Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester

Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester 22.10.2018, 22:02, Łukasz Wandzel 866 komentarzy

Poniedziałkowe starcie Arsenalu z Leicesterem City zakończyło 9. kolejkę Premier League. Jednocześnie piłkarze z północnego Londynu kontynuują znakomitą serię, zwyciężyli bowiem już 10 razy z rzędu. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy pokonali Lisy Claude'a Puela w charakterystyczny dla siebie sposób. Zaliczyli niefrasobliwą pierwszą odsłonę meczu, kiedy to przegrywali, ale tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mesut Özil. Drugą połowę zdominowali, co robi się już znamienne dla podopiecznych Unaia Emery'ego. Dwa szybkie trafienia od wchodzącego z ławki Pierre'a Emericka Aubameyanga ustaliły wynik spotkania, 3-1.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Lichtsteiner (61' Aubameyang) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (61' Guendouzi), Özil (80' Ramsey), Iwobi - Lacazette.

Leicester City: Schmeichel - Pereira (69' Ghezzal), Evans, Maguire, Chilwell - Mendy, Ndidi, Amartey, Maddison (75' Okazaki) - Iheanacho (61' Albrighton), Vardy.

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami otwartej gry ze strony obu drużyn. Piłkarze Emery'ego kilkukrotnie forsowali swoje akcje lewą stroną, gdzie aktywny był Alex Iwobi, lecz nic z tego nie wyszło. Szybko jednak to goście przejęli inicjatywę, korzystając ze słabej dyspozycji Roba Holdinga, który ewidentnie źle wszedł w mecz. Skupiony od pierwszej minuty był za to Bernd Leno. Niemiec zmuszony do ratowania skóry rozkojarzonym kolegom popisał się nie lada interwencjami.

To nie uchroniło golkipera Arsenalu od wpuszczenia gola. W pierwszej połowie jego koledzy z obrony wręcz mu przeszkadzali, co znalazło potwierdzenie przy otwarciu wyniku z 31. minuty. Wtedy to Hector Bellerin dał się przegonić Benowi Chilwellowi, który łatwo wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Jednak próba zablokowania tego strzału przez hiszpańskiego defensora londyńczyków sprawiła, że futbolówka zmieniła kierunek, a goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

The Gunners próbowali szybko wrócić do gry, spychając Leicester na jego połowę, ale sportowa złość długo nie wystarczała. Nie udawało się z rzutów wolnych zza szesnastki czy też rożnych. Również Alexandre Lacazette nie potrafił dziś trafić do siatki. Raczej mało kto by się spodziewał, że to Mesut Özil weźmie grę na siebie i zaliczy jeden z najlepszych występów w barwach Arsenalu. Niemiec przed przerwą fantastycznie rozpoczął i zakończył sytuację bramkową. Posłał piłkę do Bellerina na prawe skrzydło, a podanie zwrotne zamienił na gola, strzelając precyzyjnie tuż przy słupku.

Po przerwie Kanonierzy odpalili armaty, bo Lisy musiały przetrwać prawdziwą kanonadę okazji ze strony gospodarzy. Aktywny zrobił się Henrich Mchitarian, ale dobre kilka minut nie przyćmiło niezbyt udanego występu Ormianina. Wiedział to także Unai Emery, więc wprowadził za niego Pierre'a-Emericka Aubameyanga. I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Gabończyk szybko wyprowadził Arsenal na prowadzenie, a po chwili podwyższył wynik na 3-1. Ta sztuka dla wchodzącego z ławki napastnika była jednak nieziemsko łatwa dzięki genialnej wizji gry, jaką zaprezentował w obu akcjach Mesut Özil.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, a po meczu można dojść do prostych wniosków. Po raz kolejny oglądaliśmy ten sam Arsenal w wydaniu Emery'ego, który rozgrywa pierwszą połowę na remis, a w drugiej dominuje rywala i zgarnia zwycięstwo. Tego wieczoru różnica była tylko taka, że do siatki nie trafił Alexandre Lacazette i że Mesut Özil swoim znakomitym występem poprowadził zespół do zwycięstwa. Kiedy tylko pomocnik Arsenalu gra na pozycji numer 10 i zakłada opaskę kapitańską, dostaje chyba "dodatkowe 23 procent do jakości gry".

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237723.10.2018, 14:59

Gdzie w ogóle organizują takie wyjazdy?
Chciałbym lecieć dzień szybciej, czyli w sobotę 1szego grudnia by zwiedzić stadion jeszcze... no i w sobotnią noc zabalowac troszkę w Londynie :D

Young Boys - Valencia 2
Ajax - Benfica (będzie wynik w trakcie spotkania 1:0)
United - Juve 2 ( i liczba goli poniżej 3,5)
Hoffenheim - Lyon 1 ( i liczba goli poniżej 3,5)

ZielonyLisc komentarzy: 2027823.10.2018, 14:33

@Slaviola: Gunner012 leci ;) ale on chyba na sektor gości.

Slaviola komentarzy: 1237723.10.2018, 14:30

Panowie, ponawiam pytanie:

Czy Ktoś z Was leci na mecz z Kurakami 2 grudnia? Pytam bo chciałbym w końcu obejrzeć na żywo moich Kochanych Kanonierów, a nie chce jechać sam...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.10.2018, 14:28

@The088:
Prędzej bym pomyślał, że wjedzie Mertesacker za Holdinga niż Xhaka zostanie przesunięty na LB. Nieźle.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.10.2018, 14:28

Nie planuję pisać więcej newsów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

simson16 komentarzy: 461423.10.2018, 14:27

@Kanonier204

no w sumie gole tez m oga byc,juz sobie sciagnalem z tego linku wczesniejszego Twojego;) tylko nie wmiem czemu glosu nie mam;/

Womanizer komentarzy: 990223.10.2018, 14:20

Palace pyknięte 1-2 na legendarnym. Druga połowa i znowu to zrobili :)

Benteke 6, Aubameyang, 63, Welbeck 75

ZielonyLisc komentarzy: 2027823.10.2018, 14:19

@dziejo: dobre pytanie

thegunner4life komentarzy: 897323.10.2018, 14:19

Dobra już nie piszcie, coś jest źle dostałem jedno PW pisało, że mam dwa, a po odebraniu tego tak na prawdę mam 0.

Artu komentarzy: 188823.10.2018, 14:18

Ale na LFC forum gownoburza o tym że sędzia powinien podyktowć rzut karny po ręce Holdinga. Ile razy to sędzia zabierał Arsenalowi czy dawał Live. Mecz był wczoraj, mamy 3pkt, jedziemy dalej. Teraz Liga Europejska.
Pewnie jeszcze ze 100 razy Dean czy inny Oliver sie pomyli, jak to w piłce nożnej. COYG

dziejo komentarzy: 9023.10.2018, 14:18

Panowie co się dzieje z naszymi pierwszymi połowami ? Czemu tak słabo wyglada gra przy deklasacji w drugiej ? Dobrze se chociaz udaje się jakaś bramkę strzelić, Unai każe grać polowe na pół gwizdka żeby byli wypoczęci alba teatr w drugiej ?

The088 komentarzy: 62123.10.2018, 14:17

@WilSHARE
Byłem blisko, tylko Guendouzi wszedł w pierwszej kolejności zamiast Ramseya.

Grywało się kiedyś w Football Managera. :D

lays komentarzy: 3987123.10.2018, 14:11

@WilSHARE:

No ja już 2-3 razy pisałem, że spiałem trochę ten komentarz, a po meczu musiałem się przyznać do błędu, bo z tym Xhakę trafił ideolo :D

thegunner4life komentarzy: 897323.10.2018, 14:09

Napiszcie do mnie jakieś PW dla testu obojętnie co

Coś mi się chyba z kontem popsuło piszę, że mam 1 wiadomość wchodzę na skrzynkę i nie mam żadnej xD

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 14:08

Nic tak nie poprawia humoru jak dział osiągnięcia na Wikipedii u Kloppa w podrozdziale liverpool :D

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 14:06

@ZielonyLisc: hajsu nie postawie ale czuję w kościach, że się tak wydarzy

ZielonyLisc komentarzy: 2027823.10.2018, 14:02

@simeges: może tak być każdy scenariusz jest możliwy ale nie bądźmy hop siup do przodu. Czas pokaże

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 14:00

@ZielonyLisc: A jak było w BVB ? Klopp jest dla mnie trenerem potrafiącym wycisnąć 200% z każdego ale nie na długą metę. Ja sądzę, że się 2-3 sezony Liverpool poza europejskimi pucharami. Brak trofeum zawodnicy zrobią papa i koniec liverpoolu

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.10.2018, 13:57

Martial w formie (gole z Newcastle i Chelsea), Mata nakręcony dzik niczym @lays: w oknie transferowym, Rashford pędziwiatr, Lukako jeszcze nie grał przeciwko włoskiemu klubowi to jego atut strzelecki, Young napędzona spirala zbrojna wyczyści wszystkich niczym admin k.com, Lindelof mniej błędów ostatnio niż zazwyczaj ale wciąż o 20 za dużo, Ronaldo pewnie już teraz siedzi z visapurem i myśli jak dzisiaj pokonać tego hiszpana ośmiornicę.

Sami widzicie. Po analizie jasno można stwierdzić kto dziś wygra.

Chopinno komentarzy: 328723.10.2018, 13:57

@arsenallord: przez pająka, Kratosa i Horizon żałuję, że nie mam ps4 :(

markiz0 komentarzy: 73923.10.2018, 13:56

Z jednej strony mam wrażenie, że po odejściu Żelko Buwacza LFC podupadło taktycznie, z drugiej strony mają rekordowy start i więcej punktów od nas przy nieco trudniejszym terminarzu. Zobaczymy co z tego będzie. Dla nas trwa piękny sen, bo jesteśmy równorzędnymi rywalami dla City, LFC, Chelsea i Spurs (nie mam na myśli bezpośrednich starć, tylko ligę), a dawno tego nie było. Oby sen się brutalnie nie skończył jakąś serią porażek czy coś. Trzeba wytrzymać ten maraton kondycyjnie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.10.2018, 13:56

@thegunner4life: Potwierdzam. A taki Ranczomen chciał Allegriego. Tfu!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.10.2018, 13:55

@simson16
U mnie tylko gole. Meczu niestety

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11723.10.2018, 13:54

Nie wiem czy ktoś grał w SpiderMana na PS4, ale jak nie to polecam. Jestem w połowie i ciężko się oderwać.

simson16 komentarzy: 461423.10.2018, 13:52

Ma ktos wczorajszy mecz Arsenalu z Polskim komentarzen, dzieki z gory!!!

thegunner4life komentarzy: 897323.10.2018, 13:49

@FabsFAN:
Wiem żałuje do tej porty @Witowo95 pewnie też... że POTĘŻNY Mikel Arteta nas nie trenuje ;/ na pewno lepiej by to wszystko wyglądało niż teraz.

ZielonyLisc komentarzy: 2027823.10.2018, 13:49

@ares765: to teraz do roboty!!!

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.10.2018, 13:47

Nie ma to jak iść na 9:45 i skończyć zajęcia o 11:15.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.10.2018, 13:47

@thegunner4life:
W piłce POTĘŻNA jest tylko 1 osoba, która mogła zostać trenerem Arsenalu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.10.2018, 13:44

W weekend Hazard zdeklasowany to teraz Young na ŚO zagra żeby zniszczyć Ronaldo.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.10.2018, 13:40

@lays:
@The088 napisał: "Lichtsteiner -> Ramsey

Mchitarian -> Aubameyang

I Xhaka idzie na lewą obronę. Tak to widzę"

I ci najmniej 5 pocisków w stronę usera prawej ręki unaja po tym wpisie. I moja beka bez komentarza.

A tu Xhaka lepszy od Lichego.

Mamy transfer Moreno!

thegunner4life komentarzy: 897323.10.2018, 13:38

@simeges:
Nie skończy, bo jest POTĘŻNY tak jak my jesteśmy POTĘŻNI od 2004 roku, tyle że u nich ta POTĘGA trwa od 1990.

ZielonyLisc komentarzy: 2027823.10.2018, 13:37

@lays: z tym Fabinho?? A gdzie tu trolling

simson16 komentarzy: 461423.10.2018, 13:35

Rudzki w koszulce Arsenalu i chwalacy nasz zespol tego jeszcze nie grali ;D:)

youtube.com/watch?v=9WretXtIONA

lays komentarzy: 3987123.10.2018, 13:35

Trollem na trolling, wnoszę o bana.

ZielonyLisc komentarzy: 2027823.10.2018, 13:33

@simeges: Bez przesady teraz ponosi cię fantazja.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 13:33

@rreddevilss: Jak śmiesz mówić, że Fabinho jest zbyt słaby. Już wysyłam twój adres Fashionowi i Ci zrobi wykład o tym !!

Fabinho mvp sezonu w PL i złota piłka 2019 róbcie screeny

thegunner4life komentarzy: 897323.10.2018, 13:32

@Witowo95
Fajnie, że coraz więcej osób popiera nasz ruch i możemy walczyć o nasze prawa!

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466923.10.2018, 13:32

Om będzie bronił tego transferu Fabinho do ustnej śmierci, przecież on bronił nawet nie kupienie Fekira

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 13:32

@thegunner4life: tak Klopp jest super trenerem by ze stolca bat ukręcić ale w pewnym momencie eksploatacja na 200% każdego zawodnika przynosi efekt zajechania każdego z zawodników. Liverpool jeszcze 2-3 sezony i kończy w środku tabeli.

Kill_Bill (zawieszony) komentarzy: 16223.10.2018, 13:31

@rreddevilss: Być może. Ja go jeszcze w akcji nie widziałem.

lays komentarzy: 3987123.10.2018, 13:31

Wczoraj ktoś napisał w 1 połowie by zdjąć Lichiego i wpuscic Xhake na LO, śmiałem się z tego, że gość jest mniej zwrotny od Lichiego i wolniejszy, a tu torpeda XDDDDD Ten ruch taktyczny był niesamowity, Guendo do zagęszczenia środka i XHaka na LO

ZielonyLisc komentarzy: 2027823.10.2018, 13:30

@Witowo95: dokładnie! Następnym razem też ci ogolę plecki