Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336018.12.2018, 22:39

@MacieYaszek: tak jest, karne! wlasnie sie zaczynaja!

pierre_afc komentarzy: 1207118.12.2018, 22:15

@James: Kupony zniszczył Ci sędzia. Bramka Reusa powinna być uznana, BVB prowadziłoby 1:0 i zapewne wygrałoby wtedy ten mecz.

silvano95 komentarzy: 979718.12.2018, 22:15

gol 1:1

James komentarzy: 167418.12.2018, 22:13

Alcacer wchodzi i brameczka a trener borussi wystawil goetze na ataku i zniszczyl moje kupony :p

pierre_afc komentarzy: 1207118.12.2018, 22:11

Sancho jaki kozaczek, bardzo widziałbym go u Nas z Nelsonem na skrzydłach.

praptak komentarzy: 880818.12.2018, 22:07

Z ciekawości włączyłem Eleven i jak jutro będzie ten zestaw komentujących to polecam z miejsca odpalić eng. Jak 2 żuki gnojaki po przeturlaniu 10 tych gównianych kulek z Gdyni do Warszawy.

DontCry komentarzy: 760818.12.2018, 22:05

@D14: Masz na myśli Fodena z City? Toć to jeden z największych angielskich talentów, może być niezły kozak. Jego "pech" polega na tym, że City ma niesamowice mocną pomoc.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.12.2018, 22:04

Czeczenia komentarzy: 1247518.12.2018, 22:04

Ozil jest kompletny. A dokładnie kompletnie nieprzydatny.

paw3u komentarzy: 562618.12.2018, 21:58

@dissault: torreira oo, torreira ooo. Coś w tym stylu, mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10918.12.2018, 21:57

@dissault napisał: "jak leci nowa przyśpiewka kibiców o Torreirze?"

Torreira woaaah, Torreira woaaah, he comes from Uruguay, he’s only five foot five

praptak komentarzy: 880818.12.2018, 21:48

Pepe rozruszałby skrzydło. Serio przydałby się w końcu dynamit na tej pozycji, lubiący czasem skutecznie kogoś minąć. Iwobi czasami jak te dzieci, wiecie, co dopiero nauczyły się chodzić i próbują kopnąć piłkę lewą a kopią prawą nóżką i odskakuje

dissault komentarzy: 326818.12.2018, 21:46

jak leci nowa przyśpiewka kibiców o Torreirze?

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11718.12.2018, 21:31

@Sobieski14: Ja tam uporu na niego nie mam. Wolałbym Pepe albo Lozano. Ale sto razy bardziej wolałbym piłkarza Romy niż dalej grać Iwobim czy Welbzem.

Cdarwin1 komentarzy: 26118.12.2018, 21:27

@WilSHARE: Ogólnie się zgadzam, tylko ten drybling to ja bym powiedział, że średnio istnieje, ale na jego pozycji to nie jest kluczowy element. Ozil jak grał w Realu to był potwór, lepszy prawdopodobnie niż KDB teraz, bo miał właśnie drybling wtedy i świetnie się rozumiał z CR7. Jak przyszedł do Arsenalu to widzimy tylko tego. przebłyski niestety.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.12.2018, 21:19

Borussia do przerwy 0-1 z Fortuną. A mogło być dwa do jaja, bo z metra nie trafił Usami. Ogólnie wcale nie widać na razie przewagi Dortmundu.

D14 komentarzy: 436318.12.2018, 21:18

Ten gostek z 47 mocno przypomina mi Wilshere'a.. az nostalgia mnie dopadła...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.12.2018, 21:16

De Bruyne to w ogóle zawodnik kompletny. Strzał, drybling, odejście od przeciwnika, kreatywność, szybkość. "10" na dychę. Özil nigdy nie będzie kompletny. A już na pewno nie będzie tak stabilny. Na tej pozycji też liczę na zmian e.

Zanussi komentarzy: 2718.12.2018, 21:09

Ten 17 letni Garcia pewniejszy na obronie niż Otamendi

D14 komentarzy: 436318.12.2018, 21:01

Fajnie, ze De Bruyne wrócił. Takich piłkarzy z przyjemnością się ogląda. Niezły atom w nodze, kozak bramka

silvano95 komentarzy: 979718.12.2018, 20:59

De Bruyne gol

z Lille

Dominik11 komentarzy: 2013418.12.2018, 20:58

Wicemistrz świata, Domagoj Vida, otworzył hodowlę świń. Obecnie ma ich około 200, lecz już teraz planuje zakup kolejnych. Jak sam mówi, to właśnie na tym chce się skupić po zakończeniu kariery.

- Jestem człowiekiem prostym, z wioski. Nie lubię być na okładkach gazet. To zdecydowanie nie dla mnie

silvano95 komentarzy: 979718.12.2018, 20:57

Kiedyś też był taki piłkarz za 40 mln którym sie interesowaliśmy a kupiła go Chelsea....

Kiepomen komentarzy: 429518.12.2018, 20:54

@arsenallord: Przestańcie pisać Iwobi out, bo to jest niepoważne. Nie chodzi mi nawet o samą przesadzoną krytykę w jego stronę, ale to że podpisał niedawno nowy kontrakt z klubem oznacza że na 99% zostanie z nami przez następne lata.

Alonso komentarzy: 1282418.12.2018, 20:51

Siedem lat temu Arsenal kupił skrzydłowego z Lille, reprezentował ten sam kraj co Pepe i też miał tam super sezon. Ja bym nie ryzykował z kolejnym skrzydłowym tego klubu :p

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 218.12.2018, 20:50

@silvano95: szkoda!

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 818.12.2018, 20:50

Nie wiem czy było, ale podobno Wilshere robi out do końca sezonu. Kontuzja kostki.

silvano95 komentarzy: 979718.12.2018, 20:43

Adrien Rabiot has already agreed to move to Barcelona.
(Le Parisien)

Taki komentarzy: 204618.12.2018, 20:25

@WilSHARE napisał: "Kto jeszcze jest domniemanie zainteresowany Pepe?"

Zależy od źródła. Ja już czytałem o BVB, Bayernie, Interze, Juventusie, City, Live, Chelsea i PSG. A to tylko te najmocniejsze, bo słabszych nie wspominam.
Na takiego gracza chrapkę ma pewnie z 20 bardzo dobrych klubów, które na niego stać.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11718.12.2018, 20:24

Pepe i Under in, Iwobi i Welbz out + Nelson. Z najgorszych skrzydeł w Anglii zrobiłyby się TOP3.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.12.2018, 20:21

Nam by się przydał właśnie taki Under, który może grać i na skrzydle i na "9". Welbeck pasował tą uniwersalnością, ale potrzeba lepszej jakości zawodnika.

cwalin komentarzy: 236118.12.2018, 19:52

Pepe srepe.Kolejny bullshit temat z którego nic nie będzie.Mnie interesuje jakim składem jutro z Tottenhamem.Puchar myszki Mickey ale to jednak Kuraki a terminarz napięty.

Pablo19 komentarzy: 37318.12.2018, 19:52

@WilSHARE: Bayern i coś tam była mowa o City ale sam Guardiola wypowiadał się że nie będą aktywni podczas zimowego okienka.A na dodatek jego ofensywni zawodnicy mu wystarczają.

Pablo19 komentarzy: 37318.12.2018, 19:47

Właściciel Lille Gerard Lopez oświadczył wcześniej, że Pepe nie wyjedzie w styczniu.
Lopez jest cytowany jako: "A co, jeśli Barcelona da mi 100 milionów euro na zakup Pepe?" Nie wyjeżdża tej zimy, chcę, żeby kontynuował, chcemy, żeby został, chce zostać. "
Jednak dzisiejsze raporty w l'Equipe sugerują, że pozycja Lille zmiękła i że są gotowi negocjować w przyszłym miesiącu z każdym klubem, który zacznie negocjacje w okolicach 45 milionów funtów.

Chopinno komentarzy: 328718.12.2018, 19:46

to może być najciekawsze od dawna okienko zimowe. Od tego sezonu zniesiono przepis związany z grą dla tylko jednego zespołu w LM i LE. Biorąc pod uwagę bierność Realu czy Bayernu latem i problemy obu klubów może szykować się jakiś gruby deal.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.12.2018, 19:43

Kto jeszcze jest domniemanie zainteresowany Pepe?

mar12301 komentarzy: 2311518.12.2018, 19:35

@mistiqueAFC: jest taki dział "rumors" na różnych stronach dot. piłki.