Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Składy obu drużyn:

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Redzik (redaktor) komentarzy: 14386 newsów: 8618.12.2018, 20:14

♫ Torreira, woah,
Torreira, woah,
He comes from Uruguay,
Torreira, woah! ♫

Redzik (redaktor) komentarzy: 14386 newsów: 8618.12.2018, 20:13

wojt3q komentarzy: 183818.12.2018, 20:11

@Pablo19: Guardiola w City wydał już chyba z pół miliarda funtów, ciężko, aby jego zawodnicy mu nie starczali.

DoomSlayer komentarzy: 155718.12.2018, 20:07

@Sobieski14: co do Undera to myślę że nasi widza inna pozycje niz skrzydłowy. Z genoa grał jako 9tka

cwalin komentarzy: 144418.12.2018, 19:52

Pepe srepe.Kolejny bullshit temat z którego nic nie będzie.Mnie interesuje jakim składem jutro z Tottenhamem.Puchar myszki Mickey ale to jednak Kuraki a terminarz napięty.

Pablo19 komentarzy: 34218.12.2018, 19:52

@WilSHARE: Bayern i coś tam była mowa o City ale sam Guardiola wypowiadał się że nie będą aktywni podczas zimowego okienka.A na dodatek jego ofensywni zawodnicy mu wystarczają.

Pablo19 komentarzy: 34218.12.2018, 19:47

Właściciel Lille Gerard Lopez oświadczył wcześniej, że Pepe nie wyjedzie w styczniu.
Lopez jest cytowany jako: "A co, jeśli Barcelona da mi 100 milionów euro na zakup Pepe?" Nie wyjeżdża tej zimy, chcę, żeby kontynuował, chcemy, żeby został, chce zostać. "
Jednak dzisiejsze raporty w l'Equipe sugerują, że pozycja Lille zmiękła i że są gotowi negocjować w przyszłym miesiącu z każdym klubem, który zacznie negocjacje w okolicach 45 milionów funtów.

Chopinno komentarzy: 328218.12.2018, 19:46

to może być najciekawsze od dawna okienko zimowe. Od tego sezonu zniesiono przepis związany z grą dla tylko jednego zespołu w LM i LE. Biorąc pod uwagę bierność Realu czy Bayernu latem i problemy obu klubów może szykować się jakiś gruby deal.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17628 newsów: 818.12.2018, 19:43

Kto jeszcze jest domniemanie zainteresowany Pepe?

mar12301 komentarzy: 2094518.12.2018, 19:35

@mistiqueAFC: jest taki dział "rumors" na różnych stronach dot. piłki.

Dużo dystansu do tego jak zawsze.

mistiqueAFC komentarzy: 2662218.12.2018, 19:33

Skąd macie te ploty dotyczące Pepe?

DoomSlayer komentarzy: 155718.12.2018, 19:28

@arsenallord: Pepe przyjdzie w lecie, ale jako transfer zimowy. Myślę też że i Undera nasi ogarna w lecie. Teraz tylko ten hiszpan na obrone przyjdzie za 10mln

Taki komentarzy: 35318.12.2018, 19:26

Konkurencja przy zatrudnieniu Pepe jest ogromna a będzie jeszcze większa.

DoomSlayer komentarzy: 155718.12.2018, 19:25

@Chopinno: bo PSG jest P O T Ę Ż N E i inne kluby to powinny białą flage wywiesic.

#pdk

silvano95 komentarzy: 350318.12.2018, 19:25

BREAKING FROM :

Arsenal want to sign Nicholas Pépé from Lille as in January with a €40m + bonus bid, and then loan him back to the Lille until the end of the season.

AlexVanPersie komentarzy: 749118.12.2018, 19:23

Sven i Raul wiedzą, że albo wydają teraz 50baniek za Pepe albo w czerwcu go nie kupują.

Myślę, że są fundusze do poprzesuwania w czasie i przestrzeni i hajs jest do uzbierania.

Kontuzja Dannego dużo zepsuła, bo tu były ładne i okrągłe 20 mln do wyciągnięcia.

