Słaby mecz w cieniu fatalnej kontuzji, Arsenal 0-0 Sporting

Słaby mecz w cieniu fatalnej kontuzji, Arsenal 0-0 Sporting 08.11.2018, 22:05, Łukasz Wandzel 377 komentarzy

Nie trzeba skomplikowanych kalkulacji, aby wiedzieć, że Arsenal mając jak dotąd dziewięć punktów po trzech meczach w grupie E, nie musiał wywalczyć awansu do fazy pucharowej Ligi Europy już tego wieczora. Wiedział o tym też Unai Emery, ponieważ hiszpański szkoleniowiec pozwolił sobie na sporą rotację w składzie. Mimo że jego podopieczni nie wygrali, to rezultat z równoległego meczu, gdzie Qarabağ starł się z Worskłą, sprawił, że londyńczycy o swój dalszy los w tych rozgrywkach nie muszą się już martwić.

Mocno rezerwowy skład Kanonierów przeważał nad drużyną z Lizbony przez całe sptkanie! Przy tak słabo grającym Sportingu gospodarze powinni z łatwością sięgnąć po czwarte zwycięstwo w grupie, ale nie potrafili znaleźć sposobu na bramkę przyjezdnych. Bezbramkowy remis przyćmiła jednak poważnie wyglądająca kontuzja Danny'ego Welbecka.

Składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Jenkinson (60' Kolasinac), Sokratis, Holding, Lichtsteiner (73' Maitland-Niles) - Guendouzi, Ramsey - Smith Rowe, Mkhitaryan, Iwobi - Welbeck (30' Aubameyang).

Sporting: Ribeiro - Gaspar, Coates, Mathieu, Acuña - Nani, Miguel Luis (85' Petrović), Gudelj, Bruno Fernandes - Diaby (83' Cabral), Montero (69' Dost).

Arsenal, pomimo wielu rezerwowych piłkarzy w składzie, bezapelacyjnie przeważał nad Sportingiem. Drużyna z Lizbony nie stosowała pressingu, więc gospodarze swobodnie rozgrywali futbolówkę, wolno budując ataki pozycyjne. Zdołali stworzyć sobie kilka okazji, ale żadna z nich nie była stuprocentowa. Z kolei po stronie gości nie było mowy o jakiejkolwiek groźnej akcji.

Niestety, najważniejszym momentem spotkania była kontuzja odniesiona przez Danny'ego Welbecka. Anglik dobrze wszedł w mecz, był niezwykle aktywny i walczył o każdą piłkę, ale w jednym ze starć z przeciwnikiem mocno ucierpiał i jego udział w tym meczu skończył się w 25. minucie. Uraz wyglądał bardzo poważnie, ponieważ napastnik Kanonierów złamał nogę, długo udzielano mu pomocy medycznej, a murawę opuszczał na noszach.

Niewiele się działo nawet w drugiej odsłonie meczu. Arsenal, znany ostatnio z ospałych pierwszych połów oraz znakomitych drugich, nie pokazał swojej dewizy tego wieczora. Co prawda dominował również przez drugie 45 minut, ale dopiero w ostatnim kwadransie zintensyfikował swoją grę pod bramką rywala. Nie przyniosło to skutku, a Sportingowi na tyle zależało na remisie, że skuteczną obronę swojej bramki okupił czerwoną kartką i kończył spotkanie w dziesiątkę.

Choć mecz na Emirates nie był pełen wrażeń, można wyciągnąć pozytywne wnioski. W końcu przewagę nad zespołem z Portugalii utrzymywała praktycznie rezerwowa jedenastka Arsenalu. Młodzi piłkarze, jak Iwobi, Smith Rowe czy Guendouzi pokazali się dobrze. Więcej pretensji można mieć do starych wyjadaczy.

Lichtsteinera trudno za cokolwiek zganić, ale zagranie, po którym otrzymał żółtą kartkę było bezmyślne. Aubameyang przebywał ponad 70 minut na boisku, ale nie zagwarantował swojej drużynie stuprocentowej okazji. Przy najdogodniejszej okazji został faulowany na czerwoną kartkę przez Mathieu. Z kolei Ramsey był widoczny tylko wtedy, gdy próbował bezskutecznego dryblingu. W środku pola był niepotrzebny, gdyż tylko przeszkadzałby Guendouziemu w rozgrywaniu piłki.

