Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem

Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem 03.11.2018, 19:23, Dawid Wieczorek 1651 komentarzy

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To stare piłkarskie powiedzenie zdaje się najlepiej opisywać dzisiejsze starcie pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem. Kanonierzy musieli ratować remis w końcówce, a nie doszłoby do tego, gdyby wcześniej wykorzystali swoje sytuacje. Konkretniejsi okazali się być dziś jednak podopieczni Jurgena Kloppa i koniec końców podział punktów w tym meczu wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Oto składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (81' Welbeck) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (68' Iwobi), Özil, Aubameyang (73' Ramsey) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Cech, Lichtsteiner, Maitland-Niles, Ramsey, Smith Rowe, Iwobi, Welbeck.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Milner, Wijnaldum - Mane, Firmino (80' Shaqiri), Salah (90+4' Matip).

Ławka rezerwowych: Mignolet, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Origi, Matip.

Kanonierzy świetnie rozpoczęli ten mecz i przez pierwszy kwadrans kompletnie zdominowali ekipę Liverpoolu. Świetne sytuacje do zdobycia gola mieli między innymi Pierre-Emerick Aubameyang czy Henrich Mchitarian. Później do głosu doszli jednak podopieczni Kloppa i dość szybko przypomnieli zawodnikom Arsenalu, z kim mają do czynienia. W 18. minucie gola zdobył nawet Sadio Mane, który dobijał piłkę po strzale w poprzeczkę Roberto Firmino, lecz arbiter uznał, iż Senegalczyk znajdował się na pozycji spalonej. Jak później pokazały jednak telewizyjne powtórki, sytuacja ta nie była tak klarowna i po meczu wzbudziła wiele kontrowersji. Pod koniec pierwszych 45 minut fatalny błąd popełnił również Bernd Leno i gdyby nie łut szczęścia, The Gunners już do przerwy mogli przegrywać. Niemiec przy rzucie wolnym The Reds wyszedł z bramki i minął się z piłką, która trafiła wprost na głowę Van Dijka, a ten strzelił w słupek.

Doskonale wiedząc, jak Arsenal prezentuje się w drugich połowach, wszyscy zacieraliśmy ręce na jeszcze lepszą grę podopiecznych Emery'ego.

Początek drugiej części gry faktycznie zdawał się to potwierdzać i zawodnicy Kanonierów stworzyli sobie kolejne świetne sytuacje do zdobycia bramek. Niestety, podobnie jak w pierwszej połowie, konkretniejsi znowu byli podopieczni Kloppa i w 61. minucie gry wyszli na prowadzenie za sprawą gola Jamesa Milnera. Nie najlepiej w tej sytuacji zachował się niemiecki bramkarz Arsenalu, dla którego dzisiejszy pojedynek z Liverpoolem nie należał do najlepszych w jego karierze.

Po tym trafieniu obchodzący dziś 47. urodziny Unai Emery rzucił wszystko na jedną kartę i desygnował do gry najlepszych ofensywnych zawodników, których miał dzisiaj do dyspozycji. Na całe szczęście do wyrównania w 82. minucie doprowadził Alex Lacazette, który tą bramką ustalił wynik tego spotkania.

Mimo że większość z nas taki wynik przed meczem wzięłaby w ciemno, można czuć lekki niedosyt. Podopieczni Emery'ego zaprezentowali się dziś naprawdę nieźle i gdyby dopisało im trochę szczęścia, a piłkarze ofensywni mieli dziś lepiej nastawione celowniki, to zaistniałaby naprawdę duża szansa na wyrwanie 3 punktów Liverpoolowi. Mimo wszystko, należy zanotować progres wykonany przez Kanonierów pod wodzą Emery'ego, a wynik potraktować jako pozytywny rezultat przeciwko silnej ekipie.

SSC Napoli - Paris Saint-Germain,

Jakby inaczej, wszystkie o tej samej godzinie!

grzegorz1211 komentarzy: 1028406.11.2018, 09:52

I dobrze, nie wiem dlaczego tak późno

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13006.11.2018, 09:40

OldFashionowi zbierało się od dawna i dostał to, na co zasłużył.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52406.11.2018, 09:36

@grzegorz1211
Został zawieszony. Potem stworzył kolejne konto, z którego napisał komentarz i znów został zawieszony.

grzegorz1211 komentarzy: 1028406.11.2018, 09:35

A gdzie jest OldFasion zapadł się pod ziemie czy bana dostał :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.11.2018, 08:44

@Kanonier204: Dokładnie...

@Handcuff: Gerwazy xD

Handcuff komentarzy: 17606.11.2018, 08:41

@lays: Już jednego iworyjskiego skrzydłowego z Lille mieliśmy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.11.2018, 08:40

@filo94
Tu mogli zrobić trochę inaczej. Zostawić Derby Manchesteru o tej 17:30, i dać na poniedziałek Arsenal wieczorem. Ewentualnie na odwrót.

Ja rozumiem, że przerwa na repre, ale ktoś z tym terminarzem to po wojaku.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.11.2018, 08:32

@Kanonier204: to jest chore! Zobacz jakie mecze są na sobotę zaplanowane...

MarkOvermars komentarzy: 913206.11.2018, 08:28

*uda

Ostatnio pokonaliśmy Sporting grając w połowie ławka wiec teraz tez się USA, tym bardziej u siebie. Guendozi, Lichy i Cech musza wyjść w pierwszym składzie, lepiej oszczędzać co niektórych na PL

Baniaczkin24 komentarzy: 83906.11.2018, 08:21

no tragednia a gdzie oglądacie jak nie mam w tv?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.11.2018, 08:20

Czyli jednak Arsenal z Wilkami na streamie.

Kto układa ten kalendarz...

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.11.2018, 06:34

Auba na szpice ze Sportingiem!
Niech pokaże!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.11.2018, 02:36

Jeden z najbardziej znanych polskich kolarzy w historii Szurkowski, obecnie 72 latek miał krakse kolarska na rajdzie weteranów w Kolonii, w Niemczech. Złamał kręgosłup i ma 4 kończynowe porażenie. Wypadek wydarzył się 5 miesięcy temu, ale dopiero teraz rodzina ujawniła sprawę mediom.

Kysio2607 komentarzy: 1336006.11.2018, 01:55

@lays: a no też racja, sugerowałem się tym, że zaraz Auba na repkę ma kawał świata do zwiedzenia :P

lays komentarzy: 3987106.11.2018, 01:52

@Kysio2607:

A nie lepiej dac Aubie mecz na szpicy ? Morale spadly ostatnio, gra na skrzydle i schodzi szybko

Kysio2607 komentarzy: 1336006.11.2018, 01:49

@FabsFAN: no wtedy gołym okiem widać, że zupełnie inny gość :D ciąg na bramkę, dynamika, dobre decyzje. Teraz z tego co napisałem zostały tylko "decyzje", z tym, że w 90% złe.

Jakiż typowo Wengerowski był ten mecz. Zemściło się na nas granie bez klasowego napastnika, bo taki po tym meczu zabierałby piłkę do domu z hat trickiem. Jak już poprawiliśmy sobie sytuacje, chociaż trochę, strzelając na 1:2, autor tego gola podsumował swoją karierę w Arsenalu. Jak już zrobił coś dobrego, kilka minut pozniej idiotycznie stracił piłkę i podarował przeciwnikowi gola na 1:3.

Kysio2607 komentarzy: 1336006.11.2018, 01:45

@lays: przed nami przerwa reprezentacyjna, więc chętnie bym zobaczył nieco silniejszy skład. Wygrać i mieć z głowy już :D Po wizycie na Ukrainie gramy z Tottkami, więc tam już będzie można posłać głębsze rezerwy i dać odpocząć większej liczbie zawodników. Ci co będą 2 tygodnie tylko trenować, myślę, że powinni w czwartek zagrać :D

Cech - Bellerin Sokratis? Mustafi/Holding Lichsteiner - Guendo Ramsey - Welbz Ozil Iwobi - Laca, coś takiego bym chciał :D

@Kysio2607:
Wyskoczył mi w polecanych:D az z ciekawości obejrzałem i zwróciłem uwagę na Sancheza.

Kysio2607 komentarzy: 1336006.11.2018, 01:32

Leno - Bellerin Sokratis Koscielny Monreal - Torreira Cazorla - Sanchez Ozil Auba - Laca :D to by był ogień :D

Kysio2607 komentarzy: 1336006.11.2018, 01:30

@FabsFAN: to żeś skrót wybrał :D ten mecz to jeden z najgorszych wieczorów jakie człowiek przeżył jako kibic xD

lays komentarzy: 3987106.11.2018, 01:21

@FabsFAN:

No tak :D Kiedys dryblowal, pozniej wgl zaprzestal, nie wiem czmeu. Za bardzo sie rozrosł chyba i Wenger tez to widzial i przestawil go na szpice

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2018, 01:00

@lays:
Ale widac roznice, co? ;D 2014/2015 potrafil minac kazdego przeciwnika i gral ciagle na pelnej szybkosci oraz w ruchu, a teraz zostal mu tylko zwod do lewej i wrzutka xD Oddall Arsenalowi najlepsze lata.

lays komentarzy: 3987106.11.2018, 00:53

@FabsFAN:

Dopalacze, dopalacze tak go wykonczyly :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2018, 00:50

ODpalcie sobie skrocik

i zobaczcie, jak tam Alexis smigal. Dzis to wrak pilkarza.

lays komentarzy: 3987106.11.2018, 00:29

Unai Wszechmogący

lays komentarzy: 3987106.11.2018, 00:28

BREAKING: As per a Telefoot exclusive, Arsenal are interested in signing Lille's in form winger Nicolas Pépé and are willing to put the €50m needed to secure his services. Several other top European clubs are interested in the Ivorian international's signature. #afc

Brać, brać, brać, brać, brać. SVEN DZIKU DZIAŁAJ!

@Kanonier204:

Dzieki kolego, jesteś gość!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.11.2018, 00:27

Gol Lacazette'a z Liverpoolem, z polskim komentarzem do pobrania niżej :)

@lays
Łap, kolego :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.11.2018, 00:13

A najlepiej to jakbyśmy grali z Milanem Wengera w finale zajmując 5 miejsce i oni 5 miejsce w swoich ligach XD

Trequartista komentarzy: 536605.11.2018, 23:35

Napoli, Szachtar i Tottenham spadną do LE z tych trudniejszych rywali moim zdaniem. Fajnie by było zagrać z Kurakami albo Chelsea w finale

Baniaczkin24 komentarzy: 83905.11.2018, 23:27

sobie też bym kupil jakąs nową koszulkę bo mam juz trochę starsza ale nwm czy nie poczekać do następnego sezonu jak będzie nowy sponsor

Baniaczkin24 komentarzy: 83905.11.2018, 23:25

napoli też bedzie cieżkim rywalem

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 23:18

@Womanizer:

Dla nas lepiej jakby to jednak PSG przeszło dalej :D

Baniaczkin24 komentarzy: 83905.11.2018, 23:14

a z jakiej strony polecacie kupować coś zwiazanego z Arsenalem ?.Ja wszystkie rzeczy co mam to kupowałem jak byłem na meczach i raz z podstadionu

luko_PL komentarzy: 109805.11.2018, 23:10

@MatczaK:
W sumie racja, sorry :D
Tutaj po "polsku"

Womanizer komentarzy: 990505.11.2018, 23:10

Ależ jutro sie szykuje meczycho w Neapolu. Przegrywające PSG wykopane do LE. Byłaby niezła awantura z Nejmarkiem na czele.

Dziadyga komentarzy: 826305.11.2018, 23:07

@lays:

Szkoda tylko,że Nketiah nie dostaje żadnych szans i nie wiadomo na co tego chłopaka tak naprawde stać.Niles natomiast musi konkretną pozycje na boisku dostac by była stabilizacja a nie takie rzucanie raz tu raz tu no i zdrowie musi ogarnać.

Baniaczkin24 komentarzy: 83905.11.2018, 23:07