Skromne, ale jednak zwycięstwo: Arsenal 1:0 Norwich

Skromne, ale jednak zwycięstwo: Arsenal 1:0 Norwich 30.04.2016, 19:34, Michał Koba 3606 komentarzy

Dla każdego fana Arsenalu trwający jeszcze sezon jest już kampanią straconą. Dzisiejszy mecz miał jednak dostarczyć miłośnikom klubu z północnego Londynu nieco emocji i wynagrodzić ostatnie niepowodzenia. Kanonierzy wygrali co prawda spotkanie, ale styl, w jakim to zrobili, nadal pozostawia wiele do życzenia. Piłkarze z Londynu przez długi czas operowali futbolówką, momentami pozwalając rywalom na przeprowadzanie kontrataków, ale nie potrafili kończyć swych akcji strzałami, których zaliczyli jedynie dziewięć, a pierwszy celny dopiero w 59. minucie. Strzeleckiej niemocy nie przerwał także Olivier Giroud, który przez całe spotkanie – z wyjątkiem dwóch niezłych główek – był tylko cieniem samego siebie.

Trzeba jednak oddać The Gunners, że po ostatnich trzech remisach w końcu zdobyli komplet punktów, a przecież to właśnie liczba oczek w tabeli, a nie styl gry w końcowej fazie sezonu, liczy się najbardziej. Miejmy nadzieję, że skromne zwycięstwo podniesie na duchu podopiecznych Wengera, a także samego Francuza, wobec którego swoją nieprzychylność prezentowała dziś część fanów zebranych na Emirates Stadium, i za tydzień Arsenal zaprezentuje widowiskowy oraz skuteczny futbol w ważnym spotkaniu z Manchesterem City.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker (51' Gabriel), Koscielny, Monreal - Elneny, Ramsey, Özil - Iwobi (55' Welbeck), Alexis (84' Coquelin), Giroud

Norwich City: Ruddy - Pinto, Martin, Bassong (88' Jarvis), Olsson Redmond, Howson, O'Neil, Brady (79' Naismith)- Hoolahan (68' Mbokani) - Jerome

Początek meczu był dość niemrawy. Żadna z drużyn nie kwapiła się, by ruszyć śmiało do przodu, przez co byliśmy świadkami nieśmiałych podań wzdłuż boiska.

Dopiero w 6. minucie dośrodkowanie z lewej strony trafiło do młodego Redmonda, którego uderzenie mogło zaskoczyć Čecha. Golkiper Arsenalu był jednak na posterunku i dobrze odbił piłkę nogami.

Odpowiedź Arsenalu przyszła kilka chwil później. Gra na jeden kontakt piłkarzy gospodarzy dała możliwość Iwobiemu, by wbiec przebojowo w pole karne rywali, ale po jego uderzeniu piłka minęła lewy słupek bramki. Minutę później szansę miał także Giroud, ale i strzał Francuza z kilku metrów został zablokowany.

Przez długi czas mecz przybierał obraz, do którego kibice Kanonierów zdążyli się przyzwyczaić. Podopieczni Arsene'a Wengera dominowali, wymieniali masę podań, ale nie potrafili sobie wypracować dobrej pozycji do zagrożenia bramce Ruddy'ego.

Wreszcie podanie Iwobiego ładnie między nogami przepuścił Özil, a ta trafiła do Alexisa. Chilijczyk wbiegł z nią w pole karne, ale jego strzał na krótki słupek zablokowali defensorzy Norwich.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy po zamieszaniu na skrzydle futbolówkę przed polem karnym otrzymał Elneny. Zimowy nabytek The Gunners zbyt długo jednak przymierzał się do strzału i zamiast gola wywalczył rzut rożny.

W 42. minucie to goście wypracowali sobie najlepszą sytuację jak do tamtej pory. Znów dokładna wrzutka trafiła do Redmonda, który bez zastanowienia huknął z woleja. Na szczęście dla Arsenalu ponownie dobrze zachował się Čech.

Norwich chwyciło wiatr w żagle i przeprowadziło kolejną ciekawą akcję: kilka podań na jeden kontakt strzałem sprzed pola karnego zakończył O'Neil, ale i ta próba okazała się niecelna. Dwie minuty po tej sytuacji znów głównym bohaterem widowiska był Redmond, który dobrze poradził sobie z kilkoma obrońcami Arsenalu i zdołał oddać kąśliwy strzał z okolic siedemnastego metra. Wynik spotkania nadal jednak był remisowy.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego w tej części gry Mertesacker starał się zaskoczyć Ruddy'ego, ale jego uderzenie głową po dośrodkowaniu Özila poszybowało daleko od bramki.

Do końca nic godnego odnotowania się nie wydarzyło i gracze schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Początek drugiej połowy odważnie zaczęli goście. Tego tempa nie wytrzymało udo Mertesackera, który przez uraz mięśniowy musiał zejść z boiska, a zastąpił go Gabriel.

Już w 55. minucie francuski menadżer Kanonierów zareagował na to, co działo się na boisku i zdecydował się na wprowadzenie Welbecka. Ku zdziwieniu kibiców Anglik nie zastąpił fatalnego Girouda, ale energicznego Iwobiego.

Dosłownie kilka sekund po tej zmianie Welbeck mógł pomóc w zdobyciu gola. Jego podanie dało szansę Elneny'emu na uderzenie, ale strzał został zablokowany.

Arsene Wenger chyba wiedział, co robi, bo w 59. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą duetu Giroud-Welbeck! Dośrodkowaną piłkę w pole karne głową do Anglika zgrał Giroud, a były napastnik United świetnym uderzeniem zdobył bramkę, 1:0!

Przez długie minuty po golu nie działo się nic spektakularnego. Arsenal próbował pójść za ciosem, ale ze słabym skutkiem. Jedynym strzałem popisał się Alexis, a z drugiej strony odpowiedzieć próbował Brady.

W 68. minucie doszło do pierwszej roszady w szeregach Norwich: Hoolahana zmienił Dieumerci Mbokani, a już chwilę potem Kongijski piłkarz mógł wpisać się do notesu Mike'a Jonsa. Prawą stroną pomknął Redmond, któremu przeszkadzać próbował Monreal, niepotrzebnie zbiegł do Anglika także Koscielny, gdyż w tym momencie skrzydłowy gości płasko podał w pole karne do Mbokaniego i tylko świetny wślizg Gabriela uchronił Kanonierów przed utratą gola.

W odpowiedzi Özil kapitalnym podaniem obsłużył Alexisa. Chilijczyk długo prowadził futbolówkę, ale jego strzał w środek bramki złapał Ruddy. W następnej akcji to Özil zdecydował się zaskoczyć rywali sprzed pola karnego, ale znów dobrze interweniował bramkarz gości.

W 79. minucie drugą zmianę przeprowadził opiekun Norwich. Steven Naismith wszedł w miejsce Brady'ego.

Chwilę potem Giroud, pomimo rozgrywania kolejnego fatalnego spotkania, drugi raz w tym meczu mógł wystąpić w roli asystenta. Jego zgranie głową do Elneny'ego prawie dało Arsenalowi drugiego gola, jednak świetny strzał Egipcjanina sprzed pola kernego w jeszcze lepszym stylu na rzut rożny sparował Ruddy.

Po tej sytuacji Wenger przeprowadził ostatnią zmianę: Sancheza zastąpił Coquelin, a minutę potem żółtą kartkę za przypadkowe kopnięcie w twarz i niesportowe zachowanie po tym incydencie zarobił Özil.

W 88. minucie Alex Neil postawił wszystko na jedną kartę, zdejmując z boiska obrońcę Bassonga i zastępując go Jarvisem.

W ostatnich minutach meczu Norwich oblegało bramkę The Gunners, a ci tylko się bronili, ale trzeba przyznać, że skutecznie, gdyż goście nie zdołali wpakować piłki do siatki Čecha, dzięki czemu Arsenal wygrał to spotkanie 1:0.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
polandblood komentarzy: 12006 newsów: 107.05.2016, 18:38

mitmichael

Był, niesamowita atmosfera jest.

mitmichael komentarzy: 4924307.05.2016, 18:34

Był szpaler dla pilkarzy Leicester od pilkarzy Evertonu czy nie? kurde zasrana Chelsea i niewykorzystana szansa Newcastle, chyba sroki poleca do Championship :/

Bournemouth zapewnia mi kolejne 40 punktow do typera :)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 18:31

pauleta19

A gdyby Newcastle wygrało i Sunderland wygrał to nie mielibyśmy już szans na wicemistrzostwo?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.05.2016, 18:28

I nie to że się nastawiam na wyprzedzenie Tottenhamu. Po prostu po dzisiejszych wynikach pojawiała się taka szansa, bo gdyby Newcastle wygrało a Sunderland przegrał to byłoby pozamiatane w walce o wicemistrzostwo. Teraz myślę że jest na to 5-7% w zależności od kondycji psychicznej piłkarzy.

Z drugiej strony United wygrało i City też zagra z nami z nożem na gardle. Jeszcze wiele emocji w EPL przed nami.

pumeks komentarzy: 2080807.05.2016, 18:28

a Wasyl kosztem Hutha zagra najfajniejszym meczy dla Leicester :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 18:24

Zawsze bardziej kibicuje beniaminkom niż średniakom z najwyższej ligi

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 18:23

pauleta19

Ja kibicowałem najbardziej Norwich z tych druzyn które walczyły o utrzymanie (czasami o spadek). Chcę powiewu świeżości. Wszystkie 3 zespoły (AV, Sunderland i Sroki) w ostatnich latach kiepsko grały i ledwo się utrzymywały. Norwich jest beniaminkiem i chciałem żeby dłużej pograli w PL. Tak to mielibyśmy 3 nowe druzyny + 3 druzyny które teraz są beniaminkami. Super by było. :D A Sunderlandu od lat nie cierpię

pumeks komentarzy: 2080807.05.2016, 18:20

haha na canal + pokazali fragmenty wypowiedzi Ranieriego z całego sezonu.....świetny materiał

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.05.2016, 18:15

Ja tam kibicowałem Sunderlandowi. Zwłaszcza po meczu z nami gdzie zobaczyłem że mają kilku dobrych piłkarzy. Allardyce ich ogarnął i widać było zespół.

Natomiast Newcastle kibicowałem jak grał tam Shearer. W ostatnich sezonach kojarzyli mi się z buraczanymi kibicami, którzy narzekali na wszystko i wszystkich, a zwłaszcza na Pardew, który może czuć teraz satysfakcję po tym jak właśni kibice go wyszydzali, a teraz trzęsą portkami przed spadkiem.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 18:13

Chociaż nie. Jest jeszcze 1 scenariusz (najmniej prawdopodobny). Tottenham oba mecze przegrywa, a nam starcza remis i wygrana :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 18:12

Jednak remis w naszym jutrzejszym meczu jest bardzo prawdopodobny, a to już pogrzebie raczej nasze szanse na 2 miejsce

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 18:10

pauleta19

Nasze 2 miejsce jest możliwe tylko przy spełnieniu 2 warunków:
1. Nasze wygrane w pozostałych meczach (można to podzielić na 2 osobne warunki)
2. Tottenham nie może wygrać choćby 1 meczu (chyba ze 1 mecz z 2 mocno przegra lub Arsenal będzie gromił i strzeli ponad 10 bramek)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.05.2016, 18:09

Najgorsze że Newcastle tyle kasy wyrzuciło na piłkarzy, a nie widzę nikogo kogo można byłoby od nich ściągnąć. Townsend jest najlepszy, ale ma problemy z regularnością.

Fanatic komentarzy: 599107.05.2016, 18:08

Co ta chelsea zagrała XDDD

z MC stać nas na chociaż remis chcialbym MU w LM w next sezonie kosztem MC, spadkowicze już znani. Szansa na 2 miejsce jest mała. Zobaczymy jakim składem wyjdzemy na MC, żeby marzyć o dobrym wyniku to i Wenger musi pragnąć dobrego REZULTATU bardziej niż dobrej formy swoich pupili.

Ja widze taki sklad na MC:

Cech-Nacho-Kosa-Gabriel-Bellerin-Coq-Elneny/Cazorla-Iwobi/Joel-Ozil-Alexis-Welbeck

Z lawki giroud, wilshere i joel/Iwobi i mozna coś ugrać wiekszego niż remis

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 18:05

Po informacji, że Guardiola będzie trenerem City miałem kilka marzeń na koniec sezonu

1.Mistrzostwo Kanonierów
2.Bycie nad Kogutami (w przypadku spełnienia 1 marzenia, 2 już z głowy)
3.City poza LM
4.Spadek Sunderlandu

Gdy wiedziałem ze Arsenal nie wygra PL, chciałem żeby Lisy wygrały ligę.

Ale z 4 początkowych marzeń możliwe jest tylko to 2, ale mało prawdopodobne... później może jeszcze City poza LM, ale jakoś już w to wątpię...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.05.2016, 18:03

Wojakus, niekoniecznie wygraną. Jutro Tottki też łatwego meczu nie mają. Jak spuściło im się powietrze po odpadnięciu z walki o mistrzostwo (ostatnio dwa remisy) to różne rzeczy mogą się stać.

Simao12 komentarzy: 775207.05.2016, 18:03

Takie tam 81 mln funtów.

Simao12 komentarzy: 775207.05.2016, 18:02

Newcastle, tyle milionów wydać i spaść...

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 18:00

pauleta19

Wierzysz w wygraną Srok z Tottkami? Jak oni nie potrafią AV gola strzelić.

Spadkowicze to:
AV, Norwich i Newcastle

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.05.2016, 17:59

Jeszcze Tottenham będzie grał w ostatniej kolejce z walczącym o życie Newcastle. Jak wygramy z City i Norwich to 2. miejsce jest realne.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 17:57

Newcastle już spadło... bo szczerze mówiąc wątpię w wygraną zespołu Beniteza z Kogutami

pumeks komentarzy: 2080807.05.2016, 17:55

MaciekGoooner

Ja nie zapomniałem, bo zakładam, że przegrają z Evertonem ale z Watford spokojny remis prawdopodobny.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.05.2016, 17:55

Dałbym sobie rękę uciąć że w typerze obstawiłem wygraną Sunderlandu. Co żem ja zrobił? :(

pumeks komentarzy: 2080807.05.2016, 17:45

To Newcastle spadną niestety (z kurami nie wygrają), a Sunderland fuksem się utrzymają (mają jeszcze mecz z Watford pewnie na remis).

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.05.2016, 17:41

Townsend chyba nie uratuje znow Srok.

pumeks komentarzy: 2080807.05.2016, 17:39

Newcastle grają jak Arsenal...bez taktyki i chęci....

maniekuw komentarzy: 258707.05.2016, 17:36

Pilos
Po tylu latach z Arsenalem to do radosci potrzebne jest mistrzostwo a nie miejsce na podium dla mnie wlasciwie nie ma roznicy czy zagramy w lm z 2 czy 3 miejsca nie jest to powod do wielkiej radosci btw. Wyobraz sobie sir Alexa ktory cieszy sie z 2 miejsca

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.05.2016, 17:31

Sunderland potrafi strzelić 3 bramki Chelsea, a Newcastle choćby 1 AV...

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 207.05.2016, 17:25

Co jest z West Hamem odpuścili sobie walkę o LM?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.05.2016, 17:24

FabsFAN
Kolejny ktory ma problemy z czytaniem xd

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 307.05.2016, 17:23

Dobrta sprawdzilem, transfermarkt mowi, ze strzelil 8.

Mitrovic i spokoj o strzelenie gola? XD Ile on strzelil w tym sezonie xd? 3?

kaman17 komentarzy: 496607.05.2016, 17:20

Dla mnie po tylu latach to już w sumie nie robi różnicy czy Arsenal kończy 4 czy 3,2. Jedyna różnica jest taka, że za 3 i 2 miejsce nie musi grać w kwalifikacjach do LM.
I to nie jest moja wina, że nie czuje emocji po tylu rozczarowaniach.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185107.05.2016, 17:16

Wicemistrzostwo nic nie daje. Ludzie zapamiętają tylko pierwszych i czwartych

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.05.2016, 17:13

Jak jest Mitro i Perez na boisku to jestem spokojny o gola. A widze ze Pereza nie ma wiec lipton.