Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal

Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal 29.10.2016, 14:32, Sebastian Czarnecki 1190 komentarzy

To nie był łatwy mecz dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy mierzyli się dziś z zespołem, który nie zamierzał grać w piłkę, a raczej próbował polować na kości swoich przeciwników. Co ciekawe, Sunderland po swojej stronie miał sędziego, który przymykał oko na agresywne wejścia Czarnych Kotów, a w drugiej połowie nawet nie podyktował rzutu karnego, który należał się Arsenalowi jak psu buda. Londyńczykom nie podobało się ani zachowanie arbitra, ani ich rywali, w związku z czym aktywowali swoją sportową złość i w ostatnich 20 minutach meczu byli już bezlitośni.

Oceń graczy po meczu!

Sunderland: Pickford - Jones, O'Shea (42' Djilobodji), Kone, Van Aanholt - Khazri, Ndong, Rodwell, Pienaar (70. Januzaj), Watmore (84. Gooch) - Defoe

Arsenal: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (89. Maitland-Niles) - Chamberlain (77. Ramsey), Özil, Iwobi (69. Giroud) - Sanchez

Wszystko zaczęło się po myśli Kanonierów, którzy już w 19. minucie objęli prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się rozgrywający niezłe zawody Chamberlain, a jeszcze lepszy strzał głową oddał Alexis Sanchez, który nie dał szans Pickfordowi. Arsenal był jedyną drużyną, która tego dnia miała zamiar grać w piłkę. Byli zmotywowani, mieli pomysł na grę, ale brakowało wykończenia. Świetne podania do Özila i Coquelina zaliczył Alexis Sanchez, niemieckiego rozgrywającego cudownie wypuścił również Chamberlain. Za każdym razem brakowało odrobiny precyzji.

Sunderland był nieudolny pod każdym względem. Wiedział, że nie może nawiązać z Arsenalem równej walki, więc urządził sobie polowanie na kości. Już w pierwszej połowie Steven Pienaar powinien opuścić boisko z czerwoną kartką na koncie, tymczasem otrzymał tylko jeden żółty kartonik po swoim drugim poważnym przewinieniu. Czarne Koty zachowywały się tak, jakby w ogóle nie zależało im na wyniku w tym spotkaniu, a mówimy przecież o zespole, który wyraźnie zamyka tabelę Premier League z zaledwie dwoma punktami na swoim koncie.

Czara goryczy przelała się między 60. a 65. minutą. Martin Atkinson nie podyktował oczywistego rzutu karnego po faulu Lamine Konego na Alexisie Sanchezie, a chwilę później wskazał na jedenasty metr dla Sunderlandu. Nie oszukujmy się - rzut karny dla gospodarzy był prawidłowy, tyle że niepodyktowany faul mający miejsce chwilę wcześniej był jeszcze bardziej oczywisty. Jermaine Defoe oczywiście wykorzystał sytuację i doprowadził Sunderland do wyrównania. Tutaj należy również zganić Shkodrana Mustafiego i Petra Čecha, którzy w fatalny sposób dali się ograć młodemu Watmore'owi. Laurent Koscielny robił co mógł, by powstrzymać Anglika przed oddaniem strzału do pustej bramki, ale musiał asekurować się faulem.

Arsene Wenger nie zwlekał i od razu posłał do boju Oliviera Girouda, co natychmiast zaowocowało dwiema bramkami z jego strony. Kanonierzy wyzwolili w sobie prawdziwą piłkarską złość i skarcili Sunderland za cały przebieg tego brzydkiego spotkania. Francuski napastnik do 76. minuty zaliczył tylko dwa kontakty z piłką i oba zakończyły się między słupkami bramki Pickforda. pozytywnej strony pokazał się również drugi z rekonwalescentów, czyli Aaron Ramsey. Walijczyk potrzebował zaledwie minuty, by popisać się asystą przy bramce Alexisa Sancheza, która ustaliła wynik spotkania.

Kanonierzy powinni wygrać to spotkanie znacznie wyżej, ale nikt nie ma tutaj pretensji. Londyńczycy wykonali swoje zadanie, ale potrzebowali do tego dodatkowej motywacji w postaci brutalnej gry Sunderlandu i fatalnego sędziowania Atkinsona. Zwycięstwo 4-1 pozwoli jednak na odbudowanie pewności siebie przed nadchodzącymi spotkaniami z Łudogorcem i Tottenhamem, na które powinni już wrócić Theo Walcott i Santiago Cazorla. Co prawda Elneny rozegrał trzy przyzwoite spotkania, jednak ustawianie go w parze z innym defensywnym pomocnikiem odbiera tę kreatywność w drugiej linii, przez co gra staje się nieco bardziej toporna. Chamberlain udanie wszedł w buty po Walcottcie i spisał się przyzwoicie. Jego podania były dziś świetne, gorzej tylko z wykończeniem, które ostatnio nie szwankowało. No i na sam koniec należy pochwalić Kierana Gibbsa, który fantastycznie spisał się na lewej obronie, zaliczył jedną asystę i solidnie pracował w obronie. Anglik z taką grą może wskoczyć na stałe do wyjściowej jedenastki. I nie chodzi tutaj nawet o chwilowy uraz Monreala, a o jego fatalną postawę w tym sezonie.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 18:48

Soton w drugiej połowie bezradne, a Chelsea zrobiło swoje.Mimo wszystko z pierwszej czwórki The Blues przekonują mnie zdecydowanie najmniej po 10 kolejkach

Mihex komentarzy: 2360430.10.2016, 18:48

Co do meczu Romy widziałem opinię, że to było raczej Skorupski vs. Roma niż Empoli vs. Roma.

Sparku komentarzy: 340230.10.2016, 18:47

James
Teraz mają 30 minut 11 vs 10 więc muszą coś strzelić

mitmichael komentarzy: 4924330.10.2016, 18:44

Koscielny 810 minut na boisku i tylko 2 faule, oba na tym pajacu Diego Coscie.

Hubertus888 komentarzy: 367430.10.2016, 18:41

Nie no takie spalony to już jest chamstwo o 3 cm...

Hubertus888 komentarzy: 367430.10.2016, 18:37

Costa to teraz najlepszy piłkarz Chelsea i najlepszy strzelec w PL. Jest również najwyżej w kanadyjskiej.

James komentarzy: 167430.10.2016, 18:36

sparku
u mnie tez od koloni ;/ szkoda ze karnego nie trafili... ostatno mi wlasnie mochengladbach nie weszlo na kuponie a grali tez z hanburgiem i grali w przewadze i 2 karnych nie trafili i tylko to spotkanie na 1000 zl...

Kwietnik

Wiem ale to był taki pewniak że musiało wejść. Empoli co nie strzela goli i Roma która wcześniej była w gazie

Sparku

Oglądałem tylko urywki, Roma dominowała, Empoli starało się coś tam ukłuć. Skorupski bardzo dobry mecz. Prawdopodobnie zawodnik meczu ;)

Czeczenia komentarzy: 1244830.10.2016, 18:06

Nudny ten mecz o 17. W sam raz dla Rudzkiego.

Za tydzień nie będzie niepokonanych zespołów w lidze.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 17:45

Oglądanie DBS bez znajomości tego świata większego sensu nie ma, ale obejrzeć oczywiście możesz :P

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52430.10.2016, 17:41

pauleta19
Tak.

mitmichael komentarzy: 4924330.10.2016, 17:39

@Sparku
Jezeli chodzi o Fabułe to mozesz ogladac spokojnie DB Super ale jak nie znasz DB to nie bedziesz wiedział kto, co i jak

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.10.2016, 17:33

simpllemann, i tak w górze. To razem z LM i EFL?

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 17:31

Chelsea dzisiaj nie gra nic specjalnego.Mieli jedną szansę i szmatę między nogami wpuścił Forster, i to chyba tyle z ich strony

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52430.10.2016, 17:29

pauleta19
Akurat tak nie jest. Jeśli chodzi o PL, to najwięcej piłkarzy zagrało w Sunderlandzie. Przed nami są 4 kluby, a taką samą liczbę zawodników, posłały na boisko 3 inne drużyny.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.10.2016, 17:27