Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal

Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal 29.10.2016, 14:32, Sebastian Czarnecki 1190 komentarzy

To nie był łatwy mecz dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy mierzyli się dziś z zespołem, który nie zamierzał grać w piłkę, a raczej próbował polować na kości swoich przeciwników. Co ciekawe, Sunderland po swojej stronie miał sędziego, który przymykał oko na agresywne wejścia Czarnych Kotów, a w drugiej połowie nawet nie podyktował rzutu karnego, który należał się Arsenalowi jak psu buda. Londyńczykom nie podobało się ani zachowanie arbitra, ani ich rywali, w związku z czym aktywowali swoją sportową złość i w ostatnich 20 minutach meczu byli już bezlitośni.

Oceń graczy po meczu!

Sunderland: Pickford - Jones, O'Shea (42' Djilobodji), Kone, Van Aanholt - Khazri, Ndong, Rodwell, Pienaar (70. Januzaj), Watmore (84. Gooch) - Defoe

Arsenal: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (89. Maitland-Niles) - Chamberlain (77. Ramsey), Özil, Iwobi (69. Giroud) - Sanchez

Wszystko zaczęło się po myśli Kanonierów, którzy już w 19. minucie objęli prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się rozgrywający niezłe zawody Chamberlain, a jeszcze lepszy strzał głową oddał Alexis Sanchez, który nie dał szans Pickfordowi. Arsenal był jedyną drużyną, która tego dnia miała zamiar grać w piłkę. Byli zmotywowani, mieli pomysł na grę, ale brakowało wykończenia. Świetne podania do Özila i Coquelina zaliczył Alexis Sanchez, niemieckiego rozgrywającego cudownie wypuścił również Chamberlain. Za każdym razem brakowało odrobiny precyzji.

Sunderland był nieudolny pod każdym względem. Wiedział, że nie może nawiązać z Arsenalem równej walki, więc urządził sobie polowanie na kości. Już w pierwszej połowie Steven Pienaar powinien opuścić boisko z czerwoną kartką na koncie, tymczasem otrzymał tylko jeden żółty kartonik po swoim drugim poważnym przewinieniu. Czarne Koty zachowywały się tak, jakby w ogóle nie zależało im na wyniku w tym spotkaniu, a mówimy przecież o zespole, który wyraźnie zamyka tabelę Premier League z zaledwie dwoma punktami na swoim koncie.

Czara goryczy przelała się między 60. a 65. minutą. Martin Atkinson nie podyktował oczywistego rzutu karnego po faulu Lamine Konego na Alexisie Sanchezie, a chwilę później wskazał na jedenasty metr dla Sunderlandu. Nie oszukujmy się - rzut karny dla gospodarzy był prawidłowy, tyle że niepodyktowany faul mający miejsce chwilę wcześniej był jeszcze bardziej oczywisty. Jermaine Defoe oczywiście wykorzystał sytuację i doprowadził Sunderland do wyrównania. Tutaj należy również zganić Shkodrana Mustafiego i Petra Čecha, którzy w fatalny sposób dali się ograć młodemu Watmore'owi. Laurent Koscielny robił co mógł, by powstrzymać Anglika przed oddaniem strzału do pustej bramki, ale musiał asekurować się faulem.

Arsene Wenger nie zwlekał i od razu posłał do boju Oliviera Girouda, co natychmiast zaowocowało dwiema bramkami z jego strony. Kanonierzy wyzwolili w sobie prawdziwą piłkarską złość i skarcili Sunderland za cały przebieg tego brzydkiego spotkania. Francuski napastnik do 76. minuty zaliczył tylko dwa kontakty z piłką i oba zakończyły się między słupkami bramki Pickforda. pozytywnej strony pokazał się również drugi z rekonwalescentów, czyli Aaron Ramsey. Walijczyk potrzebował zaledwie minuty, by popisać się asystą przy bramce Alexisa Sancheza, która ustaliła wynik spotkania.

Kanonierzy powinni wygrać to spotkanie znacznie wyżej, ale nikt nie ma tutaj pretensji. Londyńczycy wykonali swoje zadanie, ale potrzebowali do tego dodatkowej motywacji w postaci brutalnej gry Sunderlandu i fatalnego sędziowania Atkinsona. Zwycięstwo 4-1 pozwoli jednak na odbudowanie pewności siebie przed nadchodzącymi spotkaniami z Łudogorcem i Tottenhamem, na które powinni już wrócić Theo Walcott i Santiago Cazorla. Co prawda Elneny rozegrał trzy przyzwoite spotkania, jednak ustawianie go w parze z innym defensywnym pomocnikiem odbiera tę kreatywność w drugiej linii, przez co gra staje się nieco bardziej toporna. Chamberlain udanie wszedł w buty po Walcottcie i spisał się przyzwoicie. Jego podania były dziś świetne, gorzej tylko z wykończeniem, które ostatnio nie szwankowało. No i na sam koniec należy pochwalić Kierana Gibbsa, który fantastycznie spisał się na lewej obronie, zaliczył jedną asystę i solidnie pracował w obronie. Anglik z taką grą może wskoczyć na stałe do wyjściowej jedenastki. I nie chodzi tutaj nawet o chwilowy uraz Monreala, a o jego fatalną postawę w tym sezonie.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
maciekbe komentarzy: 1245830.10.2016, 16:20

@praptak Alexis jest za dobry na szpicy, moim zdaniem Oli nadal będzie wchodzić z ławki.

TW_Szczepan komentarzy: 188430.10.2016, 16:19

Jak oni się uprą, ofkors

Kondi komentarzy: 96430.10.2016, 16:17

praptak
Wenger srednio lubi zmiany

TW_Szczepan komentarzy: 188430.10.2016, 16:17

Taaa, w Evertonie kąpią się w hajsie, poniżej za 80 mln za Lukaku nie zejdą. Może do końca kariery tam siedzieć, jak się uprze

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52430.10.2016, 16:16

Kysio2607
Jeśli kwota wciąż będzie zaporowa, to będzie siedział w Evertonie.

praptak komentarzy: 881830.10.2016, 16:15

Zastanawia mnie jedna rzecz, jak myślicie - czy Papcio zacznie stawiać na Giroud na szpicy, czy zostawi dobrze funkcjonującą maszynkę i będzie wrzucał Francuza z ławki?

mitmichael komentarzy: 4924330.10.2016, 16:13

Mi wczoraj Watford dał 21 punktow + Arsenal 10 a tak to reszta skucha :D

borxon komentarzy: 42630.10.2016, 16:11

maciekbe
jeden drybling z poczatku drugiej polowy byl wyjatkowo komiczny, pobiegl przed siebie tylko o pilce zapomniał :D

Kysio2607 komentarzy: 1336030.10.2016, 16:11

Jestem ciekaw gdzie wyląduje Lukaku, bo pewnie jeszcze długo w Evertonie nie posiedzi

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 16:10

Ja to na początku skupiałem się bardziej na typerku niż FPL, ale wszystko się odwróciło po paru kolejkach :P ta kolejka to będzie chyba najlepsza w mojej krótkiej karierze

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 530.10.2016, 16:10

Nikt nie prosił mnie o rozwinięcie myśli. Gdyby ktoś to zrobił, to bez problemu wyjaśniłbym wszystko. Poproszono mnie o podanie definicji, a to już jest forma edukowania. Wystarczy czytać ze zrozumieniem.

praptak komentarzy: 881830.10.2016, 16:08

Typerek na początku był aktualizowany z takim rozmachem, ale wszystko co ma początek może spodziewać się kresu : >

Mihex komentarzy: 2360430.10.2016, 16:05

No to teraz Payet honorowa i wpada 21 punktów :D

maciekbe komentarzy: 1245830.10.2016, 16:04

nie powiem, cieszy mnie słaba dyspozycja WHU. Za dużo naczytałem się o tym, że Payet jest lepszy od Ozila i moja sympatia do tego klubu się skończyła :) W dzisiejszym meczu Payet zaliczył z 5 nieudanych dryblingów, ciągle ktoś mu odbiera piłkę

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.10.2016, 16:04

Zawiodlem się. Wystarczającym dowodem na to jest fakt, że częściej oglądam Cracovie z Jagą.

hot995
jakie edukowanie ludzi? ktoś poprosił Cie jedynie o rozwinięcie własnej myśli.

Ogólnie to przyganiał kocioł garnkowi ;)

Sparku komentarzy: 340230.10.2016, 15:56

Witowo
Niech Ci bozia w dzieciach wynagrodzi :P

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52430.10.2016, 15:53

Czyli skończyły się szybciej, niż tak naprawdę się zaczęły.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 15:48

W typerze dałem 2-1 dla WHU i chyba niepotrzebnie aż tak Młotom zaufałem :D

mitmichael komentarzy: 4924330.10.2016, 15:46

Jezeli chodzi o wolne Payeta to juz dawno sie skonczyły, teraz coraz gorzej wykonuje

Theo44 komentarzy: 426330.10.2016, 15:45

Obejrzywszy wywiad z Bonkiem na Onecie stwierdzam, ze to jedyna postac z osob publicznych, kt. ufam, wlaczajac rzecz jasna wszystkich politykow.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.10.2016, 15:38

@Sparku:
Empoli vs AS Roma
Hoffenheim vs Hertha

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52430.10.2016, 15:38

By edukować ludzi, trzeba mieć do nich podejście.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 15:37

Brawo Bolasie.Powalczył do końca i proszę bardzo

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 530.10.2016, 15:35

Nie mam czasu na edukowanie ludzi. To nie moja rola. Jeżeli widzę jakiś bezsensowny bełkot, to zawsze zwrócę na to uwagę.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 15:19

Pierwsze 30 minut meczu na bardzo dobrym wysokim poziomie, ale trzeci kwadrans już zdecydowanie słabszy.Tempo i płynność akcji z jednej i drugiej strony bardzo spadła, ale ogólnie mecz do oglądania ciekawy.Liczę na bramki w drugiej połowie

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52430.10.2016, 15:15

Były osoby, które chciały Ben Arfę w Arsenalu. Spojrzałem na jego statystyki i delikatnie mówiąc, nie robią wrażenia. Czyżby przejście do PSG było błędem?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 530.10.2016, 15:15

Jest różnica między pisaniem głupot a posiadaniem własnego zdania. Niektórzy jak widać nawet tego nie potrafią rozróżnić.

lordpat komentarzy: 336530.10.2016, 15:04

Mistiq, 2 jak dla mnie w zupelnosci wystarcza.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 15:03

@mit

Podobno w przerwie nawyzywał sędziego :D chyba parę meczy bez Portugalczyka na ławce się zbliża

mitmichael komentarzy: 4924330.10.2016, 15:00

Dopiero dzisiaj jak ogladałem Premier League+ zauwazyłem, ze wczoraj Mourinho został na trybuny odesłany :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 14:55

Lukaku strasznie przyjął tą piłkę, a teraz Lanzini się nie popisał.Dobry mecz do tej pory, pozostaje czekać na bramki

maciekbe komentarzy: 1245830.10.2016, 14:51

Lukaku i jego firmówka - przyjęcie na 2 metry :)

mitmichael komentarzy: 4924330.10.2016, 14:42

Ostatnia porazka Evertonu u siebie - z Arsenalem 0-2 ;)

Hubertus888 komentarzy: 367430.10.2016, 14:41

Redzik

Stać go na więcej

wojtek1256 komentarzy: 298630.10.2016, 14:37

Polski bramkarz na ławce rezerwowych w Evertonie ;D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.10.2016, 14:36

Musicie to zobaczyć. :)) Alexis is on fire!

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.10.2016, 14:35

@maciekbe

Właśnie odpaliłem i trochę się zdziwiłem.BYłem pewny, że teraz będzie mecz Soton

eriko komentarzy: 87030.10.2016, 14:31