Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Składy obu drużyn:

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
songoku95 komentarzy: 2170818.12.2018, 16:34

@MVTI: a to nie miałem wiedzy na ten temat. Cóż teoria obalona szybko.

MVTI komentarzy: 1840 newsów: 57318.12.2018, 16:31

Solari podpisał kontrakt do 2021, nie jest już tymczasowym trenerem.

Mihex komentarzy: 2326618.12.2018, 16:30

@songoku95: chyba, że teraz Mou wskoczy na posadkę w Realu xd pewnie po to się zeolnił. Kappa

songoku95 komentarzy: 2170818.12.2018, 16:28

Wenger po nowym roku dołączy do Królewskich, to jest więcej jak pewne. Logopeda zwolniony, jest trener tymczasowy a Francuz mówił, że przejmie stery po nowym roku, czyli idealnie składa sie w to całość w postaci Wengera zimą w Madrycie.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1084518.12.2018, 16:27

@Chopinno:

Hot się pomylił, myślał że Mou ma ogromną odprawę, ale była ona podana w kwocie brutto, a on myślał że to netto. Tak na prawdę dostanie dużo mniej.

losnumeros komentarzy: 443018.12.2018, 16:15

Bekę mieli niezłą z Iwobiego, cieszy naprawdę, że Auba i Laca tak się dogadują, nie jeden klub nam pewnie zazdrości takich napastników

Chopinno komentarzy: 328518.12.2018, 16:06

Może to płytkie, ale wczoraj pisałem, żeby nie skreślać United, bo do czasu aż LM ruszy będą mieli nowego treneiro. Po chwili hot mnie "wyjaśnił", że na pewno nie wyleci, bo ma kosmiczną klauzulę i zostanie do lata... Szybko się okazało, kto miał rację :D

AFCris komentarzy: 8018.12.2018, 16:03

facebook.com/Arsenal/videos/281384992573998/

Nawet Laca i Auba śmieją się z Iwobiego. :D
Reakcja na sytuację ze Stephanem bezcenna. :D

Argudo komentarzy: 10696 newsów: 618.12.2018, 15:56

@mallen:

A masz ode mnie. Wszak ogórkowa pyszna jest.

thide (redaktor) komentarzy: 31013 newsów: 134918.12.2018, 15:52

na a.com już jest konferencja

thide (redaktor) komentarzy: 31013 newsów: 134918.12.2018, 15:46

@simeges: u buka jest dobry kurs na Torreirę latem w Realu, City lub Barcelonie xD

pumeks komentarzy: 2073618.12.2018, 15:45

@simeges:

No to Ramsey niech się jeszcze wstrzyma z transferem :P

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 947718.12.2018, 15:44

jakie to prawdziwe...

https://pbs.twimg.com/media/DutFJ1yX4AAG4ma.jpg:large

simeges (redaktor) komentarzy: 527 newsów: 1118.12.2018, 15:43

Wenger u buka bardziej prawdopodobnym trenerem w Manu niż Conte :D grubo.

thide (redaktor) komentarzy: 31013 newsów: 134918.12.2018, 15:42

https://www.facebook.com/Arsenal/videos/281384992573998/

hahaha, Iwobi, Iwobi, what are you doing xD

mallen komentarzy: 1743418.12.2018, 15:40

A gdzie plusy za ogórkową? Jakby barszcz był to by się pewnie posypały...

pumeks komentarzy: 2073618.12.2018, 15:30

Jakby Mou wcześnie wywalili to by się załapał do Lecha.

mallen komentarzy: 1743418.12.2018, 15:30

@filo94

Ogórkowa :D

pumeks komentarzy: 2073618.12.2018, 15:29

@kamilo_oo:

Presja musi być!
Za coś biorą ten hajs. Nie za obijanie się.

pumeks komentarzy: 2073618.12.2018, 15:27

SKY SPORT NEWS
BREAKING: Tottenham supporter who threw banana skin towards Arsenal's Pierre-Emerick Aubameyang handed four-year football banning order and fined £500.

RIVALDO700 komentarzy: 3219518.12.2018, 15:26

W wieku 89 lat zmarl Kazimierz Kutz. Polityk i rezyser.

karmel567 komentarzy: 331918.12.2018, 15:21

Perez przygarnie Mourinho w lato a zobaczycie.

Traitor komentarzy: 7378 newsów: 2318.12.2018, 15:20

@RIVALDO700

Fajnie, ze ludzie z takimi wtykami w klubach z europy dzielą się z nami informacjami

RIVALDO700 komentarzy: 3219518.12.2018, 15:17

Jesli real lub inter z sentymentu nie wezma mou to ten jest juz poza top klubami. Zostana mu leicestery lub betisy.

