Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Jacek1s komentarzy: 764618.12.2018, 12:27

Myślicie, że stać Arsenal na topowego obrońcę w zimę?

praptak komentarzy: 869518.12.2018, 12:26

Pewnie skomentuje to na zasadzie: "A wiecie ile trofeów kiedyś wygrałem? Dużo". ManU to mój ulubiony rywal Arsenalu, zaraz po Totkach. Mam nadzieję, że się odbudują porządnie, choć nie w takim stopniu co Arsenal.
Jakoś nadal mam problem z przystosowaniem się do dominacji City, szanuję robotę Pepa, ale tęsknię za czasami dominacji Arsenalu, United i Live. No ale trzeba iść do przodu i starać się akceptować rzeczywistość.
Mam nadzieję, że Emery ma chytry plan w obliczu ostatnich kontuzji i jednak ugotuje ten rosół.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 318.12.2018, 12:25

To na pewno nie Pogba zwolnil Mourarza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

NwankwoKanu (zawieszony) komentarzy: 21718.12.2018, 12:20

Dawać Bailly'ego do Nas

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 318.12.2018, 12:13

@thide:
No to ładny trojan virus w linku.

gunners007 komentarzy: 954318.12.2018, 12:13

Mourinho został zwolniony po 3 latach pracy i jeden dzień dłużej niż to było przy odejściu z Chelsea.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.12.2018, 12:09

xD

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 318.12.2018, 12:04

Nie wytrzymam ze smiechu, jeśli piłkarze Maniurow nie przestaną kaleczyc i nie będą mogli zrzucić winy na "uwlaczajacego" autobusiarza i jego defensywna taktykę. Po odejściu Portugalczyka Lukaku nauczy się przyjmować piłkę, a Pogba przestanie tracić 20 razy na mecz? ;)

NwankwoKanu (zawieszony) komentarzy: 21718.12.2018, 11:54

Moim zdaniem kadra nie jest za słaba na TOP 4
I to jest najbardziej realny cel na ten rok. Liczby same świadczą za siebie. Mamy stratę do dwóch głównych kandydatów do Mistrzostwa i jak chcemy się bić o miejsca 3-5 to musimy znacząco się wzmocnić mimo wszystko w to okienko. Ramsey OUT w wakacje lub jeszcze zimą. Ozil pewnie OUT latem. Welbeck OUT latem. Poczyścić jeszcze ten skłąd i trzeba i tak będzie kogoś kupić. Obrona jest stara. Młodych brak lub jeszcze nie ten poziom. Skrzydła brak. Jest co robić i jest o czym myśleć

Maczupikczu komentarzy: 24118.12.2018, 11:52

Spokojnie z tym skreślaniem United. Tak szczerze to my też rewelacyjnie nie pykamy. ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356718.12.2018, 11:47

Wielka szkoda, że Jose zwolniony :p

Kysio2607 komentarzy: 1336018.12.2018, 11:44

Całe szczęście że Hector I Kola żyją. Niech odpoczywają, będą potrzebni na Burnley.

Cech - Lichy Kosa Sokratis Nacho - Xhaka/Torreira Elneny - Ramsey Ozil Nketiah/Saka - Laca

pumeks komentarzy: 2080818.12.2018, 11:33

Hector Bellerin
Left calf. Being assessed ahead of Tottenham Hotspur (h) on Wednesday, December 19.

Sead Kolasinac
Right thigh. Being assessed ahead of Tottenham Hotspur (h) on Wednesday, December 19.

losnumeros komentarzy: 1315818.12.2018, 11:30

*Półtora roczna przerwa

Gunner18AFC komentarzy: 3425 newsów: 318.12.2018, 11:29

Ciekawe kto tam przyjdzie. Jak jakiś wynalazek Carrick to znowu będą okupowac 6-8 miejsce. Tam trzeba trenera z topu żeby wrócić na szczyt. Oby takiego nie dostali

losnumeros komentarzy: 1315818.12.2018, 11:29

Kiedyś lubiłem Mourinho ponieważ ten jego autobus dawał wyniki i potrafił z gorszymi zespołami wygrać LM. Teraz moim zdaniem on by musiał z półtora roku odpocząć od piłki i nakreślić sobie inny plan, taktykę na prowadzenie drużyny. Czasem taka półroczna przerwa może dużo zdziałać.

Gawel922 komentarzy: 64418.12.2018, 11:28

Julian Nagelsmann byłby ciekawą opcją ale on odmówił Realowi i od nowego sezonu idzie do Lipska

thegunner4life komentarzy: 891818.12.2018, 11:28

Tylko Arsene Wenger może wnieść United na w ogóle inny poziom gry. Np. 8:2 z City

Dominik11 komentarzy: 2005718.12.2018, 11:27

The Sun Jack Wilshere może wypaść z gry do końca sezonu z powodu problemów z kostką.

PrinceBosman komentarzy: 15318.12.2018, 11:22

@lays: od czego jest zimowe okienko transferowe, a kadra nie najgorsza tylko Mou nie wykorzystał ich potencjału

losnumeros komentarzy: 1315818.12.2018, 11:17

Zszokowany z lekka jestem, że zwolnili Mourinho, liczyłem, że po Boxing Day poleci. Jak myślicie Zidane zawita na Old Trafford?

@SkySportsNews
3 min.3 minuty temu
Więcej
SKY SOURCES UPDATE: Michael Carrick will be acting as interim manager of Manchester United until a new temporary manager is appointed - an external appointment is expected within 48 hours. Carrick and Kieran McKenna will continue to take training in the meantime.

ZielonyLisc komentarzy: 2020218.12.2018, 11:10

HahahahahahahahahahahahHHHHHHhHahahahaha THE SPECIAL BUS ONE HAHAHAHAHAHHAHAHhahhhahahah

Z jednej strony szkoda bo pasował tam taki buc bo united nie walczyło o Top4, a teraz kto wie kto ich weźmie

Nie mów hop!
Wystarczy, ze tfu tfu Torreira złapie kontuzję i kilka kolejnych punktów nam ucieknie

pumeks komentarzy: 2080818.12.2018, 11:04

muły próbują ratować sezon.....w sumie nie mają wyjścia.
Zrobili to, co Arsenal powinien zrobić dużo wcześniej z Wengerem :)

Pitu88 komentarzy: 215618.12.2018, 11:04

Właśnie w radiu usłyszałem o zwolnieniu Mourinho i wszedłem szybko żeby napisać. O tym w komentarzach, a tu jak zwykle wszyscy na bieżąco :P

pedroklub komentarzy: 22518.12.2018, 11:04

I już po Mou, szkoda bo Utd dostarczało trochę punktów innym zespołom :) Na odchodne dostał 39,5 mln

lays komentarzy: 3987118.12.2018, 11:03

United i tak ma 6 miejsce klepnięte. Nie ma podjazdu do AFC,CFC i KFC, które powalczą o2 miejsca w top4

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.12.2018, 11:03

Kto by nie przyszedł to ta kadra dziś i tak jest za słaba na top 4 PL. Zwykła kosmetyka.

Garfield_pl komentarzy: 2707218.12.2018, 11:02

Niech biorą Zidane'a po sezonie, ciekaw jestem na ile dobry trener z niego poza Realem :D

Alonso komentarzy: 1282418.12.2018, 11:01

@lays: Lepszego kandydata chyba nie ma ale news od @silvano95 mnie rozwalił, Carrick do końca sezonu xD

Dominik11 komentarzy: 2005718.12.2018, 11:00

Pogba miał wylecieć a tutaj Mou wyleciał , ciekawe czy teraz Pogba zostanie?

silvano95 komentarzy: 977618.12.2018, 10:59

BREAKING: Michael Carrick is set to be appointed the new caretaker manager of Manchester United until the end of the season. (Source: SkySports)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.12.2018, 10:58

@Garfield_pl: Arabia Saudyjska.

lays komentarzy: 3987118.12.2018, 10:58