Sky Sports: Arsenal będzie rozmawiał z Henrym

Sky Sports: Arsenal będzie rozmawiał z Henrym 17.05.2018, 18:50, Mikołaj Kruszka 77 komentarzy Jak informują źródła Sky Sports, Arsenal na początku przyszłego tygodnia zamierza porozmawiać z legendą Kanonierów - Thierrym Henrym - w sprawie przejęcia przez niego klubu z The Emirates.

Klub prowadzi aktualnie szeroko zakrojone rozmowy z potencjalnymi kandydatami, aby ustalić, kto po 22 latach zastąpi Arsene'a Wengera.

Cały czas podkreśla się, że faworytem do objęcia wakatu na The Emirates jest Mikel Arteta, z którym władze Arsenalu spotkały się dzisiaj, jednak inni kandydaci, w tym Thierry Henry, wciąż są brani pod uwagę.

Arsenal chce ogłosić nowego menadżera przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Rosji.

Thierry HenrySklep kibica Arsenalu autor: Mikołaj Kruszka źrodło: Sky Sports
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
arsenallord (redaktor) komentarzy: 15461 newsów: 110 18.05.2018, 08:18

Wolę Artetę.

kosbat komentarzy: 339 18.05.2018, 08:17

A pamiętam jeszcze jak ktoś tu wspominał, że nie chciałby Titiego na ławce trenerskiej bo mógłby zatracić cały szacunek i legendę jaką budował podczas kariery piłkarskiej.

arturk517093 komentarzy: 38 18.05.2018, 07:26

Juz lepszy Henry niz Arteta bo ma przynajmniej odpowiednia mentalnosci i bedzie mial respect

Kowal96 komentarzy: 8090 18.05.2018, 07:10

@cwalin:

Buffon odchodzi po sezonie, więc już nie będzie grzał ławy.

stanyal komentarzy: 719 18.05.2018, 06:15

@Adrian12543:

@MVTI (redaktor):

moja odpowiedz na Twoje pytanie. Wklejam komentarz z inneg newsa

Kurde, każdy by chciał jakąś konkretną markę na zastępstwo Arsena ale nie ma co się łudzić. Wszyscy widzimy jak ydostwo tego klubu stawia na MIEĆ ($$$) a nie BYĆ ( czyt. trofea). Szacun dla Wengera, że potrafił (poza ostatnimi okienkami) trzymać ciągle TOP4 i nawet FA wpadło.

Nie ma co się łudzić, nowy manager będzie pod ścianą. 50-60 baniek, i ..... talenty jak mój ulubieniec Welbeck, Iwobi, Bellerin, Holding, i jeszcze by się kilku znalazło, które będą nie do ruszenia. W takim wypadku jestem zdecydowanie za Titim. Ma już doświadczenie w strukturach szkoleniowych Arsenalu. Asystent reprezentacji Belgi. Kariery klubowej nie muszę przypominać. Szacunek i większy kredyt zaufania.

Arteta to jest zawodnik ery upadku AFC. 22 lata pracy AW to okres urodzaju, romansu z piekną grą, trofeami, historią. Invincibles, oraz łez, porażek, upokorzeń, zdrad,. Arteta jest z tego gorszego okresu. On nie zna zwycięstwa na boisku. FA to niczym Liga Mistrzów w porównaniu do Henry'ego. Profesjonalista, z perfekcyjną fryzurą przed, w czasie i po meczu ;). Zdyscyplinowany pomocnik, który sumiennie wykonywał pracę na boisku.

