Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem

Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem 03.11.2018, 19:23, Dawid Wieczorek 1651 komentarzy

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To stare piłkarskie powiedzenie zdaje się najlepiej opisywać dzisiejsze starcie pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem. Kanonierzy musieli ratować remis w końcówce, a nie doszłoby do tego, gdyby wcześniej wykorzystali swoje sytuacje. Konkretniejsi okazali się być dziś jednak podopieczni Jurgena Kloppa i koniec końców podział punktów w tym meczu wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Oto składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (81' Welbeck) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (68' Iwobi), Özil, Aubameyang (73' Ramsey) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Cech, Lichtsteiner, Maitland-Niles, Ramsey, Smith Rowe, Iwobi, Welbeck.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Milner, Wijnaldum - Mane, Firmino (80' Shaqiri), Salah (90+4' Matip).

Ławka rezerwowych: Mignolet, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Origi, Matip.

Kanonierzy świetnie rozpoczęli ten mecz i przez pierwszy kwadrans kompletnie zdominowali ekipę Liverpoolu. Świetne sytuacje do zdobycia gola mieli między innymi Pierre-Emerick Aubameyang czy Henrich Mchitarian. Później do głosu doszli jednak podopieczni Kloppa i dość szybko przypomnieli zawodnikom Arsenalu, z kim mają do czynienia. W 18. minucie gola zdobył nawet Sadio Mane, który dobijał piłkę po strzale w poprzeczkę Roberto Firmino, lecz arbiter uznał, iż Senegalczyk znajdował się na pozycji spalonej. Jak później pokazały jednak telewizyjne powtórki, sytuacja ta nie była tak klarowna i po meczu wzbudziła wiele kontrowersji. Pod koniec pierwszych 45 minut fatalny błąd popełnił również Bernd Leno i gdyby nie łut szczęścia, The Gunners już do przerwy mogli przegrywać. Niemiec przy rzucie wolnym The Reds wyszedł z bramki i minął się z piłką, która trafiła wprost na głowę Van Dijka, a ten strzelił w słupek.

Doskonale wiedząc, jak Arsenal prezentuje się w drugich połowach, wszyscy zacieraliśmy ręce na jeszcze lepszą grę podopiecznych Emery'ego.

Początek drugiej części gry faktycznie zdawał się to potwierdzać i zawodnicy Kanonierów stworzyli sobie kolejne świetne sytuacje do zdobycia bramek. Niestety, podobnie jak w pierwszej połowie, konkretniejsi znowu byli podopieczni Kloppa i w 61. minucie gry wyszli na prowadzenie za sprawą gola Jamesa Milnera. Nie najlepiej w tej sytuacji zachował się niemiecki bramkarz Arsenalu, dla którego dzisiejszy pojedynek z Liverpoolem nie należał do najlepszych w jego karierze.

Po tym trafieniu obchodzący dziś 47. urodziny Unai Emery rzucił wszystko na jedną kartę i desygnował do gry najlepszych ofensywnych zawodników, których miał dzisiaj do dyspozycji. Na całe szczęście do wyrównania w 82. minucie doprowadził Alex Lacazette, który tą bramką ustalił wynik tego spotkania.

Mimo że większość z nas taki wynik przed meczem wzięłaby w ciemno, można czuć lekki niedosyt. Podopieczni Emery'ego zaprezentowali się dziś naprawdę nieźle i gdyby dopisało im trochę szczęścia, a piłkarze ofensywni mieli dziś lepiej nastawione celowniki, to zaistniałaby naprawdę duża szansa na wyrwanie 3 punktów Liverpoolowi. Mimo wszystko, należy zanotować progres wykonany przez Kanonierów pod wodzą Emery'ego, a wynik potraktować jako pozytywny rezultat przeciwko silnej ekipie.

oceń zawodników po meczu

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.11.2018, 19:35

@arsenallord: nadal dziwię się, że zwolnili Nawałkę.

Brzęczek to jakiś żart

@Traitor: i co to za bomba, skoro od 2 tygodni o tym się mówi?

Trequartista komentarzy: 536605.11.2018, 19:34

France Football: Leonardo porozumiał się z Arsene Wengerem w sprawie przejęcia sterów w Milanie. Ostatecznie ruch ten został zablokowany przez amerykański fundusz Elliott.- ACMilan24

Traitor komentarzy: 10298 newsów: 2405.11.2018, 19:30

Łapcie bombe

Według @francefootball Arsene Wenger zastąpi Gennaro Gattuso na stanowisku trenera Milanu. Z Francuzem toczyły się rozmowy już od kilku tygodni. W Milanie otrzymałby ponadto duże kompetencje w całym pionie sportowym. Pomysłodawcą zatrudnienia Wengera byli Singerowie

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11705.11.2018, 19:26

Brzęczek to żart. Mam nadzieję, że za długo selekcjonerem to on nie będzie.

Bez jaj oddajcie Gunnera012

Oldfaszyn latał po stronie kilka tygodni i go nie banowaliście a porządnych ludzi to za byle co :P

#oddacieKanoniera
#wolność

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.11.2018, 19:20

@filo94: rozdwojenie jaźni, mówi to panu coś Panie Boczek?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 105.11.2018, 19:18

Jaga po mistrza!

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.11.2018, 19:14

@Witowo95: ale ładnie Świder strzelił trzeba mu oddać.

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 19:03

@ArsenalChampion:

Graja strasznie opornie. Dwa ostatnie zwyciestwa ratowane w doliczonym czasie gry i to przez obroncę - Romagnoli :D

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 19:02

Leno rejects suggestions that he was at fault for Liverpool’s goal at the weekend when he palmed Sadio Mane’s cross into the path of James Milner.

He says: “It was a little bit unlucky because I just touched the ball with my fingertips and it fell to one of their players.

ArsenalChampion komentarzy: 803105.11.2018, 19:02

Ale przecież Milanowi ostatnio niezle idzie , sa na 4 miejscu po co mieli by zwalniać Gatusso

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 19:01

Panowie... macie brameczke Laci w meczu z LFC z polskim komenatrzem?????? @Kanonier204 , ktoś???????

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 19:01

@MVTI: Nie tęsknie, ironicznie to napisałem.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57305.11.2018, 18:59

@Maziarz napisał: "Tak btw, trochę smutno bez Gunnera012. Jeżeli to czytasz, to serdecznie pozdrawiam! Wróć silniejszy."

Tęsknisz za kibicem kurczaków?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 205.11.2018, 18:59

@Redzik: co tak zmieniasz te awatary somsiad

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:58

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 18:58

Jeszcze niech Milan za tego Ramseya skrobnie groszem z 25 mln euro zima i baja bongo

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 18:57

I wiarygodne francuskie zrodlo podobno o tym mowi

According to this report, Arsène Wenger is set to take over from Gattuso at AC Milan.

Ale beka by była Ivan, Ramsey i Wenger w 1 klubie XDDDDDDDDD

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:54

@Womanizer: Też tak sądzę. Ciekawe, czy jakiś typ przebije.

Womanizer komentarzy: 990505.11.2018, 18:54

@Maziarz:

2-0

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:52

Panowie, jakbyście mogli rzucić według Was dokładny wynik meczu Juventus FC - Manchester United? Planuję obstawić i zasugeruję się większością typów. Z góry dzięki!

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.11.2018, 18:50

Oglądamy.Remisu w tym meczu nie będzie.Lubię jednych i drugich dlatego nikomu w hicie kolejki nie mam zamiaru kibicować ;)

squarecube komentarzy: 74705.11.2018, 18:50

@mar12301: Pewnie tak będzie tym bardziej że postawiłem over 2.5 xD

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:48

@mar12301: Wyniki Huddersfield nie zaskakują, ale po Fulham takiej padaki bym się nie spodziewał. Mecz pewnie do chrzanu, ale obejrzę, bo nic ciekawszego nie ma.

mar12301 komentarzy: 2311705.11.2018, 18:47

@Maziarz: Czuje arcyciekawy mecz i 0-0 lub 1-0 z którejś strony :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 105.11.2018, 18:45

Wielki Karol Świderski!

