Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem

Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem 03.11.2018, 19:23, Dawid Wieczorek 1651 komentarzy

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To stare piłkarskie powiedzenie zdaje się najlepiej opisywać dzisiejsze starcie pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem. Kanonierzy musieli ratować remis w końcówce, a nie doszłoby do tego, gdyby wcześniej wykorzystali swoje sytuacje. Konkretniejsi okazali się być dziś jednak podopieczni Jurgena Kloppa i koniec końców podział punktów w tym meczu wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Oto składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (81' Welbeck) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (68' Iwobi), Özil, Aubameyang (73' Ramsey) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Cech, Lichtsteiner, Maitland-Niles, Ramsey, Smith Rowe, Iwobi, Welbeck.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Milner, Wijnaldum - Mane, Firmino (80' Shaqiri), Salah (90+4' Matip).

Ławka rezerwowych: Mignolet, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Origi, Matip.

Kanonierzy świetnie rozpoczęli ten mecz i przez pierwszy kwadrans kompletnie zdominowali ekipę Liverpoolu. Świetne sytuacje do zdobycia gola mieli między innymi Pierre-Emerick Aubameyang czy Henrich Mchitarian. Później do głosu doszli jednak podopieczni Kloppa i dość szybko przypomnieli zawodnikom Arsenalu, z kim mają do czynienia. W 18. minucie gola zdobył nawet Sadio Mane, który dobijał piłkę po strzale w poprzeczkę Roberto Firmino, lecz arbiter uznał, iż Senegalczyk znajdował się na pozycji spalonej. Jak później pokazały jednak telewizyjne powtórki, sytuacja ta nie była tak klarowna i po meczu wzbudziła wiele kontrowersji. Pod koniec pierwszych 45 minut fatalny błąd popełnił również Bernd Leno i gdyby nie łut szczęścia, The Gunners już do przerwy mogli przegrywać. Niemiec przy rzucie wolnym The Reds wyszedł z bramki i minął się z piłką, która trafiła wprost na głowę Van Dijka, a ten strzelił w słupek.

Doskonale wiedząc, jak Arsenal prezentuje się w drugich połowach, wszyscy zacieraliśmy ręce na jeszcze lepszą grę podopiecznych Emery'ego.

Początek drugiej części gry faktycznie zdawał się to potwierdzać i zawodnicy Kanonierów stworzyli sobie kolejne świetne sytuacje do zdobycia bramek. Niestety, podobnie jak w pierwszej połowie, konkretniejsi znowu byli podopieczni Kloppa i w 61. minucie gry wyszli na prowadzenie za sprawą gola Jamesa Milnera. Nie najlepiej w tej sytuacji zachował się niemiecki bramkarz Arsenalu, dla którego dzisiejszy pojedynek z Liverpoolem nie należał do najlepszych w jego karierze.

Po tym trafieniu obchodzący dziś 47. urodziny Unai Emery rzucił wszystko na jedną kartę i desygnował do gry najlepszych ofensywnych zawodników, których miał dzisiaj do dyspozycji. Na całe szczęście do wyrównania w 82. minucie doprowadził Alex Lacazette, który tą bramką ustalił wynik tego spotkania.

Mimo że większość z nas taki wynik przed meczem wzięłaby w ciemno, można czuć lekki niedosyt. Podopieczni Emery'ego zaprezentowali się dziś naprawdę nieźle i gdyby dopisało im trochę szczęścia, a piłkarze ofensywni mieli dziś lepiej nastawione celowniki, to zaistniałaby naprawdę duża szansa na wyrwanie 3 punktów Liverpoolowi. Mimo wszystko, należy zanotować progres wykonany przez Kanonierów pod wodzą Emery'ego, a wynik potraktować jako pozytywny rezultat przeciwko silnej ekipie.

oceń zawodników po meczu

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812805.11.2018, 22:58

@lays:

No z tym się zgodze(nie z tym,że marudzę haha:D)
Angielscy piłkarze to straszne drewna z tym się zgadzam i oby jak najmniej takich w naszym klubie.Ale fakt nasz diamencik Nelson czy Sancho to robią wrażenie nie ma co ukrywać tego.

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 22:57

@Kanonier204:

HEJ TY KOLEGO, masz moze brameczke z lfc po polsku? :D D:

Baniaczkin24 komentarzy: 83905.11.2018, 22:57

a co to teraz twaro z rudzkim tak komentuje .Teraz w sobote znowu razem będa

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.11.2018, 22:54

Jednak dobry wybór był z Mitro na ławkę.

Już się bałem że odpali :D

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 22:53

@Dziadyga:

Marudzisz jak dziadyga, hue hue żarcik :D

Nie no Angielscy piłkarze to wgl mnie odstraszają chociaż trzeba przyznac, ze ostatnie talenciaki i troche starsi wchodzący do kadry są coraz lepsi. Skonczyla sie era Downingow, Walcottow i powoli wchodzi era Nelsona, Sancho, Kane, Alli, Arnold, Maddison itp

Marcel90 komentarzy: 800005.11.2018, 22:53

@Papaciok: dziękuję pięknie :)

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812805.11.2018, 22:51

@Lays

Mów za siebie,bo Ja tam uważałem Holdinga za trochę lepszego,nie wiele ale jednak i dziwiła mnie ta "podnieta" Chambersem.Ten gość to totalne drewno w poruszaniu się,wiecznie wystraszony.Holding też taki był(wystraszony),ale jakoś co do ustawienia się czy poruszania to wydawał sie szybszy,bardziej zwrotny,ale brakowało pewnosci siebie własnie u tego chłopaka.No i trzeba przyznać,że jak dodano mu wiary i gra regularnie to ładnie skila podniósł,Chambers tego nie zrobi nawet u Unaia,nie ma tego czegoś.

Womanizer komentarzy: 986305.11.2018, 22:50

Zobaczymy czy przy nowym trenejro Chambers coś pogra. Bo sumując jego minuty to on zagrał jakieś 3,5 meczu w tym sezonie. Więc ta katastrofa Fulham to raczej nie jego wina.

Papaciok komentarzy: 438705.11.2018, 22:49

@Marcel90:

Ranczomen komentarzy: 1225205.11.2018, 22:48

Gdyby Chambers został w Arsenalu, a Holding poszedł do Fullham to mogłoby być podobnie. Jak w obronie nie idzie to nie idzie.

Marcel90 komentarzy: 800005.11.2018, 22:47

Dobry wieczór. Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć co oznaczała cieszynka Lacazzette bo bramce strzelonej przeciwko Liverpoolowi? Od jakiegoś czasu zastanawiam się co oznacza ta cieszynka oraz ta która na ogół Dybala robi (zasłania twarz dłonią)

Papaciok komentarzy: 438705.11.2018, 22:43

O kurde przełączyłem k.com z trybu nocnego na dzienny

za jasno oczy mi wypaliło :D

już się do ciemnego przyzwyczaiłem :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.11.2018, 22:43

A ja jestem takin dobrym obserwatorem, że jeszcze z tydzień temu bym zamienił Chambersa za Holdinga. Ot całe moje pojęcie o piłce nożnej.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 105.11.2018, 22:41

Niech Fulham się do czegoś przyda i strzeli, to chociaż wynik w typerze siądzie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.11.2018, 22:38

Przyznaję się.Należałem do tej grupy.

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 22:35

Premier league*

Wiecie co jest przykre, że kazdy tutaj chcial Chambersa w tym ja, a dziwilismy się, że Holding zostaje. Jak widac wiedzieli nasi co robią. Chambers to łoś do odstrzalu on nie nadaje się na poziom Fulham i Championshp

Kondi komentarzy: 96405.11.2018, 21:56

@tomczyslaw:
a co przelomowego mogloby sie wydarzyc?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.11.2018, 21:54

Przecież powiedział No, never jeśli chodzi o dołączenie do kfc. To nie adebayor xd

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 105.11.2018, 21:44

az ciezko uwiezyc ze Fulham z takim skladem gra tak beznadziejnie

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 305.11.2018, 21:42

@tomczyslaw: Ramsey to musi iść tam gdzie pójdzie Wenger. Tylko tam będzie mieć pewne miejsce w podstawowym składzie :)

DontCry komentarzy: 760805.11.2018, 21:40

@tomczyslaw: Siedziałby na ławie.

Womanizer komentarzy: 986305.11.2018, 21:38

Ten stadion Huddersfield wygląda tak samo jak Liberty Stadium na Swansea :)

tomczyslaw komentarzy: 17905.11.2018, 21:38

Ej zastanawialiście się co by było gdyby Ramsey odszedł za free do kfc ?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 305.11.2018, 21:36

Już teraz Fulham straciło tyle samo goli co bilans bramkowy City ;)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 305.11.2018, 21:35

Jak tak będą grać to niedługo Fulham będzie mieć więcej straconych goli niż City strzelonych :P

Womanizer komentarzy: 986305.11.2018, 21:33

Jokanović leci po meczu. Porażek z Cardiff i Huddersfield to mu w życiu nie darują.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.11.2018, 21:33

Tylko Wolves się wpasowało w poziom Premier League. Cardiff i Fulham to poziom odpowiednio League One i Championship. Huddersfield następny do odstrzału. Chyba trójca do spadku, jeśli Burnley się ogarnie.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 305.11.2018, 21:33

I już Fulham straciło kolejnego gola. Mnóstwo ich traci. Nie wiem co Wy widzicie w tym zespole, że zawsze jak gra w barażach o awans do PL to chcecie żeby awansowali. Grali niedawno i grali kiepsko i spadli, awansowali znowu i nadal kiepsko grają. Nic się nie zmieniło ;)

Dominik11 komentarzy: 2005705.11.2018, 21:32

Ale te Fulham jest słabe już przegrywają.

pumeks komentarzy: 2080805.11.2018, 21:24

Oczywiście jeżeli Wenger miały objąć jakikolwiek klub to w swoim stylu zrobi to dopiero ......................... no właśnie :)

Czeczenia komentarzy: 1244805.11.2018, 20:58

Kto wie, może już na wiosnę Wenger wpadnie z nową drużyną na stare śmieci. To byłby dziwny wieczór.

Womanizer komentarzy: 986305.11.2018, 20:51

Kompletnie nie czaje pomysłu z tym Wengerem w Milanie. Może i nadałby im jakiś przyzwoity styl + nauczył tych partaczy grać pozycyjnie, ale jakoś tego nie widze na dłuższą mete. Taktycznie Allegri, Ancelotti, Spalletti czy Di Francesco to będą go zjadać na śniadanie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.11.2018, 20:50

To w końcu jak z tym Wengerem?Negocjuje z Milanem czy Elliot zakończył rozmowy?

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 105.11.2018, 20:41

Niech te informacje potwierdzi jakieś lepsze źródło, moim zdaniem nic narazie pewnego

.
a o 7:00 oczywiście: "Uszanowanie Panie Kierowniku".

DexteR_000 komentarzy: 756205.11.2018, 20:35

@lays: Wenger lubi takie bitwy o top4.
Od teraz bede sie staral czasem obejrzec mecz Milanu.

Alonso komentarzy: 1282405.11.2018, 20:35

A za co Gattuso wywalają? Patrze na tabele a tam 4 miejsce Milanu

Chopinno komentarzy: 328705.11.2018, 20:31

@Auba14: kupno skrzydłowego zimą oznacza, że w przyszłym sezonie na ławce ląduje on, Laca, Auba albo Nelson :/ z jednej strony trzeba, z drugiej czy napewno?

Auba14 komentarzy: 11205.11.2018, 20:26

Musimy kupić jakiegoś skrzydłowego zimą lub ściągnąć Nelsona z wypożyczenia mamy dwóch młodych uzdolnionych skrzydłowych Nelsona i Smitha Rowe lecz i tak trzeba kogoś kupić

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 20:18

Szkoda, że Wenger nie trafi do klubu typu Bayern, gdzie ma szansę na trofea :P

W Milanie misja ta sama co w Arsenalu. Walka o top4 do upadłego i próba wyjścia z przecietnosci w jakąś większą erę. Tutaj były LFC,United,City,CFC,KFC, a tam będzie Juve, Napoli, Roma,Inter :P

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041305.11.2018, 20:14

Wenger w jednym z dwóch ulubionych włoskich klubów (drugi to Roma)? Super sprawa :)

Auba14 komentarzy: 11205.11.2018, 20:10

Kiedy gramy z kogucikami? :p

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 205.11.2018, 20:04

@lays: to tez odpuszczam :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.11.2018, 19:55

Dobrze, że Jaga cały czas uskutecznia strzelanie i radzi sobie bez tego dzbana Sheridana.

Dominik11 komentarzy: 2005705.11.2018, 19:52

BREAKING: Arsene Wenger has 'reached an agreement' with AC Milan to replace Gattuso

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 105.11.2018, 19:51

Tomasz ,,Szmugler fajek'' Hajto: ,,Sadlok jest lepszym piłkarzem niż Wilusz. Niezwykle odpowiedzialny zawodnik. Ja nawet nie wiem gdzie ten Wilusz gra''

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 19:50