Garfield_pl komentarzy: 117918.12.2018, 19:15

@Sobieski14: przez mieć kasę rozumiem to że ja mamy, tylko że nasz klub inaczej nią zarządza po prostu, bo co z tego że inne kluby mają budżety większe skoro więcej płacą, z tym że kroenke zabiera itd były artykuły i to nie jest tak proste jak tu wszyscy wypisują. Nikt tak naprawdę nie wie, ile jest w kasie, a przynajmniej klub nie leci na długach, to też ważne, żeby mądrze zarządzać. Po to też zatrudnili Svena i Raula, żeby ta polityka była utrzymana i przyniosła jak najwięcej korzyści, ja jestem za tym, żeby kreować za małe pieniądze super zawodników a potem sprzedać za spore i to właśnie chcą robić w Arsenalu, co nie oznacza że tacy zawodnicy nie zostaną z nami na najlepsze lata kariery. Nie ma co gdybać, bo założę się że jak decyzje by zapadły to Arsenal jest w stanie wyłożyć 100 mln na zawodnika, tylko jak widać nie zawsze oznacza to pozytywny efekt w wynikach, więc skoro można mądrze to po co przepłacać. To tak jakby ktoś z nas szedł kupić samochód i na wejściu, czy jeszcze wcześniej nawet krzyczał że ma np 100 tys na zakup, to który sprzedawca tego nie będzie próbował wykorzystać? Za miesiąc z hakiem znów będzie spokój, i temat się powtorzy w letnim okienku, a zawodnicy nadal będą przychodzić i odchodzić.

Jacek1s komentarzy: 212218.12.2018, 19:06

@arsenallord: Ja dam sobie rękę uciąć, że do nas nie trafi

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18575 newsów: 11618.12.2018, 19:03

Nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się, że Pepe do nas trafi.

AlexVanPersie komentarzy: 749118.12.2018, 18:53

Dawać Pepe w trzech ratach! :)

silvano95 komentarzy: 350318.12.2018, 18:43

Jakby komuś sie nudziło 20:40 City-Leicester - Eleven Sports 1

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18575 newsów: 11618.12.2018, 18:35

Ploteczki: Kupimy Pepe w styczniu, sle zostanie w Lille do końca sezonu na wypożyczeniu

michal192837465 komentarzy: 680318.12.2018, 18:32

https://www.youtube.com/watch?v=xrzqJaA_Eko
2:27 Laca: He used to be fan for Arsenal, I think xD

Sobieski14 komentarzy: 431118.12.2018, 18:26

@Garfield_pl: Nie no to ja jestem jednak w obozie tych którzy twierdzą że nie mamy kasy. Stan nie daje, a jeszcze bierze z klubu także wiesz...
Zależy też co rozumiesz przez pojęcie "mieć kase". Budżetu transferowego live, city, united czy nawet chelsea obecnie nie mamy...nawet everton czy whu potrafią więcej wydawać. Ale przy sprzedaży Ramseya, Elnenego czy nawet bez, myślę że jeśli pojawia się okazja wyrwania top gracza, który może w rok podwoić swoją wartość to nawet Stan wygrzebie.
A najbardziej potrzebujemy skrzydła, wygranych pojedynków, dryblingu, przebojowości i fantazji...
W lato można się pozbyć jeszcze Ozila, Mikiego, Chambersa i może Mustafy, odchodzi Welbz więc będzie czym żonglować

Redzik (redaktor) komentarzy: 14386 newsów: 8618.12.2018, 18:25

@Chopinno: @Gunnerrsaurus: bo cena netto i cena brutto to nie to samo :P

Garfield_pl komentarzy: 117918.12.2018, 18:18

@Sobieski14: mnie osobiście bawi co okienko to samo narzekanie ludzi że nie mamy kasy. Arsenal ma kasę, dobrze nią zarządza, jak trzeba wydaje, nie przepłaca i tyle. Na pewno nie będą się chwalić ze mają np 200 mln., bo to właśnie wtedy kluby zawyżą ceny, bardziej przez to niż przez fakt że np potrzebujemy skrzydłowego. Macie przykład freda, za którego nawet nie spodziewali się że tyle dostaną i jeszcze dla beki podbili cenę dla Utd. Po prostu dla mediów temat że nie mamy kasy, że kroenke nie da itd jest chwytliwy i łatwo im nabić sobie kieszenie. Ale co okienko ten sam płacz, tu są wtedy sami ekonomiści i analitycy, a tak naprawdę poza zarządem nikt nie wie ile mamy kasy. Ale w tym okresie wszelkie metro, daily itd to są nagle wiarygodne :D

Kanonier204 (zawieszony) komentarzy: 39343 newsów: 318.12.2018, 18:11

Może jakiegoś Garaya zimą ogarniemy.

