Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
BizoNxd6 komentarzy: 287811.08.2019, 20:43

@DontCry

Wytłumaczysz, dlaczego Guendo out? o co chodzi?

Paul77 komentarzy: 974911.08.2019, 20:43

Ja bym chciał żeby młode wilczki dostawali szansę w kolejnych meczach. Tak jak u Wengera kiedyś. To by miało sens.

Me3mber komentarzy: 256111.08.2019, 20:40

@metjuAFC: tylko proszę nie próbuj mi wmówić, że kilka udanych dryblingów i ładne podłączenie do akcji to jest szczyt marzeń kibica Afc w stosunku do swoich zawodników. Oglądając ten mecz można było dostrzec , że miki ma problem z prostym podaniem, seria niedokładności, wybijanie po autach przyprawiały mnie tylko o zniesmaczony wyraz twarzy.

Chyba jego sławetnej straty i leżenia 15 sekund, a następnie machania łapami nie muszę komentować. Summa summarum koleś do możliwie najszybszego odstrzału. Jego uderzenie na bramkę z pola karnego skwitowal nawet Obama wymownym gestem świadczącym o podziwie umiejętności strzeleckich Ormianina...

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466911.08.2019, 20:40

Było 67 punktów , ale Wan Bissaka 8 punktów e-kolejka skończona z 75 punktami , nie ma dramatu

DontCry komentarzy: 760811.08.2019, 20:37

Mam nadzieję, że Nelson dostanie kolejną szansą w drugim meczu, jeśli Oezil wróci to Willock / Guendo w odstawkę.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466911.08.2019, 20:36

@NineBiteWolf:

Nie wiem ale też chciałem kupić Pogbę ze względu na karne ale nie zrobiłem tego bo miałem czuja że będzie strzelał Rashford albo Martial

Catalonczyk komentarzy: 519811.08.2019, 20:36

@burnog10:

na YouTube leci live.

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2019, 20:36

Oby Nilesa omijały kontuzje, bo chłop jak OX czy inny Welbeck potrzebuje zdrowia i regularnego grania.

Ziebka komentarzy: 265811.08.2019, 20:34

@hot995:

Wszystko spoko, można podyskutować, ale bijmy się na argumenty a nie na pojedynczy wynik jednego ciężkiego wyjazdowego meczu bez 4 podstawowych graczy... w takim razie jeśli swoją regularność utrzymają brighton i burnley to spokojnie mogą skonczyc przed Arsenalem który dzisiaj męczył się z newcastle w kryzysie...

Taki komentarzy: 204611.08.2019, 20:33

Chelsea dostała ostre baty a następny mecz na poprawę humoru za tydzień o Superpuchar z Liverpoolem. ;)

Paul77 komentarzy: 974911.08.2019, 20:33

Na papierze z przodu wyglądamy dobrze, ale środek obrony cały do przemeblowania na przyszłość. Grek też nie daje pewności. Może Holding jak wróci będzie solidnie grał, ale to może... Cholernie brak pewnego stopera z najwyższej półki.

MarioG komentarzy: 121911.08.2019, 20:32

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.08.2019, 20:24

@Ziebka napisał: "Wy tak serio po 1 meczu już wiecie kto w top4 kto nie?"
Czym byłby football bez analiz, spekulacji czy przewidywań. To część tej dyscypliny sportu. Nie widzę przeszkód, żeby ktoś przy użyciu merytorycznych argumentów nie mógł przedstawić własnego zdania/poglądu na temat jakiejś drużyny. Najlepiej usuńmy wszyscy konta, nic nie piszmy, nie dyskutujmy albo po prostu rozmawiajmy wyłącznie podczas trwania meczu, ale nigdy po. Co za głupie gadanie.

silvano95 komentarzy: 980011.08.2019, 20:24

Jose Mourinho: “Last season I didn’t want to go to English stadiums after being sacked by Manchester United & I went to Lille many times, so I know Pepe quite well. I think he’s a very, very talented player but there’s always a question mark on the time you need to adapt

Garfield_pl komentarzy: 2789311.08.2019, 20:23

@Marioht: jak dla mnie niech i całe top 6 idzie łeb w łeb do ostatnich kolejek i będzie super sezon, wtedy oczywiście Arsenal w top4 :) a co do reszty o utd to ładne podsumowanie, zasłużyłeś na plusa ;)

metjuAFC komentarzy: 5697 newsów: 111.08.2019, 20:22

@Me3mber: tak oglądaliśmy. Miał kilka dobrych dryblingów i ładnie szedł za akcją rozpoczynając kontrataki, ale niestety ostatnie decyzje były złe a piłki niedokładne. Jak Pepe i Laca bedą mogli grać to wiadomo, że Ormianin usiądzie.

Marioht komentarzy: 611411.08.2019, 20:19

@Garfield_pl: Ok. :)

Tak czy siak znów napiszę to samo co przed zeszłym sezonem.
Zapowiada się fascynujący bój o Ligę Mistrzów z United.

Pozdrawiamy kibiców United. :)
Już raz tak popadaliście w euforię po kilku zwycięstwach Solskjera.
Jak się skończyło, wszyscy pamiętamy.
Fajne zwycięstwo, ale spokojnie.
To dopiero 1 z 38 gier.

sobpiotr komentarzy: 122711.08.2019, 20:18

@adrianjestem: Wchodzisz w zakładkę "points" i widzisz ustawienie razem z punktami.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.08.2019, 20:18

Za to Niles najlepszy chyba mecz w Arsenalu, oby tak dalej i te przyjęcie i wrzuta do Abumy ;)

@Marioht: W obliczu sprzedaży Iwobiego do szerokiej kadry się Miki przyda, ale w dłuższej perspektywie zgadzam się, do sprzedania.

adrianjestem komentarzy: 45711.08.2019, 20:17

Gram pierwszy raz w fantasy gdzie mogę zobaczyć ile damy zawodnik z mojego składu dostał punktów. I jak to ustawić żeby to było widać na ustawieniu ?

Hans_Zimmer komentarzy: 594511.08.2019, 20:17

Ale ta chelsea musi byc slaba skoro przegrali z tymi drewniakami :D

sobpiotr komentarzy: 122711.08.2019, 20:17

@Me3mber: był tragicznie niedokładny, ale przynajmniej widoczny i aktywny.

Marioht komentarzy: 611411.08.2019, 20:17

@Me3mber: Dla mnie Miki słabo, bardzo i to od początku jak do nas dołączył.
To nie jest poziom Arsenalu. Dobre zagranie przeplata dwoma słabymi.
Nadrabia walką ale będzie pierwszy do odstrzału zimą, latem.
Dobrze, że nie ma już w klubie Wengera bo by stawiał na niego jeszcze ze trzy lata i mówił w zaparte, że to pomocnik "światowej klasy".

Garfield_pl komentarzy: 2789311.08.2019, 20:17

@Marioht: przecież dla beki piszę z tą obroną itd., nawiązałem do tego sarkazmu @arsenallord, przecież wiadomo, że obrony super nie mamy nadal :) choć beka jak ktoś dp skopiował i wkleił u nich, a nie zakumał że to sarkazm haha

burnog10 komentarzy: 59311.08.2019, 20:16

Ma ktos streama do meczu Real-Roma? dzieki

sobpiotr komentarzy: 122711.08.2019, 20:16

@Marcinafc93: To jak, Mou come back? xD

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.08.2019, 20:15

Solskjer do świat Bożego Narodzenia już nie będzie trenerem United, zobaczycie ;)

sobpiotr komentarzy: 122711.08.2019, 20:14

@rreddevilss: spójrzmy prawdzie w oczy, wysoki wynik tylko i wyłącznie dzięki kontrom, przy stanie 1-0 (a także przy 0-0) Chelsea mogła strzelić kilka goli, 1 gol po błędzie obrońcy, kontry to już następstwo tego gola. Choć szanuję ambicję + tak jak już tutaj wcześniej pisałem, bardzo istotne wzmocnienia w obronie. Danie szansy młodym zamiast transfery na siłę w ofensywie to dobry ruch United. Wasz sezon w dużej mierze będzie zależał od dyspozycji Pogby, reszta środka pola wygląda słabo.

Me3mber komentarzy: 256111.08.2019, 20:14

@metjuAFC: Miki nieźle? Oglądaliśmy ten sam mecz?

Ziebka komentarzy: 265811.08.2019, 20:13

Byku, w Chelsea nie zagrał rudiger Kante odoi willian. Gra Chelsea nie wyglądała tak zle jak wynik. Ty już ich z top5 wyrzucasz.

Marioht komentarzy: 611411.08.2019, 20:12

@Marcinafc93: United bije na papierze?
No nie powiedziałbym aż tak.

Też Twoja wypowiedź brzmi jakby Arsenal był pewnym kandydatem do zajęcia top4 w tym sezonie, a tak nie jest.
Szkoda, że nie mamy klasowego środkowego obrońcy pokroju VVD czy Laporte.
Wtedy przyznałbym Ci rację, że EMery musi zająć miejsce z takim składem w top 4 inaczej out.

Catalonczyk komentarzy: 519811.08.2019, 20:11

ahahah

sobpiotr komentarzy: 122711.08.2019, 20:09

i cyk -1 pkt za Zoume w FPL xD

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.08.2019, 20:08

@Marioht: Atak porównywalny do Arsenalu? Arsenal ich biję na papierze i to doraznie, porównywalnie z Liverpoolem, United wzmocniło obronę a osłabili pomoc i atak, moim zdaniem jak Emery nie zrobi z tym składem top4 to leci

metjuAFC komentarzy: 5697 newsów: 111.08.2019, 20:08

Bardzo brzydki mecz do oglądania,ale najważniejsze 3 punkty. Wiele razy było tak, że w podobnym meczu przegrywaliśmy lub remisowaliśmy. Dzisiaj plan wykonany w 100%. Fajnie zagrał Willock, Nelson trochę zbyt nerwowo. Obrona solidnie. Najlepsi na boisku Auba i wcześniej krytykowany również przeze mnie Niles. Guendo solidnie, Xhaka jak na niego też nieźle choć widać, że nie ma zbyt wiele do zaoferowania w środku pola. Miki nieźle choć strasznie niedokładny. Za tydzień Burnley. Myślę, że musimy wyjść mocniejszym składem. Może Ceballos od pierwszych minut? Przyda się trochę kreatywności w środku pola.

Ziebka komentarzy: 265811.08.2019, 20:07

Oni zagrali dopiero 1 mecz i to wyjazdowy z United...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.08.2019, 20:06

@Gawel922: fajne znajomości można wyrobić. Ktoś komuś coś potem będzie polecał i tak będzie machina leciała

silvano95 komentarzy: 980011.08.2019, 20:06

Emery: “Nicolas Pepe came one week ago & physically he needs to get his best fitness to be ready to play 100 per cent for 90 minutes. I think that today 20 minutes is good for him. Ceballos came before Pepe but he got an injury & he stopped training, but he needs to know the PL.”

Marioht komentarzy: 611411.08.2019, 20:06

@Garfield_pl: Zluzuj. Będziesz zdrowszy.
United wydaje się mieć solidniejszą obronę, jasne.
Ale pomoc i atak już porównywalne.
Atak chyba minimalnie na korzyść Arsenalu przemawia w tym momencie.

Leehu komentarzy: 1049611.08.2019, 20:05

@Marcinafc93: Powiem szczerze jakby ktoś mi dopłacał to bym tego meczu nie oglądał, nie warto oczów męczyć. :)

Ziebka komentarzy: 265811.08.2019, 20:04

Wy tak serio po 1 meczu już wiecie kto w top4 kto nie?

Garfield_pl komentarzy: 2789311.08.2019, 20:02

@Marioht: a faktycznie, i też nie mieści się do składu, nawet na ławkę, to jest obrona! A nie jakieś Maguire'y, AWB, czy VVD! Nasz AMN to nosem wciąga AWB, zagrał na zero z tyłu i asysta, a to jak obrońcę Newcastle przewiózł kiwką po murawie, palce lizać!!

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.08.2019, 20:01

@kubeczek85: Włącz c+sport leci powtórka, to sobie możesz pooglądać Arsenal

Leehu komentarzy: 1049611.08.2019, 20:01

@kubeczek85: A zapomniałem dopisać że jak wchodził to Arsenal miał swój upragniony wynik 0-1 i grał po prostu na czas więc chłopak nie miał jak się pokazać. :)

Leehu komentarzy: 1049611.08.2019, 20:00

@kubeczek85: Pepe dostał 20 minut trochę się pokręcił na skrzydle ale widać jeszcze brak zgrania z kolegami. #jestSzybki :)

Marioht komentarzy: 611411.08.2019, 20:00

@kubeczek85: Poczytajcie sobie poniższe posty...

Ziebka komentarzy: 265811.08.2019, 20:00

@Redzik:
Ceballos grał najdłużej, ale ewidentnie presja, bo strat miał kilka nic fajnego nie pokazał
Pepe dużo piłki nie miał, ale luz w nodze podoba mi się
Martinelli fajnie się pokazał, dużo biegał. Ambitny ale krótko grał

kubeczek85 komentarzy: 87211.08.2019, 19:59

Jak grał Pepe bo nie moglem ogladac meczu?

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1011.08.2019, 19:59

Co się stało z Chelsea w drugiej połowie? Oglądałem tylko pierwszą i poza Zoumą wyglądali bardzo fajnie, United mieli sporo szczęścia. Teraz patrzę na wynik a tam 4-0 O_o United tak dobrze, czy Chelsea tak słabo?

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00