Najwięcej jednak chyba można powiedzieć o Mchitarianie. To zawodnik zawsze aktywny w ofensywie, ale ostatnio niewiele mu wychodzi. Widać w grze Ormianina, że bardzo chce, ale jego akcje kończą się zazwyczaj nieudanym zagraniem lub źle podjętą decyzją. Wystarczy chyba jednak poczekać, aż Mikiemu coś w końcu wyjdzie, a może wtedy, jego forma wywinduje do góry. Być może już w kolejnym starciu Arsenalu, który w niedzielę podejmie u siebie Wolverhampton.

Liga EuropyRaport pomeczowySporting CP autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
FIFAfanARS komentarzy: 13309.11.2018, 12:41

@pierre_afc:
Ja tam pierdzielę te ich paczki. W tym sezonie zawodnik z OV powyżej 83 to dwudniowe święto w domu ;/
Ciekawe jaki będzie finał próby podpiecia FUTa pod grę hazardową.
Jeszcze trochę i zobaczymy info, że FUT w naszym regionie jest niedostępny;D

lays komentarzy: 3524109.11.2018, 12:41

@filo94:

Sokratis, Laca, Leno u mnei są :D Ale faktycznie! Lemine kupie zaraz :D

filo94 (zawieszony) komentarzy: 4893 newsów: 209.11.2018, 12:35

Kupować Mikiego, Leno, Lemine, Lacazetta, Sokratisa bo pewnie będzie wyzwanie ze potrzebny piłkarz z Gabonu albo z Arsenalu

zly_kanonier komentarzy: 443409.11.2018, 12:33

Ja sytuację z Dannym widzę tak:

1. Kupić skrzydłowego i wypożyczyć jakiegoś napastnika pokroju Welbza do końca sezonu. Jednocześnie podpisując nową umowę z Dannym, choć to ryzykowne.
Jest to chyba mniej prawdopodobne, gdyż nie lubimy wypożyczać, a Danny raczej nie jest w planach Emeryta.

2. Kupić jakiegoś młodzieńca + skrzydłowego.
3. Rzucić Nketiaha na głęboką wodę + skrzydłowy.
4. Ktoś uniwersalny łączący rolę skrzydłowego z napastnikiem.

Opcje 2, 3 i 4 zależne są od tego jaki mamy hajs.
Oczywiście jest jeszcze taki wariant, że gdybyśmy kupili skrzydłowego to Laka z Obamą by się wymieniali, natomiast tak jak piszecie oni muszą grać razem.

Raczej nie możemy sobie pozwolić na nowego napastnika lepszego niż Danny jednocześnie siedzącego na ławce przez połowę czasu.

PS: Najlepsze jest to, że jeszcze dwa lata temu byłyby dwie opcje:
1. Wypożyczenie ok. 30 lvl. napastnika + nowy kontrakt dla Danny'ego
2. Nowy kontrakt dla Danny'ego
xDDD

pierre_afc komentarzy: 956809.11.2018, 12:23

@lays: Ale to normalne, ja zacząłem 10-2, a potem nic nie siadało, pad prawie latał :D

lays komentarzy: 3524109.11.2018, 12:16

@pierre_afc:

Ja Ci powiem, ze mialem życiowke ostatnio, ale nie zdazylem zagrac. Mialem 13 zwyciestw na 17 i golda 3... : ( ( ( ( ( (

pierre_afc komentarzy: 956809.11.2018, 12:15

@lays: A Weekendową oczywiście gram, ostatnio jednego meczu mi zabrakło do Elitki, ale w przedostatnim meczu jak wygrywałem 2:0 to rozłączyło mnie :( Ale teraz mam też lepszy skład i dla mnie wejść do elity to plan do zrobienia na tą ligę weekendową.

Kysio2607 komentarzy: 1182509.11.2018, 12:13

Rosół wraca za mikrofon, super :) będzie mniej Pszemka

pierre_afc komentarzy: 956809.11.2018, 12:13

@lays: SBC zawsze jest mega drogie kiedy wychodzi bo nagle ceny zawodników idą w górę i to o wiele. Ale jeśli już znacznie wcześniej jesteś pewien kto dostanie MOTM i się przygotujesz na to, to nawet połowy ceny nie wydasz jaka będzie w danym momencie.

Leniwiec komentarzy: 11109.11.2018, 12:13

Co oni odstawiają przecież Arsenal - Wolverhampton będzie dużo lepszy niż City - Mu ;/

darq komentarzy: 142209.11.2018, 12:08

Get Wellbz Soon, Danny!

Kanonier204 komentarzy: 38120 newsów: 309.11.2018, 12:08

12 kolejka w nc+

Sobota:

13:25 Cardiff - Brighton
CANAL+ SPORT2
komentarz: Andrzej Twarowski - Rafał Nahorny
15:55 Huddersfield - West Ham
CANAL+ SPORT2
komentarz: Marcin Rosłoń - Przemysław Rudzki
18:25 Crystal Palace - Tottenham
CANAL+ SPORT2
komentarz: Piotr Domagała - Michał Gutka

Niedziela:

12:55 Liverpool - Fulham,
CANAL+ SPORT2
komentarz: Przemysław Rudzki, - Michał Gutka
15:10 Chelsea - Everton
CANAL+ SPORT2
komentarz: Marcin Rosłoń - Michał Gutka
17:25 Manchester City - Manchester United w 4K, CANAL+ 4K ULTRA HD i CANAL+ SPORT2
komentarz: Przemysław Pełka - Rafał Nahorny

Szkoda tego meczu Arsenalu, powinni to inaczej rozwiązać.

lays komentarzy: 3524109.11.2018, 12:06

@pierre_afc:

Dzis ma byc jakies SBC z Liga Mistrzow, chyba karty OTW maja wyjsc :D Ja mam 360 tys w banku i czekam co tam ciekawego. Pykasz lige weekndowa? :D

SBC Auby bedzie pewnie takie drogie, ze masakra

pierre_afc komentarzy: 956809.11.2018, 12:04

@Fabri4: To jest efekt tego, że jest dużo możliwości zdobycia fajnych paczek, a co za tym idzie fajnych graczy.

pierre_afc komentarzy: 956809.11.2018, 12:03

@arsenallord: Jestem świadom tego, że zwykły Auba jest kozacki dlatego specjalnie szykowałem się na to MOTM :D

Fabri4 komentarzy: 6960 newsów: 4709.11.2018, 12:03

zrobiłem sobie SBC, paczka za 50k, trafiam Krossa i Chielliniego w jednej paczce, myślę sobie ze zarobie z 400k, a tu ledwo 100, co za durny rynek w tej fifie ;/

arsenallord (redaktor) komentarzy: 17219 newsów: 11309.11.2018, 11:58

@pierre_afc: Mam zwykłego Aube i stwierdzam, że to najlepszy napastnik w grze. Nie liczę ikon oczywiście.

pierre_afc komentarzy: 956809.11.2018, 11:45

@lays: Zimą przyjdzie taki Pepe z Lille i po sprawie :D Na moje będziemy kogoś szukać zimą jeśli Welbz wypadnie na bardzo długo.

pierre_afc komentarzy: 956809.11.2018, 11:44

Dawać mnie tu Aube na MOTM, bo już jestem gotowy na SBC :D

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 514909.11.2018, 11:42

@lays: Dokładnie,mam nadzieję,że tak nie będzie.Auba na pewno nie zgodzi się z rolą rezerwowego i nie chce żeby przez to doszło do jakiegoś wymuszania transferu z jego strony.Zimowe okienko za niedługo się otwiera,trzeba będzie kupić SN.

macc komentarzy: 356809.11.2018, 11:31

Kiedy oglądam takie mecze jak wczoraj to dochodzę do wniosku, że Superliga byłaby dla nas wybawieniem.
Olać te rozgrywki europejskie z których 90% spotkań kompletnie mnie nie elektryzuje, a jak już na wiosnę trafimy na kogoś konkretnego to z reguły w 1/8 odpadamy.
Dawać mi tu co środę Juve, Real, Barce i Bayern.

lays komentarzy: 3524109.11.2018, 11:28

@Elastico07:

Mnie martwi kontuzja Welbza, bo boje się, że Emery odejdzie teraz od grania tą dwójką z przodu i będzie grał 1 napastnik, a jeden będzie rezerowwym i grajacym w 2 rozgrywkach, a gdy tak będzie, to wiadome, że pierwszym wyborem będzie Laca, a Auba będzie pykał końcówki i w LE/opucharach, co jego moreale jeszcze bardziej spartoli. Oni musza grac razem, bo gdy 1 ma kryzys, to drugi strzela...

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 514909.11.2018, 11:22

@lays: Ja akurat ciesze się z ciężkiego kalendarzu,to będzie prawdziwy test dla naszej drużyny,wierzę,że będzie dobrze.Jak zagramy w najważniejszych spotkaniach na takim poziomie lub zbliżonym do tego w meczu z Liverpoolem to będę spokojny o wyniki.

Dominik11 komentarzy: 1493809.11.2018, 11:22

"Football Leaks": Piłkarze PSG dostają premie za... witanie się z kibicami i dziękowanie im po meczach!

Kwoty są różne. Jedni otrzymują od 33 tys. wzwyż, zaś Neymar miesięcznie zgarnia 375 tys. euro

lays komentarzy: 3524109.11.2018, 11:21

Ale ogólnie mamy 15 spotkań bez porażki. W meczu gdzie zremisowaliśmy, nie daliśmy dać dojść rywalowi do bramki, remis na 0. Widać, że zespół zyskał nową mentalność. Rozgrywki w LE zaczynają się od 1/8, gdy bedzie mozna juz trafiac zespoly z LM, a tak to jest liga ogórkowa. Mamy te 10 pkt, jestesmy w luznej sytuacji, w tym okresie gdzie sie nawarstwiaja mecze mozemy dać szansę dalej Smithowi, Guendo, moze Eddiemu jak kontuzje ma Welbz, bo szkoda tyrać nasze 2 strzelby.

lays komentarzy: 3524109.11.2018, 11:18

Każdy klub ma ciezkie mecze, ale to Arsenal teraz ma mega ciezki kalendarz i obysmy wyszli z niego w niezły sposób, bo straty będą duże i nakład spotkań, a kadra zbyt szeroka nie jest...

Musimy pewnie pokonać Wolves, bo potem zaczyna się ciezki maratonik: mega w tym sezonie Bournemouth u nich, gdzie gra nam się ciężko, KFC, United, a w grudniu jeszcze raz KFC i mecze co kilka dni. Dobrze, ze Spurs wypadł Dembele, ktory trzymal środek i nie zagra do nowego roku, ominie 2 mecze z nami.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 109.11.2018, 11:18

@Argudo: Ba! Od sezonu 2020/2021 wszystkie polskie drużyny zaczynają eliminacje od pierwszej rundy.

Trequartista komentarzy: 425909.11.2018, 11:17

@Argudo:
To i tak całkiem długo trzymaliśmy się przed nimi

Argudo komentarzy: 8022 newsów: 609.11.2018, 11:16

Tymczasem polska liga spadła za kazachską w rankingu UEFA xd

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 514909.11.2018, 11:02

@arsenallord napisał: "Lepiej było przegrać to wczoraj 0-5"
To nawet nie ma co porównywać bo to do siebie nie pasuje,takie kontuzje nie powinny mieć miejsca na boiskach,ale niestety taka jest rzeczywistość,sam straciłem już 4 lata,ale mam nadzieję,że to jest mój ostatni rok absencji od sportu.

Gryzek komentarzy: 259009.11.2018, 11:01

UE: They [saw] it was a big injury. (…) we think it’s a serious injury.This [could] be a break of something in the ankle.

Well back chyba za szybko ne wróci :/ Wielkim jego fanem nie jestem, ale szkoda chłopa.

lays komentarzy: 3524109.11.2018, 11:00

@filo94:

hahaha, ty trollu ;d

arsenallord (redaktor) komentarzy: 17219 newsów: 11309.11.2018, 11:00

Bardzo szkoda Welbza. Lepiej było przegrać to wczoraj 0-5 niż takie coś. 3mam za niego kciuki.

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 514909.11.2018, 10:57

@Simpllemann: Dokładnie,tym bardziej,że prawdopodobnie to był jego ostatni mecz w barwach AFC.Nie w takich okolicznościach chciałbym żegnać się z piłkarzami.

Dominik11 komentarzy: 1493809.11.2018, 10:53

Są jakieś informacje jeśli chodzi o Welbza i jego kontuzji ?

FabsFAN komentarzy: 1587109.11.2018, 10:47

@JanikK:
xD A co, nalezysz do tych, ktorzy twierdza, ze Szczecin ejst nad morzem xD?

Nomad komentarzy: 184509.11.2018, 10:44

@Kysio2607:

Prawda. Wygląda bardzo dojrzale

Kysio2607 komentarzy: 1182509.11.2018, 10:42

Guendo ma charakter do wielkiej piłki. Spójrzmy na instagrama i to co wrzucają tacy ludzie jak Auba, Ozil czy Laca. Mlodziak nie kumpluje się ze Smith Rowe'm czy Nketiahem, a z wyżej wymieniona trójką. Matteo złapał taki luz w drużynie i podejrzewam, że w kilka miesięcy wymienił więcej zdań niż taki Nketiah czy Smith Rowe którzy są w klubie znacznie dłużej.

Redzik (redaktor) komentarzy: 12658 newsów: 5009.11.2018, 10:40

U nas w domu Pjoter segreguje się śmieci na te, które palimy w piecu i na te, które wywozimy do lasu.

Kanonier204 komentarzy: 38120 newsów: 309.11.2018, 10:37

Jeszcze tylko dzisiaj, i cyk weekendzik!

JanikK komentarzy: 853709.11.2018, 10:36

@FabsFAN: a u ciebie to jest możliwość by nie wiał?xd

praptak komentarzy: 663309.11.2018, 10:36

Guendo powinien nauczyć Mustafiego dalekich zagrań. Charakter też ma skubaniec, nie pochwalam jego zachowania z Nanim, ale to wiele mówi. Kolega leży, piłka na boisku to postanowił usunąć ją z niego wraz z Portugalczykiem ^^. Widać też jak bardzo przejął się Welbzem. Bardzo mu kibicuję, myślę też że ten błąd wynikał z tego, że nie wiedział iż zbliża się rywal, po prostu zabrakło wydarcia japy stadionu/kolegów.

Pampiszon komentarzy: 5409.11.2018, 10:36

Patrząc na statystykę strzałów (celność) wychodzi że zabrakło jakości z przodu. Bramkostrzelni skrzydłowi potrzebni koniecznie.

Nomad komentarzy: 184509.11.2018, 10:35

Macie swojego Welbza i Mhik...
:D

JanikK komentarzy: 853709.11.2018, 10:33

Nie No, w centrum tylko 67pm czyli jak norma:)

FabsFAN komentarzy: 1587109.11.2018, 10:33

W Szczecinie bez smogu, bo wiatr wieje;D

JanikK komentarzy: 853709.11.2018, 10:32

A dobra dotarła i mgła xD

Ero1976 komentarzy: 1609.11.2018, 10:26

Niestety przypomina się sezon w Bundeslidze w wykonaniu Mikiego. Wyglądało identycznie.Wydaję mi się że ma jakąś blokadę znów, ale nadzieja jest, bo po przeciętnym sezonie odpalił rok później. Ja chętnie poczekam na lepsze dni.

WilSHARE komentarzy: 16877 newsów: 809.11.2018, 10:25

Szkoda Welbecka. Dobrze wszedł w sezon. Łapał cenne minuty w lidze, a jeszcze cenniejsze rozgrywał w pełnym zakresie w LE. Kilka ważnych bramek strzelił już w tym sezonie. Ustalił nie raz wynik spotkania.

Lecz tak jak pisałem, jeśli przyjdzie głębsza kontuzja na resztę sezonu to powinniśmy się z Welbeckiem pożegnać. Wiek mi nie przeszkadza. Danny wciąż wygląda i porusza się jak 19-letni talent z United, ale jeśli kości nie te to tylko wozimy zbędny nadbagaż, zamiast zabrać kogoś, kogo nam potrzeba.

Gunner915 komentarzy: 82809.11.2018, 10:25

w Krakowie taka masakra co drugi dzien, jesli chodzi o smog

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Cardiff 29.01.2019 - godzina 20:45
? : ?
Arsenal - Chelsea 19.01.2019 - godzina 18:30
2 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool23193160
2. Man City23182356
3. Tottenham23170651
4. Chelsea23145447
5. Arsenal23135544
6. Man United23135544
7. Watford2396833
8. Wolves2395932
9. Leicester23941031
10. West Ham23941031
11. Everton2386930
12. Bournemouth23931130
13. Brighton23751126
14. Crystal Palace23641322
15. Southampton23571122
16. Burnley23641322
17. Newcastle23561221
18. Cardiff23541419
19. Fulham23351514
20. Huddersfield Town23251611
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah167
Harry Kane144
Pierre-Emerick Aubameyang143
Eden Hazard1010
Raheem Sterling107
Sergio Agüero106
Callum Wilson105
Roberto Firmino93
Gylfi Sigurdsson93
Richarlison91
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.96
Gracz grudnia wybór redaktorów Lucas Torreira
Lucas Torreira
7.45
Gracz grudnia wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna