Stary, dobry Arsenal przegrywa w Walii 1-2

Stary, dobry Arsenal przegrywa w Walii 1-2 09.11.2014, 17:58, Sebastian Czarnecki 3593 komentarzy

Jak widać podopieczni Arsene'a Wengera świetnie się bawią przegrywając spotkanie za spotkaniem, więc kolejna porażka na wyjeździe nie powinna nikogo dziwić. Liberty Stadium jest trudnym terenem, a podopieczni Garry'ego Monka niejeden raz udowadniali, że potrafią grać w piłkę. W spotkaniu z Arsenalem dominowali przez większą część meczu, częściej stwarzali zagrożenie i przede wszystkim bardziej zależało im na wygranej, dlatego też zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Francuski menedżer Arsenalu z kolei potwierdził, że całkowicie zatracił się w tym, co robi na Emirates Stadium i że nie potrafi poukładać tej drużyny.

Arsenal to w tym momencie najbardziej niestabilna drużyna w lidze i nigdy nie wiadomo, do czego będzie zdolna w danym dniu i o danej godzinie. Londyńczycy zdołali już potwierdzić, że w żadnym wypadku nie można ich oceniać jako kandydata do tytułu mistrzowskiego, a celem maksimum na ten sezon powinna być standardowa i coroczna walka o miejsce w Wielkiej Czwórce.

Swansea: Fabiański - Rangel, Bartley, Williams, Taylor - Ki, Carroll (86. Britton) - Emnes (67. Barrow), Sigurdsson, Montero, Bony (76. Gomis)

Arsenal: Szczęsny - Chambers (90. Sanogo), Mertesacker, Monreal, Gibbs - Chamberlain, Flamini (80. Wilshere), Ramsey (79. Walcott), Cazorla - Sanchez - Welbeck

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie drużyny podeszły do rywala z ogromnym respektem i nie chciały się zbytnio wychylać z agresywnymi akcjami zaczepnymi. Oglądaliśmy więc spokojną wymianę podań w środkowej części boiska i wyczekiwanie na błędy rywala.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do dziewiątej minuty, kiedy to groźny rajd Jeffersona Montero nieprzepisowo powstrzymał Alex Chamberlain. Rzut wolny z groźnej pozycji na asystę chciał zamienić Gylfi Sigurdsson, który dobrze posłał piłkę w pole karne Arsenalu, ale Chambers zdążył z interwencją.

W 14. minucie nastąpiło drobne nieporozumienie pomiędzy Chambersem a Szczęsnym. Obaj panowie wyszli do piłki, a polski golkiper zostawił przy tym pustą bramkę. Sytuację tę próbował wykorzystać Marvin Emnes, ale obrońcy Arsenalu zdołali zapobiec katastrofie.

Czas mijał a przewaga Swansea się powiększała. W 20. minucie Wilfried Bony sygnalizował sędziemu rzut karny po ewidentnym przewinieniu Chambersa, jednak ten pozostał niewzruszony. Akcja Łabędzi wciąż jednak trwała, a strzał z ostrego kąta oddał Jefferson Montero, ale dobrze interweniował Szczęsny.

Pięć minut później do głosu znowu doszedł ekwadorski skrzydłowy, ale znowu nie potrafił znaleźć drogi do bramki Szczęsnego. Tym razem jego strzał z półwoleja minimalnie minął się z bramką Polaka.

Piłkarze Arsenalu zdecydowali się nieco ożywić dopiero po dwóch kwadransach, kiedy to groźna akcja środkiem pola zakończyła się zablokowanym dośrodkowaniem Caluma Chambersa. Mimo wszystko, to wciąż nie był atak najwyższych lotów.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy ze świetną kontrą ruszyli zawodnicy Garry'ego Monka. Brak Kierana Gibbsa na lewej obronie spowodował, że mnóstwo wolnej przestrzeni otrzymał Marvin Emnes. Czarnoskóry skrzydłowy pokazał jednak, że nie jest najlepszym finisherem, a jego uderzenie bezproblemowo zatrzymał Szczęsny.

Kanonierzy obudzili się dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy, lecz nie potrafili zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego. Były bramkarz Arsenalu pewnie zatrzymał uderzenie Welbecka.

Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa zaczęła się od dobrej akcji ze strony Arsenalu. Alexis uruchomił wybiegającego Chamberlaina, a ten huknął na bramkę Fabiańskiego, który dobrze poradził sobie ze zmierzającą w jego stronę piłką.

Kolejne minuty to wyrównana walka w środkowej części boiska. Zarówno Walijczycy jak i goście z Londynu stwarzali sobie sytuacje, ale nie na tyle groźne, by zagrozić golkiperom.

W 61. minucie dobry strzał z dystansu oddał Santiago Cazorla, ale pewnie interweniował Łukasz Fabiański. Polski golkiper pod wpływem deszczu nie potrafił jednak za pierwszym razem złapać piłki, ale i tak był przy niej szybszy niż biegnący Hiszpan.

Trzy minuty później Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Świetny kontratak zakończył się fantastyczną akcją Welbecka prawą stroną boiska, który wparował w pole karne Swansea, zwiódł defensorów i wyłożył piłkę Sanchezowi niemalże na pustą bramkę. Chilijczykowi pozostało jedynie dostawić nogę, 1-0!

W 74. minucie dobrą akcję środkiem boiska przeprowadził Barrow, który chwilę wcześniej zastąpił na boisku Marvina Emnesa. Gambijczyk został jednak nieprzepisowo powstrzymany przez Kierana Gibbsa, a arbiter podyktował rzut wolny dla Swansea.

Strzał ze stałego fragmentu gry w kapitalnym stylu na gola zamienił Gylfi Sigurdsson, który z 25. metra huknął prosto w okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego!

Chwilę później na boisku zameldował się Bafetimbi Gomis, który zmienił Wilfrieda Bony'ego.

I to właśnie francuski snajper pokonał Szczęsnego dwie minuty po swoim wejściu na murawę! Jefferson Montero zrobił wiatrak z Chambersa i dośrodkował prosto na głowę byłego napastnika Lyonu, który się nie pomylił. 2-1 dla Swansea!

Arsene Wenger jak zwykle w porę zareagował z błyskotliwymi zmianami. W 80. minucie Walcott i Wilshere zmienili Ramseya i Flaminiego. Rychło w czas!

Kanonierzy szukali okazji do wyrównania stanu meczu, ale grali tak fatalnie, że nie potrafili zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Arsenal zasłużenie poległ na Liberty Stadium z o wiele lepszymi Łabędziami.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
royal87 komentarzy: 142415.11.2014, 21:45

widza brame strzelił ibra oby dowiezli wygrana do konca meczu poniewaz mi kupon zamykają :D

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370015.11.2014, 21:05

Qarol, Nie, nie nudzi mnie, cieszę się, że mogę oglądać najlepszych, to nie wina Klitschko, że waga ciężka jest słaba, bez niego byłaby jeszcze słabsza, nie rajcuje mnie oglądanie walk przeciętniak vs przeciętniak.

Chicken komentarzy: 70415.11.2014, 21:02

Heya troche szkoda,dobry był i mógł coś więcej osiągnąć

Qarol komentarzy: 1450215.11.2014, 21:02

A nie nudzi Cię oglądanie ciągle tych samych na tronie? Poziom by może spadł, ale tytuł byłby osiągalny dla innych, więc byłoby ciekawiej.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.11.2014, 21:02

Link do haxa pod nowym newsem.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370015.11.2014, 21:02

Dobrze* nie lepsze.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370015.11.2014, 20:59

Qarol, dlaczego lepsze? Poziom by spadł, to tak jakby z ligi hiszpańskiej zabrać Real i Barcelonę.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11715.11.2014, 20:59

Qarol---> Jak Kliczko odejdzie, to z wagi ciężkiej na razie nic nie będzie. Brak dobrych zawodników. Szkoda, że mój ulubieniec - David Haye - już nie walczy.

Mihex komentarzy: 2360415.11.2014, 20:59

Ktoś pytał czy w meczu Szwecji będzie Ibra. No to Ibra pokazał, że jednak gra :D

fabregas1987 komentarzy: 2577015.11.2014, 20:57

Estonia jaki wstyd :o

Qarol komentarzy: 1450215.11.2014, 20:55

Jednak dla całej wagi byłoby dobrze, gdyby bracia już ustąpili, to już nudne i potrzeba świeżości.

