Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 19:54

"Flamini may be a tenacious footballer, the embodiment of grit, with a young man's stamina, a menace's enthusiasm for a tackle and a general playing style like he was wearing night vision goggles, a knife between his teeth, GPS in his pocket and grenades in his hands but, just because he looks like a hired gun, doesn't mean he's a mercenary…"

Rozwalił mnie ten tekst :]

ArseneAl komentarzy: 2341724.09.2013, 19:50

@Mid
Jeden wuj. Kilka razy go oglądałem i wrażenia na mnie nie zrobił. Ale głównie grywa na lewej flance.
Jak już szukać kogoś ofensywnego na PO z Włoch to wolałbym Cuadrado z Fiorentiny.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.09.2013, 19:50

Prawdziwi maczo oglądają Fulham Everton

granvorka komentarzy: 62724.09.2013, 19:49

Uwaga!
Kanal Rai Sport 1 o godz. 20.00 na 100% pokaze mecz. Info pochodzi z oficjalnej strony CEV na ktorej mozna pobrac plik pdf z rozpiska stacji ktore beda transmitowac poszczegolne mecze. Kanaly Rai a dokladnie Rai sport 1 (na Rai Sport nie bedzie dzis zadnych meczow ME w siatkowke) pokaza dwa spotkania fazy play off, oba rozgrywane w Aarhus. O godz 17.00 Rai Sport 1 bedzie transmitowal mecz Wlochy - Holandia a o 20.00 Serbia - Dania.

Wg rozpiski ze strony CEV mecz Polska - Bulgaria mecz pokaze niekodowany niemiecki kanal Sport 1 (dawny DSF) ktory nadaje z Astry. Niestety na stronie Sport 1 nie ma potwierdzenia transmisji tego meczu w programi tv o tej godzinie widnieje transmisja meczu ligi regionalnej w pilke nozna. Ma kodowanym Sport 1+ tez nie ma transmisji meczu w siatke wiec albo na stronie CEV jest blad albo Sport 1 nie uwzglednil jeszcze zmian w programie TV. Sens transmiji meczu Bulgaria - Polska na Sport 1 jest taki ze zwyciezca tego meczu zagra jutro z Niemcami a Sport 1 transmituje mecze Niemcow i pokaze jutrzejszy mecz Niemcow z Polska/Bulgaria. Co ciekawe informacji o transmisji meczu cwiercfinalowego Niemcow na antenie Sport 1 nie uwzgledniono w rozpisce na stronie CEV, co moze oznaczac sie pomylili i zamiast napisac to napisali ze niemiecka stacja pokaze mecz Polakow z Bulgaria.

ArseneAl

A nie jako lewy skrzydłowy? Bo jest prawonożny, a ostatnio Napoli zmieniło taktykę. Wcześniej grali 3-5-2 i Zuniga grając na boku musiał też dużo działać w defensywie. A jako RB też grać potrafi.

lucasnoline komentarzy: 541424.09.2013, 19:41

@Camilo144 ; @NineBiteWolf

Yep, właśnie o niego mi chodziło, dzięki wielkie.

afckonrad9101 komentarzy: 783424.09.2013, 19:41

Bedzie ktos dzis Kuraki ogladal? Bo ciekawie sie zapowiada ich mecz z AV

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.09.2013, 19:40

lucasnoline;
Obecność ?

lucasnoline komentarzy: 541424.09.2013, 19:39

Pamiętacie może jak się nazywa ten horror, co to głośno było o nim w tym roku? Nawet nie pamiętam dokładnie o czym on był.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.09.2013, 19:37

Zuniga jest prawonożny, a więc to nominalny PO

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.09.2013, 19:37

Midgardsorm, skoro na LO jest ofensywny gracz to na PO musi być lepszy w defensywie. Raczej lepszego PO od Sagny nie ściągniemy.

@Mid
Przecież Zuniga w Napoli gra chyba na LO.

lucasnoline komentarzy: 541424.09.2013, 19:28

A wy się o Giroud martwicie.

lucasnoline komentarzy: 541424.09.2013, 19:27

@Midgardsorm

Montoya to pierwszy skład Barcy, nie ma takiej opcji by go wyrwać.

ElSar komentarzy: 416824.09.2013, 19:25

Ahhh jedyny + CP jest taki ze dzis sobie ogladne mecz ;p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 19:25

No to w świetle ostatnich plotek transferowych mam do was kolejne pytanie.

Wiadomo, że Bac nie młodnieje i szukać trzeba nowego RB by mógł konkurować z Jankinsonem - być może wtedy nawet Sagna zostanie przesunięty na środek obrony. Ostatnio łączy się z nami dwa nazwiska - Montoyę z barcelony oraz Zunigę z Napoli. Obu kontrakty kończą się latem i można ich zgarnąć za stosunkowo niewielką kwotę. Kogo byście woleli?

Ja osobiście Zunigę. Na lewej stronie mamy młodego, szybkiego, lubiącego się podłączać do akcji ofensywnych Gibbsa; oraz solidnego naprawdę solidnego Monreala. Zarówno Jenkinsona jak i Sagnę porównałbym raczej do Hiszpana, przez co nie mamy na prawej stronie defensywy odpowiednika Gibbsa, który mógłby nam zaoferować inne rozwiązania taktyczne. Jenkinson jest młody i wolałbym raczej by za konkurenta miał kogoś bardziej doświadczonego - tym bardziej, że na swoją szansę czyha dobrze rokujący Bellerin. Dlatego też ja byłbym za Zunigą.

burnog10 komentarzy: 59324.09.2013, 19:24

arsenallord, wielkie dzięki :)

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11724.09.2013, 19:21

burnog10---> Sprawdź sobie 284 i 285 na nc+. Możliwe, że tam będzie mecz.

lucasnoline komentarzy: 541424.09.2013, 19:20

@IanUre

Oj tak, ja bym wolał takie o wiele bardziej od tego co zostało nam zaserwowane.

Vendeful komentarzy: 236224.09.2013, 19:17

Janikk
a ja z Chin za 80 i sprzedaje po 200

burnog10 komentarzy: 59324.09.2013, 19:17

Będzie na mecz Polska - Bułgaria na nc+ ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 19:17

koczan_4

Tylko ja mam wątpliwości czy my tak na dobrą sprawę w ogóle interesujemy się Rooney'em. Jego tygodniówka też byłaby zbyt duża w porównaniu z resztą. Jest też starszy od Suareza.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.09.2013, 19:16

Żenujące, żeby nawet meczów Polski nie pokazywać na otwartym kanale...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.09.2013, 19:15

Thide
To tak jak conversy, w polsce za 240 a w USA czy UK 120-140.Ja dostaje z Usa od wujka:p

Klama komentarzy: 3971 newsów: 224.09.2013, 19:14