Womanizer komentarzy: 990505.11.2018, 18:44

Ciekawe czy nasz asior zagra. Zresztą i tak żadnych nadziei już z nim nie wiąże. Mamy Holdinga, Sokratisa, Mustafiego, Mavropanosa i Kose.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:39

@mar12301: Tak. Najgorsza ofensywa - Huddersfield (4 bramki strzelone), kontra najgorsza defensywa - Fulham (28 bramek straconych). I bądź tu mądry.

mar12301 komentarzy: 2311705.11.2018, 18:36

Oglądacie dziś mecz na szczycie Huddersfield kontra Fulham?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 105.11.2018, 18:31

Jerzego Brzęczka kompromitowania się ciąg dalszy.
Frankowski powinien nie wyjść na drugą połowę.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:24

@erykgunner: Na mecz z Czechami powinien ich powołać i sprawdzić gdzie oni są w danym momencie, ale Błaszczu i Kuba jako jokery... Jak najbardziej bym zostawił, nawet, jak Kuba nie gra w klubie.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:23

@erykgunner: Wtrącę się. To jest podzielna opinia, bo Kuba jest serduchem. Gra w klubie nie miała odzwierciedlenia w spotkaniach reprezentacji. Lewy przecież supersnajper, Glik - mur nie do przejścia, a w meczu z Portugalią i Włochami, po wejściu Grosika i Błaszcza coś ruszyło (ten drugi strzelił piękną bramkę z Portugalią). Wiem, że dążysz do tego, żeby powołać nowych, Mierzej w formie, Wszołek też coś tam gra, ale Błaszcza i Grosika (mimo tego, że za tym drugim nie przepadam) skreślać nie można. Druga sprawa jest taka, że Brzęczek jest na wylocie...

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161705.11.2018, 18:20

@piter1908:

Takie kity to może Brzęczek wciskać, usprawiedliwiając wpychanie Kuby na siłę do kadry. Dla Błaszczykowskiego nie ma w niej miejsca od długiego czasu, bo zwyczajnie nie gra w klubie. Już za czasów Nawałki miało nie być grania za nazwisko, a jak jest każdy widzi. Ja bym zdecydowanie bardziej wolał zobaczyć Wszołka, Mierzejewskiego albo jakiegoś młodziaka, na którym będziemy budować fundamenty reprezentacji.

lays komentarzy: 3987105.11.2018, 18:16

@silvano95:

Jeszcze miesiac temu bylo 25 mln euro, cena szybko leci w gore :D

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:16

Nie ma już takiego jarania się reprezentacją Polski, bo balonik pękł, a nam przyszło grać z kimś konkretnym. Nie mniej jednak, cholernie boję się meczu z Portugalią. U nas, robili naszych jak małe dzieci, co będzie w Portugalii?

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161705.11.2018, 18:14

@Baniaczkin24:

Nie będzie aplikacji, bo jest super dopracowana wersja mobilna.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 805.11.2018, 18:11

Niezła wymiana zdań na fb Siwego z Arsenalu :-D

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:10

Jutrzejsze*.

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144805.11.2018, 18:09

Ten Sarr którego niektórzy tak bardzo chcą to taki trochę meh. Tylko 1 gwiazdka słabszej nogi.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 18:09

Mecze ligowe w piątek i poniedziałek to jedna, wielka kupa. Czekamy na jutro emocje z Ligą Mistrzów!

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.11.2018, 18:02

Dzisiaj Christovao porobi Jagę czujem!!!

Chopinno komentarzy: 328705.11.2018, 17:56