awansu Kanonierów do kolejnej rundy Pucharu Anglii. To, co dwójka piłkarzy miała do powiedzenia po meczu z Bournemouth:

O zwycięstwie:
EN: Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, graliśmy świetną piłkę, wszyscy naciskali na rywala i ciężko było im się wydostać spod pressingu. Pod koniec przeciwnicy nieco wrócili do gry, ale stawiliśmy im czoła i pokazaliśmy to, czego uczył nam Mikel. Wszyscy wspierają się nawzajem i ciężko pracują. Wspaniale jest awansować do kolejnej rundy.

O swoim golu...
EN: Nie byłem zdziwiony, ponieważ dużo pracowaliśmy nad tym na treningu. Bukayo miał sporo wolnego miejsca i dobrze sobie poradził. Mi pozostało upewnić się, że znajdę się w odpowiednim miejscu w polu karnym, co na szczęście się udało.

O zdobyciu bramki...
BS: Mikel próbuje przywrócić filozofię Arsenalu, sposób podawania i czuję, że zagraliśmy naprawdę dobrą piłkę w pierwszej połowie. Staraliśmy się kontrolować przebieg meczu. Stworzyliśmy kilka składnych akcji i oczywiście cieszę się z bramki.

O swojej relacji z Martinellim...
BS: Dużo razem trenujemy, rozmawiamy i jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Niekiedy dyskutujemy o tym, jak rozprawimy się z obrońcami i wykończymy daną sytuację.

O powrocie do Arsenalu...
EN: Dobrze jest wrócić. W Leeds zebrałem spore doświadczenie i wiele się nauczyłem. Boss był bardzo zadowolony z mojej gry, a ja oczywiście chcę występować w Arsenalu. To moje marzenie. Jestem wdzięczny za daną mi szansę i cieszę się z możliwości bycia tutaj.

O następnym spotkaniu z Portsmouth...
EN: Dobrze jest awansować do kolejnej rundy. Będziemy się przygotowywać do tego meczu. W międzyczasie mamy jeszcze kilka innych pojedynków, na których skupimy swoją uwagę. Miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będziemy się rozpędzać.

BournemouthBukayo SakaEddie Nketiah autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Arsenal2004 komentarzy: 367028.01.2020, 16:40

Czy tylko mi mylił się Nketiah z Pepe?

tomash473 komentarzy: 211528.01.2020, 16:36

Liczę, że w przyszłym sezonie zobaczymy w każdym meczu taką grę, jak w pierwszej połowie.

kuzguwu komentarzy: 538428.01.2020, 16:18