Możliwe, bo ciężko znaleźć na niego zawodnika.

maciek987 komentarzy: 296615.11.2014, 20:54

Qarol
Kliczko dalej bedzie mistrzem :P zobaczysz ;d

Qarol komentarzy: 1450215.11.2014, 20:51

Ja się łudzę, że dzisiaj Kliczko polegnie i nastanie nowe rozdanie w wadze ciężkiej ; D

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11715.11.2014, 20:47

A już dziś w nocy miała być walka Velasquez-Werdum, ale niestety mamy "tylko" pojedynek Werdum-Hunt. Mam nadzieję, że tymczasowym mistrzem zostanie Fabricio :D

kozz10
Z tego co wiem to nie. Po prostu rzadziej się udziela.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.11.2014, 20:05

Kanonier204
Nie ma się co dziwić. Wielki sukces.

kozz10 komentarzy: 372415.11.2014, 20:04

a ja najbardziej wolę Welbecka, później Giroud, następnie Akpoma i na końcu Sanogo

kozz10 komentarzy: 372415.11.2014, 20:02

a co się dzieje z carlosemV? też zbanowany?

mar12301 komentarzy: 2311515.11.2014, 20:00

ja wolę 5 razy bardziej Giroud niż Sanogo.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.11.2014, 19:58

kozz10
Rozumiem krytykę ale na obrażanie jakiegokolwiek zawodnika naszego klubu się nie zgadzam. Brak szacunku jest niedopuszczalny.

kamo99111 komentarzy: 689615.11.2014, 19:58

loooooooooooool jeśli to prawda...

fcbarca.com/59887-jak-arsenal-stracil-messiego.html?utm_source=newsList&utm_medium=newsList&utm_campaign=mainpage

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.11.2014, 19:54

mar12301
Pewnie tak. Kilkanaście lat czekali na taki punkt.

kozz10 komentarzy: 372415.11.2014, 19:53

simpllemann

no to tak. aż sobie policze ile potrwa napisanie pierwszego hejtu po tym jak Giroud wejdzie na boisko :D nie mówie, że sam go nie hejtuje czy chwale, bo wiadomo i tak i tak o nim pisałem, ale teraz nie uważam, że jego powrót będzie nie wiadomo jakim zbawieniem. wiadomo, ciesze się, że wraca, bo nikomu nie życze kontuzji

mar12301 komentarzy: 2311515.11.2014, 19:52

no i San Marino z punktem. Ciekawe czy dziś tam fetę zrobią.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.11.2014, 19:51

Niespodzianek dzień kolejny.

kozz10 komentarzy: 372415.11.2014, 19:50

wiem, wiem co do del Bosque, że różne pomysły mu przychodzą do głowy, komentarz o Wengerze pisałem z sarkazmem :D

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.11.2014, 19:50

kozz10
Ludzi o których wspomniałeś.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.11.2014, 19:49

Jeżeli wynik meczu San Marino-Estonia się nie zmieni to będzie pierwszy punkt gospodarzy od eliminacji do Mistrzostw Świata w Korei i Japonii.

mar12301 komentarzy: 2311515.11.2014, 19:47

przecie Del Boski też często takie kwiaty odwala, że Wenger by się nie powstydził.

tomonito komentarzy: 50115.11.2014, 19:47

vine.co/v/O5vBmPgAxUP
bramka 3:1

kozz10 komentarzy: 372415.11.2014, 19:47

simplle

w sensie, że sam tak gadam? czy do ludzi piszących tak jak pisałem w komentarzu niżej?

Doktor komentarzy: 770615.11.2014, 19:46

kozz10

Nie musi, Sfinksowi podobne pierdoły do głowy przychodzą.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.11.2014, 19:45

Kanonier204
Brak mi słów na to co się dzieje w tych meczach.

kozz10 komentarzy: 372415.11.2014, 19:45

doktor

Wenger został selekcjonerem Hiszpanów, że Santi z Pedro na skrzydłach?

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.11.2014, 19:44

kozz10
Pachnie hipokryzją?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2014, 19:43

simpllemann
Mialem obstawiac ale sobie odpuscilem jednak. No i niespodzianek ciag dalszy.

kozz10 komentarzy: 372415.11.2014, 19:43

ohhh, aż nie mogę się doczekać komentarzy tych, co teraz piszą, że nie mogą doczekać sie powrotu Giroud. jakoś przed kontuzją tylko go hejtowaliście. założe się, że połowa tych osób po pierwszych minutach żwirka już zmieni zdanie

Gunner48 komentarzy: 792915.11.2014, 19:42

Nie patrzę na mecz. Jak gra Novakovic?

Doktor komentarzy: 770615.11.2014, 19:41

Hiszpania wychodzi z Cazorlą i Pedro na skrzydle [*], w pomocy słaby Busquets, Isco oraz Koke, na ataku Alcacer, w obronie Juanfran, Ramos, Alba oraz Pique, na bramce wiadomo.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.11.2014, 19:40

Liechtenstein prowadzi, San Marino remisuje. Co się dzieje?