Thierry zna smak zwycięstwa, bycia niepokonanym. Był liderem gdy drużynie nie szło. Mógł w 5 sekund zmienić całkowicie mecz. On nie pogodzi się z porażką. On wiedział, że jak chce wygrać to musi grać z najlepszymi i poszedł do FCB. Wiedział kiedy też zejść ze sceny. On jest zwycięzcą. Dodatkowo jest to idol tych .....Welbecków, Iwobich i całej reszty dzieciaków. Kim jest dla nich Arteta? Dla kogo ja bym się zesrał na treningu żeby zagrać z armatką na piersi? Jest on Francuzem, LEGENDĄ francuskiej piłki. Lider klasyfikacji strzelców. Arteta nawet nie dostał powołania do kadry Hiszpani !!! ( tak wiem, że kadra wszechczasów itp ale nawet na sparing czy chociażby z przyzwoitości. W naszej kadrze grał nawet "Kiełbasa" i to jeszcze gola strzelił - to był grajek). Z kim grał Arteta? Denilsonem, Gibsem, Theo, Almunią,
Thierry jeszcze sprowadzi Berkampa, Piresa, Viere, (Fredrik już jest chyba ambasadorem czy coś w tym stylu). drużynę zwycięzców. Mokry sen ale kto wie :)

Gdybym miał porównywać ubu dżentelmenów do zwierząt to Mikel jest pięknym, dorodnym, z wielkim porożem .... JELENIEM. Thierry to jest jednak Gepard. On jest wyżej w łancuchu pokarmowym, ale nie najwyżej. Wyżej jest oczywiście człowiek - w tym porównaniu będzie to nasz ukochany Stan. I to całe safari odbywa się na jego ranczu@MVTI:

cwalin komentarzy: 1065 18.05.2018, 03:54

Podobno W Szczesny jest zawiedziony lawka w Juve i też jest brany pod uwagę

stahustaszku komentarzy: 461 18.05.2018, 01:24

Pewnie potraktuja go tak jak mówił Vieira że potraktowali jego. Zadzwonili tylko po to żeby odhaczyć z listy że zrobione...

szagi70 komentarzy: 72 18.05.2018, 01:15

Jak dla mnie Henry>Arteta dlatego, ze ten pierwszy ma mentalosc zwyciezcy. A co do tych dwoch nominacji to jest totalna kpina.

maci3j komentarzy: 228 17.05.2018, 22:58

Na przykładzie Zidana uważam że Thierry da sobie radę!

sidtsw komentarzy: 1773 17.05.2018, 22:50

Autorytet moze szybko zgasnac. Wiele przykladow bylo. Jak wejda razem do szatni to wiadomo ze Henry ma wiekszy od Artety. Ale na jak dlugo? Szybko topnieje autorytet jesli chopaki zauwaza ze jestes slaby. Prowadzenie druzyny to trudna sprawa. Relacje taktyka.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 10125 17.05.2018, 22:49

Arteta menadżer i Henry asystent? :)

bizonkrk17 komentarzy: 155 17.05.2018, 22:47

Ale wy pitolicie o tym autorytecie jak byście byli w szatni i wiedzieli jak jest naprawdę. śmiać mi się chce od tych pierdół

gunner1990 komentarzy: 404 17.05.2018, 22:26

thierry ze wzgledu na to kim byl u nas i jakim byl pilkarzem bylby lepszym wyborem wiekszy autorytet szatnia ma sie sluchac

IAlwaysTrust komentarzy: 1261 17.05.2018, 22:03

NIkt nie będzie lepszego od grającego trenera Wilshera :D

A że wiekszość sezony będzie kontuzjowany, to i tak będzie oglądał z ławki!

Share Will Power :D:D:D

metjuAFC komentarzy: 1625 17.05.2018, 21:32

Henry czy Arteta wcale nie muszą być złymi wyborami. Owszem taka decyzja niesie ze sobą spore ryzyko, ale dlaczego mieliby nie dostać szansy? Tak naprawdę Wenger przybywając do Arsenalu nie był jakimś big namem a mimo to potrafił sporo osiągnąć. Dużo zależy od decyzji zwiazanych z transferami.

kanonier91 komentarzy: 3950 17.05.2018, 21:26

@Adrian12543: Tez ostatnia moja wiadomość do Ciebie bo nie dogadam się z Toba.
1) Asystent to nie jest to samo co trenowanie własnej drużyny. I gdybyś Ty czytał co ja pisze to byś widział ze niżej napisałem ze Arteta może być świetnym trenerem ale NIE Z TĄ GRUPĄ zawodników
2) to Ty pierwszy wyskoczyłeś jak napisałem swoje zdanie dlaczego Henry jest lepsza opcja dla mnie.
3) rozjaśnię może na przykładzie o co mi chodzi to zrozumiesz . Arteta nie ma autorytetu żadnego nic cokolwiek żeby nasze gwiazdy za nim poszły. I może być wybitnym taktykiem ale jak nie pociągnie zawodników za saba to będą sobie truchtać po boisku. To jest tak jakby profesor (Ozi mistrz świata ) miał się słuchać studenta (Arteta w życiu nie powołany do reprezentacji) rozumiesz? i nie ważne jaki ten student jest kreatywny profesor za nim nie pójdzie.
4.) Jeżeli Ciebie zadowala trener który przy niekorzystnym wyniku siedzi i bawi się zamkiem zadowala to ok. Dla mnie to własnie "Ciepłe kluchy" Jeżeli zawodnicy nie widza reakcji trenera to i oni nie zmienią nic.
5 )Przyjmij do wiadomości, że niektórzy maja inne zdanie od Ciebie i nie wiesz wszystkiego najlepiej. Ja przedstawiłem swoje zdanie podałem argumenty które dla mnie maja sens, a nie zmuszam nikogo żeby się zgadzali ze mną. Kazdy na sprawe trenera ma inne spojrzenie i ja to rozumiem ,a dyskusja na poziomie podkreślam na poziomie z każdym wnosi coś konstruktywnego .

jarek1 komentarzy: 544 17.05.2018, 21:26

Hmmm ja niewiem jakim trenerem może być Henry czy Arteta ???

Wydaje mi się że Henry ma większą Charyzme od Artety ...Każdy wie kim był Henry w Arsenalu to legenda klubu ....

Dla mlodych zawodników Henry to pewnie idol itd ...

Dla starszych zawodników po prostu szacunek za to co zrobił jak grał ...

Tak naprawde ciekawe jest jaki ewentualny ma projekt Henry ...żeby trenować przez 3 lata ?

maci3j komentarzy: 228 17.05.2018, 21:16

I tu jestem w 100% ZA!

Adrian12543 komentarzy: 14491 newsów: 2 17.05.2018, 21:09

@kanonier91:
`1) Bycie asystentem Guardioli dało mu szansę na naukę i szlifowanie swoich własnych umiejętności. Jeśli myślisz, że to nic nie znaczy, to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać.
2) Nie wciskam nikomu, że Arteta to geniusz, tylko że z dwojga złego jest lepszy od Henry'ego. Naucz się czytać
3) Nie napisałem nigdzie, że Arteta był podobnym kapitanem do Vieiry. Wspomniałem jedynie, że Vieira nie był typowym "krzykaczem", co zresztą jest prawdą. Rzecz jasna Vieira potrafił krzyknąć, ale generalnie preferował inny styl przywództwa niż chociażby Adams - nie tak głośny, spokojniejszy. Wypowiadał się na ten temat Martin Keown w książce "Niezwyciężeni". Gdy już nauczysz się czytać, polecam zajrzeć.
4) Wenger nie jest żadną "ciepłą kluchą". Ponownie, jeśli uważasz, że tylko darciem ryja można zyskać szacunek podwładnych, tylko się ośmieszasz. I udowadniasz, że gówno się znasz.

illpadrino komentarzy: 7291 newsów: 3 17.05.2018, 21:06

Czy mi się wydaje, czy to jest jakaś parodia w ogóle co tu się aktualnie odwala...?

kanonier91 komentarzy: 3950 17.05.2018, 20:55

@Adrian12543: asystentem był? i to świadczy ze jest lepszym trenerem? starasz się na sile wcisnąć ze Arteta jest geniuszem bo podglądał Guardiole? Słuchałeś czasem wypowiedzi pomeczowych Artety po przegranym meczu a Vieiry? Chyba widzę ze nie skoro twierdzisz ze obaj byli podobnymi kapitanami. I jeśli ty mówisz ze Vieira nie darł ryja na boisku jak coś nie szlo to chyba nie mam o czym z Tobą dyskutować. Vieira potrafił zrypać podczas meczu zawodnika o czym Artata bladego pojęcia nie miał. Ciepłe kluchy w wykonaniu Wengera już przy lini mieliśmy i podziękuje za kolejne w wykonaniu Hiszpana. To moje zdanie tylko. Dawno mnie nikt tu tak nie rozbawił jak ty porównując Vieire i Artete.

Adrian12543 komentarzy: 14491 newsów: 2 17.05.2018, 20:47

@kanonier91:
Arteta chyba jednak ma większe pojęcie. Widziałem parę wypowiedzi, w których podkreślano zadatki Artety na trenera i chwalono za zmysł taktyczny. Ponadto mógł się wiele nauczyć podczas 2-letniej współpracy z Guardiolą.

"po drugie jakim kapitanem był Arteta każdy widział"

No właśnie każdy widział, że kapitanem był dobrym. Miał posłuch w szatni. Może nie wiesz, ale nie trzeba drzeć ryja, by zdobyć szacunek. Vieira zresztą też tego nie robił.

Tymczasem Henry ma za sobą epizod w młodzikach Arsenalu i posadę asystenta Martineza, która sama w sobie nie znaczy nic, bo reprezentacja=/=klub.

Naprawdę sądzisz, że można ich porównać?

kanonier91 komentarzy: 3950 17.05.2018, 20:38

@Adrian12543: jest w nim odpowiedz na Twoje pytanie. Kompetencje obydwaj maja takie same. Ciężko o nich pisać bo żaden nie prowadził sam drużyny. Wiec pomijając kompetencje czysto trenerskie spoglądam na inne aspekty. Piszesz żebym napisał coś oprócz tego ze nie był kolega z boiska lub ze nie ma nazwiska a własnie o to mi chodzi. Obydwaj są niewiadomymi. Kogo bardziej szanujesz? Mistrza Swata Europy itd czy zawodnika który nigdy nie był do reprezentacji nawet powołany

Adrian12543 komentarzy: 14491 newsów: 2 17.05.2018, 20:33

@kanonier91:
No dobra, a teraz napisz, jakie kompetencje TRENERSKIE ma Henry. Podaj jakikolwiek argument poza jego nazwiskiem i tym, że nie był kolegą z boiska dla naszych dzisiejszych piłkarzy.

Napisałeś długi komentarz, z którego nic nie wynika.

kanonier91 komentarzy: 3950 17.05.2018, 20:28

Piszecie na dole ze śmieszą was ludzie którzy wola Henry'ego od Artety bo obaj maja zerowe doświadczenie. I dobra to jest jedyne co ich łączy. Teraz wyjaśnię dalej dlaczego dla mnie francuz to zdecydowanie lepsza opcja. Po pierwsze: Henry nie grał z tymi zawodnikami co są obecnie w kadrze, a co za tym idzie nie świrował i nie wygłupiał się z nimi w reklamach w przeciwieństwie do Artety (wiec weź słuchaj tu kolesia który parę lat wstecz był jednym z nich) po drugie jakim kapitanem był Arteta każdy widział wiec można sobie odpowiedzieć na pytanie jakim typem człowieka jest Hiszpan. Starsi kibice niech przytoczą sobie obraz Vieiry jako kapitana a potem Hiszpana -przepaść. I możecie pisać ze jako trener może być genialny i racja, ale niech nie trenuje swoich kolegów z boiska tylko całkiem inna grupę bo to dla mnie nieporozumienie. I najważniejszy Argument dla mnie to autorytet w szatni. Obaj maja zerowe doświadczenie w trenerce. Jednak powiedzcie mi jak taki Arteta wygląda przy Ozilu? Ozil mistrz świata, wiekowo troszkę młodszy od Hiszpana i on ma się uczyć od niego i go niby słuchać? kompletnie tego nie widzę. Henry jest jednym z najlepszych napastników jacy w ogóle kiedyś grali w piłkę. Mistrz Świata, Europy, członek niezwyciężonej drużyny ! Budzi respekt i szacunek i bardziej uwierzę ze to on nas poprowadzi niż cichy i spokojny Arteta który porządnie krzyknąć nie potrafi nawet. Arteta ma zadatki na świetnego trenera ale nie teraz i na pewno nie z ta grupa zawodników. Jestem za opcja by to ktoś doświadczony do nas przyszedł, ale z tej dwójki zdecydowanie wybrałbym Francuza.!

Adrian12543 komentarzy: 14491 newsów: 2 17.05.2018, 20:22

@n0thing:
Na tej zasadzie moglibyśmy zatrudnić dowolnego członka Invincibles. Bo legenda i piłkarze będą go szanować. Tymczasem takie kryteria nie powinny w ogóle obowiązywać. Wystarczy spojrzeć na Adamsa, który był najwybitniejszym kapitanem w historii Arsenalu, a jako szkoleniowiec zupełnie sobie nie radzi. Wątpię, czy Henry okaże się w czymkolwiek lepszy. Zgoda, łatwo zaskarbi sobie posłuch drużyny, ale jeżeli nie będzie miał kompetencji, to równie szybko go straci. Przecież piłkarze to profesjonaliści, raz-dwa się zorientują, że trener nie ma bladego pojęcia o swojej robocie. I wtedy zaczną się cyrki w zespole, dziadowska gra etc,

Arteta, tak jak napisał @Topek, ma pojęcie o taktyce, a ponadto 2 lata spędził jako asystent Guardioli. Zgadzam się, że mogą być problemy z relacjami na linii Mikel-byli koledzy, ale jeżeli nie braknie mu charakteru, powinien dać sobie radę. A zważywszy na to, że jako kapitan miał posłuch, są na to szanse,

Według mnie i jeden i drugi to zły wybór, ale jeśli miałbym wybierać, to zdecydowanie Arteta.

Forever_gunner komentarzy: 1727 17.05.2018, 20:22

Szkoda tylko, że nie porozmawiają z Allegrim i nie zaproponują mu dobrych warunków do pracy, bo podejrzewam, że o to się tu rozchodzi. Co do Henry'ego nie wiem czy to dobra kandydatura. Może już lepiej ten Arteta? Ma chyba większe pojęcie o taktyce od Titiego. Cholera jasna, co by nie było to i tak będzie niewiadoma. Warto jednak brać pod uwagę takie opcje (patrz Allegri, Simeone), które dają mniejsze prawdopodobieństwo na katastrofę.

wenger2345 komentarzy: 511 17.05.2018, 20:10

@KapitanJack10: HEHE

wenger2345 komentarzy: 511 17.05.2018, 20:09

@SoulStorm: Mi też :-)

wenger2345 komentarzy: 511 17.05.2018, 20:09

Jednak Henry bardziej się orientuje w sprawach klubu i poza nim

wenger2345 komentarzy: 511 17.05.2018, 20:08

Arteta=Guardiola Henry=Roberto Martínez

Elastico07 komentarzy: 3277 17.05.2018, 20:07

Moze Arteta sie nie popisał na rozmowie kwalifikacyjnej i teraz szukają innej opcji,oby!

SoulStorm komentarzy: 3785 17.05.2018, 20:04

Henry trener a Arteta asystent i można wojować :)

Podoba mi się ten pomysł.

mikowhy komentarzy: 443 newsów: 6 17.05.2018, 20:03

Henry by musiał zrezygnować wtedy z telewizji, a widać, że bardzo mu się to spodobało.

killer0303 komentarzy: 238 17.05.2018, 20:00

Ja słyszałem że stery ma przejąć Franek Smuda :D
Ale pewnie to tylko plotki by podgrzać atmosferę przed mundialem :p

n0thing komentarzy: 3318 newsów: 362 17.05.2018, 20:00

@Adrian12543: wystarczy spojrzec na podejscie zawodnikow Arsenalu. 3/4 graczy olewajacy stosunek do wystepow, bo przeciez nikt ich nie wyrzuci z podstawowego składu. Niestety ale innych argumentow po prostu nie ma, bo Arteta i Henry są nowicjuszami. Nie mamy innych opcji, więc nie oczekuj że zaraz spadnie Allegri czy też inny doswiadczony trener. Trzeba brac pod uwage wszystkie argumenty. Nie moja wina, że zarząd nie zachowuje się jakby rzeczywiście miał zarządzać profesjonalnym klubem sportowym. Ja nie mam nic przeciwko Artecie, ale z Henrym przynajmniej nie byloby zadnych sentymentow

Sobieski14 komentarzy: 1917 17.05.2018, 19:56

hahah przy nim Arteta to bóg trenerów

losnumeros komentarzy: 2468 17.05.2018, 19:55

@Topek: Dokładnie, nie wiem dlaczego osoby tutaj chcą żeby trenerem został Henry, a nie Arteta. Ten drugi ma więcej do czynienia z zespołem niż Henry.
Cóż jeśli Arteta lub Henry ma zostać managerem, to tak jak pisałem: Mikel trenerem, a Thierry asystentem

Lysy1111 komentarzy: 9 17.05.2018, 19:48

@losnumeros: tak jak piszesz

KapitanJack10 komentarzy: 353 17.05.2018, 19:48

Kurczę, rozpoczeli rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Zaczęli od Artety, więc media, że Arteta trenerem, teraz gadają z Henrym więc Henry jest opcją, za dwa dni będą gadać z Allegrim, za 5 z Enrique i tak będą pismaki zmieniać stronę co rusz. Poczekajmy kogo wybiorą, potem krytykujmy.

Lysy1111 komentarzy: 9 17.05.2018, 19:46

@losnumeros: you right

Tevez komentarzy: 1238 17.05.2018, 19:45

Czyli już wiemy kto będzie asystentem Artety xD

Topek komentarzy: 12816 newsów: 125 17.05.2018, 19:45

Jak dla mnie, to Arteta ma największe szanse na zostanie mocnym treneiro. Przede wszystkim jako zawodnik cechował się dużą inteligencją boiskową, potrafił reagować taktycznie i widział więcej niż inni. Henry był artystą w swoim fachu, ale jako wybitnego taktyka go nie widzę.

Mikel > Thierry

Adrian12543 komentarzy: 14491 newsów: 2 17.05.2018, 19:44

@n0thing:
Tu chodzi o to, czy ktoś się zna na trenerce, a nie jakie ma nazwisko. Na miłość boską, jak można używać takich argumentów w dyskusji o nowym trenerze profesjonalnego klubu sportowego? To nie Spartakus Daleszyce.

thegunner4life komentarzy: 3675 17.05.2018, 19:43

@n0thing:
Ciekawe jaki miał by szacunek jak w październiku okupowali by 20 pozycję w lidze.

losnumeros komentarzy: 2468 17.05.2018, 19:41

Ciężko mi powiedzieć który będzie lepszy Atreta czy Henry.

Pierwszy jest asystentem u jednego z najlepszych trenerów, który potrafi poukładać drużynę, zna się na taktyce i motywacji.

Drugi natomiast jest asystentem w reprezentacji Belgi i ma zdecydowanie mniej czasu na naukę w trenerce, ale będzie mieć większy autorytet u zawodników.

Dla mnie wymarzona opcja jak któryś z wymienionej dwójki ma zostać managerem to, Arteta na trenera, a Henry asystentem. Pierwszy zajął by się układaniem drużyny i taktyką, a drugi motywacją. Dla mnie to idealne połączenie. Jak będzie to zobaczymy, trener powinien zostać już wybrany, nie długo MŚ i czasu na transfery też nie będzie.

GKS_AFC komentarzy: 7597 17.05.2018, 19:40

Przynajmniej miałby autorytet u piłkarzy, jak Zidane. Jestem za Titim.

mistiqueAFC komentarzy: 23615 17.05.2018, 19:39

Heniek jak chce wracać to jako asystent Artety ewentualnie.Ja bym się ucieszył ;)

n0thing komentarzy: 3318 newsów: 362 17.05.2018, 19:36

tutaj chodzi bardziej o kolesiostwo, henry nie gral z tymi grajkami i wzbudzilby zdecydowanie wiekszy szacunek niz taki arteta.

MVTI (redaktor) komentarzy: 187 newsów: 329 17.05.2018, 19:34

dosyć ciekawe jest to, że ludzie wolą Henry'ego od Artety, gdzie Francuz ma takie same doświadczenie trenerskie jak Hiszpan

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz