Sprowadzić Diabły na ziemię. Arsenal - Manchester United

Sprowadzić Diabły na ziemię. Arsenal - Manchester United 24.01.2019, 20:59, Kamil Garczorz 1106 komentarzy

Los nie był łaskawy dla Arsenalu i Manchesteru United, dwa najbardziej utytułowane kluby w FA Cup już w czwartej rundzie muszą rozstrzygnąć pomiędzy sobą awans do kolejnej fazy. Ostatnim razem, gdy obie drużyny rywalizowały w Pucharze Anglii górą był Arsenal, a gola na wagę awansu zdobył był piłkarz Manchesteru, Danny Welbeck. Jak będzie tym razem?

Manchester United niewątpliwie znajduje się na olbrzymiej fali wznoszącej, która rozpoczęła się w chwili objęcia zespołu przez Ole Gunnara Solskjaera. Odkąd Norweg zastąpił Jose Mourinho, Czerwone Diabły rozegrały siedem spotkań, wygrywając wszystkie z nich. Dzięki tej serii wrócili oni do walki o pierwszą czwórkę i w tej chwili, mając tyle samo punktów, co Arsenal, tracą zaledwie cztery punkty do Chelsea, która znajduje się na czwartej lokacie. W tej serii zwycięstw podopieczni Solsjeara tylko raz strzelili mniej niż jedną bramkę, w wygranym meczu z Tottenhamem, ale w czterech spotkaniach nie potrafili zachować czystego konta. Nowy trener United stawia na atak, ale często jego piłkarze gorzej prezentują się w defensywie, a wygraną z Tottenhamem zawdzięczają świetnej postawie Davida de Gei.

Kibice Arsenalu nie mogą być pewni tego, z jakiej strony zobaczą swoich idoli. Kanonierzy potrafili przegrać z West Hamem, a tydzień później kompletnie zdominować Chelsea. Dla porównania podopieczni Unaia Emery'ego na siedem ostatnich starć wygrali cztery (z Chelsea, Blackpool, Fulham oraz Burnley), dwa przegrali (z West Hamem i Liverpoolem) oraz zanotowali jeden remis z Brightonem. Porażka z piłkarzami Pellegriniego była jak dotąd jedyną w tym roku, miejmy nadzieje, że był to wypadek przy pracy. W poprzedniej rundzie FA Cup Kanonierzy gładko uporali się z Blackpool wygrywając 3-0, a jasnym blaskiem w tym meczu rozbłysł Willock, który zdobył dwie bramki. Oprócz niego szansę w tamtym spotkaniu dostało jeszcze kilku innych młodych zawodników, ale wątpliwe jest, by w zbliżającym się starciu Unai Emery również się na to zdecydował.

Jak wszyscy dobrze wiemy, w ostatnim ligowym meczu poważnego urazu nabawił się Hector Bellerin, defensora Arsenalu na boisku nie zobaczymy tylko w piątkowym meczu, ale przez kilka miesięcy. Poza Hiszpanem z tego meczu wykluczeni są Rob Holding oraz Danny Welbeck, którz wciąż wracają do zdrowia. Wątpliwy jest również występ byłego piłkarza rywali Arsenalu, Henricha Mchitariana. Ole Gunnar Solskjaer zapowiedział, że na boisko wybiegnie Alexis Sanchez, a Norweski szkoleniowiec liczy na to, że "ciepłe" przywitanie Chilijczyka przez kibiców The Gunners natchnie swojego podopiecznego do lepszej gry. Poza kadrą Manchesteru United znajdą się napewno Fellaini, Smalling oraz Rojo, ci trzej gracze wciąż nie wyleczyli swoich urazów, chociaż Smalling wznowił już treningi, do dyspozycji trenera będzie w następnym tygodniu.

Czerwone Diabły i Kanonierzy już raz w tym sezonie stanęli ze sobą w szranki, na początku grudnia Arsenal pojechał na Old Trafford na spotkanie ligowe, a mecz po festiwalu błędów z obu stron zakończył się remisem 2-2. Stratą punktów bardziej niepocieszeni byli goście, którzy pierwszy raz od dawna jawili się w Manchesterze jako faworyci.

Wskazanie faworyta w tym meczu jest niezwykle trudne. Mało prawdopodobne jest, aby obaj trenerzy potraktowali Puchar Anglii jako poligon doświadczalny dla młodszych zawodników, co prawda tak postąpili w poprzedniej rundzie, ale wtedy klasa rywala była nieporównywalnie niższa. Wiatry w Manchesterze po zmianie trenera zmieniły kierunek, ale Unai Emery spróbuje sprowadzić Solsjaera na ziemię.

Rozgrywki: Puchar Angli

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: Piątek, 25 stycznia, godzina 20:45 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Cech - Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Kolasinac - Xhaka, Torreira, Guendouzi - Ramsey - Aubameyang, Lacazette

Typ Kanonierzy.com: 2:1

FA CupManchester UnitedZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1315825.01.2019, 21:50

Nasza gra nie porywa, odgrzewany kotlet w obronie jak zawsze, a środek pola w ofensywie to ma pelerynę niewidkę założoną. Liczę, że 2 połowa będzie zdecydowanie lepsza.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 325.01.2019, 21:50

@Redzik:
Arsenal to wiekszy ogorek niz Lingard najwyrazniej

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 225.01.2019, 21:49

Obrona Arsenalu spełnia marzenia. Lukaku mógł poczuć się jak Iniesta.

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 325.01.2019, 21:49

@Redzik: Może to ogórek wykopowy i te wykopki trafiają wprost w siatkę Arsenalu.

Arsenal96l komentarzy: 499925.01.2019, 21:49

@The088: Przestań bredzić. On się gubi w tańcu poprostu .

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 325.01.2019, 21:49

Szczerze, gdyby nie ta akcja bramkowa, to powiedzialbym, ze Ramsey zasluguje na najwiekszy minus, ale znowu jest konkretniejszy od Nigeryjskiego Messiego xD JEdnak upieram sie przy swoim zdaniu, iz Walijczyk gra slabo taktycznie i nie oferuje z pilka przy nodze tyle samo co najlepsi zawodnicy na tej pozycji.

Gunner915 komentarzy: 276725.01.2019, 21:48

dawac tego Pepe z Lile do nas

Pukawka komentarzy: 81125.01.2019, 21:48

Patriko komentarzy: 520725.01.2019, 21:48

@Brejna: Który to już mecz z Untied gdy jesteśmy lepsza dostajemy w dupę, w ciągu ostatnich lat oglądam niemal wszystkie spotkania z nimi i prawie zawsze to jak wygląda

notopyk komentarzy: 336825.01.2019, 21:48

Ale greka szkoda..

Gofer999 komentarzy: 1452325.01.2019, 21:48

Hehe. Dostawnoga Walcott 2.0 dostawil noge. :D:D:D

A tak szczerze, to ile Obama zagral u nas spotkan ze tak caly mecz byl zaangazowany, pod gra, widoczny? Z 3? 5? :D:D:D

schnor25 komentarzy: 1854625.01.2019, 21:48

@lordpat: Zawsze? Litości.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.01.2019, 21:48

Jak to jest, że taki ogórek Lingard strzelił Arsenalowi CZTERY bramki w ostatnich CZTERECH spotkaniach?

The088 komentarzy: 62025.01.2019, 21:48

Iwobi to jedyny piłkarz w zespole, który potrafi obrócić się z piłką, ruszyć do przodu i zdobyć trochę terenu. To, że później zazwyczaj źle podaje to druga sprawa. Ale potencjał ma wielki i oby go wykorzystał.

lordpat komentarzy: 335925.01.2019, 21:47

Ramsey zawsze dobrze gral. Z ta roznica, ze nikt nie nazwie gwiazdy Juventusu panem zagram pietka.

Gunner915 komentarzy: 276725.01.2019, 21:47

A najbardziej mnie denerwuje Niles. Dzieki chlopaku ale jestes za slaby na Arsenal.

entap komentarzy: 151125.01.2019, 21:47

no to teraz teraz przerwa to wrzuci Ktoś linka pewniaka

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 325.01.2019, 21:47

@Brejna:
Zlamanie tej linii spalonego przy pierwszym golu przez DWOCH(!) zawodnikow AFC to jednak wielblad.

NIKEy komentarzy: 80725.01.2019, 21:47

@Kysio2607:
O Kolasiniacu nie wspomnisz? Tez złamał linię spalonego...

A zapomniałem, to przecież Niles jest na poziomie championship

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.01.2019, 21:46

@AstaAFC: No zwłaszcza ze Spurs.Pierdzielisz jak potłuczony

tyson880 komentarzy: 1049625.01.2019, 21:46

Ozil. Idź już do szatni.

Brejna komentarzy: 278 newsów: 1125.01.2019, 21:46

Przestańcie hejtować i płakać. Jesteśmy duza lepsza drużyna w tym meczu ,straciliśmy dwie głupie bramki po kontrze. Nikt żadnego rażącego błędu przy bramkach nie zrobił. Ładnie graja, jeśli utrzymają to w drugiej połowie to będzie dobrze.

tyson880 komentarzy: 1049625.01.2019, 21:45

Teraz Ramsey wygląda dobrze, ale znając życie, to gdyby został...

TomekO komentarzy: 274625.01.2019, 21:45

@songoku95: zgadzam się w 100 % wszyscy jadą po Iwobim A on jedyny szarpać cały mecz

Kysio2607 komentarzy: 1336025.01.2019, 21:45

Jak nie będziemy robić prezentów jak Niles stojący 2 metry za linią obrońców, to ten mecz jest spokojnie do wygrania.

Mesut IN!

Slaviola komentarzy: 1236425.01.2019, 21:45

@Ranczomen:

Skręcenie kostki, mam nadzieję że szybko wróci na boisko...

DontCry komentarzy: 760825.01.2019, 21:45

@lordoftheboard: Dlatego Emery wystawia go wysoko i używa dwóch bardziej defensywnych graczy w środku pola.

Generalnie za łatwo daliśmy sobie strzelić brameczki, zdecydowanie za łatwo.

Gryzek komentarzy: 379625.01.2019, 21:45

Ładnie się spięliśmy pod koniec. Muszą wyjść tak na drugą połowę to może uda się wygrać.

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 525.01.2019, 21:45

Panowie gramy całkiem nieźle tylko trzeba to potwierdzić bramkami w drugiej połowie.

fabregas1987 komentarzy: 2570625.01.2019, 21:45

Dobra 1:2 to nie koniec świata, ale nasza obrona rusza się jak muchy w smole

Dobra końcówka 1szej połowy Kanonierów, zwiastuje wielkie emocje i dobrą grę Arsenalu w drugiej połowie!

Po wygraną!

COYG!@

Co z Sokratisem, bo opuściłem pierwsze 20 minut.

Podolak komentarzy: 14125.01.2019, 21:44

Jak zaczną drugą połowę tak jak skończyli pierwszą, to może uda im się coś jeszcze z tego ukręcić.

Castillo komentarzy: 218825.01.2019, 21:44