St. Liège rozbity w Londynie, Arsenal wygrywa 4-0!

St. Liège rozbity w Londynie, Arsenal wygrywa 4-0! 03.10.2019, 21:51, Łukasz Wandzel 1643 komentarzy

Rozgrywki Ligi Europy w tym sezonie Arsenal otworzył zwycięstwem nad Eintrachtem w wyjazdowym meczu we Frankfurcie. Dokonał tego pomimo tego, a może właśnie dzięki temu, że na murawie szansę dostało wielu młodych zawodników. Klub z północnego Londynu od dawna nie dysponował tak zdolną młodzieżą, która potrafiłaby się wedrzeć do pierwszego zespołu. Tymczasem piłkarzy takich jak Joe Willock, Bukayo Saka, czy Reiss Nelson niejednokrotnie oglądamy także w Premier League. Unai Emery musi się teraz poważnie zastanowić, jak upchnąć do ligowej jedenastki Gabriela Martinellego, który po raz kolejny zaliczył świetny występ, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców i zaliczając asystę.

Dzisiejszego wieczora Kanonierzy podjęli zdecydowanie słabszego rywala niż Eintracht, a dodatkowym atutem była gra na The Emirates Stadium. Standard Liège w grupie F, podobnie jak Arsenal, po pierwszym meczu miał na swoim koncie 3 punkty. Drużyna z Belgii będzie musiała poczekać aż powiększy ten dorobek, ponieważ drugi garnitur Arsenalu błyskawicznie zniszczył Les Rouches na The Emirates. Powiedzenie "drugi garnitur" wcale nie oznacza gorszy, ponieważ okazuje się, że Arsenal w czwartki w Lidze Europy gra skuteczniejszy i ładniejszy futbol niż w weekendy na boiskach Premier League.

Składy obu drużyn

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi, Holding, Tierney - Ceballos, Torreira, Willock (74' Guendouzi) - Maitland-Niles (66' Pepe), Martinelli, Nelson (79' Aubameyang).

Standard Liege: Milinković-Savić - Vojvoda, Vanheusden, Laifs, Gavory - M’Poku Ebunge, Bastien, Cimrot, Boljević, Lestienne (79' Amallah) - Emond (74' Avenantti).

Od pierwszego gwizdka karty zaczął rozdawać Arsenal. Gospodarze non stop znajdowali się pod bramką przeciwników, ale ich postawę w ofensywie na początku spotkania można określić jednym słowem - nieokrzesanie. Brakowało wykończenia, zamiast tego młodzi gracze wdawali się w dryblingi, w których się gubili. Jednak Les Rouches nie stanowili dla Kanonierów wyzwania do tego stopnia, że już w 13. minucie doszło do otwarcia wyniku. Tierney popisał się celnym dośrodkowaniem, a Gabriel Martinelli udowodnił, że ma ciąg na bramkę, zdobywając gola głową. Zresztą już nie pierwszy raz!

Brazyliczykowi nie trzeba było wiele, by podwyższyć prowadzenie. Znowu otrzymał podanie z lewej strony, tym razem od Maitlanda-Nilesa. Napastnik Arsenalu zdołał przyjąć piłkę, wygrać pojedynek fizyczny, obrócić się z piłką i w ułamku sekundy umieścić futbolówkę w siatce, uderzając na długi słupek. Aż trudno było uwierzyć w taką dominację londyńczyków, ponieważ zaledwie po 20 minutach było już 3-0! Na strzał sprzed szesnastki zdecydował się Ainsley Maitland-Niles, lecz piłka odbiła się od obrońcy gości. Sytuację w polu karnym wykorzystał Joe Willock, ale zrobił to z takim spokojem, jakby uczestniczył w sesji treningowej, a nie w meczu Ligi Europy.

Gospodarze pozwolili sobie na oddech. Nie tracili ciągu na bramkę, ale nie pokusili się o kolejnego gola przed przerwą. Gościom także kilkukrotnie udawało się powędrować z futbolówką z pole karne Arsenalu, ale ten w pełni kontrolował przebieg pierwszej odsłony spotkania. Zdarzało się, że Martinez musiał interweniować, ale gra belgijskiej drużyny w ofensywie nie umywała się do tego, co prezentowali z przodu Kanonierzy.

Ciąg na bramkę Martinelliego objawiał się także po przerwie. Jednak zamiast ustrzelenia hattricka, w 57. minucie zanotował, podcinając piłkę nad golkiperem w taki sposób, że Dani Ceballos bez kłopotu wbił ją do siatki niemal z samej linii bramkowej. Tym samym, piłkarz wypożyczony z Realu Madryt ustalił wynik spotkania. Standard także miał swoje okazje w pierwszym kwadransie drugiej połowy, ale na straży stał Emiliano Martinez, po którego grze w tegorocznej odsłonie Ligi Europy widać, że stał się solidnym bramkarzem, co potwierdza także powołanie go do kadry narodowej.

Z ławki jako pierwszy szansę gry otrzymał Pepe. Odznaczył się parę razy dryblingiem i mógł strzelić bramkę pod koniec meczu, ale Unai Emery, zespół i kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Iworyjczyk wciąż nie odpalił. Lepszym zmiennikiem okazał się Matteo Guendouzi. Francuski pomocnik spisał się, skupiając się bardziej na obronie dostępu do własnej bramki niż na kreowaniu akcji.

Arsenal doprowadził to spotkanie do końca, nieustannie szukając piątej bramki. Na murawie zameldował się później także Pierre-Emerick Aubameyang i dodał jakości z przodu całemu zespołowi. Gabończyk nie wpisał się na listę strzelców, ale on nie musi nic udowadniać. Dał dobrą zmianę, a swoją wysoką formą zamyka usta klaunom krytykom.

Liga EuropyRaport pomeczowyStandard de Liege autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.10.2019, 00:35

@NineBiteWolf:
Można by im wtedy dokupić Hakana na lewe skrzydło.

losnumeros komentarzy: 1318906.10.2019, 00:34

@WilSHARE: Stary z jednej strony mam bekę, a z drugiej tobie współczuje xD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.10.2019, 00:12

@NineBiteWolf: Ostatnim razem kupiłem wrzosiec i sam dumnie podlewałem. Dziś przechodzę obok, patrzę 11 gerberów cena 6,99. Czytam w internecie - żółte gerbery to dobra energia w domu. Myślę interes życia. Kto by pomyślał, że te znicze obok też na przecenie są pod jedną uroczystość..
Jedno już wiem. Kupić doniczkowe. Spokój na lata.

Mihex komentarzy: 2360406.10.2019, 00:09

@WilSHARE: Na przeprosiny daj chryzantemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.10.2019, 23:57

Kupiłem dzisiaj kwiaty mojej dziewczynie. Słoneczny kolor. Trwałe. Gerbery. Okazało się, że to idealne kwiaty na nagrobek.

Mihex komentarzy: 2360405.10.2019, 23:55

@NineBiteWolf: Z takimi skrzydłami nie potrzebowalibyśmy lewego skrzydła. Obaj graliby na prawym.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.10.2019, 23:53

Suso 90 minut dzis. Mam nadzieje, ze Arsenal uwaznie obserwuje tego wyrozniajacego sie w SERIE A zawodnika i sprobuje sprowdzic go do klubu, poniewaz Hiszpan bardzo wzmocnilby druzyne.

Marcel90 komentarzy: 809605.10.2019, 23:04

@Barney: sprawdź chociaż informacje dokładnie skoro meczu nie oglądałeś, zarówno jedni jak i drudzy kończyli mecz w 10 ponieważ dwie czerwone kartki były poza boiskiem

michal192837465 komentarzy: 765405.10.2019, 23:00

Reina krzyknął do Kouame, żeby ten się rzucił, co pozwoliło mu obronić jedenastkę i zostać bohaterem.

"Trzeba mieć ten mental" [Mateusz Borek dotykający palcem wskazującym głowy, 2019]

Barney komentarzy: 2084805.10.2019, 22:58

Ten milan jest żałosny rywal gra w 9 oni prowadzą 1-2 po karnym i zamiast rozbic przeciwnika daja mu karniaka i dostają 2 czerwone ładne bezmozgi

kwiatinho komentarzy: 1312605.10.2019, 22:50

Jak ktoś będzie kiedyś narzekał na sędziowanie w PL to polecam obejrzeć mecz Genoa-Milan

Mihex komentarzy: 2360405.10.2019, 22:28

Choć odwołuję. Za mało wody w Wiśle upłynęło bym wybaczył Mustafiemu jego błędy xD 2 mecze w LE i jeden z 2 ligowcem nie wystarczą.

michal192837465 komentarzy: 765405.10.2019, 22:21

@Marcel90:
Chyba wszedł ten przepis, żeby nie karać podwójnie. Czyli jak karny, to już nie czerwona. Gdyby to było ostre wejście, to rozumiem, ale żadna krzywda nie została wyrządzona, więc ja dałbym żółtą. Ale taka decyzja pewnie stąd, że Milanowi została zabrana stuprocentowa sytuacja, także sędzia pewnie się z tego wybroni. Na pewno ucierpi sam mecz, bo po stracie drugiej bramki Genoa musiałaby ruszyć do ataku, a tak pozostaną raczej nieliczne kontry.

Mihex komentarzy: 2360405.10.2019, 22:20

@Patrzys1985: Dla Hectora pewnie jeszcze za wcześnie. Ale resztę bym nawet przywitał z miłą chęcią. No i sam w to nie wierzę, ale w obecnej formie Sokratisa to może i nawet Mustafiego bym zobaczył xD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.10.2019, 22:18

Ej, transmisja z tego chodu o 22:30 będzie? Bo na TVP Sport jest siatka a na Eurosporcie rajdy

Patrzys1985 komentarzy: 15905.10.2019, 22:17

Mam nadzieję że zobaczę jutro na obronie, Bellerin, Sokratis, Holding, Tierney.......

Marcel90 komentarzy: 809605.10.2019, 22:14

@michal192837465: tylko czerwo, widać że specjalnie odpycha jeszcze piłkę więc nie mogło być innej decyzji. Głupota zawodnika wygrała

michal192837465 komentarzy: 765405.10.2019, 22:08

Milan na prowadzeniu i z przewagą zawodnika. Chyba nawet oni tego nie zepsują. Ale ta decyzja o czerwonej kartce, to dla mnie trochę przesada. Żółta i karny byłoby sprawiedliwie.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.10.2019, 22:04

Piątek już out w przerwie

Mihex komentarzy: 2360405.10.2019, 22:02

@Dawid04111: Na to wychodzi. Dobrze. Fatalnej formy mogę mu życzyć, ale kontuzji nie życzę nikomu, nigdy.

pelek komentarzy: 214605.10.2019, 21:57

@miki9971: Nie, drużyna dalej gra w 11, a ten co dostał czerwo nie może wejść już jako zmiennik na boisko.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1405.10.2019, 21:54

@Mihex: czyli samo zwichnięcie. Wyglądąło na zwichnięcie ze złamaniem.

Paul77 komentarzy: 972605.10.2019, 21:52

Fajnie że Polak mistrzem świata! Fajny komentarz kogoś koło którego bywało się tzn Tomasza Golloba. Panowie to jest przykład na kapitana

Mihex komentarzy: 2360405.10.2019, 21:50

Lloris ponoć bez złamania. Doszło do przemieszczenia łokcia, przerwa 2/3 miesiące.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.10.2019, 21:49

Spoglądam na wynik Monaco, patrzę i patrzę, a tu do 80 minuty coś się nie zgadza. Prawie koniec meczu, a ASM wciąż bez czerwonej kartki, ale oczywiście nie zawiedli.

Gunner915 komentarzy: 281205.10.2019, 21:48

tak

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 205.10.2019, 21:46

Ja mam takie pytanie Mordki.

Jeśli rezerwowy dostanie czerwona kartkę poza boiskiem, to potem drużyna gra w 10?

michal192837465 komentarzy: 765405.10.2019, 21:43

Laca trenuje z piłką!

kwiatinho komentarzy: 1312605.10.2019, 21:42

Reina sponsorem prezentu kolejki. Jaki dramat. Karius 2.0

schnor25 komentarzy: 1854605.10.2019, 21:36

Unai nie śpi w nocy, bo obmyśla superskuteczną taktykę na potężne i groźne Bournemouth. Każdy element układanki musi idealnie wkomponować się w całość, tylko tak damy radę pokonać straszne Wisienki.

simson16 komentarzy: 461405.10.2019, 21:33

@Gunner915: a ja czuję że Wisienki mogą zrobić nieposdzianke, Calum i King w formie...

grzegorz1211 komentarzy: 1028305.10.2019, 21:30

Reina jaki ręcznik :)

schnor25 komentarzy: 1854605.10.2019, 21:30

Potężne Bordo z Lorą Kościelnym w składzie idzie na wicemistrza. Francuz wiedział co robi, gra o wysokie cele i LM, a nie niepewna walka o 4 miejsce i kolejny sezon z LE :D

Gunner915 komentarzy: 281205.10.2019, 21:25

to co? jutro Arsenal 3 miejsce zajmuje w tabeli ! :)

Gunner915 komentarzy: 281205.10.2019, 21:23

no coz Glik znowu na boisko, Monaco znowu w plecy +3.

bartas1984 komentarzy: 36905.10.2019, 21:17

Monaco nie zwalnia tempa, 60 min. i 0-3 z Montpellier.

grzegorz1211 komentarzy: 1028305.10.2019, 21:14