Sobieski14 komentarzy: 431118.12.2018, 18:10

Skąd macie info że żadnych dostępnych środków nie ma?
W poprzednich sezonach to zawsze były jakieś donosy itd., teraz nic nie widziałem...
Wiadomo że Stan to sknera ale może ten Sanllehi przyciśnie i coś się wyskrobie. Do tego może sprzeda się Ramseya, Elneny też zbędny. Jakby za nich dwóch ze 30mln wybulić...nadzieja matką głupich ale się tli. Takze przy okresie świątecznym bez napalania się ale i bez pisania samych czarnych scenariuszy poproszę ;P

Argudo komentarzy: 9575 newsów: 618.12.2018, 18:07

Ja obstawiam jeden transfer zimą, środkowego obrońcę. Ale raczej spodziewam się łatania dziury, niż poważnego wzmocnienia.

Garfield_pl komentarzy: 117918.12.2018, 18:07

@Simpllemann: a to po co ma trzymać niepotrzebnych? Skoro sprzedał i kupił to wszystko gra. To takie marudzenie, żeby ponarzekać chyba. Transfery będą, sprzedaje się, jeśli jest taka możliwość zarobienia, czy zwolnienia tygodniówek i jeśli sprzedamy to kupimy, zawsze tak to działa i na pewno z tą ekipą za sterami teraz okienka będą ciekawe i jak juz pokazali kasy nie potrzeba nie wiadomo ile, bo albo dobrze wynegocjować potrafią lub kupią talent za grosze. A kto wie może coś w dwie strony jakieś wymianki, zostawmy to ekspertom i zobaczymy. Może jak tak Oezila nikt tu nie chce, to jakaś wymianka za Fekira :D

ziom komentarzy: 96918.12.2018, 18:03

Dla nas niedobrze się stało,że zwolniono murarza.Jeśli tam przyjdzie konkretny trener to tylko kwestią czasu będzie kiedy United zacznie grać dobrą piłkę.Odnośnie zimowego okienka jestem pesymistą.Czy Arsenal ma wielkie środki aby zakontraktować klasowych zawodników?Wątpię w to,nie gramy w lidze mistrzów,nasz właściciel to dusigrosz a kluby wiedząc o sytuacji Arsenalu będą chcieć wielkich pieniędzy za swoich zawodników.Ozil,Iwobi,Lichy,Elneny,Cech to zawodnicy z którymi należy się pożegnać.Lepsi nie będą ze względu na wiek.Niemiec nie pasuje do taktyki Emerego który lubi grać ostrym pressingiem na rywalu.Iwobi-wiecznie młody talent z Akademii który co rundę ma eksplodować..................Ja widzę u nas młodych chłopaków z większym od niego potencjałem.Są to:Nelson,Smith-Rowe czy Nkhetia.U Iwobiego należałoby przeprowadzić operację obu nóg aby on wreszcie zaczął strzelać bramki i regularnie zdobywać asysty.

Sobieski14 komentarzy: 431118.12.2018, 18:03

@mar12301: Zimą go dawać, Auba przyszedł z BVB to i Lille znajdzie jakiegoś skrzydłowego. Nie chcę kolejny raz patrzeć jak zawodnik który mógł być u nas przeszedł koło nosa bo jak zwykle poskąpili. A miałem tak np z Hazardem gdy zamiast niego wzięliśmy tańsze Czoło...
@silvano95: Byle nie ten Under, jest słaby, nie ma cech które nam na skrzydle są potrzebne. Pavon na mś nic nie pokazał także nic o nim nie wiem w sumie. Pepe wybór nr 1, jest jeszcze Lozano lub Corona których pare razy widziałem. Bailey z Leverkusen gra ogony w tym sezonie, a w tamtym był kocurem ale ligi niemieckiej nie oglądam więc kto wie jak tam z nim jest..

Czeczenia komentarzy: 996118.12.2018, 17:59

W zimie ciężko o sensowne zakupy. Raczej łatanie dziur i szukanie okazji. Aubameyang był taką okazją, bo stroił fochy w Dortmundzie.

GunnersFan9 komentarzy: 5369 newsów: 818.12.2018, 17:58

Nacho Monreal chyba tez zimą przyszedł.

thide (redaktor) komentarzy: 28969 newsów: 72118.12.2018, 17:56

@arsenallord: Kallstrom!

thide (redaktor) komentarzy: 28969 newsów: 72118.12.2018, 17:56

futbol skończył się wraz z końcem sezonu 2013/14.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18575 newsów: 11618.12.2018, 17:56

Dziwi mnie gadanie, że zimą transferu nie będzie. Skąd to wiecie? Przypominam, że właśnie w styczniu zrobiliśmy jedne z naszych największych transferów Auba i Arshavin.
Ostatnio też Gabriel zimą przyszedł.

Ja obstawiam, że jakiś środkowy obrońca dojdzie.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 47775 newsów: 34818.12.2018, 17:41

@Garfield_pl napisał: "nie oznacza że nie ma kasy, zresztą widać że jak była szansa to Auba przyszedł i nie za grosze"

A ilu piłkarzy musiał wcześniej sprzedać Arsenal?

AlexVanPersie komentarzy: 749118.12.2018, 17:39

100 baniek za Ndombele!..

To jest gruby hajs nawet dla największych klubów.
Jak tu skleić dobrą 18 na mecz przy takich cenach?

silvano95 komentarzy: 350318.12.2018, 17:39

Na pewno zimą bd transfery tu nawet nie ma co dyskutować

Garfield_pl komentarzy: 117918.12.2018, 17:39

@cwalin: wiecznie Arsenal kasy nie ma, a piłkarze zimą przychodzą dopłacając :D to że Arsenal stara się mądrze wydawać i kupować, nie oznacza że nie ma kasy, zresztą widać że jak była szansa to Auba przyszedł i nie za grosze. Po drugie, nie musimy wydawać 100 mln, bo to nie zawsze daje efekt, przykład utd. Będą transfery, i myślę że nawet jeśli dobrze podziałają Sven, Raul i Unai to może jakiś kozacki zawodnik dołączy. Przed przyjściem tych panów wątpiłbym w zimowe wzmocnienia, teraz nic mnie nie zdziwi, na plus.

mar12301 komentarzy: 2094518.12.2018, 17:36

Zimą możecie sobie w Fifie transfery zrobić. Może przyjdzie ŚO, ale też bym był mocno zdziwiony.

ArsenalChampion (zawieszony) komentarzy: 255818.12.2018, 17:21

ja obstawiam ze zimą przyjdzie środkowy obrońca

silvano95 komentarzy: 350318.12.2018, 17:19

@Sobieski14 Jest szansa pozyskanie ale bedzie bardzo cieżko mysle ze napewno jakis skrzydłowy zimą przyjdzie najbardziej sie interesujemy Under/Pepe/Pavon

cwalin komentarzy: 144418.12.2018, 17:19

Arsenal nikogo nie kupi zimą.Kasy niet.

Mickeylo komentarzy: 20618.12.2018, 17:12

Ndombele już rozchwytywany

https://www.meczyki.pl/newsy/chca-go-najwieksze-kluby-w-europie-ale-ndombele-woli-pozostac-w-lyonie-do-konca-sezonu/99973-n

mar12301 komentarzy: 2094518.12.2018, 16:57

@Sobieski14: Latem można powalczyć.

Sobieski14 komentarzy: 431118.12.2018, 16:52

https://www.meczyki.pl/newsy/arsenal-faworytem-do-pozyskania-nicolasa-pepe-moze-kosztowac-nawet-45-mln-funtow/99976-n

Pewnie już było do pare razy ale takim prezentem to bym nie pogardził ;)

losnumeros komentarzy: 346618.12.2018, 16:40

@MacieYaszek: Wizja. tv za 220 zł masz cały rok, ja mam na razie na 1 miesiąc

MacieYaszek komentarzy: 18318.12.2018, 16:38

Jaką TV internetową polecacie? Zależy mi na kanałach sportowych oczywiście i jakichś filmowych. Ile kosztuje to miesięcznie mniej więcej?

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz czerwca wybór redaktorów
7.67
Gracz czerwca wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna