Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal 29.08.2015, 14:45, Łukasz Wandzel 4082 komentarzy

Za nami drugi mecz w tym sezonie, w którym Kanonierzy skompletowali trzy punkty. Po raz kolejny zrobili to na wyjeździe, ale i po raz kolejny nie w takim stylu, o jakim marzą kibice. Piłkarzom Arsene'a Wengera do pełni formy jeszcze brakuje, ale dziś zdołali skromnie pokonać Sroki na St James' Park.

To był mecz, w którym dwie połowy miały takie samo oblicze. Arsenal kontrolował spotkanie poprzez posiadanie piłki oraz ciągle tkwił w ataku pozycyjnym. Ale zdobyta w 52. minucie bramka całkowicie przystopowała The Gunners. Zmiany tylko potwierdziły chęć obrony wyniku przez francuskiego szkoleniowca, kiedy to Arteta wkroczył na boisko. Takie założenie spowodowało nudny obraz gry do końca meczu.

Z drugiej strony znajdował się zespół Newcastle, drużyna ciągle broniąca dostępu do własnej bramki, a także raz po raz karana przez arbitra za przewinienia. W wyniku tego, po kwadransie, plac gry opuścił Mitrovic. Tym bardziej może dziwić fakt tylko jednobramkowego zwycięstwa gości, ale gospodarze byli notorycznie ratowani przez Tima Krula, który rozegrał świetne zawody.

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (81. Arteta), Ramsey, Sanchez - Walcott (69. Giroud).

Newcastle: Krul - Jaanmat, Mbemba, Coloccini, Haidara - Anita (72. Perez), Colback - Sissoko (78. Cisse), Wijnaldum, Thauvin (87. De Jong) - Mitrovic.

Kanonierzy zaczęli dominować w posiadaniu piłki po zaledwie kilku minutach. W 9. minucie mieliśmy tego obraz. Hector Bellerin otrzymał piłkę na prawą stronę i zgrał ją z pierwszej piłki do Walcotta w polu karnym. Jednak Anglikowi nie udało się pokonać Krula.

Chwilę później w polu karnym upadł właśnie Bellerin. Wydawało się, że doszło do kontaktu z zawodnikiem Srok i sędzia mógł podyktować jedenastkę, na co się jednak nie zdecydował.

Po kwadransie, po okropnym faulu na Coquelinie, Newcastle grało w osłabieniu. Boisko, ze względu na czerwoną kartkę, musiał opuścić Mitrovic.

W ciągu 10. minut obraz gry nie zmienił się. W ataku pozycyjnym cały czas utrzymywał się Arsenal. Po stronie gospodarzy... Andre Marriner zdążył pokazać dwie żółte kartki.

W 32. minucie, niespodziewanie z dystansu uderzył Alexis Sanchez. Mimo wspaniałego, celnego strzału, to Tim Krul okazał się górą wybijając piłkę przed siebie. Dobić futbolówki nie zdołał dobiegający do niej Walcott.

Pomimo grania bez jednego zawodnika, piłkarze Newcastle zaczęli, w ostatnich minutach pierwszej połowy, coraz częściej przedzierać się na połowę gości.

Sędzia zakończył tę część spotkania, ale już drugą rozpoczął od...trzech żółtych kartek w ciągu kilku minut. Jedną z nich musiał obejrzeć, za atak od tyłu, Santi Cazorla.

Do trzech razy sztuka, ale Arsenal zaczął prowadzić 1-0! Piłkę na szesnasty metr dostał Cazorla i spróbował oddać strzał, lecz został on zablokowany przez obrońcę. Kolejny strzał, tuż po Hiszpanie, wykonał Ramsey, lecz piłkę wybronił Krul. Dzieło zniszczenia dokończył Oxlade-Chamberlain, który z pomocą Colocciniego umieścił piłkę w bramce.

W 62. minucie, znikąd na skrzydle pojawił się mknący Alexis, który wybiegając za plecy obrońcom otrzymał piłkę i zgrał ją na środek pola karnego, gdzie znajdował się Monreal. Niefortunnie, hiszpański obrońca nie poradził sobie z futbolówką, tym samym nie kontynuując stwarzania zagrożenia, które wcześniej wypracował Chilijczyk.

Arsenal zdecydowanie uspokoił grę po strzelonej bramce. Grał, jakby bez stresu, biorąc pod uwagę fakt, że Newcastle gra w osłabieniu. To przełożyło się na kreowane sytuacje, których było zdecydowanie mniej, nie mówiąc już o tych wartych odnotowania.

Tymczasem, w 69. minucie, Giroud zastąpił na boisku Walcotta.

W 77. minucie, Alexis Sanchez niezwykle szybko, za plecy obrońców, wybiegał do prostopadłego podania, lecz stoperów uratował Tim Krul.

W 81. minucie, w miejsce Chamberlaina, pojawił się Arteta. To wpłynęło na obraz gry. Piłkarze Arsenalu z jeszcze bardziej zmniejszoną częstotliwością zagrażali bramce gospodarzy.

Chwilę później, niezłym dryblingiem, w okolicach dwudziestego metra przed bramką holenderskiego bramkarza, popisał się Coquelin. Francuz został faulowany, a do rzutu wolnego podszedł Cazorla. Strzał filigranowego Hiszpana okazał się za słaby, by zdobyć gola.

Do końca meczu obraz gry nie zmienił się. Sędzia, w doliczonym czasie gry, jedynie pokazał kolejną żółtą kartkę. Tym razem oberwał Coloccini.

Andre Marriner zakończył mecz.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 19:53

19:33 Sky Sport podaje, że w przeciągu najbliższej godziny Felipe Melo i Alex Telles zostaną zaprezentowani w barwach Interu Mediolan.

19:31 LgdS jest pewne - Ljajić piłkarzem Interu

19:12 Transfer Hernanesa do Juventusu coraz bliżej. Obecnie trwa spotkanie pomiędzy agentem gracza i działaczami Starej Damy. Zgodę na przeprowadzenie transakcji wyraził już Inter.

Bardzo dziwne ruchy transferowe ale tam coś się dzieje chociaż.

tomek07
zaden klasowy zawodnik nie przyjdzie tylko po to zeby grac w lidze angielskiej.do dzis mozna zatwierdzac do LM

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.08.2015, 19:49

Redzik
Zaloba narodowa.

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 19:49

Dziwnie będzie siedzieć jutro na DD i wiedzieć że transfery może robić tylko jedna Liga heheh, będą emocje dla nas ale dla innych fanów innych lig już nic.

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2015, 19:49

Redzik

Żałoba.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:49

@wielo, rip transfery affc

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.08.2015, 19:49

Co się stało z Wazymi avatarami? Czemu czarno białe?

Wielo komentarzy: 147431.08.2015, 19:48

hahah serio myślałem, że chodzi o Jesusa Navasa :D
Nie ma już Cziczarito, Januzaja, Di Marii to taki skrzydłowy w sam raz dla MU ^^

Koroniarz komentarzy: 1010631.08.2015, 19:48

thide

Chłopaki nie płaczą :)

ArseneAl komentarzy: 2341731.08.2015, 19:47

@tomek07
Nie ma nawet najmniejszej ploty łączącej kogoś z nami. Na dzień przed końcem okienka zawsze coś się rodziło w mediach jeśli chodzi o w miarę poważnych piłkarzy.
No chyba, że zadowoli was jakiś desperacki ruch w stylu Kallstroma to ok.

loool komentarzy: 95031.08.2015, 19:47

Aha, no to spoko ;p

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:46

@lol można kupować

reidens komentarzy: 106131.08.2015, 19:46

dominik11,
Wenger economic class? Przecież on nie żałuje pieniędzy. Oh wait...

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.08.2015, 19:46

Rabiot będzie pewnie :D :D

@gofer, betonowe butki dla matki, a Rabiot do AFC za pół miliona euro i 300 funtów pensji

loool komentarzy: 95031.08.2015, 19:46

tomek07
Tylko, że Francja, Holandia, Włochy, Rosja, Portugalia, Polska,Niemcy już dzisiaj zamykają, więc chyba już stąd kupić też nic nie będzie można?

Fanatic komentarzy: 599131.08.2015, 19:44

Coś czuje, że Wenger szykuje bombe tramsferową, na bank będzie to CR7 lub Lionel Messi jutro o godzinie 18;59 ktoś z nich będzie oficjalnie zaprezentowany

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 19:44

ArseneAI Okienko transferowe w Anglii trwa do jutra do 18 więc może ktoś przyjdzie.

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2015, 19:42

ArseneAl

Nie rób nam tego :(

Gofer999 komentarzy: 1462431.08.2015, 19:42

@thide; Albo po jego matkę.xD

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 19:42

19:28 ROSJA Według informacji Sky Zenit Sankt Petersburg negocjuje z Jürgenem Kloppem. Były szkoleniowiec Borussii Dortmund miałby zastąpić Andre Villasa-Boasa.

kubus
W Anglii do jutra do 19 czasu polskiego. Masz na głównej newsa.

mar12301 komentarzy: 2311531.08.2015, 19:40

arsenal159

To na tej stronie jest w ogóle COŚ ciekawego?

Dominik11 komentarzy: 2013431.08.2015, 19:40

Wenger leci do Paryża podobno
facebook.com/The.Best.Club.Arsenal/photos/a.518875871497860.138537.460823537303094/996347960417313/?type=1

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 19:40

Maestro08, euro. Jak na to, że nie chciał dla nich grać, miał rok kontraktu i Navas poszedł w drugą stronę to dobry deal United.

Fanatic komentarzy: 599131.08.2015, 19:40

Lubie Welbecka, ale więcej goli się po nim spodziewałem. Po za ttm mam wrażenie, że gdy na napadzie grał Welbeck to i Alexis lepiej grał, także niech jak najszybciej wraca, Mamy Welbecka, nie jest to world class ale solidny grajek, nie ma już raczej world classów chętnych do zmiany klubu, lepiej cieszyć się tym co mamy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:40

do jutra do 19

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:39

@arsenal159, nowa dieta bananowa i spice girls się rozpadły. ruda jadła za dużo czekoladek, a szkoda, bo fajna pupa była.

kubus766 komentarzy: 35931.08.2015, 19:39

Do kiedy jest okno transferowe otwarte ? :) ?

Dobrze zrozumiałem?

Chyba najlepszy transfer United za van Gaala.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:38

pudelek przeczesany :<
teraz tylko glamrap czytam

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020431.08.2015, 19:38

Hiszpańskie media informują, że Real Madryt zamknął wymianę bramkarzy z Manchesterem United. W pierwszej operacji do Madrytu wędruje De Gea za 25 milionów euro i 5 milionów euro zapisanych jako zmienne zależne od wypełnienia danych celów. Drugi transfer to przejście Keylora Navasa do Manchesteru za 10 milionów euro i 2 miliony (COPE)/5 milionów (MARCA) zapisanych jako zmienne. Co więcej, Kostarykanin z pensji na poziomie 2,5 miliona euro netto ma przeskoczyć na 4 miliony euro netto rocznie. Wcześniej pisano, że De Gea będzie zarabiać w barwach Królewskich 5 milionów euro netto za sezon.

instagram.com/gameeva_viktoriya/

Możliwe, że to nowy lekarz Chelsea. Wenga działaj! Chociaż w tym przypadku pokaż, że na czymś Ci zależy. Przebaczę Ci wtedy katastrofalne okienko transferowe.

bokser83 komentarzy: 41031.08.2015, 19:37

Jest taka fajna strona z plotkami transferowym z całego świata dotyczącymi Kanonierów. Nazywa się goonernews.com
Tam możecie sobie poczytać bardzo ciekawe rzeczy... z ostatnich newsów... Arsenal w DD ma zamiar wydać ponad 100 mln funciaków na dwóch napadziorów, tj. na Benzeme i kogoś z dwójki Cavani lub Higuain
Jest moc... mnie by zadowoliła nawet połowa jednego z tych zawodników... rzecz jasna ta lepsza połowa

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 531.08.2015, 19:37