Fanatic komentarzy: 579418.12.2018, 15:17

Kolejny po Mou do wywalenia przez ich kibiców to Pogba. Ciekawe czy Francuz "dożyje". Wg mnie to najbardziej przepłacone zawodnik w BPL ale dobrze, bo gra dla MU xd

losnumeros komentarzy: 443018.12.2018, 15:11

Kiedyś lubiłem Mourinho, ten jego styl dawał coś na boisku i potrafił osiągać fajne wyniki Porto, Chelsea i Inter. Później zaczął już trochę przygasać. Najlepiej jak by zrobił sobie półtora roczną przerwę i odpoczął trochę od piłki. Niech przemyśli jak zacząć trenować inaczej zespoły niż dotychczas, bo aktualnie to tylko szkodzi klubom niż pomaga.

kylo100 komentarzy: 88618.12.2018, 15:05

@filo94:

Szralotke w sosie słodko-kwaśnym Uncle Ben's

Czeczenia komentarzy: 1034618.12.2018, 15:04

Jak na wydany hajs, to skład mają naprawdę do dupy. No, ale czy któryś z graczy poczynił tam progres pod Mourinho? To też rola trenera, najważniejsza zresztą.

WilSHARE komentarzy: 17875 newsów: 818.12.2018, 14:57

Jestem tylko ciekaw kto się podejmie takiego padła jak United. Do TOP4 daleko, piłkarze rozpieszczone dzieciaki. W zimę na transfery nowemu trenerowi też wątpię by dali. A na rynku dostępnych trenerów jednak brak.

AlexVanPersie komentarzy: 771918.12.2018, 14:45

@WilSHARE:

No niezły zbieg okoliczności, bo tę analizę wysmarowałem wczoraj wieczorem, a dziś Jose dostał kopa. Dlatego ją tylko lekko przeredagowałem, bo dziś aktualna jest o wiele bardziej.

thegunner4life komentarzy: 601518.12.2018, 14:45

@filo94:
Makaron!

filo94 komentarzy: 6031 newsów: 218.12.2018, 14:44

Co tam macie dziś na obiadek?

thegunner4life komentarzy: 601518.12.2018, 14:31

@AlexVanPersie:
HEJ HEJ!

kamilo_oo komentarzy: 2249418.12.2018, 14:30

Lech zgłosił kolejnego 16-latka do Ekstraklasy. Nawałka sie tam widzę nie pi....i ;p

WilSHARE komentarzy: 17875 newsów: 818.12.2018, 14:30

Mourinho jeśli mu duma pozwoli to powinien zejść belkę niżej i zacząć od nowa. Teraz jest wiele tych mniejszych klubów, które dobrze rokują i dysponują niemałym potencjałem. Na wielki klub ciężko jest w jego sytuacji liczyć. Zwłaszcza, że wraz z każdym odejściem palił mosty. Miał tylko to szczęście, że zawsze pojawiał się na horyzoncie wielki klub, który desperacko potrzebował kogoś na już.

hot995 komentarzy: 5697 newsów: 518.12.2018, 14:25

3 września: "Czy wiecie, ile Manchester United musiałby mi zapłacić, gdyby mnie zwolnił? Media twierdzą, że moja posada jest zagrożona, ale ja nie sądzę, żeby tak było" - zakończył Mourinho.

07.12: "Pojawiło się sporo pogłosek o odejściu Jose Mourinho z Manchesteru United. Są one zupełnie nieprawdziwe. Jose jest bardzo szczęśliwy w klubie, a klub jest zadowolony z niego. Mourinho ma długoterminowy kontrakt z Manchesterem United i jest w pełni oddany klubowi w budowie solidnego i zwycięskiego projektu" - oznajmił Mendes.

Zatem kolejny pstryczek w nos dostał Jose. Musiało boleć, bo z całą pewnością tego się nie spodziewał. Gdziekolwiek był - wszędzie został wyrzucony na zbity pysk. Szkoda, bo za jego sterów United upadało jeszcze bardziej (poza poprzednim sezonem, który był wyjątkiem) i było się z czego pośmiać. Nie sądzę jednak, żeby nagle coś się zmieniło zwłaszcza, jeżeli stery przejmie chociażby Carrick. Żałuję, że Mou uniknął konfrontacji z PSG. Chciałem zobaczyć jego upadek, kiedy kolejny młody trener z nowym spojrzeniem na football deklasuje dinozaura z przestarzałym i archaicznym stylem gry.

silvano95 komentarzy: 585418.12.2018, 14:21

Dla mnie on jest juz skończony wchodzą młodzi trenerzy z wizją, a inni sie poprawiają uczą a Mourinho jest cały czas w tym samym miejscu i próbuje tego samego niestety to już za mało

MVTI komentarzy: 1840 newsów: 57318.12.2018, 14:21

Co do Ozila, zastanowiłbym się jeszcze nad nim - świetnie się go ogląda, gdy jest w pełni formy i jest jednym z moich ulubionych zawodników, ale ostatnio tej dobrej dyspozycji brakuje.

DoomSlayer komentarzy: 309618.12.2018, 14:20

@arsenallord: Myślę że, żaden bogaty klub już go nie zechce.

MVTI komentarzy: 1840 newsów: 57318.12.2018, 14:20

@kylo100 napisał: "Reszta do kogo sie przyczepisz"

Trzeba się pozbyć Cecha (który najprawdopodobniej nie przedłuży kontraktu), Ospiny, Jenkinsona, Ramsey i tak odchodzi, Mchitariana, Welbecka (to samo co z Cechem i Ramseyem).

arsenallord komentarzy: 18899 newsów: 11718.12.2018, 14:16

Myślicie, że Mourinho jest już skończony? Ja obstawiam, że poprowadzi jeszcze wielki klub, ake znowu wyników nie będzie i to będzie jego koniec

silvano95 komentarzy: 585418.12.2018, 14:10

https://www.youtube.com/watch?v=xrzqJaA_Eko

Auba i Laca komentują mecz

thide (redaktor) komentarzy: 31013 newsów: 134918.12.2018, 14:06

https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/748789/tottenham-news-pierre-emerick-aubameyang-arsenal-banana-london-derby-racism?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+daily-star-latest-news+%28Daily+Star+%3A%3A+News+Feed%29

kylo100 komentarzy: 88618.12.2018, 14:04

o Elnenym zapomniałem bo grajek trageedija

kylo100 komentarzy: 88618.12.2018, 14:03

@MVTI:

Sporo? Xhake nie wpuszczac na murawe. Iwobiego również. Lichy... za Bellerina na lewej ostateczność. Ozil... dajmy mu szanse. Reszta do kogo sie przyczepisz? Ramsey ma mecze wybitne i tragiczne

DoomSlayer komentarzy: 309618.12.2018, 14:03

@MVTI: Elneny, Jenkinson, Ramsey, Ozil, (Monreal i Kosa ze względu na wiek), Iwobi, Cech - jakieś zastępstwa trzeba wydybać + dokupić braki SO+ 2 skrzydłowych.

GunnersFan9 komentarzy: 5759 newsów: 818.12.2018, 14:02

Sky Sports donsi, że nowym trenerem United ma zostać Laurent Blanc.

kylo100 komentarzy: 88618.12.2018, 13:59

Skład na jutro?
Cech
Liechtsteiner. Kościelny Sokratis Monreal

Torreira. Xhaka

Ramsey

Mkhitaryan. Iwobi

Lacazette

Po cholere Kościelny? Pamiętacie zeszły sezon? Mecz z Athletico? Gość do zmielenia na emeryture

WilSHARE komentarzy: 17875 newsów: 818.12.2018, 13:46

@AlexVanPersie: mientki ziutek, ale to już czytaliśmy!

WilSHARE komentarzy: 17875 newsów: 818.12.2018, 13:44

Mourinho zwolniony? Może czas wrócić do zawodu. Ofert na kierowcę autobusu na pewno nie brakuje.

Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 2.02.2020 - godzina 15:00
? : ?
Chelsea - Arsenal 21.01.2020 - godzina 21:15
2 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool21201061
2. Man City23163451
3. Leicester21133542
4. Chelsea23124740
5. Sheffield United2388732
6. Wolves22710531
7. Newcastle2286830
8. Arsenal23611629
9. Man United2177728
10. Tottenham2176827
11. Burnley21831027
12. Southampton22831127
13. Crystal Palace2268826
14. Everton22661024
15. West Ham2065923
16. Brighton22571022
17. Aston Villa22641222
18. Bournemouth22641222
19. Watford22471119
20. Norwich21441316
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy174
Sergio Agüero163
Marcus Rashford144
Danny Ings141
Pierre-Emerick Aubameyang141
Tammy Abraham133
Sadio Mané116
Mohamed Salah115
Harry Kane112
Raheem Sterling111
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.13
Gracz grudnia wybór redaktorów Bernd Leno
Bernd Leno
6.98
Gracz grudnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl